Bergensche Bad-, Duin- en Boscbbocle DE ZANGERES V1CT0R1NE VAN DER WERFF. Ketkconcertente Bergen-binnen en te Bergen aan Zee. Mejuffrouw Victorine van der Werff, concert zangeres te 's-Gravenhage en leerares in solo- en koorzang aldaar komt eenige dagen te Bergen lo- geeren en wil van deze gelegenheid gebruik maken in de Ruïne-kerk te Bergen-binnen en het kerkje te Bergen aan Zee concerten te geven. Door de medewerking van den kerkeraad der N. H. G. en de familie van Reenen zullen deze concerten plaats hebben te Bergen-binnen op 26 Juli des avonds om half negen en te Bergen a. Zee op 27 Juli eveneens om half negen. De heer A. Kooger uit Alkmaar, organist der Remonstrantsche kerk, heeft zich bereid verklaard de zangeres te accom- pagneeren en haar zang met orgelspel af te wis selen. Wij willen onze badgasten gaarne opwekken de ze concerten te bezoeken, omdat wij overtuigd zijn, dat hun een genotvolle vocale avond staat te wachten. Mejuffrouw Victorine v. d, Werff is eene Friezin van geboorte en ontving hare opleiding aan het Haagsche Conservatorium, bij Arnold Spoel en Cornélie van Zanten, terwijl zij eenige jaren stu deerde bij Mevrouw Dora Zweersde Louw te Amsterdam, waarna zij zich te 's Gravenhage ves tigde als leerares in de solo- en koorzang, en al daar vele leerlingen heeft. Waar wij in den zomer ons tot nog toe alleen konden amuseeren bij „strijkjes" en „jazz-muziek", daar zullen kunstavonden als deze een gewenschte afwisseling brengen en wij vertrouwen dan ook, dat onze badgasten dit zullen waardeeren, door in grooten getale deze concerten te bezoeken. Mejuffrouw Victorine v. d. Werff heeft voor haar concerten het volgend programma vastge steld; 1. „Et exultavit", aria uit het magnificat van Bach; 2. „Komm, süsser Tod", van Bach; 3, „So giebst du nun mein Jezu gute nacht", eveneens van Bach; 4. Orgel; 5. „Groszer Gott", van Chr. Sin- ding; 6. „Christ Kindleins Wiegenlied" van Th. Verhey; 7. „La Berceuse des Anges" van Ch. Le- cocq. 8. „La Prière van de Boeck"; 9. Orgel; 10. „Heer, mijn hert is boos en schuldig"; van Cath. van Rennès; 11. „Het is volbracht" van Paula Moes de ClercqZubli; 12. ,,'t Pardoent v. L. Mortelmans; 13. „de Lange Weg" van Max Vre- denburg; 14. „In de Kathedraal" van Jan Rijken; 15. „Rust in 'tWoud" van Arnold Spoel. Mejuffrouw Victorine v. d. Werff gaf reeds ver schillende concerten in ons land o. a. te Amster dam, den Haag, Leeuwarden, Arnhem, Delft, Haarlem, Meppel, Alkmaar, Kampen, Zwolle en kreeg overal de beste critieken, waarvan wij ver melden, dat Herman Rutters o. m. in het „Han delsblad'.' getuigde; „Mooi en omvangrijk zijn stemmateriaal, zéér zorgvuldig gecultiveerd, mooi bewogen timbre", terwijl L. Arntzenius in de „Telegraaf" gewaagde van „een stem vol kwali teiten, uitmuntende tonen en aangeboden podium gemak". De andere persorganen hebben niets als lof voor haar prachtige stem en herhaaldelijk trof fen ons bij het doorlezen hiervan de woorden, dat de aanwezigen stil hebben genoten van de door voelde en heerlijk gezongen liederen, terwijl distinctie en intelligentie aan haar stem een bij zonder cachet geven een stem, die veelzijdig ontwikkeld is, in alle registers blijft glanzen, een schat van innerlijkheid bergt en een zeldzaam gave klankafwerking heeft. Waar het in Bergen en aan Zee vertoevend pu bliek dus thans in de gelegenheid is deze zangeres in onze intieme kerkjes te hooren, daar vertrou wen wij, dat velen zich zullen geroepen gevoelen haar concerten te bezoeken. Plaatskaarten met tekstboekjes zijn te verkrij gen a 1.25 te Bergen-binnen in Haan's boekhan del en te Bergen aan Zee in den Kunsthandel van den heer P. Hopman, terwijl ook des avonds aan beide kerkgebouwen voor zoover de voorraad strekt, toegangsbiljetten kunnen verkregen wor den. Rijsport. De liefhebbers(sters) van de hyppische sport te Bergen aan Zee kunnen wederom, dank zij de me dewerking van de directie der Bouw-exploitatie Maatschappij „Bergen aan Zee," langs ons breede strand en door het blonde duin rijden en genieten van onze schitterende natuuromgeving. Een aantal fraaie paarden zijn disponibel en voor matige prijzen kunnen onze koene ruiters en elegante rijderessen van de edele rijsport profitee- ten. Wij leggen den nadruk op de matige huur prijzen die gevraagd worden, en veel lager zijn dan verleden jaar. Het is te hopen, dat de onder nemer, de heer P. de Jager Pz. uit Heiloo succes zal hebben en vele badgasten zijn paarden zullen berijden! Duinvermaak. De heer W. Bruin geeft op de komende Zonda gen in zijn lommerrijken tuin verschillende concer ten des middags van 36. Zoo zal a.s. Zondag middag 22 dezer het bekende corps „St. Louis", dat ook aan het Bloemencorso meewerkt, een con cert geven. Op 29 Juli komt Bergen's Harmonie concerteeren, op 5 Augustus „Excelsior" uit Alk maar, op 12 Augustus het Symphonieorkest uit Wormerveer en op 19 Augustus St. Caecilia uit Alkmaar. Er zal dus op „Duinvermaak" weer veel te genieten zijn! Bergens's Harmonie geeft Dinsdag 24 Juli, des avonds 8 uur, in den Muziektuin een concert, Dir. de Heer P. Pranger, Noord-Scharwoude, waarvoor het volgend pro gramma is samengesteld: 1 Marche des Saltimbanquies, E, Ergot. 