Hotel „TOELAST", Alkmaar. BET. De Rustende Jager - Bergen. wm Draagt fl. C. SEEWALD's Schoenwerk! Wanaf Zaterdag 23 Aug. tot 8 September '24 lederen avond JFfcC BI, HETTY BUYS, LEOÜ BEStMAStB, Café-Üestaurant Concert-Quartet. s- 2 Prima Biljarts. I BADGASTEN mm PUROL MM Eerste Alkmaarsche Lunchroom en Banketbakkerij HOUTTIL bij de Kaasmarkt. H, MAN DER PLAS, Humoristisch teekenaar. Goochelkunstenaar. Cabarettière, met haar bekende en nieuwe liedjes. Orkest onder leiding van den Heer LOPEZ CARDOZO. Chansonier, o.a.s „Zaza" Nuits de Chine", etc. Pers. Huize „De Zeemeeuw". |am. Mevr. E. Gleichman Heldring, Hilversum, 5 Villa „Het Zonnehuis". 'am. Muller, Haarlem, 5 Villa „Aan de Zonzij". Mevrouw M. Heldringvan dén Wall Bake, 'Hilversum, 10 Nog aanwezig in Duitsche Ferienkolonie, A'dam, gemid. 40 „Jong Nederland", A'dam, gemid. 40 'Het „Zeehuis", A'dam, gemid. 80 Totaal aantal aanwezige personen 2908 NIEUWSTIJDINGEN. Forten wedstrijd. Voor de a.s. wedstrijden m het fortenbouwem op het strand te Bergen aan Zee bestaat blijkens de inschrijvingen groote belangstelling! Wij vesti» gen er de aandacht op dat op 26 Augustus de kin» deren om 10.15 des morgens bij de vlag op het strand aanwezig^ moeten' zijn en niet om 9.30 zoo» als abusievelijk is vermeld. Bergen's Harmonie geeft Dinsdag 26 Augustus 1924, 's avonds 8 uur, een concert in den muziektuin te Bergen, waar» voor het volgend programma is samengesteld: 1. Marche L. Avenir, Fs. Rousseau. 2. Ouverture „Joseph", E. N. Méhul. 3. Madeline, polka voor Piston, E. Mathieu. (■Voor te dragen door den heer J. Houtenbos). 4. Fantaisie uit de opera „Der Freischiitz", C. M. von Weber. Pauze. Elvira, ouverture, J. Werkman. 6. Palmes et Couroinnes, fantaisie, Z. Bajes. 7. Fantaisie uit de opera „Carmen", G. Bizet. f. Finale. De V.V.lf.-avond voor kinderen. Het was een goede gedachte vain het bestuur ener „Vcreeniging tot bevordering van het Vreem? delingen verkeer'om alle kinderen, die tot het welslagen van het Bloemencorso hadden bijgedra» gen, in de Rustende Jager een ,feest»avondje aan te bieden. De zaal was dan ook stampvol met kleinen en grooten, die zich best hebben geamuseerd en op aangename wijze werden bezig gehouden door Mevrouw Antoinette van Dijk, de vriendin van kinderen.... van ouderen... bij uitnemendheid! Wat verstaat zij de kunst de kinderen van het be» gin tot het eind te boeien met haar leuke liedjes en prettige vertellingen! De jeugd, met stralende oogein van pret, werd niet moede door de onder» houdende wijze van haar optreden met volle aan» dacht te luisteren, met krachtige stemmen mede te zingen, te klappen met de handen, te stampen met de voeten! En hoe leuk verzonnen de kinde» ren te laten raden wat V. V. V. beduidde en daar» voor extra prijsjes disponibel te stellen! Terecht deed Mevrouw Antoinette van Dijk de heeren Jos. Brands, die haar op de piano begeleid» de, en do heeren Arthur Verbeeck en D. A. Klomp in de toejuichingen, die haar ten deel vielen, dee» len. Hulde aan de dames Blok, Boendermaker en Entken, die bij het ronddienen der ververschingen en uitdeelein