■I Verloren en gevonden voorwerpen. Te Bergen aan Zee. Fam. Steeling, Hotel „Nassau Bergen". Fam. C. F. Goedewagen, A'dam, Fam. B. L. Catz, Groningen, Mej. Elle Knaap, Groningen, Mej. J. A. M. Bruyn, Groningen, Mevr. J. Acquoy, Deventer, Fam. La Comblé, Hilversum, Mevr. Bern. J. M. Verbimt en Zoon, Tilburg, Mevr. Adelt Eickholt en Dochter, Hilversum, Fam. Mr. A. J. Timmerman, Nijmegen, Fam. D. J. van Houten, Weesp, Fam. J. B. van Houten, Vianen, Mej. J. M. C. van Houten, Weesp, Fam. Dr. P. H. Koppins, Hoogezand, De Hr. Zimmerman Wilk, den Haag, Mej. S. Siemons, A'dam, De Hr. D. Sippell, den Haag, De Hr. J. Hing, Hilversum, De Hr. F. A. van Oosterwijk Brqyn, Maastricht, Fam. J. E. Imkel, den Haag, Mej. G. Clinge Dorenbos, Bussum, Hotel „Prins Maurits'. De Hr. P. J. Klaassen, R'dam, De Hr. S. Trompetter^ A'dam, Fam. J. Wesseling, A'dam, Hotel Pension „Stroomer". Fam. Dr. G. Buis, Fam. N. C. Schrok, Frau Sonja Verstraeten, Zuster Veenenbos, Fam. W. Zeijl, Dieren, R'dam, A'dam, Zeist, Sneek, Bij A. T. Daneborg: Fam. G. F. Hoes, Zwijndrecht, 6 pers, Bij J. den Das: De Hr. W. A. Holdert, A'dam, Fam. P. J. Leerink, A'dam, Mej. A. E. Zuikerberg, A'dam, Bij J. Ivangh: De Hr. H. van der Maden, A'dam, Mej. Ulrica Geertruida Beinsdorf, A'dam, Bij A. Nieuwenhuis: Fam. H. Werkendam, A'dam, Fam. Bout, A'dam, Villa van Mevrouw Plate: (Oudburgerweg): Fam. Kracht, Nijmegen, 5 Bij N. Schotten: Fam. G. P. Wijker, A'dam, 6 Bij L. Rodenburg: A'dam, 4 Bij J .Roobeek: Fam. D. v. d. Woerd, R'dam, 7 Bij C. van Stam: Fam. Steinkamp, A'dam, 3 Op zichzelf wonenden Villa „Alpenroos". Fam. H. Bol, A'dam, 8 Huize „Anna". Fam. A.Pot, Alkmaar, 6 Huize „Eik en Linden". Fam. Dr. E. Hekma, Groningen, 7 Huize „Dorpzicht". Fam. J. P. J. Ensink, Alkmaar, 10 Huize „Den Eeckhoff". Fam. S. Jacobs, A'dam, 6 Rustoord „Elim". Gemiddeld aanwezig 12 Huize „Irena". Fam. P. E. van Aalst, den Haag, 3 Mej. A. C. Bausar, den Haag, 1 Huize „Microcosmus". Fam. F. H. Perk, Zaandam, 4 Huize „Rustoord". Fam. Jhr. E. W. J. de Beijer, Oterleek, 4 Huize „de Stulp". Fam. A. H. Verweijde Haan, A'dam, 5 Huize „de Uitweg". Fam. C. W. Middelhoven, Zaandam, 6 Huize „de Zonnebloem". Mej. Etha Fles, Rome, 1 Mej. A. Verkroost, Zijpe, 1 Mevr. van Alphen de Veer, Leiderdorp, 1 Huize „Zonnetij". Fam. Jos. ZeegersAukes, Brabant, 7 Breêlaan. Fam. Mr. H. P. M. Kraakman, Alkmaar, 5 Fam. A. Zwarenstein, R'dam, 5 Fam. C. Poel, Zaandam, 5 Pension „Bakhuis". Fam. S. Samuel, Bussum, Fam. Jos. C. M. Laurysen, Breda, Mej. Joh. Elsinga, A'dam, Mej. G. v. d. Bunt, A'dam, Frau Grete de Jager, A'dam, M. J. A. de Leur, den Haag, Pension „Frisia". Mevr. Douairière Strick van van Linschoten Geertsema, Bunnik, Jonckvrouwe Strick van Linschoten, Bunnik, Missen C. J. D. de Klark, Bunnik, Mej. M. Haitsma* Limmen, Jongej. L. Niéuwenhuijzen, Limmen, De Jongeheer J. Nieuwen» huijzen, Limmen, Fam. Mr. J. A. Stoop, Leeuwarden, Dames van Heukelom, Epe, Pension „Wilhelmina". Mevr, DutilhJonkheijm, R'dam, Fam. C. L. Cool, A'dam, Villa „Aurora". Fam. Tombrock, Leeuwarden, Villa „De Blinkert". Fam. Mr. W. C. Wendelaat, Alkmaar, Villa „de Casemat". Fam. M. Dutilh, R'dam, Villa „Covente". Fam. Dr. D. Reinders, Bussum, Villa „de Dolfijn". Mej. O. Heldering, A'dam, Villa „de Dennen". Jhr. en Mevr. W. Michiels van Kessenich, Roermond, Huize „De Distel". Fam. G. Taapken, Bergen, Huize „Duinviooltje". Fam. A. H. Dondorp, A'dam, Huize „Duinzicht". Fam. Henri S. Jacobs, Hilversum, Villa „de Duintop". Fam. Prof. Dr. G. Hondius Boldingh, A'dam, Villa „Herline". Fam. Mr. A. H. Servatius, Alkmaar, „Het Klaverblad". Fam. J. de Vos, A'dam, Villa „Laura". Fam. Mr. J. Dutilh, R'dam, Villa „Magnolia". Fam. M. T. Seelig, A'dam, Villa „Mei". Fam. F. C. Kleyn van Willigen, R'dam, Villa „Mare". Fam. H. Spit, China, Villa „Molenbeke". Fam. J. H. Schmieden, Baarn, Fam. H. Th. Lotze, Hamburg, Villa „Nanno". Fam. W. Vosmaer, Bergen, Villa „Noviomagum". Fam. Dirk Witte, Zaandam, Villa „Onder 't Stroodak". Mej. D. W. Nieuwenkamp, Hilversum, „Het Parkhuis". Fam. E. J. Voss, Leeuwarden, „Het Paviljoen." Fam. Jhr. C. E. W. van Panhuys, IJmuiden, Villa „Primula". Fam. Ir. G. J. Langhout, A'dam, Villa „Shantl". Fam. Mevr. E. Redelévan der Hoeven, R'dam, Villa „Skopia". Fam. H. P. G. den Tex, A'dam, Villa „Ulysses". Fam. Mr. J. H. Penning, A'dam, Villa ,,'t Westerlicht". Fam. Dr. N. Munk, Leiden, Villa „De Wijde Blik". Fam. Mevr. C. Müller, Utrecht, Villa „De Zeedroom". Fam. Dr. W. Renssen, Arnhem, Fam. Prof. K. H. Roessingh, Leiden, Huize „De Zeemeeuw". Fam. Ir. C. Noome, Utrecht, „Het Zonnehuis". Vereeniging „Het Zonnehuis" A'dam, Duitsche Ferienkolonie, gemiddeld Herstellingsoord van het Burgerweeshuis van Amsterdam, gemiddeld Koloniehuis Vereeniging voor „Jong Ne: derland te Amsterdam, gemiddeld Totaal 2 p«rs. 2 9 5 7 5 3 7 6 4 7 6 9 2 9 3 6 7 II 2 3 3 4 8 6 6 3 3 6 4 6 6 6 pers. 6 8 46 86 40 978 pers. PREDIKBEURTEN. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 27 Juni, 11.15 uur, ds. A. Snethlage, Ned. Herv. Pred. te Heemskerk. Ned. Herv. Gem. (Ruïne kerk). Zondag 27 Juni v.m. 10 u. Ds. F. W. J. v. d. Kie» boom. Kapel Huize „Elim". Zondag 27 Juni v.m. 1014 uur Ds. H. E. Vinke van Alkmaar. R. K. Kerk te Bergen. Zondag 27 Juni. 2 uur Lof, 2J4 uur Congregatie der H. Familie voor de mannen. 6 uur Maria Congr. voor de jon» gens. Dinsdag de Feestdag der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, Patronen der Parochie, te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag te 7, 8lA uur. 10 uur de plechtige Hoogmis en 's avonds te 7 uur plechtig Lof en feestpredikatie te houden door den WelEerw. Heer H. van Houten, kape» laan te Beverwijk. Qpnderdagavond 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag de eerste Vrijdag der maand te 7 uur gezongen H. Mis ter eere van het Goddelijk Hart en 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Biechtgelegenheid: Dagelijks voor en na de H.H. Missen. Maandag 68 uur, Donderdag van 57 uur en Zaterdag van 5814 uur. m ZEE. De golven daav'ren op mij aan! O, weelde, jong en sterk te zijn en in den zomerzonneschijn de wilde branding in te gaan! Hoe sist en gist het om mij heen, hoe spat het blinkend witte schuim! De zee speelt uit haar dollen luim en beukt en geeselt mij de lëên. Ik voel mij zoo geluksbelaên in deze morgenheerlijkheid dat, met een vreugdekreet, ik wijd mijn beide armen uit moet slaan! Jenny Mollinger. ER IS GEVONDEN: een huissleutel; een vermoedelijk gouden ring met rood steentje; een tamme kraai. ER IS VERLOREN: een zilveren kinderarmbandje; een enveloppe met 8 kleine films en 8 portretjes; een damesbad» pak; een gouden armband bezet met juweelen en blauwe steentjes; een zwart wollen zwempak; een leeren handtaschje; een zwarte bril; een gouden damesring met steentje; een gouden ovale broche met roode steen en gouden kettinkje met veilig» heidsspeldje. Inlichtingen te bekomen ter Gemeente»Secre» tarie. Amerikaaeesche stedenbouw in Nederland. Door een groot aantal leden van den Neder» landschen Journalistenkring is op Hemelvaartsdag o. m. ook een bezoek aan Bergen aan Zee ge» bracht met het wij zouden haast zeggen natuur» lijk gevolg dat er in vele kranten en tijdschrif» ten over onze badplaats is geschreven. Dat hier» door een prachtige propaganda gemaakt