HOOG EN LAAG WATER te BERGEN AAN ZEE in 1928. Pers. Fam, C. Greve, A'dam, 3 Mevr. Boyem, A'dam, 1 Pension „De Wilg". Fam. W. Faber, Heerenveen, 2 Fam. N. D. P. Nelis, A'dam, 2 Fam. P. F. Jansen, Haarlem, 2 De Hr. K. F. J. Poolen en' verl,, R'dam, 2 Mej. A. A. Beekman, R'dam, 1 Mej. W. G. Leeflang, R'dam, 1 Mej. P. ten Haagen, R'dam, Oegstgeest, 1 De Hr, J. C. van Doorn, 1 Pension „Zomerlust". Fam. v. Rossum, R'dam, 2 Fam. P. de Boer, Koog a. d. Z., 4 Dames v. Dijk, R'dam, 3 Fam. Mevr. de Kok, A'dam, 2 Fam. M. v. IJperen, A'dam, 2 Dames Molenaar, Sneek, 3 Pension „Zonneheuvel". De Hr. W. v. Rietschoten, Heeze, 1 De Hr. J. v. d. Berg, A'dam, 1 Mej, v. d. Form, A'dam, 1 Mej. over de Linden, A'dam, 1 Fam. Braams, A'dam, 2 Mej. Hazendonk, Utrecht, 1 Mej. Stoovée, Utrecht, 1 Fam. dr. A. Kollewijn, Helmond, 3 Fam. Schimmel, Enkhuizen, 3 Fam. Krook, Krommenie, 2 Pension Zonnetij". Dames Boer, A'dam, 2 Mej. Veerkamp, A'dam, 1 Mej. Nühaus, A'dam, A'dam, 1 Mej. Nölsen, 1 Mej. Wartena, Miedum, 1 Fam. Steenkamp, A'dam, 2 Fam, Arnold, R'dam, 2 Mevr, ArnoldBoomert, R'dam, 1 Mevr. Büshev, d. Horst, R'dam, 1 Fam. Mevr. Lapv. d. Horst, A'dam, 2 Mevr. v. Ingen Scheenau v. Hoogestraaten, Leiden, 1 Fam. v, Ingen Scheenau, Leiden, A'dam, 2 Fam. Kok, 2 Huize „De Zonnebloem". Mevr. W. SandSchmedes, A'dam, 2 Fam. W. de Vries, A'dam, 2 Fam. H. J. A. Halebey, A'dam, 3 Pension „De Zilverspar". Fam. Schilt, A'dam, 3 Fam. Erdtsieck, A'dam, 2 Zr. Buyserd, A'dam, 1 Pension Fam. C. Rob, A'dam, 4 Fam. P. Ros, A'dam, 2 Fam. J. de Vries, A'dam, 3 Fam. H. van der Linde, Dubbeldam, 2 Fam. C, C. van Steenwijk, A'dam, 2 Fam. H. C, Leep, A'dam, 3 Bij Jb. Ivangh: Fam. E, Hubelmeijer, A'dam, 4 Bij M. Kleverlaan: Fam. Cr. van Wijk, A'dam, 3 Bij Wed. P. Lek: Fam. W. van de Bunt, R'dam, 3 Bij L. Rijniersce. Fam. B. H. Burgemeester, A'dam, 2 Op zichzelf wonenden In Meerweg 17: Fam. Ds. Kostelijk, Medan, 5 In Russenweg 12: Fam. Masereeuw, A'dam, 3 In Kruisweg 38: Fam. F. C. van Putten, A'dam, 3 Breelaan: Fam. C. Poelv, d. Stadt, Zaandam, 5 In Groote Dorpstraat 46: Fam. H, ter Heide, A'dam, 2 Zusterhuis „Elim". Gemiddeld aantal aanwezige zusters, 12 ,,'t Hooge Huis". Fam. W. F. Stoel, Alkmaar, 5 Huize „de Kreil". Fam. H. VeldthuijsFabriek, Zaandijk, 5 Villa „Kagok". Fam. Dr. C. Prinsen Geerligs, A'dam, 5 Villa „Maria". Fam, H. P. Stuurman, Zaandam, 6 Villa „Oudburgh". Fam. Heijstee, A'dam, 3 Huize „Rusthoek". Fam. Mevr. de Boer, A'dam, 2 Pension „Roele". Fam. M. v. Deth, A'dam, 5 Huize „Willy". Fam. E. Ie Grange,' A'dam, 5 Huize „Westdorp". Fam. Mevr. Dr. P. J. Schieveen Borgman, R'dam, 3 Huize ,,'t Westerbosch", Fam, Mr. F. Philips, A'dam, 5 Totaal aanwezige personen 1368 Badgasten Kijkt vooral de advertentie-pagina's door Daar vindt ge zeker iets van uw gading voor billijke prijzen Informatiebureau der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Het informatiebureau is gevestigd in het keurig ingerichte gebouwtje naast het Postkantoor, alwaar Mevrouw EvenhuisNieboer gaarne aan pension zoekenden en huurders van gemeubileerde huizen gratis alle gewenschte inlichtingen geeft. De Vreemdelingenlijst. Er zijn nog steeds pensionhouders en verhuur ders van gemeubileerde oi ongemeubileerde huizen of kamers, die verzuimen des WOENSDAG AVONDS de vreemdelingenlijst TEN RAADHUIZE in te leveren. Wij herinneren er echter bij dezen uitdrukkelijk aan, dat art. 16a der algemeene politieverordening zal worden toegepast als de vreemdelingenlijst niet op tijd ten Raadhuize wordt afgegeven. Tegen de overtreders zal onverbiddelijk proces-verbaal wor den opgemaakt. Het bovenbedoelde artikel luidt: „Voor zoover hierin niet is voorzien bij Art. 430 van het Wetboek van Strafrecht wordt met geld boete van ten hoogste 25.gestraft ieder die aan personen tegen betaling nachtverblijf verschaft of wel gemeubileerde of ongemeubileerde huizen of kamers verhuurt en die nalaat om binnen 24 uren na aankomst dier personen aan het gemeen tebestuur in te leveren een door hem ondertee- kende lijst, volgens model vastgesteld door Burge meester en Wethouders, bevattende de namen van alle personen, die gedurende den verloopen nacht ten zijnent nachtverblijf hebben gehouden, welke lijst kosteloos ter Gemeente-Secretarie ver krijgbaar is. IN ZOMERTIJD. JULI. Hoog water Laag water; TN 1 UaiUm Voormidd. Namidd. Voormidd. Namidd. 