Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Bergen aan Zee. VEERTIENDE JAARGANG No. 1. ZATERDAG 2 JUNI 1923. N.V. BOUW-EXPLOITATIE-IWAATSCHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE". HOOG EN LAAG WATER Aanwezige Vreemdelingen RH™* «aJmmmemm -<ï-"Vo ïfMüé totó^y^b, ^- --. v.W^, ajpj--ï -w .,- - Redacteur: C. NANNES GORTER. Uitgave der Uitgevers-Maatschappij „BERGEN". Adres te BERGEN: Pension „Russenweg" en te ALKMAAR: Langestraat 55 (Hotel „Toelast"). WELKOM! Tuindorp en Badplaats zijn geheel gereed de badgasten te ontvangen! Zjj, die reeds aanwezig zijn, roepen wij een hartelijk welkom toe en hopen mèt hen, dat de zoo lang ontbeerde zon eindelijk voor goed door het wolkenfloers moge heenbres ken om ons volop het verlangde zomerweer te schenken. Want daarvan hangt niet alleen de vreugde en het genot der badgasten, doch ook Het bestaan van velen onzer af. Laat ons niet wanhopen; moed verloren is al verloren, zegt het spreekwoord, en na regen is tot nog toe altoos zonneschijn gevolgd. Dat deze dan spoedig lome is-onze hartewensch! En mogen wij aan het einde van het seizoèn kunnen constatees ren, dat óndanks het slechte begin, zomer en nas zomer te Bergen en Betgen aan Zee nog véél goed gemaakt hebben! Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof. Geen grondvervuiling. Verrasende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H. A. der prachtigste duinen en duinbosschen voor bads gasten, op kaarten die gratis worden -verstrekt, Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaats sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden, prospectus en andere ins lichtingen wende men zich tot de Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. te BERGEN AAN ZEE UITGEDRUKT IN ZOMERTIJD. Officieele opgave van den len Observator van het Kon. Nederl Meteorol Institnut. JUNI 1 923. Datum. Hoog water: Laag water ..Voormidd. Namidd. I Voormidd. Namidd. 2 6.12 6.42 2.43 3 04 3 7.00 7.27 3 26 3.48 4 7.49 8.16 4.10 4.33 5 8.41 9.11 4.55 5.20 6 9.39 10.09 5.46 6.16 7 10.41 1Ï.15 6.43 7.19 8 11.47 7.46 8.28 Ned. Herv. Kerk. Zondag 3 Junh 10 voorm., Ds. F. W. J. v. d. Kieboom (Doop). Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus te Bergen (binnen). Gedurende het seizoen blijven op Zons en Feestdagen onder de H. Mis van half negen de dertien eerste banken aan beide zijden van het middenschip gereserveerd voor de vreemdelingen; aan den Evangeliekant (litiks) voor de vrouwen, aan den Epistelkant (rechts) voor de mannen, en Wel tegen betaling van 25 Cents. Zondags de H.H. Missen te 7, 8'A en 10 uur de Hoogmis. In de week de ffH. Misken te 7, 7 en 8 uur. Eiken dag, ook Zondag, te 6X> uur uitreiking van de H. Communie," verder tijdens de H.H. Missen. Biechtgelegenheid dagelijks voor en na de H.H. Missen, vervolgens voor en na het Lof, en Zaters dagsnam. van 58X uur. Zondag 1 uur Katechismus, 2 uur Congregatie van de H. Familie voor df. vrouwen, 's avonds 7 uur Lof en predikatie over de veelvuldige H. Communie. lederen avond (behalve Zaterdag) Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag de Feestdag van het Goddelijk Hart, 's Morgens 6 uur uitreiking der H. Communie, 7 uur gezongen H. Mis ar» V<» cruis 7 uur Lof met opdracht van het Goddelijk Hart. Badgasten Kijkt vooral de