Bergensche Bad-. Duin- en Boschbode Bergen aan Zee. mWS ELFDE JAARGANG. No. 2. ZATERDAG 19 JUNI 1920. HOOG EN LAAG WATER te BEROEN AAN ZEE. - N.V. BOU W-EXPLOITflTIE-BIflflTSCHflPPIJ Uitgave van de Uitgevers-Maatschappij „BERGEN". Redacteur: C. NANNES GORTER. Adres: Pension „RUSSENWEG" te BERGEN of HOUTTIL 5 te ALKMAAR. EERSTE BLAD. Een vriendelijk verzoek richten wij tot de heeren hotels en pensionhou» ders om mede te werken tot het verkrijgen van een goede vreemdelingenlijst. Om hiertoe te ge» raken behooren in de eerste plaats alle namen der pensiongasten en hun woonplaatsen zoo duidelijk mogelijk geschreven te worden, opdat de zetter geen gelegenheid krijgt deze namen te verhas^e» len. Voorts dient zorg gedragen te worden, dat lederen Woensdagavond vóór 8 uur deze lijsten in de bus van het Raadhuis .worden gebracht. Vooral geen lijsten aan ons persoonlijk adres of de drukkerij zenden. Alle lijsten dus naar het Raadhuis, alwaar wij de bus des Woensdagss avonds lichten! Na dien tijd ingekomen lijsten kunnen met het oog op den verkorten arbeidsdag en den vrijen Zaterdagmiddag niet meer in des zelfde week opgenomen worden. Men zorge dus met de invulling der lijsten vooral op tijd te zijn! Feestelijke stemming. Burgemeester VAN REENEN had als zijn vers langen te kennen gegeven, dat de herdenking van zijn35sjang ambtsjubileum alleen in den kring zijner familie zou herdacht worden. Het is echter eenigszins anders uitgekomen! Reeds vroeg in den morgen hadden vele Bergenaren de driekleur uits gestoken en werden prachtige bloemstukken van raadsleden en vele particulieren op „Kranen» burgh" bezorgd, terwijl ten Raadhuize Z. E. A. eveneens een bloemenhulde werd gebracht door het personeel der gemeente. Een en ander bleef niet onbekend 'en toen badgasten van „hotel Kreb hoorden, dat er een Jubilaris in de gemeens te was en nog wel de Burgemeester zélf, meenden zij dat dit feit door hen niet onopgemerkt mocht voorbij gegaan worden. Op initiatief van de hees ren P. Lugt uit Amsterdam en Majoor de Ridder uit Leiden werden de badgasten van alle pensions verzocht om, in samenwerking met „Bergens' Hars monie" den Burgemeester, die in het Oranjeshotel aan zijne familieleden en eenige Bergenaren een diner aanbood, een serenade te brengen. Door een misverstand waren, jammer genoeg, vele badgasten naar „Kranenburgh" getogen in plaats van naar het „Oranjeshotel", doch ongeveer om half negen waren toch een groot aantal huns ner voor genoemd hotel aanwezig, omstuwd door ■eenige honderden Bergenaren en kinderen. Nadat de Voorzitter van „Bergens' Harmonie" den Burs gemeester hartelijk had toegesproken, trad Mas joor de Ridder met een Bruidsmeisje aan den arm, naar voren en legde er in zijn toespraak den nadruk op, dat hetgeen hier thans geschiedde een spontane handeling was, eigenlijk vrij wel zonder eenige voorbereiding maar daarom niet minder hartelijk gemeend. Hij sprak ongeveer als volgt: Mevrouw, Mijnheer de Burgemeester der Ges meente Bergen! Van de morgenwandeling terugkeerende, trof het mij en zoo vele pensiongasten dat in Bergen op talrijke plaatsen het roodswitsblauw den gevel sierde en toen wij vernamen, dat U, Burgemeess ter, heden Uw 35sjarig ambtsjubileum vierde, is op initiatief van den Heer de Lugt toen gepoogd door de pensiongasten U een hulde te brengen; zij toch, die hier dagen, weken, ja maanden doors brengen in het schoone óord Bergen, zij, die hier hun geschokte gezondheid zien herstellen, die kracht in zich opnemen, die vergeten wat hen drukte; ook zij, die voor ontspanning hier vertoes ven, hen allen ziet ge hier achter en om mij om zoo gaarne den tol der dankbaarheid te offèren aan Uwe Gemeente en voorzeker ook heden in het bijzonder aan U. En nu weet ik wel Burgemeester, dat ge niet wilt en kunt aanvaarden, dien vollen zoo weiges meenden dank; ge zoudt er voorzeker veel van terugwijzen, doch een deel onzer dankbaarheid, hoe groot laat ik buiten beschouwing, draag ik U nu over namens Bergens' pensiongasten, want ieder onzer is doordrongen van de overtuiging dat door Uw leiding, Uw doorzicht, Uw belangstels hng de heerlijkheid van dit oord is en blijft bes vorderd. Daarom alleen achtten wij onze hulde gerecht» vaardigd. Mevrouw! Wil van mijn bruidsmeisje als een der jongste pensiongasten deze bloemen aanvaar» den U Burgemeester, geef ik den oprechten va» derlandschen handdruk en verzoek den pension» gasten met mij in te stemmen: Lang leven de Burgemeester en Mevrouw van Reenen! Geestdriftig