Bloemencorso, Concert, Vuurwerk. NIEUWSTIJDINGEN Bloemencorsoo. Men schrijft ons van V. V. V. zijde: Voor het Woensdag 13 Augustus a.s. te hou* den Bloemencorso wordt er hard, zeer hard in het dorp gewerkt. Dagen lang zijn reeds verschillende groepen bezig de door hen uitgedachte nummers samen te stellen. \Vij brachten gisteravond een oogenblik een bezoek aan het houten hufpschoolgebouw bij de openbare school en vonden daar vele rappe hans den werkzaam om het groote nummer van de V. V. V., dat onder leiding van den heer Arthur Vers beeck wordt samengesteld voor elkander te bren» gen. Alleen dit nummer zou een bezoek aan Bergen dien dag reeds meer dan waard zijn. Deze groep zal de Nijverheid in Flora uitbeelden en zal wors den samengesteld uit bloemen waar tusschen bijen zich bewegen. In het midden van de groep wordt een groote bijenkorf opgesteld, waaromheen meisjes in de provinciale kleederdrachten van ons land. Daars achter volgt de bijenkoningin omringd door hofs dames te paard. Dit alles wordt gevolgd door een groep van bloemen en bijen met de bloemenkos ningin. Hierna volgen nimfen een groote wagen met de flora. Bij dit nummer zijn niet minder dan 200 kinderen en een groot aantal jonge dames inges deeld. Bij mevrouw ter Hall waren wij in de gelegens heid eenige kisten met kostbare costuums te bes wonderen. Zij zal uitkomen met een groep voors stellende een ouderwetsch theeuurtje, met een nummer voorstellende het Meiprinsesje, voorts met een Japansche dame in wagentje, terwijl zij als iets heel bijzonders de gelukspoppen zal laten deelnemen. Een Amsterdamsch groot ondernemer, als gast in Bergen vertoevende, zal op het gebied van de Radio met iets uitkomen, dat aller aandacht zal trekken, terwijl onder de kleine nummers van eigen vinding ook bijzonder aardige nummers uits komen. Het koopen van een programma a 10 cent zij Woensdag dan ook een ieder die naar Bergen gaat ten zeerste aanbevolen. Buiten de prijzen zal de V. V. V. aan alle deels nemende kinderen een tuinfeest aanbieden. Om half drie zal de stoet, vooraf gegaan door muziek, van de Oldenburglaan vertrekken. Wij wijzen er nogmaals op, dat het publiek in het van Reenenpark de beste gelegenheid zal vinden alles goed te kunnen zien. Des avonds 8 uur concertee» ren de Mannenzangvereeniging De Vereenigde Zangers onder leiding van den heer Keereweer met als solisten mej. Henny Nauta (alt) en de heldenbariton Mazzoleni en Bergens Harmonie onder leiding van den heer Pranger. Het Parnass siapark waarin deze-concerten worden gegeven zal voor een ieder voor 25 cent toegankelijk wors den gesteld. Als slot wordt de dag door een vuurwerk besloten, dat als fantastisch geheel lang bij de toeschouwers in herinnering zal blijven. Om 11 uur en zoo noodig ook later zullen de bezoekers van Alkmaar per extra tram nog huis» waarts kunnen keeren. Het publiek wordt beleefd verzocht in het Pars nassiapark vooral niets te vernielen, de dennen en bloemen te ontzien. Niet op de duinhellingen klimmen en de helm vertrappen! Het vuurwerk wordt afgestoken op den hoogen duinrug ten Oosten van het Pamassiapark. De ins gang is uitsluitend bij de villa „De Dennen de andere poort is gesloten. Wij vestigen er de aandacht op dat geen motors bussen op den Zeeweg mogen rijden! Vermelden wij nog, dat de daar op volgenden dag de ZuidsBevelanders onder leiding van den Folklorist, den heer G. Houtekamer, in Zeeuwsch costuum in den tuin van De Rustende Jager zullen concerteeren en daar ook de dansen zullen uitvoe* ren die zij de vorige