mÊmaÊÈmvtËÊiMÊgÊÊÊSBm^mmié Aan Zee is het beslist noodig om voor Zonnebrand en Schrale wind, ter verzachting en genezing van Uw huid,altijd voorzien te zijn van een doos of tube 6. Melodiën uit Stradella, 7. La Fiti Triomphale, iantaisie, 8. Marsch, Finale. F. v. Flotow. G. Joh. v. Dam. De Rustende Jager. Voor a.s. Maandag en Dinsdag 6 en 7 Augustus heeft de heer B. Diesfeldt in de gezellige achter zaal een attractie geëngageerd die met „Eldo- nore???" wordt aangeduid. Zonder twijfel zal de belangstelling hierdoor geprikkeld worden, terwijl tevens optreedt de heer Lodewijck, chanteur de dance. Vroegtijdig komen is zeer zeker aan te be velen om een goed plaatsje te krijgen! Stedel. Muziektuin te Alkmaar. In den Alkmaarschen Stedelijken Muziektuin, die ook als café-restaurant een goede repu tatie geniet, wordt a.s. Zondagmiddag een concert van een strijkje gegeven en des avond een concert door het Stedelijk Muziekcorps. Op Vrijdag 10 Augustus geeft het Christelijk Muziekgezelschap ,,Soli deo Gloria" een concert onder directie van den heer Jb. ter Hall. Kerkconcerten. De heer A. Kooger, die de zangeres Victorine van der Werff bij haar concerten accompagneerde, schrijft ons: „Den tijdelijken bewoners van Bergen en Ber gen aan Zee, die hier in Juli en Augustus verblijf houden, wil men wel eens iets aanbieden, waar door er in het vacantieleven wat afwisseling komt. 't Moet echter niet iets van te ernstigen aard zijn, daarvoor is men blijkbaar niet gedispo neerd. Het kerkconcert van jl.l. Donderdag 26 Juli was daar weer een bewijs te meer voor. En wanneer het, zooals Donderdag, een prachtige zo meravond is, dan is de bekoring van het buiten zijn des te grooter en denkt men er niet aan in 'n kerk gebouw ernstige muziek te gaan hooren. Het con cert werd gegeven door mej. Victorine v. d. Werff, mezzo-sopraan en leerares in koor- en solozang te 's-Gravenhage. De zangeres had daarvoor een uit gebreid en afwisselend programma in elkaar gezet. De prachtige stem, de artistieke voordracht van mej. v. d. Werff en de uitmuntende accoustiek der Ruïnekerk, maakte dat het kleine aantal hoorders een uur van gewijde schoonheid heeft ondergaan. Jubelend in de aria uit het „Magnificat" van J, S, Bach, ontroerend van eenvoud in Bach's liederen, in „Christlein's Wiegenlied" van Th. Verhey, in „Prière" van de Boeck, in de „Berceuse" van Le- coq, aandoenlijk in „Heer mijn hert" enz. van mej. van Rennes, in „Het is volbracht" van mevr. Moes de ClerckZubli, in „de Kathedraal" van Jan Rijken, krachtig in ,,'tPardoent" van Mortel mans en verheven in „Rust in 't Woud" van Spoel heeft mej. v. d. Werff op schitterende wijze een bewijs van haar veelzijdigheid gegeven. Ook het moderne lied is haar niet onbekend, daarvan ge tuigde „De lange weg" van Max Vredenburg. De tekst werd in groote devotie gezegd, maar waarom het noodzakelijk is die woorden zóó te verklanken is mij nog niet recht duidelijk. Dat zal echter wel aan mij liggen; de componist zal wel geweten heb ben, wat en waarom hij het zoo deed. Deze opsomming doet zien, dat de zangeres het zich niet gemakkelijk had gemaakt, maar zij heeft getoond n dergelijk programma volkomen te be- heerschen. Den volgenden avond werd hetzelfde program ma in het kerkje te Bergen aan Zee herhaald, voor een nog kleiner aantal toehoorders dan in Bergen. Volgens sommigen die beide concerten bij woonden, was mej. v, d. Werff in enkele nummers nog beter dan den vorigen avond. Misschien kwam de zangeres onbewust onder den indruk van de intimiteit van dit kerkje, 't Is er heerlijk musiceeren, doch voor orgel-solo's is het harmo nium niet geschikt, wèl voor begeleiding," Aangezien de heer A. Kooger moeielijk zelf iets kan zeggen over zijn begeleiding, willen wij hein hier gaarne hulde brengen voor de artistieke en muzikale wijze waarop hij deze taak volbracht heeft. Ook Mej. van der Werff heeft zijn spel en ac compagnement ten zeerste gewaardeerd. Meermalen hoorden wij de wenschelijkheid uiten, dat er nog eens in het kerkje te Bergen aan Zee een mooi pijporgeltje zou mogen geplaatst worden. Dan was het musiceeren er ideaal! Doos 30-60,Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten Een badgast kwam ons meedeelen, dat hij om te beginnen hiervoor een bedrag van 25 disponibel stelde. Didoler. Voor het avondopenluchtspel „Didoler" op 14 Augustus te Bergen des avonds 9 uur in het openluchttheater te geven, wordt hard gewerkt. Onder leiding van Frans Huismans wordt gere peteerd met Kommer Kleijn in de hoofdrol, door de ruim 100 medewerkers w. o. de leden van de 3 plaatselijke tooneelvereenigingen alhier en van T. O. P. te Alkmaar. De muziek onder leiding van Jac. Jansen past prachtig bij het stuk aan. De belichting in groen, geel, blauw en rood wordt iets bijzonders. Itfgemeur Geldeblom uit