Bergensche Duin- en Boschbode Bergen aan Zee. Gevonden en verloren voorwerpen. ZEVENTIENDE JAARGANG No. 13. ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1926. N. V. BOUW-EXPLOITATIE-MAATSCHAPPIJ r®*-'1® 'tM Redacteur: C. NANNES GORTER. Adres te BERGEN: Pension „Russenweg" en te ALKMAAR: Langestraat 55 (Hotel „Toelast"). EERSTE BLAD Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof. Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H. A. der prachtigste duinen en duinbosschen voor bad» gasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cents worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Posts en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaats sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden, prospectus en andere ins lichtingen wende men zich tot de terwijl de regeling een volgend jaar nog beter voorbereid zal worden dan ditmaal het geval was. „Bergen's Harmonie" verleende bij alle feesten haar zoo gewaardeerde medewerking en is bij de badgasten al bepaald populair geworden. Ten slotte betuigt de Redacteur van de „Badbode" gaarne zijn dank aan de adverteerders voor den genoten steun; hij heeft wederom ervaren welk een belangrijke schakel de „Badbode" vormt tus» schen de zakendoende Bergenaren, onze nijvere middenstanders, en de badgasten. Moge dit steeds zoo blijven! Informatiebureau der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Het informatiebureau.is gevestigd in het keurig ingerichte gebouwtje paast het Postkantoor, als waar Mevrouw Evenhufs—Nieboer gaarne aan pension zoekenden en huurders van gemeubileerde huizen gratis alle gewenschte inlichtingen geeft. Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. „DE BADBODE" heeft wederom voor dit seizoen haar taak vers vutd! Hoewel wij hopen, dat nog vele gasten van de mooie herfstmaand zullen profiteeren om russ tig aan zee te vertoeven of om wandelingen in de Berger bosschen en duinen te maken, is het toch een feit, dat telken jare weerkeert en weemoedig stemt, dat verreweg het grootste gedeelte onzer zomergasten weer huisdoe trekt. De vacanties zijn geëindigd en begin September hernemen ook de ouderen hun dagtaak, zoodat hotels en pensions ontvolkt worden en Bergen wederom zijn gewone aanzien krijgt. Met nadruk moeten wij er echter op wijzen, dat September en ook nog October ons ze badplaats en Tuindorp groote aantrekkelijkhe» den voor de natuurvrienden oplevert en zij door een langer verblijf Bergen nog méér zullen waars deeren dan wellicht in de zomermaanden, wanneer het zéér druk is. Het aantal badgasten bleef een paar honderd' beneden het verleden jaar bereikte cijfer, een vers schijnsel, dat zich op alle badplaatsen aan de kust voordoet. De maand Juni was over het algemeen bepaald slecht, Juli tamelijk en in Augustus waren Bergen en Bergen aan Zee geheel ibezet zooals altoos het geval is geweest. Het seizoen 1926 kan niet tot de gunstige gerekend worden, integendeel, grootendeels door het minder goede weer, doch ook zeker door het drukke bezoek aan België en Frankrijk hebben wij niet zooveel badgasten gehad als waarop gehoopt werd. Te Bergen aan Zee is druk gebaad en op de mooie zomerdagen was het aan het strand bijzon» der levendig en gezellig; de jaarlijksche tennisweds strijden mogen zich steeds in een grooter aantal deelnemers verheugen en vormen een blijvende en steeds meer voldoening schenkende attractie voor onze sportlievende badgasten. De Vereeniging tot bevordering van het Vrcem» delingenverkeer heeft een bijzondere activiteit ontwikkeld en mag met voldoening op de door haar georganiseerde feesten 'terugzien; vooral „Bergen'-s gloriedag" de dag van het Bloemen» corso en het vuurwerk des avonds aan Zee is uitstekend geslaagd en stemde tot groote tevre» denheid over het prachtige verloop van den gan» schen d'ag. Ook de tweede illummatie»avond zal bij velen in dankbare herinnering blijven en de ballonwedstrijd schonk den kinderen groot genot, ER IS GEVONDEN: een grijs jongensvest; een