Hötel „NASSAU-BERGEN VICTORIA-WATER Groote Restanten - Uitverkoop Bergen. C. GROOT. - Prospectus op aanvrage, in September gereduceerde prijzen. - RESTAURANT a LA CARTE. - C. F. ZEILER, Directeur. ZATERDAG 20 HUGUSTUS, wan alle soorten en modellen. U ZOEKT UITICOIST lEEiT Tel. No. 13. Schoolstraat. P. J. BORST. en D. Bakker slaan mevr. Van Reenen en mr. H. D. A. van Reenen 62, 64; mevr. Taapken en W. van Lidth de Jeude slaan mej. Stap en mr. Stap 68, 64, 61; mej. Van Buysen en J. G. Schöls vinck slaan mevr. Gregory en F. Gregory 60, 64. Demisfinale. Mevr. Wurfbain en mr. N. Beets slaan mevr. Bakker en dr. Bakker 62, 6—0; mej. Van Buysen en J. G. Schölvinck slaan mevr. Taapken en W. van Lidth de Jeude 6—4, 61. rinale. Mevr. Wurfbain en mr. N. Beets slaan mej. Van Buysen en J. G. Schölvinck 62, 6—1. Heeren Dubbelspel. 2e ronde: M. Dutilk en H. Wurfbain slaan dr. Bakker en mr. Stap, 61, 63, mr. H. D. A. van Reenen en F. Gregory slaan G. Jannink en G. J. A. Jannink, 64, 46 64. Demisfinale: Mr. N. Beets en K. G. Goedewaas gen slaan J. H. van Kempen enG. Taapken 61 62, M. Dutilh en H. Wurfbain slaan mr. H. D. A. van Reenen en F. Gregory 46 60 64. Finale: Mr. N. Beets en K. G. Goedewaagen slaan M. Dutilh en H. Wurfbain 62 63 61. Dames Dubbelspel. Demisfinale: Mevr. Bakker en mevr. Ladage slaan mevr. Terwindt en mevr. Gregory 64 62, mej. N. van Buysen en mej. Prins slaan mej. D. Blijdenstein en mej. C. W. L. Blijdenstein 1113 10—8 6—4. Finale: Mevr. Bakker en mevr. Ladage slaan mej. Prins en mej. van Buijsen 16 4 54. Dames Enkelspel. 2e ronde. Mevr. Ladage slaat mej. Moens 63 75, mei. N. van Buijsen slaat mej. M. Veder 6—1 6—0. Demisfinale: Mej. M. Demmink slaat mej. Stap 6—4 6—2. Heeren Enkelspel. 3e ronde. H. Wurfbain slaat mr. J. J. H. J. van Reenen 63 57 63. Demisfinale: G. J. T. Jannink w.o.; mr. N. Beets slaat H. Wurfbain 60 62. Finale: Mr. N. Beets slaat G. J. A. Jannink 61 6—0 6—0 R. O. v. Gennep en J. H. Scholten. In hotel „Nassau Berden" hebben bovenstaande heeren uit Alkmaar een intiemen kunstavond ges geven, die zeer goed was bezocht. Deze twee oud zeesofficieren, zeer begaafde dilettanten, hebben ons een recht gezelligen, vroos lijken avond bezorgd; hun internationaal programs ma scheen onuitputtelijk en de eigen composities die met groot talent werden voorgedragen en ges zongen, waren talrijk. Den ganschen avond hebs ben wij met onverdeelde aandacht en belangstels ling geluisterd .De wijze van voordraden was ons gekunsteld en eenvoudig, expressief zoowel in het ernstige als vroolijke genre. Het spreekt van zelf, dat ook zeemansliederen ten gehoore werden des bracht, die natuurlijk verbazend insloegen. De. heer Scholten vervulde op bijzonder muzikale wijze de pianopartij en had daarvoor de zwaarste taak. Beiden causeerden telkens op leuke en geess tig.e wijze in den trant van Pisuisse en deden daars door menige vroolijke lach in de zaal klinken. Schotsche en Engelsche minneliederen, Fransche, Duitsche en Italiaansche lieujes, enkele ietwat ons deugend, wisselden elkaar af en brachten de goes de stemming er al spoedig in. Het was een in alle opzichten geslaagde