Utrecht, die ook de belichting van Ichnaton leid de, heeft ook de leiding 'van de belichting te Ber gen op zich genomen. Met medewerking van het G. E, B. worden naar het terrein aparte voedingskabels gelegd naar een drietal lichttorens van 6 M. hoogte. Op deze to rens worden 5, 5 en 6 zoeklichten van de Genie geplaatst, ieder van 2000 kaarsen lichtsterkte. Op iedere lichttoren wordt een commandant met 5 man geplaatst, terwijl met een telefoon en met lichtsignalen het geheel centraal geleid wordt door ingenieur Geldeblom. Voorts worden op het groote podium, dat reeds gereed is, 130 lampen van 400 Watt aangebracht. De uitvoering van de electrificatie is opgedra gen aan den heer J, Brugman. De costumeering van de ruim honderd spelers is opgedragen aan het huis Davidson te 's Graven- hage, terwijl de grimeering verricht wordt door het huis Miechels, te Amsterdam, dat eveneens Ichnaton zoo verdienstelijk verzorgde. De V. V. V. doet dus wel het noodige om de uitvoering van dit openluchtavondspel tot iets grootsch te maken. Wij woonden de uitvoering van Ichnaton bij en namen kennis van Didoler, waar van wij ook eenige repetities bijwoonden, en kun nen wel verzekeren, dat Didoler voor het publiek spannender is. De schrijver Ds. Spelberg, is door de A. V. R. O. aangezocht om Zondag 12 Augustus voor de luis tervinken in de pauze van het concert te Scheve- ningen een uiteenzetting van het stuk voor de luistervinken te geven en heeft deze uitnoodiging aangenomen. Kommer Kleijn zal dan tevens uit Didoler declameeren, terwijl de heer Jac. Jansen fragmenten van de muziek zal spelen, T ennis-wedstrijden. Voor de deze week te houden tenniswedstrijden op de uitstekend ingerichte gravelbanen te Ber gen aan Zee bestaat blijkens het reeds ingekomen aantal inschrijvers(sters) groote belangstelling. Door de Baddirectie zijn fraaie prijzen beschik baar gesteld, terwijl de heer A. van Reenen een zilveren wisselbeker en mevrouw B. Jordaanvan Heek twee zilveren wisselsbekers als prijzen uit loofden. De wedstrijden vangen aan Donderdag 9 Aug. en eindigen 12 Augustus; zij zullen er onge twijfeld toe bijdragen Bergen aan Zee een gezel lig en sportief tennis-centrum te doen worden! Arthur Verbeeck. Wij willen den badgasten aanraden eens een be zoek te brengen aan het atelier van den Vlaam- schen kunstenaar Arthur Verbeeck in den huize „Flandria". Zij zullen er weer eenige nieuwe doe ken kunnen bewonderen waarvan wij speciaal noemen het schitterende zeegezicht te Bergen aan Zee bij ondergaande zon en het bijzonder mooi gecomponeerde doek „de Repetitie". De heer Verbeeck heeft in het voorjaar in het Museum te Alkmaar een tentoonstelling gehou den, die druk werd bezocht. Een groot aantal schilderijen die daar toen te zien waren, heeft hij thans in zijn atelier bijeengebracht. De burgemeester van Alkmaar, Mr. W. C. Wen- delaar, heeft toen Verbeeck's werk gekarakteri seerd en er o.m. van gezegd, dat de heer Verbeeck in zijn werk ons op heerlijke wijze het goddelijke van de vreugde laat zien. Het zijn maar weinig menschen, die dit durven, omdat zij bang zijn voor lichtmis te worden uitgemaakt. Juist in de vroolijkheid en den goddelijken lach, de absolute opgewektheid, kan de verwant schap met het goddelijke gelegen zijn en meer dan in het hoofd te laten hangen en te laten druk ken door de omstandigheden die zwaarder zijn dan de mensch zelf. Verbeeck heeft de groote heerlijke vroolijkheid in zijn werk uitgestrooid hierbij denken wij aan „Pallieter" en „de Gilde viert" en hierdoor wordt een ieder opgewekt weer te zoeken het vele mooie, heerlijke schoone, het vele ware, waarachtige en bewonderenswaardige, dat van alle kanten om ons heen in de natuur en de kunst te bewonderen valt en waarvoor wij nooit dankbaar genoeg kunnen zijn. Speldjesdag. Met toestemming van de V. V. V. houden de V. V. V. ende Rijwielpadvereeniging 8 Aug., den dag van het Bloemencorso, een speldjesdag. Jonge dames, die daarbij behulpzaam willen zijn, worden verzocht zich aan te melden aan het Informatiebureau van de V, V. V.' of bij mevrouw Dr. Blokvan Wachem. De V. V. V. doet wat mogelijk is om voor de gasten het verblijf in Bergen aangenaam te maken. Zij plaatste banken in het Bergerbosch, legde het Rijwielpad achter het Hof aan, steunde het Rij wielpad naar Zee en het Wandelpad langs de Eeuwigelaan, geeft gratis inlichtingen aan ver- blijfzoekenden en organiseert in het seizoen tal van feesten, zoodat verwacht mag worden, dat ook jonge dames gasten bereid zullen worden ge vonden 8 Augustus hun activiteit te ontwikkelen in het bijeenbrengen van gelden. Wij verwachten dit te meer omdat voor de dames die het meeste geld inzamelen aardige herinneringsprijzen be schikbaar worden gesteld.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1928 | | pagina 6