Te Bergen aan Zee. Bij J. H. Roggeveen: Fam. Mevr. L. Ooiman, A'dam, Bij C. v. Stam: Fam. Butter, A'dam, Bij Th. Schouten: Fam. Mr. Staalman, A'dam, Bij J. S wakman: Fam. C. H. Heger, A'dam, Bij B. Strooker: Fam. J. C. Beekink, A'dam, Bij N. Schotten: Fam. H. S. v. d. Boogaard, A'dam, Bij Wed. J. Swager: Fam. H.Tas, A'dam, Bij P. Vrije Jr.: Fam. R. Kuikenga, A'dam, Bij A. Vrasdonk: De Hr. C. G. Kroon, A'dam, Fam. E. Swartsenburg, A'dam, Bij C. Voort: Fam. J. Mandersloot, A'dam, Bij A. v. d. Velde: Fam. J. Verburg, A'dam, Bij P. Verweel: Fam. Mevr. Swelheim, Hilversum, Bij J. Vrasdonk: Fam. Dr. J. de Wit, Zaandam, Bij J. H. de Waard Dzn.: Fam. C. Anderiesen, A'dam, Bij S. van Wonderen: Fam. Bruggink, A'dam, 3 pers 5 6 .3 5 4 7 5 1 3 6 4 3 7 4 4 A'dam, 2 A'dam, 1 Doorn, 8 A'dam, 2 A'dam, A'dam, 2 A'dam, 2 A'dam, 3 den Haag, 2 Baden, 2 Doorn, 2 Utrecht, Hilversum, Hilversum, A'dam, Alkmaar, Heerde, Velp, Velp, Nijmegen, Nijmegen, Nijmegen, A'dam, Haarlem, A'dam, A'dam, Udenhout, De Hr. J. H. Croockewit, Fam. Mevr. A. M. Chapon» niere, Genève, Fam. R. N. v. d. Meulen, Hilversum, Fam. W. J. Dam, Utrecht, Fam. C. Bloms, A'dam, Fam. D. H. Roodhuysen, Bussum, Fam. Dr. J. B. Polak, A'dam, Fam. B. H. Hudig, R'dam, Fam. Mevr. Gregorij Sauvage Nolting, Zwolle, Mej. G. E. M. de Bruyn v. Melis en Mariekerke, Velp, Mej. A. M. Hoffman, Velp, Fam. J. Ritthausen, A'dam, Fam. J. ter Meulen, A'dam, Fam. Siemons, den Haag, Fam. W. Westeranen v. Meeteren, A'dam, Fam. Leo Koster, A'dam, Mej. P. Eggers, A'dam, Mej. M. Zigelsky, A'dam, De Hr. W. Himpert, A'dam, DeHr. G. Wusterneij, A'dam, Fam. H. Dijkstra, A'dam, Fam. Mevr. J. G. Schlimmer, Blaricum, Mej. Musze Schlaskauner, Blaricum, Mej. Editte Hansen, Blaricum, Mej. Silaff, Blaricum, Fam. W. H. Piepers Comter, Baarn, Pension „Onder 't Stroodak". Mevr. Praetere—Duthil, Brussel, De Hr. van Rees, Oosterhout, De Hr. A. Assendelft, R'dam, Jongej. Goudenrack, Oostenrijk, Hotel „Trianon". Fam. v. Emden, A'dam, Fam. SchafersClaus, Hilversum, Dames Stradmeijer, A'dam, Fam. M. D. Pranger, Indië, Hotel Pension „Bakhuis". Mevr. van Geuns, Mej. L. Kramer, Mevr. Mr. Lorentz Baronnesse de Nagel, Mevr. J. Luiting, Mej. J. Sloch, Fam. S. de Jong, Dames de Jong, Mevr. B. Souget, Mevr. A. van Velthuijsen, Fam. Hernstorff, Freule I. Schimmelpenninck van de Oije, Pension „Frisia". Fam. Jhr. E. van Panhuijs Waller, Mej. J. A. de Kanter, Fam. Lambrechtsen, Fam. A. J. L. Haast, Fam. M. Kater, Fam. Mevr. Stork, Mevr. de Bruijn van Melis en Mariekerke, Mej. Emma de Bruijn van Melis en Mariekerke, Pension „Jeannette". De Hr. K. de Boer, Nijmegen, De Hr. Chr. Kafp, De Hr. C. A. Reinen, De Hr. C. Teunissen, Fam. C. de Jong, Fam. F. Smits, Fam. Ganzen voort, Fam. M. Aronson, De Hr. E. A. Mansius, Hotel „Nassau Bergen". Mej. Dr. J. M. Kooij, Utrecht, Mevr. de Wed. Kooij, Utrecht, Fam. P. H. Kaars Sijpensteyn, Heemstede, Fam. C. L. de Bussij, A'dam, Jhr. M. Mazel, den Haag, De Hr. G. N. v. Harte, A'dam, Mej. Co. van Geuns, den Haag, De Hr. B. Heldring, den Haag, Fam. D. Andreson, A'dam, Mevr. N. Pjjnacker Hordijk, Laag Soeren, Sumatra, Fam. Veth, Baarn, Fam. Westerhuis, Leeuwarden, Fam. Garritsen, Amersfoort, Pension „Wilhelmina". 