Bergen aan Zee. Gevonden en verloren voorwerpen. ZEVENTIENDE JAARGANG No. 11. ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1926. N. V. BOUW-EXPLOITATIE-IWAATSCHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE". Redacteur: C. NANNES GORTER. Adres te BERGEN: Pension „Russenweg" en te ALKMAAR: Langestraat 55 (Hotel „Toelast"). EERSTE BLAD Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof. Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen Uitstekende Tennisbanen (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H. A. der prachtigste duinen en duinbosschen voor bads gasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cents worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Posts en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaats sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden, prospectus, en andere ins lichtingen wende men zich tot de Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. ER IS GEVONDEN: een zware gouden pinkring met familiewapen; een oud zijden gebatikt kleedje; een roode leeren res genh'oed; een rij wièlb elastingpl a at j eeen wit 'kans ten mutsje; een zwart laklederen portemonnaie •met eenig geld; een bruin kindermanteltje met groene rand; een wit metalen vulpotlood; een rood wollen kindermuts; een zwart portemonnaitje met dubbele klep; een stalen bril in doos; een bruin kinderschoentje; een bruin lederen portemonnaie met geld' en recept; een hangmat; een grijze jons gensregenjas met hoofdkap; een korte grijze stofs jas; een koralen halssnoer; een doublé bril; een huissleutel; een schildpadleeren portemonnaie met programma's; een zwart met rood elastieken jons gensband; een kinderbrowning; een jongenspet; een kinderpoirtemonnaie met eenig geld'; een veels kleurige kindermuts; een ijzeren hondenketting; een zwarte damestaisch met inhoud. ER IS VERLOREN: een sierspeld; een zwart jongenssoverjasje; een gele wollen sjaal met donkere gele randen; een zwart zijden kindermutsje; een spoorwegabonnes ment He klasse in rood' étui; een gladde gouden ring met datum 4—^8'20; een gouden dasspeldje; •een bruin 'lederen paardenleidsel'; een gele haars boirstel; een rijwielbelastingplaatje in bruin étui; •een paar grijze kindersohoentjes; een gouden das meshorloge in lederen polsriempje; een zwart les deren portemonnaie met eenig geld en medaille met lint; een boodschappenboekje zonder kaft; een bruine portemonnaie met geld, oude munt en penning; een lorgnet zonder montuur; een kinders muts van verschillende kleuren; een bovengebit aan het strand; een zitklrukje met 'leuning; een rood badschoeutje; een badpak zwart met wit - en handdoek; een bruin lederen dames'tasch met inhoud; een klein koffersleuteltje; een doublé lorgnet in zilveren étui; ee gouden vulpotlood; een bruin zijden Crêpe de Chine sjaal; een bruine das mestasch en een bankbiljet van 10.een gous den manoheitknoop; een bruin lederen ceintuur; een roode oilskin regenhoed1 gevoerd met roode zij; een massief gladde armband aan het strand1; een bont gekleurde zijdén sjaal; een leesboek getis teld „Jonge kracht"; een blauwe 'leeren potremons naie met geld; een bruin leeren damestaschje; een rijwielbelastingplaatje in zwart rond étui; een gas bardine regenjas zonder band. Inlichtingen te bekomen ter GemeentesSecres tarie. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïne kerk). Zondag 15 Aug., voorm. 10 uur, Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 15 Aug., v.m. 10.45 uur, Ds. D. Bins Jr. van Dordrecht, Liturgische dienst. GEREFORMEERDE KERK. Dr. van Peltlaan. Zondag 15 Aug., v.m. 10 uur en nam. 5.30 uur, Ds. H. v. d'. Veen van Amersfoort. Boschkapel van Reenenpark 6 (huize '„Anke"). Zondag 15 Aug., van. 10 uur, de heer H. Stas venga. Maranatha. Zondag 15 Aug. 10 uur voorm., den heer Scholz uit Amsterdam, 'des avonds 7 uur Ds. Willemse van Groningen. REMONSTR. GEREF. GEMEENTE TE ALKMAAR. Fnidsen 43. Zondag 15 Aug., geen dienst. Evang. Luth. Gemeente te Alkmaar en Bergen. Oudegracht, hoek Baangracht. Zondag 15 Aug. geen dienst. PAROCHIEKERK VAN DE H.H. PETRUS en PAULUS TE BERGEN (BINNEN). Zondag Feestdag van O. L. Vr. ten Hemelopnes ming. De H.H. Missen te 6, half 8 en te 10 uur de j plechtige Hoogmis, te 7 uur het pleohtige Lof, i waarna de Generale Absolutie voor de leden der 3e orde. Maandag 9% uur gezongen H. Mis uit 'dankbaars j beid bij gelegenheid van een vijf en twintig jarig j huwelijk. Dondterdagav. 7 uur Lof ter eere van het Allers heiligste Sacrament met Rozenhoedje. Zaterdagnam. 