Allurrïettes Kersen RINGERS PASTILLES RINGERS' ORLACTA Café-Restaurant „Stel lïluziektuiii" fijnste chocolade HOOG EN LAAG WATER te BERGEN AAN ZEE in 1928. fers' broos •licht roomzacht van smaak. Ring'ere' Pralines WILHELMINA's MELKPRODUCTEN Let op den naam RINGERS aan den onderkant van de bonbon. Huize „Bloemlust". Fam. Miedendorp, Groningen, Fam. P. J. La Gro, Groningen, „De Boschtent". Fam. Bruin, A dam, Huize „Bregitta". Fam. W. C. Bosman, Schiedam, Huize „Catharina Margaretha". Fam. Venema, Indië, Fam. Venema, Leeuwarden, Huize „Espe". Fam, Mr. H. P. M. Kraakman, Alkmaar, Zusterhuis „Elim". Gemiddeld aantal aanwezige zusters, ,,'t Hooge huis". Fam. Mr. J. Weijl, den Haag, Fam. Mevr. Smit, Br. op. L,, „De Kreil". Fam. J. G, Schilthuis, Wieringen, Villa „Kagok". Fam. Dr. C. Prinsen Geerligs, A'dam, Huize „Lomi". Fam, A. Teitsma, Leeuwarden, Fam. J. L. Joles, Leeuwarden, ,,'t Landhuis". Fam. Mr. F. Philips, A'dam, Villa „Maria". Fam. van Pampus, A'dam, „Op het Zuiden''.^ Fam. Bröcker, A'dam, Huize „Op de Hoogte". Fam. J. W. de Bruyne, A'dam, Villa „Oudburgh". Fam. Heijstee, A'dam, Huize „Quinta", Fam. A, v. d. Nolle, Bussum, Huize „Rusthoek". Fam. Mevr. de Boer, A'dam, Pension „Roele". Fam. M. v. Deth, AMam, Huize „de Stulp". Fam. J. Bos Eijssem, Oosthuizen, Villa „Semper-Virens". Fam. Hempenius, A'dam, Huize „Willy". Fam. E. Ie Grange, A dam, Huize „Westdorp". Fam, Mevr. Dr. P. J. Schieveen Borgman, R'dam, Huize ,,'t Westerbosch", Fam. L. v. Regteren Altena, A'dam, Pers. Totaal aanwezige personen 2818 IN ZOMERTIJD. AUG. Heeft een zochten en frisschen sinaasappel- smaak Let op den naam RINGERS aan den onderkant van de bonbon. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 19 Aug., v.m. 10 uur, Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 19 Augustus, v.m. 10.45 uur, Ds. J. J. van de Wall, te Groningen. Liturgische dienst. Gerei. Kerk (Dr. van Peltlaan), Zondag 12 Aug., v.m. 10 en 's avonds 7 uur de heer R. Bronkema, Doctorandus in de Theologie. Zondag 19 Aug., vm. 10 en 's av. 7 uur, Ds. A. M, Boeijenga, van Sassenheim. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 19 Aug., 10.15 uur v.m., Ds. Haverman van Tiel; 's Avonds 7 uur, Ds. Haverman. „Looft den Heer". Vrreeniging tot verbreiding der Waarheid. Boschkapel, Kerkelaan 17. Zondag 19 Aug., 10.15 uur, Mevrouw A. Tjaden- v. d. Vlies; 's av. 8 uur, de heer J. J. Ruijs. GROET (Zaal vae den heer Peljs). Zondag 19 Aug., 2.30 uur (oude tijd), de heer J. J, Ruijs. NIEUWSTIJDINGEN Datum Hoog water: Laag water: Voormidd. Namidd. Voormidd. Namidd. 