van koekjes behulpzaam waren als» mede voor Het vele werk, dat zij zich voor het maken van de „grabbelmand", waaruit alle kimde» ren iets kregen, hebben getroost. De Burgemeester en Mevrouw van Reenen Jurriaans gaven door hun aanwezigheid blijk tot op het laatste oogenblik geheel mgt de zoo goed geslaagde feesten en dit speciale kinderfeest mede te leven. „De Rustende Jager". De „fille.du Momtmartre" kwam in de „Rusten» de Jager", zag het druk opgekomen publiek en overwon gekleed in haar Apache»costuum in één slag door schalksche voordracht van leutige Frans sche liedjes. Het was de zóóveelste uiterst gezellige avomd! Door het ongunstige weer was de opkomst van badgasten op den voordrachtavond van Albert Vogel niet zoo druk als wij hadden verwacht. Toch hadden de afwezigen ongelijk! Want Albert Vogel, hoewel in den beginne bij zijn toespraak tot de hoofden vain Lebak wat mat, toonde zich weldra in zijn volle kracht en bereikte zijn hoog» tepunt bij het schetsen van het verloop der Nati» cnale Vergadering meesterlijk van welspre» kendheid, gloedvol van voordracht, raak van ty» peering. Doch ook in zijn Jachtverhaal en vertel» ling van het optreden Van een Wonderkind was hij uitstekend op dreef om van de verdere voor» drachten, o.a. van „dte Bruid" van Jan Prins en de „Zwei grenadiere" maar te zwijgen. Albert Vogel heeft zich op dezen zeer geslaag» den avond weer in zijn volle grootheid als een van Neerland's éérste declamatoren doen kennen! Naar do heer Diesfeldt ons mededeelde, zal waarschijnlijk dé volgende week nog 'n bal»cham» pêtre worden gegeven en zijn hiermede de bijzon» dere attracties die hij dit seizoen aan zijn zaak heeft gegeven, geëindigd. Hém komt zeker een bijzender woord van lof toe voor de wijze waarop hij, gelukkig met groot succes, in dé zomercam» •pagne voor prettige en gezellig afwisselende avon» den in de „Rustende Jager" heeft zorg gedragen! Het weer. Wat hebben wij toch geboft met den 13en Augustus, den Bergenschen gloriedag, wat het weer betreft! Nauwelijks was deze datum, die in de annalen der Bergemsche feesten met gulden letters zal ge» grift blijven, voorbij, of het weer sloeg om: regen ten wind, donder en bliksem waren aan de orde van den dag en den nacht. Door het slechte weer vertrokken reeds vele gasten, hetgeen zeer te be» •treuren is. Gelukkig zal het niet voortdurend zulk onaan» genaam weer blijven; ons aller hoop is nu geves» tigd op een mooie Septembermaand, die nog veel goed kan maken, wat in deze triestige dagen ver» loren is. Hotel „Toelast". Heden begint dé Alkmaarsche kermis, die tel» ken jare ook door vele badgasten met hun kinde» ren bezocht wordt. Vooral voor de kindteren is veel te genieten als zij in steden wonen waar de kermis is afgeschaft. Kinderen zijn en blijven b.v. dol op den draaimolen en poffertjes eten; welnu, zij kunnen te Alkmaar in dte komende dagen hun hart ophalen. Het brandpunt van gezelligheid voor de oudteren concentreert zich des avonds meer in de hotels ten café's, waaronder hotel „Toelast" in de Lange» straat een eerste plaats inneemt. Op alle