week te Goes bij het bezoek aan Zeeland voor de Koningin uitvoerden. Dit concert wordt met een bal*champêtre voor de be* zoekers besloten, Bergen staat dus de volgende week in het tee* ken van de feesten van de V. V. V. Kinder- Lawn-ten nis wedstrijden te Bergen aan Zee. De Kinder Tenniswedstrijden, die Donderdag 7 Augustus te Bergen aan Zee werden gehouden, brachten weer vele jeugdige badgasten op de bas nen bijeen. Het deed bepaald goed te zien hoe sportief en met welk vuur de jeugdige sportbroe» ders en zusters elkaar bekampten. Er werd dan ook geen wanklank vernomen en allen waren bij de prijsuitdeeling om half zeven tegenwoordig. Wat de prijzen betreft, deze werden gewonnen in het Heeren Enkelspel: le prijs Anton de Wolf, 2e prijs Jan van der Zee- Dames Enkelspel: le prijs Hans Stap, 2e prijs Maria Dutilh. Gemengd Dubbel Spel: le prijs Hans Stap en Rob Cox; 2e prijs Hanny Polak en Charles Boas» son. Heeren Dubbelspel: le prijs Max Tholen en Lex Schweers; 2e prijs George Laurence en Charles Boasson. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Heeren Enkelspel, le ronde: M. Thoolen slaat Ch. Boasson 6—4; G. Lawrence slaat J. van Pan» huys 63; W. Loopuit slaat W. Veder 60; W. Verloop slaat F. Reigersberg Versluys 61; L. Schweers slaat H. Reigersberg Versluys 6—2; de overigen bye. 13 Augustus te Bergen en Bergen aan Zee. Vertrek Bloemencorso 's middags half drie Oldenburglaan. Uitreiking prijzen 5 uur tuin wan De Rustende Jager. Aanvang Concert Pamassiapark te Bergen aan Zee s'avonds 8 uur, te geven door „De Vereenigde Zangers" uit Alkmaar, Directeur den Heer KEEREWEER, Solisten Mej. NAUTA alt en den Heer MAZZOLINI Heldenbariton en het Berger Harmoniecorps, Directeur den Heer PRANGER, Vuurwerk wan de Kon. Pyrotechnische Fabriek G. J. RUIJSCH te Utrecht. J. F. VAN DER OORD, - Vleeschhouwer te ASkmaar, HOFLEVERANCIER VAN H M. DE KONINGIN, heeft een filiaal te BERGEN, Stationstraat 9, waar tegen sterk concurreerende prijzen VLEESCH wan de beste qualiteit wordt geleverd. Tel. 107. 2e ronde: G. van der Zee slaat H. Dutilh 61; G. Laurence slaat M. Thoolen 62; W. Loopuit slaat W. Verloop 75A. de Wolf slaat L. Schweers 60. Semi»finale: J. van der Zee slaat Laurence 62; A. de Wolf slaat W. Loopuit 63. Finale: A. de Wolf slaat J. van der Zee 75; Dames Enkelspel: le rgjide, M. Dutilh slaat P. Niemeyer 75; H. Crone slaat D. Beéts 6—2; de overigen bye. 2e ronde, M. Dutilh slaat M. Schilthuys 1210; H. Stap slaat H. Crone 108. Finale: H. Stap slaat M. Dutilh 60. Gemengd Dubbelspel, le ronde: Hans Stap en R. Cox slaan Maria Dutilh en W. Veder 75; Hanny Polak en Ch. Boasson slaan Dia Beets en D. Beets 6—0; de overigen bye. 2e ronde: H. Stap en R. Cox slaan Carry Polak en G. Laurence 6—4; H. Polak en Ch. Boasson slaan Pum Niemeyer en J. van Panhuys 75. Finale; H. Stap en R. Cox slaan H. Polak en Ch. Boasson 63. Heeren Dubbelspel, le ronde: M. Thoolen en L. Schweers slaan F. Reigersberg Versluys en J. van Panhuys 6—0; A. de Wolff en R. Cox slaan H. Dutilh en W. Loopuit 6—li; de overigen bye, 2e ronde: G. Laurence en Chr. Boasson slaan W. Verloop en H. Reigersberg Versluys 6—4; M. Thoolen en L. Schweers slaan A. de Wolff en R. Cox 6^4. Finale: M. Thoolen en Chr. Boasson slaan G. Laurence en Chr, Boasson 60. Baden in zee. Woensdagmorgen heeft de Baddirectie een proef genomen met eene ni,euwe regeling op het gebruik van de badkoetsen. Teneinde de baders(sters) bij mooi weer wan» neer het zeer druk is in de gelegenheid te stellen langer in het water te blijven en