RHDYKSTR^ THEE 'n Easy Chair,- 'n Courant,-en 'n Kojoje geurige NOORD-HOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Agentschap voor Bergen en OmstrenenBÜEELMEi 43 VERLOKEN: Bal-Champêtre. CONCERT E8.V. Italiaansche Opera. Tholen en Van Lier. Prof. BEN ALB-LIBI, BARADINE, ALLE BAN KZAKEN WISSELEN VAN VREEMD GELD NIEUWSTIJDINGEN. Arthur Verbeeck. Emiel Hullebroeck zei op zijn liederenavomd tot de aanwezigen in cle zaal: gaat toch vooral ook tijdens uw verblijf alhier een bezoek brengen aan het schildersatelier van mijn kunstbroeder Arthur Verbeeck in huize „Flandria", in de Studler van Surcklaan en wij zeggen hem dit van harte gaarne na tot alle badgasten buiten de zaal! Wij zagen er o. m. tal van nieuwe stillevens, een bijzonder goed geslaagd portret van Mevrouw t>ronusma, van Emiel Hullebroeck, van Ds. Scher» meriiorn, van Joh. Brands en anderen. Verder prachtige doeken van de Sparrelaan en het Ber» gerbosch, landschappen bij maanlicht en in avondstemming. Een uurtje in dit atelier doorges bracht verschart een kunstgenot van het zuiverste allooi. Het is zoo voortreffelijk wat de „Groene Amsterdammer" schrijft: Wie de schilderijen van Arthur Verbeeck ziet en zelfs wie hem spreekt en zijn schilderijen niet ziet behoeft naar zijn herkomst niet te vragen. Z,ijn persoon en zijn kunst hebben een uitgespro» ken Vlaamsch karakter. Hij behoort tot het ras der schilders. Hij heeft zijn vak lief. Zijn enthousiasme ds oprecht. Het Bloemencorso. De aangiften voor deelname aan het bloemens corso op 4 Aug. a.s. zijn zéér bevredigend! Van enkelingen, paren en groepen zullen zeker wel een 50»tal nummers te zien zijn, voorwaar een groot succès! Het van Reenenspark zal een feestelijk aanzien krijgen, dank zij de medewerking van de Marinesautoriteiten uit den Helder. Architect Rogs geveen heeft voor 700 zitplaatsen gezorgd, men zorge dus bijtijds hiervoor kaarten te koopen. In den loop van den middag ongeveer 3 uur zal boven het van Reenenpark een eskader van het vliegkamp de Kooy demonstraties geven. Het Vuurwerk te Bergen aan Zee belooft schitterend te worden. De firma Schuurmans uit Leeuwarden heeft een groote slotsdecoratie vervaardigd met de woorden „Tot 1927. V. V. V." in gekleurd diamantvuur, omgeven door draaiende zonnen en groote batte» rijen van Romeinsche kaarsen; het geheel heeft een vuurfront van 40 meter. Het vuurwerk wordt met een salvo geopend, dat het sein zal geven voor het ontsteken van niet minder dan 16 groote nummers! Duinvermaak. In den geheel bezetten, schaduwrijken tuin van „Duinvermaak" heeft Bergen's Mannenkoor, voor deze gelegenheid versterkt met een dubbel kwat» tet uit Alkmaar een uitstekend geslaagd middags concert gegeven, dat met „Les Martyrs aux Arène" van Oltman werd besloten. Na elk nummer had het koor veel bijval in ontvangst te nemen van het talrijke publiek, dat veel belangstelling toonde. Waarschijnlijk zal Bergen's Mannenkoor ook nog een avondsconcert geven in de Buiten»Socië» teit aan de Hoflaan. De Rustende Jagen is in de afgeloopen week iederen avond om zoo te zeggen „uitverkocht" geweest! Het publiek heeft zich kostelijk geamuseerd bij den avond van „ernst en Juim" van Emiel Hullebroeck, die bijs zonder op dreef was, al spoedig aller harten had gewonnen en een geestdriftige stemming wist te bereiken, welke haar hoogtepunt vond in het ges meenschappelijk zingen van „de Gilde viert Doch ook Piet Holman had veel succes met zijn cabaretliedjes en niet het minst zijn bewonderd de twee lieftallige rolschaatsen»nymfen, die zoowel in de zaal als op het tooneel met haar bijzonder elegant en gracieus rijden in keurig sportcostuum bij kleurige lichteffecten luide toejuichingen vers wierven. Voor de komende dagen heeft de heer Diesfeldt wederom een prachtig programma samengesteld. Zondag is er babchampêtre, Maandag treden sos listen van de