advertentie-pagina's door! Daar vindt ge zeker iets van uw gading voor billijke prijzen! blijkens de ten Raadhuize ontvangen lijsten van 30 Mei. Pension „Agatha", "Fam. N. de Jongh, A'dam, Pension „Bervanger". Fam. J. Kal, R'dam, Fam. E. Blaauw, A'dam, Pension „Beukenhorst". Mej. A. V. Post, A'dam, Fam. A. Vellinga, A'dam, Huize „Bloemlust". Fam, J. A. de Vries, A'dam, Pension „Berkhout". Fam. van Halm, A'dam, Huize „Constantia". Fam. de Groot, Alkmaar, Pension „Dorpzicht". Dames Melkman, A'dam, Fam. Bollemeier, A'dam, - Huize „Eldorado". Fam. A« Koch, A'dam, Huize „Funkia". Fam. Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar, Het Huis „de Haemstede". De Hr. en Mevr. M. Üyldert, A'dam, Mej. C. J. van Nes, Arnhem, Mej. M. J. Lorentz, Arnhem, Mr. Is. da Costa, A'dam, Mej. A. dé Koff, A'dam, Villa „Jong Leven". Fam. P. Kop, Zaandam, Fam. C. de Vries, Zaandam, HotebPension J. P. Kreb. Fam. S. Komkommer, A'dam, Pension „van Kuiken". Fam. J. Steenstra, Groningen, Villa „De Meidoorn". Fam. hl. J. v. d. Berg, Alkmaar, Villa „Margaretha". Fam. Brandsteler, Leeuwarden, Pension „Maria". Fam. Ploeger, A'dam, Mej. Gr. Meijer, Groningen, Pension „Melatti". Fam. H. Rosingh, 2e Exloërmond Pension „Meijer de Nijs". Fam. F. N. Bessem, A'dam, Pers. 2 OranjesHotel. Fam. Drayer, Fam. J. Peteris, Fam. Hartogh, A'dam, Leeuwarden, O.hndië, Pension „De Paddestoel". Fam. Dr. S. Birnie, R'dam, Fam. Dr. G. D. Birnie, Vlaardingen, Fam. Maas, A'dam, Fam. Kleijn, A'dam, Dames Tubbesing, A'dam, Fam. Duin, R'dam, Fam. Bakker, A'dam, Mej. v. d. Heul, A'dam, Mej. v. d. Veen, A'dam, Mej. Houken, A'dam, Pension „Rozenoord" De Hr. C. P. A. Alers en verloofde, R'dam, Fam. W. J: Pelt, A'dam, Fam. J. E. Bauech, R'dam, Fam. Sehaafsma, Leeuwarden, Pension „Russenweg". Fam. Themans, A'dam, Mej. H. H. Kreek, Utrecht, Mej. N. Jansen Walet, Utrecht, Fam. C. Ruygrok, Alkmaar, De Hr. C. Nannes Gorter, Alkmaar, Huize „de Ster". Fam. R. Venenbos, Alkmaar, Pension „SanssSouci". Fam. W. Holsmuller, Alkmaar, Pension „Vredelust". Fam. Mr. v. d. Goot, Haarlem, Villa „Woud en Duin". Fam. Timmer, Groningen, Pension „De Wilg". Fam. J. Heshusius, A'dam, Fam. J. Bommelje, Utrecht, Pension „Zomerlust". Fam. Vorder Hake, A'dam, Voorts zijn nog aanwezig Bij H. Donkersloot: .Fam. N. Bos, Hoorn, Bij P. Grootes: Fam. R. Teunissen, Zaand.am, Fam. van der Drift, A'dam, Fam. Nijhuis, Zaandam, Bij J. Tuinman: Fam. J. Holsmuller, Alkmaar, Bij B. Strooker: Fam. J. J. G. Vriese, A'dam, De Hr. T. A. Vriese, A'dam, De Hr. A. M. van den Berg, A'dam, Bij C. Besse Wz.: Fam. J. Otminghuys, A'dam, Op zichzelf wonenden: Huize „Boschhoek". Fam. M. L. Veldhuizen, Heemstede, Fam. Mevr. M. Baarslag, Heemstede, Zusterhuis „Elim". Aanwezig Huize „Irene". Fam. J. G. W. van Driel Krol, Haarlem, Fam. A. Karseboom, Haarlem, Huize „Microcosmus". Fam. F. H. Perk, Zaandam, Huize „Westdorp". Fam. Dr. P. J. Schieveen Borgman, R'dam, Huize ,,'t Westerbosch". Fam. Mr. L. van Regteren Altena, A'dam, Te Bergen aan Zee. Hotel Pension „Bakhuis". De Hr. en Mevr. Dr. H. T. Dubois, Breda, Mevr. J. SteemannMijnlieff, Meppel, Zuster J. Wichers, Meppel, De Hr. enMevr. J. Versteeg, R'dam, Pers. 4 3 8. 2 4 2 2 2 3 3 1 1 1 3 10 S&SM!i!!s»&8$S!§8l

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1923 | | pagina 1