werd hieraan voldaan, waarna Burgemeester van Reenen eenige woorden van vriendelijken dank sprak voor deze hulde, die hij ten zeerste waardeerde. Hij gaf de verzekering steeds alles in het werk te zullen blijven stellen Bergen tot nóg grootere ontwikkeling te brengen en het den pensiongasten zoo aangenaam mogelijk te maken. (Applaus). Bergens' Harmonie speelde nu o.m. „het liedje van den Bergenaar" en andere fraaie nummers, die het op zijn repertoire had waarbij bleek, hoe krachtig dit muziekcorps vooruitgaat onder de de» gelijke leiding van den heer Beekman. Hierna werd nog een „ommegang" door het dorp gemaakt en vormde hotel „Kreb" hèt groote aantrekkingspunt voor de verdere feestelijkheden. De leden van het muziekcorps werden op eenige versnaperingen onthaald alsmede een tiental Ber» gensche meisjes, die den avond met hun zang kwamen opvroolijken. Aan de kinderen werd cho» colade en bonbons uitgedeeld en er heerschte den verderen avond een allerprettigste stemming. Er werd gespeecht door den heer P. Lugt op het Bergensche muziekcorps, door den heer Blan» kendaal op de pensiongasten en toen gingen zoo» Wijar de beenen van de vloer! Majoor de Ridder, zelf jubilaris, omdat hij zijn 25*jarige echtvereeni^ ging herdacht, opende met een der Bergensche schoonen het bal en weldra „joelde en krioelde alles dooreen" totdat het klokje van gehoorzaam» heid sloeg en allen met de muziek voorop huis» waarts keerden. In hotel Kreb werd de feestvreugde nog eenigen tijd doorgezet en kregen de Heer en Mevrouw KreD menig pluimpje te hooren over de goede in» richting van hun hotel en de voortreffelijke ta» fel! De Burgemeester ontving o.m. telegrafische Pe» lukwenschen van „Bergens' belang", de „Midden» standsvereeniging", de gemeenscha^nelijke brie» venbestellers, de directie van de St. Joseph stich» ting, tal van Bergenaren en ook van den Burge» meester van Alkmaar. Typeerend voor de gevoelens der Bergenaren is o.m. dit ééne zinnetje uit een brief: „feliciteeren doen wij U niet, we zouden eerder alle Bergena» ren willen gelukwenschen zoo'n Burgemeester te bezitten." Ten slotte zij vermeld, dat eene oude Ber» genaarster van meening was, dat bij het piinje dat Burgemeester van Reenen gaarne rookte, een ta» baksdoos hoorde. Daarom schonk zij den Burger» vader een prachtige antieke, koperen tabaksdoos, die aan haar man behoord heeft en schreef er bij dat zij op dit idee was gekomen door het aardige portret dat van den Jubilaris in de vorige Bad» bode had gestaan. Oe „Alkmaar Packet". In deze heerlijke zomerdagen is een water» tochtje per „Alkmaar Packet" een pleizierreisje bij uitnemendheid te noemen! Door uitbreiding van den dienstwappert de vlag van' de „Alkmaar Packet" ook op de booten van Amsterdam naar IJmuiden; duizenden worden er mede vervoerd! Vooral ook het betere publiek maakt van dezen perfect georganiseerden dienst veel gebruik. Door een misverstand bleven in ons vorig num» mer de vertrekuren van den dienst Amsterdam— IJmuiden oningevuld en klopten de vertrekuren van Amsterdam—Alkmaar en omgekeerd niet precies met de werkelijkheid. Daarom verwijzen wij bij dezen nog eens speciaal naar de dienstre» geling, die de „Alkmaar Packet" gedurende het geheele seizoen in de Badbode publiceert. UITGEDRUKT IN ZOMERTIJD. Officieele opgave van den Jen Observator van het Kon. Nederl. Meteorol. Instituut. JUNI 1 920. Hoog water Laag water Datum. J Voorniidd. Namidd. j Voormidd. Namidd. 19 5.58 6.29 2.28 2.49 20 6.48 I 7.15 3.14 3.36 21 7.34 8.03 4.01 4.22 22 8.27 8.58 4 50 5.14 23 9.82 9.58 5.44 6.14 24 10.29 11.02 6.41 7.11 25 11.36 7.41 8.20 Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof. Geen grondyervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekend© Tennisbanen (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H.A. der prachtigste duinen en duinbosschen voor bad gasten, op kaarten die gratis worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der bad plaats maken haar tot een der lieflijkste plaatsen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden, prospectus en andere inlichtingen wende men zich tot de Huize „Kranenburgh", Bergen (N H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. Bergen's harmonie. zal a.s. Zondag, 20 Juni, des avond van 810 uur in de Buitensociëteit een concert geven, waarvoor de directeur het volgend fraaie programma heeft samengesteld: La Chef de Corps, Marsch Militaire, v. Bury.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1920 | | pagina 1