wordt, behoeft geen nader betoog. Als een staaltje laten wij het artikel volgen, dat wij in de „Avondpost" aantroffen. Wij allen weten of hoorden van de groote ber» gen verzettende voortvarendheid der Amerika» nen; we weten hoe zij ons Europeanen vèr vooruit liepen en voorbij streefden als wij nog zaten te peuteren aan het oude onzer kleine wereld. Wij weten ook, dat zij spoorwegen aanlegden dwars door de prairiën, de steden, die er komen moes» ten slechts met een stip op de kaart aanduidden in het vaste en vérziende geloof, dat zij er dan ook wel komen zouden; en zij kwamen er, ze toover» den om zoo te zeggen hun steden, die ze zich ont» worpen hadden, uit den grond, in tien, twintig jaar van niets tot iets! Zoo iets is wel eene onmo» gelijkheid in ons werelddeel, niet waar? Het be» hoort in het land der verdwaasde fantasieën. Iemand die met zoo iets Amerikaansch voor den dag zou komen, zou hoofdschuddend worden aangekeken, men zou hem niet voor volwaardig nemen. Nietwaar? en toch en tochergens in Europa, ja nog duidelijker gesproken: ergens in ons eigen vaderland, in ons landje, waar men an» ders liever langzaam maar zeker ook al is het niet altijd zeker zelfs gaat, en dergelijke leuzen huldigt, in ons land kennen wij een geval, dat tot ons klinkt als gebeurde het niet te onzent, maar in het land der onbegrensde mogelijkheden. Maar, valt ge ons in de rede, dan toch ongetwij» feld door een machtig Amerikaansch consortium met mannen als Carnegie, Morgan en dergelijken. Ook dat niet! Maar, zegt ge, dan houdt ge ons voor den gek, want dat is bij ons niet denkbaar en ge beschuldigt in gedachten de „Avondpost" er reeds van, dat zij u maar wat op den mouw wil spelden, gaat afwijken van hare onkreukbaarheid en waarheidsliefde. We gaan zelfs nog verder met het er op te wagen, er voor aangezien te worden U maar wat voor te fantaseeren, want ge zult ons nauwelijks gelooven en toch zult ge het ten slotte moeten doen wanneer wij u vertellen, dat eene dusdanige Amerikaansche opzet te onzent plaats vond ja, door eene dame! Eene dame? Ja zeker, ook wij tellen onder ons vrouwen met dusdanigen vèrzienden blik, dat wij trotsch op dergelijken vrouwenarbeid kunnen zijn. Want eene dame, eene effectieve dame was het die op een goeden dag op den trein ging zitten naar Amsterdam om daar de directie van de machtige Hollandsche Spoor te bewegen, ja eerder te suggereeren zoo'n Amerikaansche spoor» lijn dwars door de prairie aan te leggen naar ja naar een plaats die er nog niet was. Maar dat is niet mogelijk! en dat... dat... gebeurde in Nederland. Ja het gebeurde in ons land, dat deze dame de Hollandsche Spoor aan het verstand wist te brengen voor haar deze spoorbaan te leg» gen, dwars door de onvruchtbaarste streken van ons vaderland naar een plaats, die niet bestond. Maar de dame deed Amerikaansch; toen de verschrikte directie der Hollandsche Spoor haar den naam dezer merkwaardige plaats vroeg, was zij gereed; zij had dien naam reeds in den zak en noemde hem en toen de Hollandsche Spoor, nog niet veel wijzer, haar vroeg, waar die onbekende, nooit gehoorde plaats dan wel lag, haalde zij een kaart uit den zak; op die kaart had zij met forsche hand een flinke stip geteekend, en wijzende naar die stip, verklaarde zij met beslistheid: daar ligt mijn plaats, waarheen ik de spoor wil hebben! En nu zoudt ge denken, dat de Hollandsche Spoor voor dergelijk Americanisme niet te vin» den zou zijn geweest, en haar duidelijk gemaakt zou hebben, dat dergelijke plannen niet hier, maar hoogstens aan de overzijde van den Oceaan

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1920 | | pagina 6