2. Ouverture „Oberto", 'G, Verdi. 3. Voix Roumaines, Wals, Kessels. 4. La Dame au Coeur d'Or, Fantasie, G. Gadenne, 5. Ouverture Italienne, E. Dineutborg. 6. Mosaique Sur l'Opera Stradella, F. v. Flotow. 7. Fantaisie uit de Opera „Carmen", G, Bizet, 8. Marsch, Finale, van ZATERDAG 21 JULI IS28. DERDE BLAD. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen, Zondag 22 Juli, vm, 9.30 uur, Ds. F. W. J. van den Kieboom. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 22 Juli v.m. 11 uur, Ds. F. W. J. v, d. Kieboom. Lithurgische dienst. Geref. Kerk (Dr. van Peltlaan). Zondag 22 Juli, vm, 10 en nm. 7 uur prof. Dr. H. Th. Vollenhoven (Lezen van een leerrede). Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha", Zondag 22 Juli, vm. 10,15 uur, de heer H. Hee- resma van Amsterdam. Des avonds 7 uur Ds. Koningsberger van Am sterdam. Remonstrantsch Gereformeerde kerk te Alkmaar, Zondag 22 Juli, v.m. 10 30 uur Da. Haumersen van Koedijk. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). De H.H. Missen op Zondag te 6, te 7)4 en 10 uur, in de week te 7 en 8 uur. Gel. tot biecht dagelijks voor en na de H. Mis sen. Zaterdag van 46 en van 79 uur. H. Communie-uitreiking te 6% uur en voor en onder de H. Missen, Zondag te 7 X uur lof. Maandag H. Mis met huwelijksinzegening. Donderdag 7J4 uur lof. Vrijdag TA uur Kruisweg. NIEUWSTIJ DINGEN Een modern Openlucht avondspel. Onze Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer heeft het aangedurfd om op 14 Augustus a.s. het moderne avondopen luchtspel „Didoler" van Ds. E. D. Spelberg en Frans Huysmans in het openlucht-théater te Ber gen te doen geven. Voor dit moderne openluchtavondspel, werd de medewerking verkregen van de drie plaatselijke Tooneelvereenigingen te Bergen, terwijl de hoofd rollen vervuld zullen worden door de heeren Kom mer Klein van de Stadsschouwburg te Amsterdam en Gerard Cloeck, president van „Bilderdijk" te Alkmaar. Ruim honderd personen werken aan dit stuk mede en houden daarvoor reeds tweemaal per week repetitie. De heer Eernstman te 's-Gravenhage schreef de muziek voor dit werk, welke muziek, onder lei ding van den modernen componist Jac, Jansen, door een symphonieorkest zal worden uitgevoerd. De costumeering is van het huis Davidson te 's-Gravenhage. Volgens gegevens van den kunstenaar Frans Huysmans wordt er voor dit stuk een speciaal po dium van 28 X 18 M. gebouwd op 2 M. hoogte, met een ondergrond en verschillende trappen, ter wijl alles door 'n horizon van 25 X 10 M, zal wor den afgesloten, waarop door zoeklichten vanaf drie lichttorens met een speciale moderne tooneel- techniek gewerkt zal worden. De V. V. V, laat op het terrein een 2400 zit plaatsen aanbrengen en stelt van heden af aan haar eigen Informatie-bureau te Bergen reeds de gelegenheid open om toegangsbewijzen aan te vragen, terwijl 's avonds na afloop extra trams naar Alkmaar zullen rijden. Naar wij vernemen werd dit stuk het vorig jaar Pinksteren voor het eerst gespeeld op de Lande lijke conferentie van den V. C. J. B. en bestaan er plannen om dit stuk, welks opvoering te Soester- berg een groot succes was, ook geschikt te maken voor een opvoering in de Stadsschouwburg te Amsterdam, hoewel het geheel voor een openlucht avondspel is geschreven. Wij hadden met Ds. Spelberg over de strekking van het stuk een onderhoud en deze was zoo wel willend ons daarover een en ander mede te dee- len, dat wij in een volgend nummer zullen opne men. De Rustende Jager. Nu de Italiaansche zangeres weer verdwenen is, heeft de heer Diesfeldt gemeend een andere at tractie aan zijn „centrum van gezelligheidsleven te moeten toevoegen, A. s, Donderdag en Vrijdag treedt de Russische balletdanseres Rawnikar in de achter zaal op en zal zonder twijfel het zomerpubliek door haar temperamentvol dansen ten zeerste be koren. Alkmaarsche Sted. Muziektuin. Onder leiding van den heer C. Jonker zal Zon dagavond in den Alkmaarschen Stedelijken Mu ziektuin een concert gegeven worden van man- nenzang, gemengde zang en kinderzang, terwijl na afloop bal-champêtre wordt gehouden. Woensdag 25 Juli geeft het Stedelijk Muziek corps een concert, onder leiding van den heer H. A. Maas, waarvoor de entrée geheel vrij is. De pachter van dezen tuin, de heer S. Timmerman, zorgt dus wèl voor de noodige afwisseling bij zijn zeer gelukkige exploitatie!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1928 | | pagina 5