vooral ook om het wachten op een badkoets voor het in zee gaan te bekorten, was op voorstel van badgasten op het strand eene vestiaire opgericht, waarin de ba» ders(sters) hunne kleeren na het ontkleeden zou» den kunnen deponeeren, t?r wille waarvan ook het toezicht houdend personeel is uitgebreid. Uit de proefneming is echter gebleken, dat het meerendeel van de badgasten aan de oude rege» ling de voorkeur geeft en inderdaad enkele der gebleken bezwaren moeilijk uit den weg te ruimen zouden zijn, waarom dan ook de oude regeling des middags reeds in eere is hersteld. Het verheugt ons dat de Baddirectie heeft ge» toond er naar te streven het badend publiek te gerieven door iets nieuws te beproeven en door dit onverwijld weder ter zijde te stellen, zoodra bleek dat het beoogde doel niet werd bereikt. Financiëele steun gevraagd, Door de groote kosten, die aan het Bloemen» corso te Bergen, benevens het vuurwerk en zang» uitvoering te Bergen aan Zee verbonden zijn, ho» pen en vertrouwen wij, dat badgasten gaarne zul* len teekenen op de lijsten, die door de commissie daarvoor zullen worden aangeboden. N.V. Bouw-exploit.-Maatschap pij „Bergen aan Zee". TARIEF ZEEBADEN. Tot 12 uur des voormiddags is het voor heeren verplicht in costuum te baden, na 12 uur des na» middags naar verkiezing in costuum of zwem» broek. Een badkoets mag niet langer dan 45 minuten door den zelfden persoon gebruikt worden. Het bad is geopend van des morgens 7.30 uur tot 12 uur en van des middags 1.30 uur tot 5.30 uur. 1 Bad met costuum en handdoek 0.60 1 Bad met zwembroek en handdoek 0.50 1 Bad alleen met handdOek0.40 1 Kinderbad met costuum en banddoek 0.40 1 Kinderbad alleen met handdoek 0.30 ABONNEMENTSKAARTEN voor: 10 Baden met costuum en handdoek 5.75 10 Baden met zwembroek en handdoek 4.75 10 Baden alleen met handdoek 3.75 10 Kinderbaden met costuum en handdoek 3.75 10 Kinderbaden alleen met handdoek 2.75 Abonnementskaarten, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar niet meer geldig. Onder Kinderbaden worden begrepen, die voor kinderen beneden tien jaaix Voor het gebruik van een extra handdoek wordt 10 cents berekend. Voor het gebruik van een badmuts wondt 10 cents berekend. Zij, die een volledig bad betalen, hebben het recht hun eigen badcostuum kosteloos in bewa» ring te geven, Men wordt beleefd verzocht de voetenbakjes niet in de badkoets leeg te storten. STRANDSTOELEN. Eén stoel per één uur of korter 0.15 Eén stoel per twee uur of korter0.20 Eén stoel per dag0.50 Eén stoel per week2.30 Eén stoel per maand8.00 Eén stoel per seizoen 16.00 Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbare) op het strand per maand2.00 Tevens zijn er STRANDTENTEN te huur a 3.50 en 4.00 per week. De Directie behoudt zich 'het recht voor, om alleen des Zondags de stoelen van houders van week», maand» of seizoenstoelen, aan anderen te verhuren, tenzij genoemde houders van deze stoe» len zelf gebruik wenschen te maken, alsdan zoo mogelijk bij vooruit bericht. Öp het strand bij de badkoetsen zijn steeds aan» wezig twee zwemmers voor het verleenen van hulp bij eventueele ongelukken. In het gebouwtje voor eerste hulp bij ongelukken bevindt zich een brancard, een volledige verbandtrommel, een zuurstofapparaat, terwijl het badpersonoel ondier* wezen is in het verleenen van dadelijk© hulp. Buiten badtijd vervoeg© men zich in geval van nood tot C. Schotten, Witteweg 15 nabij het Station. De Baddirectie BERGEN AAN ZEE."-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1924 | | pagina 11