4 pers. 4 5 1 1 1 1 4 3 Mej. J. M. Bas, Hilversum, Mej. A. Gleichman, Hilverspm, Mej. Stienstra, Winterswijk Mej. Brands, Winterswijk, Fam. A. Dubois, Hilversum, Fam. W. C. C. Brunings, Hilversum, Huize „Anna". Mevr. C. H. Gijselmann Winkelman, A'dam, 3 Villa „Aurora". De Hr. en Mevr. Mr. B. Terwindt, A'dam, 8 Villa „De Blinkert". De Hr. en Mevr. Joh. de Looper, Hilversum, 7 Villa „De Casemat". De Hr. en Mevr. M. Dutilh, R'dam, 7 Villa „Covente". Mevr. Wied. E. J. Huisken Bastiaans, A'dam, 5 De Hr. Bastiaans, A'dam, 1 Huize „De Distel". De Hr. en Mevr. Ir. Jac. de BooyJr., A'dam, 5 Villa „De Dolfijn". Jonkheer en Mevr. Mr. K. J. Schorer, Utrecht, 8 Villa „Duintop". De Hr. en Mevr. Tilanus, Friezenveen, 7 Huize „Duinviooltje". De Hr. en Mevr. H. van de Koppel, Hilversum, 6 Villa „Duinzicht". Baron en Baronesse van Lijn* den van Nederhorst den Berg, te Nederhorst den Berg, 12 Huize „De Echo". Mevr. Kikkert, A'dam, 4 Villa „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. Ferd. Kloek, Hilversum, 6 Villa „Herline". De Hr. en Mevr. Mr. N. Beets, A'dam, 5 Villa „Hilda". De Hr. en Mevr. Mr. E. F. Bonjer, R'dam, 7 „De Koepel". De Hr. en Mevr. O. F. Wixforth, Bergen, 2 Villa „Laura". De Hr. enMevr. Mr. J. Dutilh,R'dam, 7 Mevr. Meesde Monchy, R'dam, 1 Villa „Magnolia". De Hr. en Mevr. Mr. H. J. Bool, Hilversum, 7 Villa „Mare". De Hr. en Mevr. Dubois, Breda, 8 Villa „Marijke". Mevr. Behnvan't Hoff, Warnsveld, 7 Villa „Mei". De Hr. en Mevr. F. C. Kleijn van Willigen, R'dam, 6 Villa „Noviomagum". Mevrouw Praetorius Nachenius, A'dam, 5 „Paviljoen". Jkhr. en Mevr. J. M. de Jonge, Samarang, 7 „Het Parkhuis". De Hr. en Mevr. G. Taapken, Bergen, 6 Villa „Paulina". De Hr. en Mevr. J. H. van Kempen, A'dam, 4 De Hr. en Mevr. F. Der Kinderen Jr., A'dam, 5 Paulinestraat 7 11. De Hr. G. M. M. A. Maas, den Haag, 10 Paulinastraat 9. De Hr. en Mevr. W. van den Heuvel, Bilthoven, 5 Mevr. W. A. KettingNijgh, Bilthoven, 4 Villa „Primula". Jkhr. en Mevr. E. J. van Lidth de Jeude, Bussum, 9 Villa „De Scholekster". De Hr. en Mevr. H. P. G. denTex, A'dam, 4 Villa „Skopia". De Hr. en Mevr. Dr. Schneider, A'dam, 7 Villa „Ulysses". De Hr. en Mevr. Mr. H. D. A. van Reenen, A'dam, 7 Jkhr. en Mevr. C. E. W. van Panhuys, IJmuiden, 5 Verbrande Pan. De Hr. en Mevr. P. L. van der Harst, A'dam, 4 Villa „Wernau". Mevr. Dr. Brauns, Amerika, 2 Villa „De Wijde Blik". De Hr. en Mevr. L. Vekemans, Nijmegen, 10 Villa „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. Rudolf Maschmeijer, Bergen, 8 Huize „De Zeemeeuw". Fam. L. F. W. de Keyser, -Arnhem, 4 Villa „Aan de Zonzij". De Hr. en Mevr. J. W. Nienhuys, Bloemend. 8 „Het Zonnehuis". Mejuffr. A. E. Krayenhoff van de Leur, Haarlem, 1 Mejuffr. H. Verster, Nunspeet, 1 Mejuffr. J. van Hengel, Dieren, 1 Gasten 6 Duitsche Ferienkolonie, A'dam, gem. 40 pers. Herstellingsoord v./h. Bur; gerweeshuis, A'dam, gem. 60 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, gem. 40 Totaal aanwezig 2199 pers. NIEUWSTIJDINGEN. Een verloting. De actieve Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier heeft het lof; waardig initiatief genomen eene loterij op touw te zetten waarvan wij hopen en verwachten dat zij volkomen slagen zaldoordat alle lootjes worden verkocht. Vooral