Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Aanwezige Vreemdelingen. van Zaterdag 16 Aug. 1924. DERDE BLAD. Vervolg van het tweede blad. Te Bergen aan Zee. Pers. HotelsPension „Bakhuis". Fam. J. Brusse, A'dam, 3 Fam. P. C. Lasondër, A'dam, 4 Fam. Mr. J. Ebbinge, Heemstede, 4 Fam. N. van Lennep van Lidt de Jeude, den Haag, 3 Fam. W. L. Godefroy, A'dam, 4 Fam. Dr. Human, Amersfoort, 3 Fam. C. P. L. H. Ingenhoes, A'dam, 3 Fam. E. de Koning Pauwels, A'dam, 3 Mevr. W. Bekker, den Haag, E. de Vries, A'dam, 1 Fam. D. Huyzer de Montabeau v. Zwijndrecht, A'dam, 2 Pension „Frisia". Fam. W. L. Muller, Enschede, 3 Mevr. C. A. Jolles, Arnhem, Mej. C. Jolles, Arnhem, Fam. W. L. Veltman, A'dam, 4 Fam. L. Biesterbosch, Apeldoorn, Fam. T. Elshout, Gorinchem, 2 Mej. M. Jolles, Wormerveer, 1 Mej. M. Draisma van Valkenburg, Leeuwarden, 1 Mej. J. van Os, Heemstede, De Hr. J. Alberts, Eindhoven, 1 Mej. D. Kopeke, Apeldoorn, 1 Villa „Jeannette". Fam. E. H. Sigal, A'dam, 4 Fam. W. Waaienburg, R'dam, 3 Dames Janssen, Oosterbeek, 3 J. C. de Pluk, A'dam, 2 Mevr. Bekker, A'dam, 3 Fam. H. Vechelhauser, Sladbach (D.) 2 Fam. v. d. Kieft, Bussum, 10 H. Burgers, Arnhem, 1 Huize „Mare". George Laurence, A'dam, Hanny Polak, Groningen, Carry Polak, Groningen, Hein Boasson, A'dam, Riekje Boasson, A'dam, Charles Boasson, A'dam, 1 Ernst van Lennep, Bussum, 1 Hotel „Nassau Bergen". De Hr. W. A. Scholten, Groningen, Fam. Nieboer, Henigelo, 3 Fam. Alfred Vorster, Cöln. Rh. 4 Fam. A. M. Reuohlin Elink—Schuurman, R'dam, 3 Fam. Brnesse van Hardenbroek v. Ammerstol, Amersfoort, 3 Fam. M. Crommelin, Amersfoort, 2 Fam. Mr. W. J. Brn. van Lijnden, den Haag, 9 Mevr. Wasserfall van Heemstra, Detmold, De Hr. H. Gorter, Groningen, 1 Fam. Fr. Jos. Marx, Cöln, 3 Fam. Dr. Harry Epstein, Duisburg, 7 Fam. Dr. J. F. Sterck, Heemstede, 3 Mevr. Teding van Berkhout, Haarlem, 1 Mevr. T. W. Verloop, Hilgersberg, 3 De Hr. Nerich Busch, N. Gladbach, 1 Fam. Mr. A. A. Huizinga, Haarlem, Fam. G. Pijselman, Leeuwarden, 2 Fam. Anderson, A'dam, 3 Fam. Felix Meijer, Aachen, Frl. Clarchen Meijer, Aachen, Frl. Margot Meijer, Aachen, 1 Fam. Dr. T. Merk, Darmstad, 2 De Hr. Dr. H. Wattel, Fam. Leopold Aletrino, A'dam, Fam. Meerkamp van Emden, A'dam, 2 Fam. F. B. Fellinga, den Haag, 3 Fam. H. Schirner, Dortmund, 4 Fam. Leni Wicyersberg, Solingen, 1 Fritz Weyers'berg, Solingen, 1 Fam. Dr. J. Olie, Utrecht, 2 Hotel „Trianon". Fam. Boll, Utrecht, 5 Fam. Bierdrager, Voorst, 5 De Hr. Dr. Minnema, Zutphen, Fam. Snuif, Utrecht, 5 Fam. Everard, Heemstede, 8 Dames van der Wal, den Haag, Fam. Rühl, Haarlem, 2 Fam. Roodenburg, A'dam, 4 Pension „Wilhelmina". Fam. Schoehuizen, R'dam, o Dames J. Z. Diederix, Huis ter Heide, 2 Fam. Mevr. Trier, A'dam, 3 Dames de Geest, Arnhem, 2 Fam. van Kant, A'dam, Mevr. van Dijk, Utrecht, Fam. J. v. d. Brink, Doetinchem, 2 Fam. P. Izeren, Arnhem, 3 Op zichzelf wonenden. Huize „Anna". De Hr. en Mevr B. de Vries, Maastricht, 5 Villa „Aurora". De Hr. en Mevr. H. G. Jurriaans, A'dam, 7 De Hr. en Mevr. Ch. P. H. Ras, A'dam, 6 Villa „De Blinkert". De Hr. en Mevr. W. H. de Beaufort, Maarn, 9 Pers. Villa „De Casemat". De Hr. en Mevr. M. Dutilh, R'dam, 7 Villa „Covente". Mevr. E. HuiskenBastiaans, A'dam, 5 Huize „De Distel". De Hr. en Mevr. Jac. J. de Jong, Dieren, 6 Villa „Dolfijn". De Hr. en Mevr. Mr. A. de Graaf, Utrecht, 10 Fam. Dr. Arthur Wacksberger, Cüln, Rh., 4 Fam. M. Chits, A'dam, 4 De Hr. en Mevr. E. J. Labarre, A'dam, 2 Fam. S. van de Kieft, A'dam, 7 Fam. van Gulik