58% uur biechtgelegenheid. I De plaatsen gemerkt met een rond1 émaillep'laatje i zijn open plaatsen. Gelegenheid voor goede lectuur vindt men in de j „Witte Bibliotheek", Gr. Dorpstraat 34. NIEUWSTIJDINGEN. Uitslag van den bailonwedstnijd. Ruim 200 berichtkaarten van gevonden ballons waren ingekomen. Aan de hieronder vermelde kindteren wier 'bals loins het verst waren terecht gekomen, werden de volgende prijzen toegekend, die van heden af aan i het Informatiebureau van die V. V. V. verkrijg* i •baar zijn. Achtereenvolgens volgen hier de namen der I prijswdnners, de namen der plaatsen waar de bal's j Ion is terecht gekomen en de opgave van het aans j tal afgelegde K.M. in vogelvlucht. lste prijs Annie Briefjes, Nassogne Torriere, i België, 287. 2de prijs Geert Jacques, Esneuxu, Bels j gië, 246. 3de prijs Toet Wiersum, Oberwurmter, Duitschland, 233. 4de prijs Tiene Koenigs, Aken, Duitschland, 231.680. 5de prijs Marietje Kope, Geulle, Limburg, 217.600. 6de prijs Guurtje Schots ten, Lanaeken, België, 211. 7de prijs Guurtje j Schouten, Laenaken, België, 210. 8ste prijs Marie j Noort, Vliermael, België, 208.960. 9de prijs Jan Dijk, Haesselt, België, 208. 10de prijs Koos Paping, Cortessen, België, 206.080; 11de prijs Elsje Dinges mans, Genok, België, 197.120. 12de prijs Ap Vers beek, Asch, België, 196.900. 13de prijs Martha Iers sel, Opglabbeek, België, 190.720. 14de prijs Truus Lacroix, Lummen, België, 189.120. 15de prijs' Nico v. d. Berg, In de Peel, Limburg, 187.200. 16de prijs Theo Beel'dman, Meeuwen, België, 183.680. 17de prijs Marietje Baltus, Neerritter, Limburg, 180.400. 18de prijs Albert v. d. Berg, Tessendterloo, België, 179.200. 19de prijs Gerard Honig, Eli, Limburg, 178.560. 20ste prijs Iep Verwer, Helden, Limburg, 177.600. 21ste prijs Isabella Keuls, Keipen, Lims burg, 177.280. 22ste prijs Willem Hartkamp, Kerks horst, België, 173.760. 23ste prijs Exarda Bramer, Weert, Limburg, 172.160. 24ste prijs Willem Reijs serobrij, Hamont, België, 168. 25ste prijs Jacques Sjouwerman, Neerpelt, België, 167.360. De Rustende Jager. Ook in d'e afgetoopen week bleef „de Rustende Jager" weer véél publiek trekken, dank zij de mes dewerking van Alex de Haas, die in de voorzaal bij zijn optreden alle tafeltjes dicht bezet vond en ina elk nummer hartelijk werd togejuicht. Woenss dagavond trad in de tooneelzaal de bekende Ves luwsche zanger Jan van Riemsdijk op, die als steeds veel succes oogstte met zijn liedjes, daarbij zich zelf op de harmonica begeleidend. Na de verschillende nummers waarin Marietje Schieveen en van Riemsdijk optraden, terwijl Mes vrouw van Riemsdijk op intelligente wijze op de vleugel begeleidde, braken telkens salvo's van toes juichingen los. Het was een zéér geslaagde avond, waarbij in het bijzonder ook de nieuwe zeemanss liedjes gewaardeerd werden! Boottochten per „Alkmaar Packet." Wij willen in deze vacantiedagen onze badigass ten nog eens wijzen op de mooie en zeer goeds koope boottochten die in d'e buurt van Alkmaar te maken zijn met de groote witte salonbooten der „Alkmaar Packet". Men kan per boot van Alks maar maar Schoorldam varen of terug en zoo een aardig tochtje maken: per tram of bus naar Alks maar, daar de boot nemen van 11.10 en van Schoorldam door de prachtig begroeide staatsduis nen terug wandelen naar Bergen. De boot naar Sehoorldam vaart door naar Helder (twee maal per dag). Maar de mooiste watertochten zijn zeer zeker die van Alkmaar langs d'e Zaanstreek naar Amsterdam. Wie deze tocht nog niet heeft ges maakt, mag zijn zomervacantie niet beëindigen zonder deze schilderachtige en zeer typische streek te hebben gezien. Er gaan verscheidene booten per dag heen en terug (zie de dienstreges ling in advertentie) ook kan men aan d'e Stas tions der Ned. Spoorwegen z.g. rondreizen (Alks maar Packetkaarten) krijgen in Bergen, Bergen aan Zee en Schoorl, die recht geven op een retour per tram, een enkele reis per boot en een enkele reis per spoor naar verkiezing heen of terug. Op iedere boot is gelegenheid tot een warme lunch; wij hopen d'at velen van deze mooie tocht zullen genieten. Italiaansche Opera. De ledien van de Italiaansche Opera, die korten tijd geleden in „d'e Rustende Jager" optraden en daar zoo'n daverend succes oogstten, komen op 17 Augustus concerteeren in den Alkmaarsühen Muziektuin. Hiervoor zijn thans reeds bij de in de advertentie genoemde firma's kaarten te bekomen, waarvan ook zeker onze badgasten gaarne zullen gebruik maken. Er is hierbij haast te betrachten, want óveral waar die Italiaansche zangers en zangeressen optraden, waren de zalen uitverkocht!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1926 | | pagina 1