avond! Geertr>uida van Vlader>acken. Deze beroemde liederenzangeres heeft in „de Rustende Jager" een kunstavond gegeven, die tot de best geslaagde van het geheele seizoen mag ges rekend worden, daarbij op voortreffelijke wijze op de vleugel begeleid door Jan Poortenaar. De keus rige costuums waren geheel in overeenstemming met den stijl der liederen ontworpen. Het was een avond van groote schoonheid en zeker is de uits spraak juist, dat deze zangeres haar genre volkos men beheerscht. De haar aangeboden bloemen waren ten volle verdiend! Gelukkig voor hen, die haar nog niet hoorden, kunnen wij meedeelen, dat Mevrouw van Vlas deracken en de heer Jan Poortenaar onder leiding van de „Egmondsche Kunstkring" nog één avond zullen geven en wel op Maandagavond a.s., half negen in hotel „NassausBergen" te Bergen aan Zee; er zal daar een geheel nieuw programma ten gehoore worden gebracht. Het is zeer aan te beves len, dat in hotel „NassausBergen" of de Bergens sche Kunsthandel plaatsen worden besproken, oms dat slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar is. „De Rustende Jager". „The Juveniles", de heeren Tholen en van Lier komen Dinsdag en Woensdagavond, 23 en 24 Aug., in de voorzaal zingen en spelen, Pisuisse met Jan Hemsing en Jenny Giliams, komen Donderdags avond, 25 dezer, waarbij ook de Veluwsche zanger Jan v. Riemsdijk zal optreden. Vliegdemonstraties. Hedenmiddag en morgen (Zondag) worden op 's avonds 7 uur, begint de Beleefd aanbevelend, naar fijne Koffie en Thee en kunt deze moeilijk vinden. De zuivere JAVA PAGODA KOFFIE en THEE is hier verkrijgbaar. nog heden een pakje KOFFIE en THEE en U is overtevreden. Oostdorp bij de Na|teweg vliegdemonstraties ges geven, die om 2 uur aanvangen. Aviateur is de hetjr Carl Criger, die iemand voor 10 a 15 mecfe de lucht in neemt. Bloemencorso. Het éérste Bergensche bloemencorso is schittes rend geslaagd! De deelname was buitengewoon groot, het aantal welwillend beschikbaar gestelde prijzen ruim voldoende, het weer prachtig; de stemming van kinderen en publiek best, de animo van Commissie, Juryleden, en Ordecommissarissen grandioos, de versiering dér wagens, fietsen, auto's enz. fijn en smaakvol, de onderlinge hulpvaardigs heid in het lesschen van den dorst bewonderenss waardig, de medewerking van allen, zonder één uitzondering, volkomen. Wat wil men méér? Niets anders dan Üit: het volgend jaar wéér doen of iets anders verzinnen! Hulde aan de Vereeniging voor Vreemdelingens verkeer, die het initiatief nam! De uitslag is als volgt: Groep A, voorstelling zonder voertuig, 1ste prijs: Mimi Ponsteynsen Guusje Colnot, herder en herderinnetje met bokje. 2de prijs A: Kinderen Elion en Van Dantzig, feeënkoningin met kabouters. 2de prijs B: Lise Oohn, als Germaansche priess teres. 3de prijs: Andries Cupërus, met kruiwagen met bloemen. Extra prijzen werden toegekend aan: Johanna Bult, met poppenwagen; Bernard Kaal met kruis wagen met marmotje; Leo Roggemans met vers sierden hoepel. Groep B, voorstelling met trekwagens, vliegende Hollanders enz. lste prijs: Drie kinderen Hartog in corriewagen als Japansche groep. 