Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Bergen aan Zee. NEGENTIENDE JAARGANG - No. 5 ZATERDAG 30 JUNI 1928. N.V. BOUW-EXPLOITATIE-MAATSCHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE". Aanwezige Vreemdelingen, Redacteur: C. NANNES GORTER. Adres te BERGEN: Pension „Russenweg" en te ALKMAAR: Langestraat 55 (Hotel „Toelast".) EERSTE BLAD. Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen (Gravel), Schitterende wandeling in c.a. 1500 H. A. der prachtige duinen en duinbosschen voor bad gasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cents worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden, prospectus en andere in lichtingen wende men zich tot de Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. N.V. Bouw-exploit.-Maatschappij „Bergen aan Zee.'' TARIEF ZEEBADEN. Tot 12 uur des voormiddags is het voor heeren verplicht in costuum te baden, na 12 uur des na middags naar verkiezing in costuum of zwembroek. Een badkoets mag niet langer dan 45 minuten door denzelfden persoon gebruikt worden. Het bad is geopend van des morgens 7.30 uur tot 12 uur en van des middags 1.30 uur tot 5.30 uur. 1 Bad met volledig costuum en handdoek 0.60 0.50 0.40 0.40 0.30 1 Bad met zwembroek en handdoek 1 Bad alleen met handdoek 1 Kinderbad met volledig costuum handdoek 1 Kinderbad alleen met handdoek ABONNEMENTSKAARTEN voor: 10 Baden met volledig costuum en hand doek 5.75 10 Baden met zwembroek en handdoek 4,75 10 Kinderbaden met volledig costuum en handdoek 3.75 10 Kinderbaden alleen met handdoek 2.75 Abonnementskaarten, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar niet meer geldig. Onder Kinderbaden worden begrepen, die voor kinderen beneden tien jaar. Extra handdoeken worden verstrekt tegen be taling van tien cent per stuk. Zij, die een volledig bad betalen, hebben het recht hun eigen badcostuum kosteloos in bewaring te geven. _Men wordt beleefd verzocht de voetenbakjes niejt in de badkoets leeg te storten. STRANDSTOELEN. Eén stoel per één uur of korter Eén stoel per twee uur of korter Eén stoel per dag Eén stoel per week Eén stoel per maand Eén stoel per seizoen Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbare) op het strand per maand De Directie behoudt zich het recht voor, om alleen des Zondags de stoelen van houders van week-, maand- of seizoenstoelen, aan anderen te 0.15 0.20 0.50 2.30 8.00 16.00 2,00 verhuren, tenzij genoemde houders van deze stoe len zelf gebruik wenschen te maken, alsdan zoo mogelijk bij vooruit bericht. Op het strand bij de badkoetsen zijn steeds aan wezig twee zwemmers voor het verleenen van hulp bij eventueele ongelukken, In het gebouwtje voor eerste hulp bij ongelukken bevindt zich een brancard, een volledige verbandtrommel, een zuurstofapparaat, terwijl het badpersoneel onder wezen is in het verleenen van dadelijke hulp. Bui ten badtijd vervoege men zich in geval van nood bij C. Schotten, Witteweg 15 nabij het Station. ZONNEBAD. De N. V. stelt voor de badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melden voor het lidmaatschap van het Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap voor de badgasten en villabewoners een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van, de^bad,. 'aats zooveel mogelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie. Ie. Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin: avoor een gezinshoofd (vader of moeder) 6.00 voor vier weken of korter; b. voor het tweede gezinshoofd 4.00 voor 4 weken of korter; c. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is 1.50 voor 4 weken of korter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.00 voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar 2,50 voor 4 weken of korter; f. kinderen beneden 12 jaar van dit gezin zijn vrij mits in begeleiding van één der beide gezinshoofden, de kinderjuffrouw of ver zorgster van dit gezin, die een diploma moet hebben; g. één logé van dit gezin 1.50 per week of korter. 