grijs jongensjasje; een abonnementskaart „Harmonie" Groningen; een wit kinderschoentje; een enveloppe met ansich» ten en foto's; een lila vilten dameshoed; een grijs jongensjasje met een paar sokken in de zakken; een imitatie paarlen collier; een bruine zonnebril; een flinke kinderschop zonder handvat; een link» sche zeemlederen heerenhandschoen; een metalen kettinkje met klompje; een leesboek „Twee wis» selende banen"; een groote mondorgel. ER IS VERLOREN: een Zusterbroche, oranje met een zilveren kruis, no. 944; een gekleurde wollen sjaal; een rechte bruine stok; een loden kindercape; een ceintuur; een- gouden ring met drie opalen; een rijwielkaart A. N. W. B.; een gouden dasspeld met bruin steentje; een zilveren vulpotlood; een bruine da* mesportemomnaie; een rood zakkammetje; een rijwiélbelastingplaatje; een zwarte jongenszuid» wester; een zilveren insigne A. N. W. B.; een badhanddoek met servetten en kopjesdoeken; een grijs ribzijdten haindtaschje met inhoud; een bruine wandelstok met gebogen zwartbeenen handvat; een klein zilveren dameshorloge met armband; een beugeltasch met hoornen beugel en inhoud; een lichtgrijze dameshoed; een klein zwart portemon» naitje met eenig geld e nsleuteltjes; een cover»coat kindermanteltj e. Inlichtingen te bekomen ter Gemeente»Secre» tarie. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïne kerk). Zondag 29 Aug., voorm. 10 uur, Ds. F. W. J. van den Kieboom. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 29 Aug., voorm. 10.45 uur, Ds. P. J. de Jonge van Amsterdam. Liturgische dienst. GEREFORMEERDE KERK. Dr. van Peltlaan. Zondag 29 Aug., voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur, Ds. C. Lindeboom, van Amsterdam. Boschkapel van Reenenpark 6 (huize „Apke"). Zondag 29 Aug., voorm. 10 uur, den heer H. Stavenga. Maranatha. Zondag 29 Aug., 10 uur voorm., Ds. Willemsz, van Groningen. Des nam. 7 uur den Heer H. W. Hofmeester Jr., van Amsterdam. REMONSTR. GEREF. GEMEENTE TE ALKMAAR. Fnidsen 43. Zondag 29 Aug., voorm. 10.30 uur, Ds. A. C. dé Regt, pred. te Groningen. Evang. Luth. Gemeente te Alkmaar en Bergen. Oudegracht, hoek Baangracht. Zondag 29 Aug., geen dienst. PAROCHIEKERK VAN DE H.H. PETRUS en PAULUS TE BERGEN (BINNEN). Zondag de H.H. Missen te zes uur, half 8 en 10 uur. Eucharistische Dag. Van 2)4 tot aan het Lof van 7 uur blijft 'het Allerheiligste ter Aanbidding uitgesteld. Na de Hoogmis de lofzang Te Deum bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. on* ze geëerbiedigde Koningin. Maandagavond 7 uur vergadering voor de leden der 3e orde. De plaatsen gemerkt met een rond emaille» plaatje zijn open plaatsen. Gelegenheid voor goede lectuur vindt men in de Witte Bibliotheek, Groote Dorpstraat 34. Donderdag en Vrijdagavond 7 uur Lof. Donderdag van 57, Zaterdag van 58)4 uur biechtgelegenheid. Voor de Badgasten is het van belang te weten: lo. dat het Berger Museum dagelijks te bezichtigen is van 912 en 2)45 (bezoekers moeten zich aanmelden bij dén heer G. Spruit, die den sleutel heeft, toegangs» prijs 25 ct., ingang bij het tuinpoortje); 2o. dat de toegangskaarten voor wandelingen in de Berger duinen en bosschen uitsluitend verkrijgbaar zijn ten kantore van de Baddirectie te Bergen aan Zee aan de v. Hasseltstraat tegen betaling van 25 cents; 3o. dat het Duinmuseum in het Parnassia» park te Bergen aan Zee eiken dag is geonend van 96, toegang kosteloos. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten en bezoekers worden be» leefd verzocht niets te beschadigen. NIEUWSTIJDINGEN. De Ster in het Oosten. Namens de afdeeling Bergen der Theosofische Vereeniging zal Zondagavond in het kerkje te Bergen aan Zee de heer E. L. Selleger als spreker optreden om voor belangstellenden de beteekenis van de Ster uit het Oosten uiteen te zetten. Me» vrouw W. J. Laogeveld zal in deze bijeenkomst zich als zangeres doen hooren, terwijl Mejuffrouw W. J. Menolda viool zal spelen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1926 | | pagina 1