Italiaansche opera op, Donderdag en Vrijdag Tholen en van Lier, de geestige levenss liederen zangers en Zaterdag is de dag voor de jeugd. Da,n komen de groote goochelaar Prof. Ali Libi en de grappige buikspreker Baradine. Wij willen vroegtijdig plaatsbespreken vooral aanraden, want menigeen is reeds teleurgesteld omdat deze week alles uitverkocht was. De balonnen-wedstrijd. Er zijn bij het bestuur van V. V. V. reeds ver over de honderd berichten ingekomen waarin ges meld wordt waar de te Bergen aan Zee opgelaten balonnetjes zijn neergekomen, o.m. drie uit Bels gië. Belangstellenden kunnen hiervan kennis nes men aan het bureau der V. V. V., waar de lijsten voor de ramen hangen. Reeds om 3 u. 15 min. is een balon te Amsterdam aangekomen, om 4 uur te Ell (Limburg), om 5 u. te Udenbout (Noords Brabant), om 6 uur te Mill (NoordsBrabant). Het was de éérste maal, dat V. V. V. een dergelijken wedstrijd organiseerde, dus alles was nog niet zóó goed geregeld als wenschelijk ware geweest, De kinderen hebben echter véél pleizier gehad en dit is per slot van rekening de hoofdzaak! T ennis-wedst rijden. Ondanks het min gunstige weer hebben de tens niswedstrijden op de mooie gravelbanen te Bergen aan Zee een zeer geanimeerd verloop gehad onder leiding van de heeren Mr. H. D. A. van Reenen en M. Dutilh; zij werden besloten met een feeste» lijk samenzijn in hotel „NassausBergen". De gedetailleerde uitslagen van den laatsten dag zijn als volgt: Heeren dubbelspel. Halve beslissing: H. G. Eilers en M. Wetselaar slaan M. Dutilh en mr. L. van Lookeren Campagne 6—2, 6—1, H. W. Roland Holst en J. de Bruyn Kops w.o. Beslissing H. G. Eilers en M. Wetselaar slaan H. W. Roland Holst en Jde Bruyn Kops 6—4, 62, 64. Heeren enkelspel 4e ronde. H. G. Eilers slaat K. G. Goedewagen 60, 60. Halve beslissing: jhr. A. van de Poll slaat H. Alofs 61, 63. Beslis» sing: M. Wetselaar slaat jhr. A. van de Poll 7-5, 63, 6—4. Dames enkelspel. Halve beslissing. Mevr. Men» des die Leon slaat mevr. AlofsWellen 60, 64; mej. J. M. Jurrema slaat mevr. C. MijnliefVis» ser 61, 62. Beslissing mevr. Mendes de Leon slaat mej. J. M. Jurrema 64, 26, 64. Dames dubbelspel. Beslissing: mevr. Mendes de Leon en mej. Nieuwkamp slaan mevr. I. Karcher Schaedtler en mej. A. Laan 60, 60. Gemengd dubbelspel 3e ronde: mevr. Mendes de Leon en dr. Ch. Mendes de Leon slaan mevr. WetselaarAment en M. Wetselaar 62, 61. Halve beslissing: mevr. AlofsWellen eh H. Alofs slaan jkvr. S. van Riemsdijk en jhr. A. van de Poll 86, 68, 62; mevr. Mendes de Leon en dr. Oh. Mendes dé Leon slaan mej. M. Jurtema en M. Dutilh 6-42, 6—2. Beslissing: mevr. Mendes de Leon en dr. Ch. Mendes de Leon slaan mevr. AlofsWellen en H. •Alofs 6—2,. 6—2, Alkmaar Packet. Gaarne willen wij met een enkel woord de aan» dacht onzer badgasten vestigen op het maken van pleizier.tochten met de fraaie Salonbooten dei Maatschappij „Alkmaar Packet". Vooral in de vacantie is een boottocht met kinderen zeer aan te bevelen en te prefereeren boven een verblijf in spoorwegcoupé's. Men verzuime ook niet ken» nis te nemen van de goedkoope dagretóurs in ver» binding met de Ned. Spoorwegen. Alle gewenschte inlichtingen en dienstregelingen zijn te verkrijgen aan het kantoor Voormeer 32 te Alkmaar. ZWARTE SPELD MET PAARLEN. Tegen belooning bij de Baddir. te Bergen aan Zee te bezorgen. Zondag I Augustus: Maandag 2 Augustus: te geven door de Nog slechts enkele plaatsen open. Üïonderdag 5 en Vrijdag 6 Aug.: wegens enorm succes weder optreden Zaterdag 7 Augustus: Voor de Kinderen Humoristisch Goochelaar. Oerkomische buikspreker. Bespreekt vroegtijdig Uw plaatsen. Entrée 10 eerste rijen f 1.—, daarna 75 cents. LEESBIBLIOTHEEK IN 4 TALEN. PRENTBRIEFKAARTEN REISLECTUUR BOEKHANDEL BONDA Oude Prinsweg 11 bij het Postkantoor-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1926 | | pagina 10