18 5.59 6.27 2.37 2.52 19 6.38 7.01 3.13 3.26 20 7.10 7.32 3.47 3.59 21 7.44 8.04 4.21 4.27 22 8.20 8.42 4.48 457 23 9.04 9.31 5.23 5 35 24 10.03 10.34 6.10 6.32 Didoler. „Voor zijn leiding en eindeloos geduld stond er op de linten van den krans, dien de heer D, A. Klomp aan het einde der openlucht-avondvoor stelling namens de spelers met eenige sympathieke woorden aan den heer Frans Huysmans overhan digde. „Van je collega's van 14 Augustus" was het op schrift van het bloemstuk, dat aan den heer Kom mer Kleyn werd overhandigd en „Voor zijn lei ding" stond er te lezen naast de bloemen die de heer Jac. Jansen ontving als dirigent van het Symphonie-orkest, dat op zoo artistieke wijze zijn medewerking bij deze opvoering verleend had. Al deze bloemenhulde was wèl verdiend! Niet minder echter ook de krans, die in intiemen kring aan den heer D. A. Klomp namens de V. V. V. werd geschonken als een klein blijk van waardee ring, die het bestuur gehad heeft voor zijn enorme werkkracht en handigheid bij de voorbereiding van dit openluchtspel aan den dag gelegd. De opvoering is tot een groot succes geworden en is door een paar duizend toeschouwers(sters) bijgewoond. Alle lof voor de prachtige verlichting door dé genie uit Utrecht onder leiding van den bekwamen ingenieur Geldeblom! En ten slotte een eeresaluut aan Kommer Kleyn als „Didoler wiens spel het stuk beheerschte, aan den heer Gerard Cloeck voor de correcte vervulling van de rol van Mr. de Bekende, aan Mevrouw BeeldmanRen- sink voor hare keurige uitbeelding van het „Eeuwig Zelf", aan den heer G. Kooyman tivoor zijn wèloverdachte vertolking van „de Dood" en aan de heeren A. Schweitzer en H. Poldervaart voor hun karakteristieke creaties van de straten makers. Over kleine tekortkomingen spreken wij niet; het gehéél is uitstekend geslaagd, dank zij den talentvollen regisseur Frans Huysmans en de toewijding van al de medespelenden en figuranten die zich aan zijn inzichten bij deze opvoering hebben onderworpen. De V. V. V. van Bergen kan op haar feestpro gramma van dit seizoen met vreugde terugzien; alle feestelijkheden hebben veel publiek getrok ken en in één woord een schitterend verloop ge had. Hulde aan het bestuur dezer organisatie, die op zoo voorbeeldige wijze dit feestprogramma in elkaar heeft gezet en uitgevoerd tot groote tevre denheid van allen, die het hebben mogen aan schouwen! Uitslag Tenniswedstrijden. Onder begunstiging van prachtig weer en groote belangstelling van het publiek zijn de wedstrijden op de vier mooie gravelbanen te Bergen aan Zee beëindigd. Deze wedstrijden hadden een zeer gun stig verloop en het volle programma kon in den gestelden tijd vlot afgewerkt worden. De prijzen: o.a. een zilveren wisselbeker voor het heeren enkelspel, twee zilveren bekers voor het gemengd dubbelspel, en een zilveren duinroosje voor het dames enkelspel werden direct na afloop door den wedstrijdleider, Mr. H. D, A. van Reenen, uitgereikt. De wedstrijden werden besloten met een gezellig samenzijn der deelnemende spelers in Hotel Nas sau Bergen, De uitslagen zijn als volgt: Heeren dubbelspel. Beslissing: Mr. W. Ubbens en H. van de Wall Bake si. F. Elhorst en J. W. C. Kern 6—2, 6—3, 6—4. Gemengd dubbel spel. 3e ronde: Jkvr. R. van Randwijck en W. Modlich si mej. E. Renses en G. J. van der Ploeg 6—3, 6—1mej. B. van Tienhoven en H, van de Wall Bake si. mej. D. Blijdenstein en G. J. Blijdenstein 63, 36, 6—4. 