Moltzer, Hilversum, 4 Fam. D. Moltzer van Gulik, Hilversum, 1 Fam. J. C. Veder, R'dam, 4 Fam. J. Verstege de Jong, Den Haag, 4 Fam. J. C. van Reigersberg Versluis, den Haag, 6 Villa ,Duintop". De Hr. en Mevr. P. A. Kaars Sijpesteyn, Haarlem, 9 Huize „Duinviooltje". De Hr. en Mevr. J. C. de Roever, A'dam, 6 Villa „Duinroosje". Mevr. Jordaanvan Heek, Parijs, 2 Mej. Lilly Laming, Parijs, Mevr. C. F. Janninkvan Heek, Enschede, Mej. C. F. Jannink, Enschede, Mej. Johanna Zeggelink, Enschede, De Hr. Gerhard Jannink, Enschede, De Hr. E. Jannink, Enschede, De Hr. G. J. A. Jannink, Enschede, De Hr. A. B. Jannink, Enschede, Huize „Duinzicht". Mevr. L. BoekeMirandolle, Utrecht, 9 Villa „Elzenhof". De Hr. en Mevr. Andreson, A'dam, 6 Villa „Elzelaan". De Hr. en Mevr. J. Gorter, Groningen, 9 Villa „Herline". De Hr. en Mevr. Mr. N. Beets, A'dam, 6 Villa „Hilda". De Hr. en Mevr. J. H. Wijsman, Wormerveer, 7 Villa „de Hoek". De Hr. en Mevr. W. H. L. Vrijdag, Amersfoort, 7 Villa „Joke". De Hr. en Mevr. Grondsma, Alkmaar, 7 Julianalaan 22. Mevr. SardemannKool, A'dam, De Hr. en Mevr. Bosma, A'dam, 2 Huize „Kerkstraat 5". De Hr. en Mevr. J. M. Exman, A'dam, 6 Huize „Klaverblad". Fam. Jaaq, A'dam, 5 Villa „Laura". De Hr. en Mevr. Mr. J. Dutilh, R'dam, 8 Villa „Magnolia". De Hr. en Mevr. Dr. A. A. Eecen, Leeuwarden, 7 Villa „Marijke". De Hr. en Mevr. E. J. Voute- Fransen v. d. Putte, A'dam, 7 Villa „Mei". De Hr. en Mevr. F. C. Klein van Willigen, R'dam, 7 Villa „Noviomagum". De Hr. en Mevr. C. de Zwaan Cz„ A'dam, 7 „Het Parkhuis". De Hr. en Mevr. J. W. Bruggeman, R'dam, 6 Villa „Paulina". De Hr. en Mevr. F. der Kinderen Jr., A'dam, 6 Het Paviljoen. De Hr. en Mevr. Mr. H. D. A. van Reenen, Bergeik 6 Villa „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Joh. Schuurs, R'dam, 5 Villa „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 6 Villa ,,'t Roefje". De Hr. en Mevr. W. Korf, Heerenveen, 6 Villa „Sandy Corner". De Hr. en Mevr. Jan Schilthuis, R'dam, 8 Villa „De Scholekster", pa H'r. en Mevr. H. P. G. den Tex, A'dam, Villa „Shanti". De Hr. en Mevr. J, H. van Kempen, A'dam, Villa „Skopia". De Hr. en Mevr. Dr. C. de Boer, Leiden, 7 Huize „De Spoorklok". De Hr. en Mevr. Z. Deenik, A'dam, 6 Villa „Ulysses". De Hr. en Mevr. Jhr. C. E. W. van Panhuys, 's Gravenhage, 8 „Verbrande panhoeve". De Hr. en Mevr. P. A. van der Harst, A'dam, 6 Villa „Wernau". De Hr. en Mevr. A. J. van Brero, 6 Villa „De Wijde Blik". De Hr. en Mevr. Ds. A. W. Ippius Fockens, Hemmen, Villa „Windy Ridge". De Hr. en Mevr. Ediward D. Dunn, Parijs, Villa „De Zeedroom De Hr. en Mevr. Mr. V. van Peski, R dam, 1" Huize „De Zeemeeuw". Fam. Mevr. E. Gleichman Heldring, Hilversum, S Villa „Het Zonnehuis". Fam. Muller, Haarlem, 5 Pers. Villa „Aan de Zonzij". Mevrouw M. Heldringvan den Wall Bake, Hilversum, 10 Nog aanwezig in Duitsche Ferienkolonie, A'dam, gemid. 40 „Jong Nederland", A'dam, gemid. 40 Het „Zeehuis", A'dam, gemid. 80 Totaal aantal aanwezige personen 2796 Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïne kerk). Zondag 17 Aug., v.m. 10 uur, Ds. F. W. J. van den Kieboom. Evang. Vereeniging „Maranatha" (Kapel „Elim".) Zondag 17 Aug. J. A. Hoekendijk van Heemste* de. Dinsdag 8 uu Jonged. Ver. Geestweg 18. Dinsdag 8 uur Jonged. Ver. bij Mej. Franzen Studl. van Surcklaan. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 17 Augustus a.s., voormiddags 10.30 uur, Ds. H. Creutzberg, den Haag, Liturgische dienst. Remonstr. Gemeente te Alkmaar. Zondag 17 Aug., v.m. 10.30 uur, Ds. H. Cramer. PAROCHIEKERK VAN DE H.H. PETRUS en PAULUS TE BERGEN (BINNEN). Gedurende het seizoen blijven op Zon* en Feestdagen onder de H. Mis van half negen de dertien eerste banken aan beide zijden van het middenschip gereserveerd voor de vreemdeling gen; aan den Evangeliekant (links) voor de vrou» wen, aan den Epistelkant (rechts) voor de mam nen, en wel tegen betaling van 25 cents. Zondags de H. H. Missen te 7, 8)4 cn 10 uur. In de week de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Biechtgelegenheid dagelijks voor en na de H.H. Missen. Vrijdag en Zaterdag den geheelen dag behalve van 123 uur, 's avonds tot 8)4 uur. Zondag Hoogfeest van Aanbidding voor deze parochie. De H. Communie wordt uitgereikt te 6)4, voorts onder de H. H. Missen van 7 uur en 8%; 10 uur plechtige Hoogmis, 2lA uur Fecst»Con» gregatie voor alle leden der H. Familie, 7 uur plechtig Lof, feestpredikatie, processie en Te Deum. Maandag gaat de bedevaart van Bergen naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. De H.H. Missen te 6^,7 uur en 8 uur. 8% uur vertrek der bedevaart naar Heiloo, alwaar te 10 uur een H. Mis wordt opgedragen tot intentie der pelchrims. Voor deel* name vervoege men zich bij de Broedermeesters. Donderdagavond 7 uur Lof en Predikatie tot voorbereiding van het Aanbiddingsfeest. De pre» dikatiën worden gehouden door den WelEerw. Pater Sijstermans. NIEUWSTIJDINGEN. Het record. Nog nooit zijn er in Bergen en Bergen aan Zee zóóveel badgasten geweest als verleden week toen het hoogtepunt bereikt werd: 3617. Hier volgen eenige cijfers uit de laatste jaren: in 1912 waren er 1350 badgasten, in 1917 waren er 2200 badgasten, in 1923 waren er 2785 welk een gestadige vooruitgang! Commentaar hierbij is overbodig; Bergen en Bergen aan Zee blijven zich geleidelijk in de goede richting ontwikkelen! Drukte. Naar schatting zijn er op den Bergenschen glo* riedag ruim 20.000 personen per tram vervoerd. Het aantal auto's en fietsen was niet te tellen; er mag op goede gronden aangenomen worden dat niet minder dan 30.000 personen den 13en Augus* tus te Bergen en Bergen aan Zee hebben vertoefd. De Vreemdelingen lijst. Door de groote drukte, die de feestweek mede* bracht, hebben verschillende pensionhouders en gemeubileerde kamerverhuurders vergeten hun lijsten ten Raadhuize te doen bezorgen. Waar m de tweede h e 1 f t van Augustus weer nieuwe gasten komen, verzoeken wij beleefd er toch voor* al zorg voor te dragen a.s. Woensdagavond tijdig de vreemdelingenlijst ten Raadhuize voor 7 uur in te leveren. De Zuid-Bevelanders. Het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer heeft de uitsteken» de gedachte gehad Donderdagavond in den tuin van „de Rustende Jager", daartoe welwillend door den heer Diesfeldt afgestaan, de Zuid*Beve anders te laten optreden onder leiding van den folklorist G. Houtekamer uit Kloetinge. De tuin was geheel bezet met een bijzonder dankbaar gestemd pu» bliek dat de verschillende dans» en zangnummers hartelijk toejuichte. Het geheel was van een beko» rende eenvoud en maakte daardoor diepen indruk. De heer D. A. Klomp huldigde na het zmgen van het Angelus klept in de verte, namens de V. V. V. de Zuid'»Bevelandsche dames en heeren in de per* soon van hun directeur met een fraaie krans, dien zij zegevierend mede naar huis namen. De heer Henri ter Hall deelde de uitslag mede van de ge* houden collecte voor het zeeheldenfonds „Dorus

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1924 | | pagina 9