30 2.34 2.57 11.03 11.35 1 309 3.35 11.45 2 3.44 4.10 0.15 0.29 3 4.23 4.48 0.53 1.11 4 4.57 5.23 1.31 1 47 5 5.34 6.01 204 2.23 6 6.13 6.38 2.42 3.01 Gevonden en verloren voorwerpen. ER IS GEVONDEN: een bruine halfronde,, portemonnaie met eenig geld; een bruine overslag heerenportemonnaie met loten; een paar zwarte dameshandschoenen; een bril in étui; een lichtgele damesmantel; een bruin lederen redicule; een gouden broche met roode steen; een wit zijden kindermuts; een kauw; een bruine heerenhoed met zwarte rand; een wandel stok; eenige gedragen mannenkleeding. ER IS VERLOREN: een bruin lederen handtaschje met eenig geld en foto's; een gouden speld met paarl en briljenten; een rijwielbelastingplaatje; een rose vilten dames hoed; een wit vilten kinderhoedje; een bruine por- temonnaie met geld; een bruin damestaschje met een heerenhorloge er in; een gekleurd gestreepte bal; een vulpen, merk „Neptunus"; een covervoat damesmantel. Inlichtingen zijn teverkrijgen ter gemeente secretarie. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 1 Juli, vm, 10 uur, Ds. F. W. J. van den Kieboom. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 1 Juli, voorm. 10.45 uur, Dr. J. Lam- merts van Bueren te Zetten. Geref. Kerk (Dr. van Peltlaan). Zondag 1 Juli, voorm. 10 uur, Ds. H. Meijer van Alkmaar. H. Avondmaal. Nam. 7 uur Ds. H. Meijer. Dankzegging. Looft den Heer. Vereeniging tot verbreiding der waarheid, Ker- kelaan 17, hoek Sparrelaan, huize „Oosterster". Zondag 1 Juli, voorm. 10% uur de heer J. J. Ruijs van Dinteloord. Namiddag 12% uur Zondagschool. Groet, ten huize van P. Dalenberg, Wagenmakerssteeg, 's avonds 7 uur, oude tijd, de heer J. J. Ruijs. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 1 Juli, 10.15 vm., de heer Scholtz van Amsterdam en 7 uur nm. Ds. Jac. Poort, van Be verwijk. Remonstrantsch Gereformeerde kerk te Alkmaar. Zondag 1 Juli, vm. 10.30 uur, Ds, L. B. Houtgast. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 1 Juli, vm. 10.30 uur, Ds. H. Makkink. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). De H.H. Missen op Zondag te 7% en 10 uur, in de week te 7 en 8 uur. Gel. tot biecht dagelijks voor en na de H. Mis sen. Zaterdag van 46 en van 79 uur. H. Communie-uitreiking te 6% uur en voor en na de H. Missen. De bibiliotheek is gevestigd Molenstraat. Heden te 7% uur het lof. Donderdag te 7% uur lof en van 57 uur gel. om te biechten. Vrijdag 1ste Vrijdag der maand. Te 7 uur gezon gen H. Mis, 's avonds te 7% uur lof. NIEUWSTIJDINGEN Feesten V.V.V. Door de commissie voor de a.s. feestelijkheden is een circulaire verspreid, waarin zij mededeelt, dat besloten is ook dit jaar wederom een Bloemen corso te organiseeren en wel op 8 Augustus a.s, De commissie is overtuigd, aldus de circulaire dat ook u van meening bent, dat de dag van het bloemencorso voor de propaganda van Bergen niet meer kan worden gemist en doet daarom wederom een beroep op u om in het corso met een nummer uit te komen. Zoo mogelijk moet het succes van het vorig jaar nog worden overtroffen. En door de bioscopi- sche opnamen en door de foto's in de geïllustreer de pers, alsmede door de enthousiaste couranten verslagen, was voor den naam van Bergen als Bad plaats het corso het vorig jaar dermate van waar de, dat andere badplaatsen ons het Bloemencorso terecht benijden. Werkt er