4e ronde: Mej. B. van Tienhoven en H. van de Wall Bake si. jkvr. R. van Randwijck en W. Mod lich 63, 64, Beslissing: Mevr. M. C. ElhorstDekker en r. Elhorst sl. mej. B. van Tienhoven en H. van de Wall Bake 6—4, 6—4. Let op den naam RINGERS aan 1en onderkant van de bonbon. Dames dubbelspel. Beslissing: Mej. D. Blijden stein en mej. C. W. L. Blijdenstein sl. mevr. M. C. ElhorstDekker en mevr. C. HudigTurk 63, 6—4. Dames enkelspel. Beslissing: Mej. L. Maas sl. mej. G. Korteling 64, 63. Heeren enkelspel. 4e ronde: J. W. C. Kern sl. P. baron van Tuijl 46, 86, 63. Beslissing: J. W. C. Kern slaat W. Modlich 64, 3—6, 6—1, 6—1. Bergen's Harmonie geeft Zondag 19 Augustus, des avonds van 811 uur een concert, waarvoor het volgend programma is samengesteld: 1. Barbancon, marsch, G. Gadenne. 2. Ouverture Oberto, G. Verdi. 3. Diavoline, air varié, E. Mullos. Solo voor alt sax. door den heer J. Prins. 4. La Dame Coeur d'Or, fantaisie, G. Gadenne 5. Souvenir Le Grand Mogal, Audran. 6. Paris Bruxelles, marsch, L. T. Purnotte. 7. Throlude, concert ouverture, L. Langlois. 8a. In Reit und Gleid, marsch, Ed. Kiesler. b. Dich zingt mein lied, idylle, Em. Baldamus. 8a en b zijn kwartetten, uit te voeren door de H.H. J. Houtenbos, C. Rosendaal, S. Admi raal en Joh. Beekman. 9. Les Bords de la Verne, fantaisie, L. Ludovic 10. Voix Roumaines, concertwals, Kessels. 11. Souvenir de Lucrecia Borgia, Donizetti. 12. Marsch, Finale. Stedelijke Muziektuin. In den Alkmaarschen Stedelijken Muziektuin geeft het Joodsch mannenkoor „Animato" uit Amsterdam, Zondagmiddag, 19 Augustus, een con cert, terwijl des avonds het Stedelijk Muziekcorps onder leiding van den heer H. A. Maas optreedt. Donderdag 23 Augustus geeft de heer Corn. Jonker een concert met het dubbel mannenkwartet ,Zang en Vriendschap". Voor deze beide laatste concerten is het vrij entrée. De Rustende Jager. Voor a.s. Woensdag- en Donderdagavond, 22 en 23 Aug., heeft de heer B. Diesfeldt „iets apart" geëngageerd, n.l. de „Dixy Girls", die elders met veel succes optraden. Men zorge er vroeg bij te zijn om een goed plaatsje te kunnen krijgen! ALKMAAR. Zondag 19 Augustus van 35 uur Concert v.h. JoodschMannenkoor „Animato'' uit Amsterdam. Entrée 20 cent. 'sAvonds van 8—10 Concert van het Sted.-Orkest. Dirigent H. A. MAAS. Entrée vrij. Entrée vrij. Donderdag 23 Augustus. Concert onder leiding v. CORN. JONKER. O.a. Het Dubbel ,IHannenkwartet „Zang en Vriendschap". Entrée Vrij. Bijzonder-frisschev Let op den naam RINGERS aan den onderkant van den bonbon. Wettig gedeponeerd Handelsmerk Aan alle bewoners van Bergen en Bergen aan Zee. Gebruikt steeds: Prima kwaliteit. Hygiënische bereiding. Concurreerende prijzen. Fabriek: Bergerweg. Telefoon 110 FiliaalKleine Dorpstraat 7, Bergen N. H.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1928 | | pagina 5