kermis» avonden is er cabaret en treden op: Rod'i, eten humoristische teekenaar en goochelkunstenaar, Hetty Ruys, de bekende liedjeszangeres, benevens Leon Bernard, Chansonnier, met tal van nieuwe liederen. Het orkest staat ondter leiding van den heer Lopez Cardozo, zoodat in dte „Toelast" als van oud's een vroolijke en uiterst gezellige toon £al heerschen. Men ga er vooral een kijkje nemen! POST» EN TELEGRAAFKANTOOR BERGEN (N.»H.) Openstellingsuren voor den POSTdienst. Op werkdagen: voor geldverkeer van 8.30 uur v.m.3 uur 's av.; voor Rijkspostspaarbank van 9 üur v.m.7.30 uur 's av.; voor alle andere zaken van 8 uur v.m.7.30 uur 's av.; des Zaterdags is het kantoor na 6 uur 's avonds voor alle postzaken gesloten. Op Zondagen: alleen voor zegêlverkoop, afgifte aangeteekende stukken, aannemen expresse stukken van 8 uur v.m.9 uur v.m.; 1 uur n.m.2 uur n.m. Openstellingsuren voor den TELEGRAAF» en TELEFO O Ndienst op werkdagen van 8 uur v.m.9 uur 's av.; op Zondagen van 8 uur v.m.9 uur v.m.; en van 1 uur n.m.—2' uur n.m. Buslichtingen: aan het kantoor, op werkdagen om 7.30 uur v.m., 11.17 uur v.m., 5.03 n.m. en 6.37 uur n.m. Op Zondagen 7.30 uur v.m. Bijbussen: Mosselenbuurt, Schoolstraat, Oost» dorp, Dorpstraat, Breelaan, op werkdagen pl. m. 6.30 uur v.m., 9.40 uur v.m., 3.55 uur n.m. en 5.30 uur n.m. Op Zondagen: 6.20 uur v.m. Bergermeer 10.15 uur v.m. Tolhuis 10.30 uur v.m. 'tWoud I 10.30 uur v.m. 't Woud II 10.40 uur v.m. HULPKANTOOR BERGEN AAN ZEE. Openstellingsuren voor den POSTdienst. Op werkdagen (behalve des Zaterdags): voor Rijkspostspaarbank van 9 uur v.m.12 uur n.m. en van 2 uur n»m.7.30 uur n.m.; voor alle andere zaken van 8 uur v.m.12 uur n.m. en van 2 uur n.m.—7.30 yur n.m,; des Zaterdags is het kantoor na 6 uur 's avonds voor alle Dostzaken gesloten. Op Zondagen: alleen zegelverkoop, afgifte aangeteekende stuk» ken, aannemen expresse stukken van 8 uur v.m. 9 uur n.m. Openstellingsuren voor den TELEGRAAF» er. TELEFOONdienst: op werkdagen van 8 uur v.m.12 uur n.m. en van 2 uur n.m.7.30 uur n.m.; op Zondagen van 8 uur v.m.9 uur v.m. Tusschen 12 uur n.m.1 uur n.m. bestaat op werkdagen gelegenheid voor aangeslotenen tot het voeren van locale en interlokale gesprekken van» uit hunne perceelen Buslichtingen: aan het hulpkantoor om 7.5 uur v.m. en 6 uur n.m.; Hotel Nassau Bergen om 7 uur v.m., en 5.55 uur n.m. Adverfenitiën. Een door de zon verbrande of verschroeide huid, ver zacht en geneest men mei Wenscht U Uw Foto-opnamen vakkundig behandeld? Adres Fotografie - Fotoliandel Oldenburglaan BERGEN Aanbevelend, ADR. SCHOEN, - Fotograaf Speciaal ingericht voor alle RUBBER-REPARATIES. SCHOOLSTRAAT, - BERGEN. Bezoekt in Alkmaar de Firma W. G. E. VALK. Eenigst adres voor „Kaasdragers"! Het adres VAN OUDS bekend voor eerste klas SCHOENWERK in alle soorten is bij: H. KU3JS, Oude Prinsweg 5. Tevens Electrische Reparatie-inrichting Dorpstraat 12, BERGEN. Koloniale waren, Comestibles, Boter, Kaas, Eieren en Biscuits. Wijnen en Likeuren. Depót P. J. A. CHRISP1JN.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1924 | | pagina 10