onze badgasten zouden wij willen verzoeken deze loterij door het nemen van een lot te steunen; zij doen er een goed werk mede. Vooral hotel», pensionhouders en winkeliers zullen in staat zijn veel loten onder hun cliëntèle te plaatsen; bij afname van minstens 50 loten wordt 12 korting gegeven. Als eerste prijs is een Simplexsmotorrijwiel aangekocht ter waarde van 1000,als tweede prijs een Damess èn Heeren Gazellerijwiel ter waarde van 510.als derde prijs een Raleigh Damess of Heerenrijwiel ter waarde van 325. Voorts zijn er 157 andere prijzen, waaronder rijwielen, een tuinameublement en kunstvoorwer» pen. Winnaars van prijzen boven 200.hebben het recht deze met 20 korting aan de verkoos pers terug te geven. In het bureau van het V. V. dat in den Bergen» schen Kunsthandel is gevestigd zijn prijzen te be» zichtigen, evenals bij de firma's Rijniersce, Post» ma, Hopman, Schoonhoven en Blombergen. „De Rustende Jager". Gertrud Leistikow heeft met haar verrukkelijk mooie dansen het publiek ondanks de warmte van het begin tot het einde ten zeerste ge» boeid; zij werd daverend toegejuicht en had van haar dankbare bewonderaars fraaie bloemen in ontvangst te nemen. Ivonne Dellow trok beide avonden waarop zij optrad, stampvolle zalen en haar Hollandsche lie» deren vielen bijzonder in den smaak. Dinsdagavond, 25 Juli, wacht ons een zéér bij» zondër genot. Dan treedt dé vermaarde Schötsche" Hooglander John Mac Duncan op in zijn nationaal costuum en komt met zijn eigenaardig instrument van uit den tuin de zaal binnen joedelen. In Hil» versum, Arnhem, Nijmegen was geen plaats onbe» zet toen hij zijn ongewone muzikale prestaties ten beste gaf. Men zorge er dus vroeg bij te zijn! Ijswafels. David, die altoos met zijn ijskarretje nabij „Duinvermaak" staat, deelt ons mede, dat de hy» giëne bij het water van ijswafels door hem volko» men in acht wordt genomen en het publiek dit te» recht ook eischt. De Pisuisse- Hemsingsavond is bepaald op Zaterdag 30 Juli. Het wordt een avond' van vroolijke kunst; de bei» de kunstenaars zullen met een nieuw repertoire komen van Nederlandsche en internationale lie» deren. Openlucht-theater. De leider der Egmondsche Kunstkringconcer» ten, de heer Ernst Krauss, zal dezen zomer behal» ve concerten en kunstavonden ook enkele open» luchtspelen organiseeren; de eerste opvoeringen zullen de volgende week in het prachtige BeTgen» sche Natuurtheater (ook dit jaar weer welwillend afgestaan door burgemeester van Reenen) plaats vinden. „De spelers van Stad en Lande" o. 1. van Anton Verheyen, zullen Woensdag 27 Juli, 's mid» dags 3 uur Joost v. d. Vondel's „Adam in balling» schap en Donderdagavond 7 uur „Den Spyegel der salicheyt van Elckerlyc ter uitvoering brengen. Donderdag 11 Augustus komt het abelspel „Lanseloet ende Sanderijn" gevolgd door „Nu noch" ter uitvoering. Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Augustus herhaling van Adam in Ballingschap. „De spelers van Stad en Lande" hebben overal in het land en ook in België schitterende succes» sen behaald. Een openluchtvertooning zooals deze stelt ongë» twijfeld de hoogste eischen aan de met geestdrift bezielde spelers.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1921 | | pagina 7