2e. Afzonderlijke kaarten worden slechts aan vol wassen personen afgegeven ad 6.00 voor vier weken of korter. Ieder lid neemt zijn eigen badcostuum en hand doek mee. Voor de leden is gereserveerd een mooi gedeelte duinterrein bij de badkoetsen. Hierop mogen de leden tenten of vierkante doekomheiningen plaatsen, waarin zij zich kunnen ontkleeden, om zich vandaar-uit in badmantel langs de daarvoor bestemde trap naar het bad bij de badkoetsen te begeven om aldaar in den tijd dat het bad geopend is, onder toezicht te baden. De tent of de doekomheining moet duidelijk zichtbaar het nummer van het diploma hebben. De badmantels, waarop het diploma zichtbaar gedragen moet worden, worden aan den daarvoor bestemde kapstok op het strand gehangen. Het aan- en uitkleeden in een tent of in een ge heel door doek afgesloten vierkant is verplichtend gesteld. Op het Zonnebadterrein mag men niet zonder badcostuum vertoeven. De leden mogen baden zoo dikwijls zij verkie zen, zonder verdere betaling. De tenten mogen blijven staan, echter geheel voor risico van de eigenaars. De Maatschappij en hare aangestelden kunnen zich niet daarmede be moeien. Indien gewenscht, wordt voor de damesleden een afzonderlijk deel van het terrein afgezet. Ter wille van de controle moeten de vaste ten ten zoowel als die, welke telkens weer afgebroken worden, duidelijk zichtbaar gemerkt zijn met het nummer, vermeld op het diploma. De leden zijn gehouden de instructies van het toezichthoudend personeel op te volgen en zich na het baden direct naar het gereserveerde duinter rein te begeven. Zij mogen in badcostuum niet op het strand blijven vertoeven. Gerekend wordt op de medewerking van de le den ten aanzien van de naleving van dit reglement, het gebruik van het terrein (b.v, niet op de helling van den zeekant loopen) en hetgeen verder voor den goeden gang van zaken noodig is. De Vennootschap zal gerechtigd zijn het lid maatschap vóór dezen bestemden tijd te doen ein digen tegen eene evenredige restitutie van betaal de contributie. Buiten den door de Directie vastgestelden bad tijd mag niemand op het terrein vertoeven, vooral niet des nachts. Er zijn strandtenten te huur a 2.00, 2.50, 3.00, 3.50 en 4.00 per week. DE BADDIRECTIE. te Bergen en Bergen aan Zee, blijkens de 27 Juni ten Raadhuize ingeleverde lijsten. BERGEN AAN ZEE. Hotel „Nieuw Bakhuis" en Hotel-Pension „Bakhuis". Fam. H. ValkBrons, Fam. Mr. P. de Maret Tak, Fam. Dr. P. Römer, Fam. H. Stroink van Heek, R'dam, Leeuwarden, Leeuwarden, Nordhorn, Duitschland, Enschede, den Haag, Bremen, Maasbracht, Arnhem, Arnhem, A'dam, Bussum, Leeuwarden, Utrecht, A'dam, Pers. 3 Fam. K. Frankenhuis, Fam. Jhr. Mr. R. Feith, Fam. J. H. SchmiedellLotze, Fam. Ing. H. Fabius, Jonkvr. Elias, Mej. Drossears, Fam. Mr. N. Brouwer, Fam. Dames Teunissen, Fam. Mr. G, E. Kronenberg, Fam. W. A. Rasch, Fam, H. Willems, Pension „Frisia". Fam. Olaf Stenersen, Driebergen, Fam. Mevr, Bijl de Vroe geb. Strick van Linschoten, Almelo, Mej. van den Berg, Almelo, Hotel „Nassau-Bergen". Fam. H. A. TrompKoster, Woudsend, Fam. J. Tattersall, Enschede, Fam. Dr. G. Gezelle, A'dam, Fam. Stach, A'dam, Fam. L en F. Löb, Berlin, De Hr. B. Heldring, A'dam, Fam. H. Busscher, den Haag, Fam. v. Lier, Laren (N.-H.) Fam. W. Bever, A'dam, Dr. G. v. Heuven, A'dam, Fam. W. Rehbock, A'dam, De Hr. Heldring, A'dam, Fam. W. Maassen, Dusseldorf, De Hr. F. Barckhausen, Buenos-Aires, Baron Baud, A'dam, Freule Besse v. Pallandt van Neerijnen en gezelschapsdame, Waardenburg, „Onder 't Stroodak". Fam. von Rath, Fam. Sigmond, Krefeld, 6 Sleeuwijk (N.B.) 2 Fam, Zimmern, A'dam, 3 Hotel „Prins Maurits". De Hr. A. M. Vigelius, Apeldoorn, 1 Mej, Nelly Meijer, A'dam, A'dam, 1 De Hr. F. v. Rees, 1 De Hr. L. A. Dijkstra, A'dam, A'dam, 1 Fam. M. J. Admiraal, 2 Fam. H. Dijkstra, A'dam, 2 De Hr. C, Dijkstra, A'dam, 1 De Hr. M. Heybroek, A'dam, 1 Fam. Ir. J. D. Wackwitz, A'dam, 3

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1928 | | pagina 1