2de prijs: Kinderen Hopman in vliegmachine. 3de prijs: Willem Blokker met corriewagen, voorstellende een zwaan. Extra prijzen in deze groep werden toegekend aan: Drie kinderen Essen, als motrozen in bootje; Wïllem Beeldman, versierde kruiwagen; Meisje Suyver, versierd wiegje; Groep RethmeversHos ving, met het versierde trekwagentje; Meisjes Das mes, versierde vliegende Hollander. Groep C, versierde bokkewagens. lste prijs: Kinderen Zeegers, Ensink en Nouté, bokkewagen met palfrenier. 2de prijs: Kinderen Hubenet, van Werven, Van der Werff en Burgerweeshuis. 3de prijs: Corry Haentjes. Een extraprijs in deze groep werd toegekend aan Sijtje Snijder. Groep D, versierde fietsen (voor dit nummer waren niet minder dan 44 deelnemers(sters) inges schreven. lste prijs: Louise Hartlieb; 2de pr. A: Kitty Ents ken en Kees Boendermaker; 2de pr. B: kinderen van Zoomeren Greve; 3de prijs A: Marietje Baks ker; 3de prijs B: Jongen van Wijck en meisje Nies sen! 4de prijs Jongens Lansdorp; 5de prijs Henry Hartlieb; 6de prijs Miesje Heemskerk Veeckers. Extra prijzen werden in deze groep toegekend aan: Dora Bloem, Ina Lauer, Jansje Zwaan, T. Ons rust, Meindert Camphuys, kinderen Schilthuys. Groep E, versierde groote wagens met groepen kinderen. lste prijs: Tine Muntenga en Henk Berkhouwer, bootje in Kralingsche Plas; 2de prijs Kinderen Lansdorp in versierde auto; 3de prijs Kinderen Verkerk, Engers en Weyer, kabouters. N.V. Boura-Exploit.-Maatschappij „BERGEN AAN ZEE". TARIEF ZEEBADEN. Tot 12 uur des voormiddags is het voor heeren verplicht in costuum te baden, na 12 uur des nas middags naar verkiezing in costuum of zwems broek. Een badkoets mag niet langer dan 45 minuten door denzelfden persoon gebruikt worden. 1 Heerenbad met volledig costuum en handdoek0.60 1 Heerenbad met zwembroek en hands doek0.50 1 Heerenbad alleen met handdoek 0.40 1 Damesbad met volledig costuum en handdoek0.60 1 Damesbad alleen met handdoek 0.40 1 Kinderbad met volledig costuum en handdoek0.40 1 Kinderbad alleen met handdoek 0.30 Abonnementskaarten voor: 10 Heerenbaden met volledig costuum en handdoek5.75 10 Heerenbaden met zwembroek en hands doek4.75 10 Heerenbaden alleen met handdoek 3.75 10 Damesbaden met volledig costuum en handdoek5.75 10 Damesbaden alleen met handdoek 3.75 10 Kinderbaden met volledig costuum en handdoek3.75 10 Kinderbaden alleen met handdoek 2.75 Abonnementskaarten, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar NIET meer geldig. Onder kinderbaden worden begrepen, die voor kinderen beneden 10 jaar. Men wordt beleefd verzocht de voetenbakjes n i e t in de badkoets leeg te storten. Zij, die een volledig bad betalen, hebben het recht een eigen costuum kosteloos in bewaring te geven. Ook zijn extra badhanddoeken verkrijgbaar tes gen 10 ets. per stuk. STRANDSTOELEN. Een stoel per twee uur of korter 0.25 0.50 2.30 week maand seizoen 16. Voor het hebben van een opvouwbare ligs stoel op het strand, per maand 2. De Baddirectie „BERGEN AAN ZEE." OBERLAHNSTEIN. Voor dagelijks gebruik; thuis in heele liter schroefflesschen, bijzonder aanbevolen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1921 | | pagina 6