toe mede, om het corso voor dit jaar eenzelfde succes te verzekeren, door niet alleen zelf met een nummer uit te komen, doch ook de u bekende gasten en vrienden op te wekken het zelfde te doen. Ook nummers uit den Polder, het landleven voorstellende, mits de bloemen niet ontbreken, worden op hoogen prijs gesteld. Wie voor het samenstellen van een nummer voorlichting wenscht, kan zich daarvoor wenden tot de heeren C. Bogtman Azn., A. Colnot, Frans Huismans, Arthur Verbeeck en Tjipke Visser, die gratis advies geven. De regeling zal dit jaar zoodanig zijn, dat de auto's afzonderlijk zullen worden beoordeeld, zoo dat de deelnemende groepen niet meer behoeven te concurreeren tegen de auto's. Ook de nummers van gesubsidiëerde vereenigin- gen worden afzonderlijk beoordeeld. Evenals het vorig jaar worden ook dit jaar naast de medailles en kunstvoorwerpen geldprijzen w. o. 5 prijzen van 50.en 5 van 25.beschikbaar gesteld. Voorts stelden verschillende firma's mooie publieksprijzen beschikbaar. Hoogstwaarschijnlijk zal ook dit jaar het corso door drie muziekcorpsen worden opgeluisterd. Prijzen voor het Bloemencorso worden gaarne in ontvangst genomen. De V. V. V. organiseert 25 Juli, met steun van de buurtcommissies een verlichtingsavond. Uw steun in den vorm van een geldelijke bij drage, om het mogelijk te maken de buurtcommis sies tegemoet te komen en in den vorm van het medewerken met de buurtcommissies zal zeer op prijs worden gesteld. Geldelijke bijdragen gelieve men af te dragen aan één van de commissieleden of aan het bureau van de V. V. V. 3 Augustus wordt er in den tuin van „De Rus tende Jager" een gecostumeerd Bal gehouden, dat tot iets bijzonders gemaakt zal worden, en waar voor mooie prijzen beschikbaar worden gesteld. 14 Augustus wordt er in den voortuin van Maas dam (openlucht-theater) een openluchtavondspel „Didoier" gegeven, onder leiding van den kunst schilder Frans Huismans, die mede in het Stadion te Amsterdam het vroeger reeds door de Utrecht- sche studenten gegeven spel „Ignaton" zal leiden. In dit stuk werken de leden uit de drie dilettan- ten-vereenigingen alhier mede, terwijl de artist Kommer Klein van de Stadsschouwburg te Amster dam, de hoofdrol zal spelen. De muziek in dit stuk zal door een symphonie- orkest van 30 personen onder leiding van den heer Jac. Jansen vervuld worden. Voor een in het spel voorkomende volksmenigte zijn bovendien ruim 100 personen noodig. Jonge mannen en meisjes, die genegen zijn hier in mede te werken, worden verzocht zich daarvoor Donderdagsavonds op de repetities in het Gym nastieklokaal van de Ulo-school aan het Beem- sterpark te melden. Voor deelname aan het Bloemencorso kan men zich opgeven ten kantore der V. V. V. op een daarvoor bestemd biljet, dat gratis aldaar te ver krijgen is. De prijzen worden geëtaleerd in de daarvoor op het terras van „De Rustende Jager" geplaatste kiosk. U kunt u aangeven voor deelname in de volgen de rubrieken: a. Enkelingen, (groot of klein num mer), b. paren, (groot of klein nummer), c. groepen, d. versierde auto's, e. Vereenigingsgroepen. Bergen in Woord en Beeld. Bij de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij voor heen Hs, Coster en Zoon is de tweede, herziene druk verschenen van het boek: de heerlijkheid Bergen in woord en beeld, destijds geschreven door Mevrouw M, van ReenenVölter, thans be werkt door hare dochter, M. E. Baronesse Taets van Amerongenvan Reenen. In het voorbericht deelt deze mede dat hare Moeder haar opgedra gen had dezen tweeden druk te verzorgen, waar voor het materiaal dat den eersten druk aanvult, verzameld was, doch dat de schrijfster niet meer de kracht had om het werk te voltooien. Baronesse Taets van Amerongenvan Reenen heeft zich met groote piëteit van de haar opgege-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1928 | | pagina 4