Bergensche Duin- en Boschbode Bad Bergen aan Zee. NEGENTIENDE JAARGANG - No. I. ZATERDAG 2 JUNI 1928. N.V. B0UW-EXPL0ITATIE-W1AATSCHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE". DE BADBODE" HOOG EN LAAG WATER te BERGEN AAN ZEE in 1928. Redacteur: C. NANNES GORTER. Adres te BERGEN: Pension „Russenweg" en te ALKMAAR: Langestraat 55 (Hotel „Toelast".) EERSTE BLAD. Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H. A. der prachtige duinen en duinbosschen voor bad gasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cents worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden, prospectus "en andere in lichtingen wende men zich tot de Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee 2o. 3o. 4o. 5o. is verkrijgbaar te Bergen-Binnen: lo. in den boekhandel van den heer P. de Haan in de Stationstraat; in den Bergenschen Kunsthandel van den Heer P. Hopman; aan het bureau van „Vreemdelingenverkeer" naast het Postkantoor. Te Bergen aan Zee: in den Kunsthandel van den heer P. Hopman, ju in de zaak van den heer A. Passer, s^Behalve kan deze adressen worden ook abonne menten en advertenties aangenomen door den heer P. J. Brouwer, Hoflaan, Bergen-binnen, Informatiebureau der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Het informatiebureau is gevestigd in het keurig ingerichte gebouwtje naast het Postkantoor, al waar Mevrouw Evenhuis—Nieboer gaarne aan pension zoekenden en huurders van gemeubileerde huizen gratis alle gewenschte inlichtingen geeft IN ZOMERTIJD. JUNI. Datum Hoog water Laag water: Voorraidd. Namidd. Voormidd. Namidd. 2 3.42 4.03 0.13 0.24 3 4.14 4.3 0.44 1 01 4 4.46 511 1.18 1.36 5 5.20 5.44 1.53 2.09 6 5.54 6.17 2.26 2 43 7 6.30 6.54 2.58 3.15 8 7.09 7.33 3.32 3.51 WELKOfti! Bij het verschijnen van het eerste nummer der „Badbode" in dit seizoen, waarvan we hopen dat het in alle opzichten een goed seizoen moge wor den, roepen we onzen reeds aanwezigen badgasten een hartelijk welkom toe. Hun aantal is nog niet groot, doch we vertrouwen, dat spoedig de vreem delingenlijst méér namen zal bevatten en roepen bij dezen hiervoor de onmisbare medewerking van hotel- en pensionhouders in, die met het oog op de desbetreffende verordening zorg moeten dragen de lijsten iederen Woensdagavond vóór zeven uur ten Raadhuize in te leveren, Doen zij dit ook en worden de namen der bad gasten vooral duidelijk geschreven, dan kan de vreemdelingenlijst goed aan haar doel beantwoor den. Helaas ontbreekt hieraan nog wel eens wat doordat hotel- en pensionhouders óf vergeten op tijd de lijsten naar het Raadhuis te zenden óf de lijsten niet invullen zooals het behoort. Wij ver trouwen dat in dit seizoen de vreemdelingenlijst door alle/ medewerking iedere week een getrouw beeld zal geven van de op den datum der inleve ring aanwezige badgasten. Wij willen er nog eens uitdrukkelijk aan herin neren, dat op de algemeene vergadering van V. V. V. besloten is het hoofdseizoen te laten aanvan gen op 1 Juli en te doen eindigen 1 September, Het vóórseizoen loopt dus tot 1 Juli en het na seizoen vangt aan op 1 September. Gedurende dezen tijd kan men overal tegen gereduceerde prij zen terecht, die zeker er toe zullen bijdragen veel gasten naar onze mooie badplaats te trekken. Bergen en Bergen aan Zee genieten een goede re putatie in den lande en gelijk men in dit nummer kan lezen, worden vele feestelijkheden voorbereid die een verblijf hier kunnen veraangenamen. PREDIKBEURTEN. Ned, Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 3 Juni v.m. 10 uur Ds. F. W. J. v, d. Kieboom. Geref. Kerk (Dr. van Peltlaan). Zondag 3 Juni, v.m. 10 en n.m. 5 uur. Leesdienst. Vereeniging tot Verbreiding der Waarheid te Bergen, Kerkelaan 17 bij de Sparrelaan, huize „Oosterster". Zondag 3 Juni, avonds 7 uur, de heer J. J. Ruys. Zondagsschool te 12.30. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 3 Juni, v.m. 10.15 uur, Ds, R. Dijkstra, van Amsterdam. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 3 Juni, v.m, 10.30 uur, Ds. H, Makkink. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). De H. H, Missen op Zondag te 7en 10 uur, in de week te 7 en 8 uur. Gel. tot biecht dagelijks voor en na de H. Mis sen. Zaterdag van 46 en van 79 uur. H. Communie-uitreiking te 6J4 uur en voor en onder de H. Missen. De Bibliotheek is gevestigd Molenstraat. Zondag feest v, d. allerheiligste Drievuldigheid. 2 uur lof, daarna H. Familie afd. vrouwen. 6'A uur jongenscongregatie. Maandag 9 uur gezongen H. Mis met vein creator. Woensdag 9 uur gezongen Requiemmis, en van 68 uur gel. om te biechten. Donderdag Sacramentsdag, dag van devotie, en de H. Missen te 7 uur en 9 uur gezongen H. Mis; te 7 uur het lof. Gedurende het octaaf dagelijks te 7 uur lof. A.s. Zondag algemeene H. Communie ter bevor dering der veelvuldige H. Communie. Gevonden en verloren voorwerpen. ^hTijTgEVONDEN; een damesportemonnaie met fietsplaatje en geld; een lorgnet; een zwart schildpadlederen porte feuille met papieren; een bruin taschje met inhoud; een nikkelen tabaksdoos met tabak; een bruin le deren dameshandtaschje met inhoud; een zwart met wit geruit kindermanteltje; een zakmes; een tompouse; een wit4 gebreide kindermuts met paar- schen rand; een zwarte lakschoen met grijs bandje. ER IS VERLOREN: een rijwielplaatje, waaraan een touwtje; een da mesportemonnaie; een rijwielbelastingplaatje in le deren étui; een bruin lederen portemonnaie, inh. pl.m. 8.—. Nadere inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen ter Gemeente-secretarie. NIEUWSTIJDINGEN De Seizoenfeesten ie Bergen. De V. V. V. te Bergen stelde ook voor het a.s. seizoen een commissie in voor het organiseeren van Zomerfeesten. Deze commissie ontving van de V. V. V. een be drag van 500.particulieren teekenden een ga rantie van 500.terwijl de gemeente een ga rantietoezegging deed van 1000. De commissie heeft reeds meermalen vergaderd en besloot om op 6 Augustus a.s, wederom een Bloemencorso te organiseeren en deze dag des avonds te besluiten met concerten in het Parnas- siapark te Bergen aan Zee, met tot slot een vuur werk. Bergen's Harmonie, Bergens Mannenkoor en Bergens Gemengd Koor zullen dien avond con certeeren. Een zestal plaatselijke vereenigingen zullen, met subsidie van de V. V. V., die er op staat, dat het corso in het Olympiadejaar, zoo mogelijk nog schitterender zal worden dan vorige corso's, aan het Bloemencorso deelnemen en als vereenigings- nummers, om den strijd voor de vrije particuliere nummers niet te verzwaren, apart beoordeeld worden. De V. V. V. en het Gemeentebestuur stelden ieder een gouden medaille beschikbaar, terwijl de afdeelingen Bergen van den Handeldrijvenden en Industriëelen Middenstand en van De Hanze, als mede de Directie van de Alkmaarsche Courant en van de Badbode, van de Alkmaarsche Wasch- en Strijkinrichting, de wasscherij van den heer S. Krom en de firma B. W. G. Lienesch te Alkmaar ieder een mooie verguld zilveren medaille toe zegden. De Bergensche Winkeliersvereniging deed de toezegging voor een prijs, die iets zeer aparts zal zijn, terwijl ook verschillende particu lieren mooie prijzen toezegden. Eenige Amsterdamsche firma's, die het vorig iaar voor zulke mooie publieksprijzen zorgden, zullen zich ook dit jaar niet onbetuigd laten, ter wijl nog meerdere toezeggingen verwacht worden, zoodat het dit jaar met de prijzen dik in orde zal komen en wel met zekerheid kan worden aange nomen, dat 6 Augustus, de dag van het Bloemen corso, weer Bergens Gloriedag zal worden. De commissie besloot voorts om 25 Juli een illuminatie-avond te organiseeren. Het Kerkbe stuur gaf daarvoor reeds de beschikking over het terrein van de Ruïne, terwijl met vertegenwoordi gers van de verschillende buurtcommissies werd vergaderd. Besloten werd, dat de commissie col lectief een 10000 lampions zal betrekken en die tegen den kostprijs voor de buurtcommissies be schikbaar zal stellen. Om de Ruïne zal de illumi natie voor rekening van de V. V. V. geschieden. Wie zich herinnert hoe wonder mooi Bergens centrum het vorig jaar op den verlichtingsavond was, welke avond helaas zoo jammerlijk verregen-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1928 | | pagina 1