Bergen aan Zee. TWINTIGSTE JAARGANG. No. 1. ZATERDAG 1 JUNI 1929. „DE BADBODE" N.V B0UW-EXPL0ITATIE-IMTSCHAPP1J „BERGEN AAN ZEE". EERSTE BLAD. keurig op de samenstelling van die lijst toe te zien. Het kwam herhaaldelijk voor, dat op het bureau van de V. V. V. inlichtingen werden gevraagd naar de adressen van personen die in Bergen of Bergen aan Zee vertoefden, doch die niet op de vreemde- lingenlijst stonden vermeld, terwijl het ook meer malen voorkwam, dat op de lijst namen van gasten stonden, die reeds uit Bergen waren vertrokken. Zooiets mag niet voorkomen, omdat men daardoor geen goeden indruk krijgt van de V. V. V.-organisa- tie in Bergen. Op verzoek van de V. V. V. heeft de Burgemeester dan ook toegezegd, dit jaar de ver ordening strenger te zullen toepassen. De belang hebbenden kunnen eventueele onaangenaamheden dan ook alleen voorkomen, door vroegtijdig opgave van de bij hen vertoevende zomergasten te ver strekken. Blijkens een in dit nummer geplaatst bericht heeft de Pinkster, dank z}j het schoone weer het gewenschte bezoek aan Bergen gebracht. Na den barren winter, die in hevigheid den winter van 90 overtrof, ontlook de natuur heel wat later dan ge woonlijk het geval is, zoodat men niet met Pa- schen, doch met Pinkster de bloemenvelden kon bewonderen. Het vroege, mooie zomerweer doet echter ver wachten, dat Bergen en Bergen aan Zee een schit terend seizoen tegemoet gaan. De Bergenaren en niet het minst de winkeliers, die zich allen inspan nen om de gasten zoo goed mogelijk te kunnen be dienen, verdienen dit in alle opzichten. De vreemdelingenlijst is nog niet zoo groot als wij wenschten, dat zij zou zijn, doch wij hopen en vertrouwen, dat spoedig zal blijken, dat Bergen en Bergen aan Zee voor zeer veien weer het ge liefde zomeroord is, dat het steeds was. Iemand, die veel in binnen- en buitenland ge reisd heeft, verzekerde ons nog dezer dagen, dat er in ons land, ja in de geheele wereld, maar één Ber gen is en inderdaad, men vindt hier zee, bosch, duin en polderland in een klein bestek bijeen, als nergens ter wereld. Bergen heeft een bizonder eigen karakter, ook wat het planten- en vogelleven betreft. Hier moet men oog voor hebben. Om de oogen van meerderen daarvoor te openen, nebben wij den bekenden vogelvriend, den heer DAALDER uit Texel, die zich in onze gemeente vestigde, en wien wij bij dezen gaarne een hartelijk welkom toeroepen, bereid gevonden, in de Badbode weke lijks een bijdrage over het vogelleven in onze bos- schen en duinen en in het polderland te geven. Wij verzoeken onze gasten en de toekomstige gasten, die wij hartelijk in Bergen en Bergen aan Zee welkom heeten, deze bijdragen geregeld te le zen, overtuigd als wij zijn, dat ook zij daardoor Bergen en Bergen aan Zee nog meer lief zullen ^Mogé het seizoen 1929 voor allen brengen, wat zij ervan verwachten! is verkrijgbaar te Bergen-Binnen: lo. in den boekhandel van den heer P. de Haan in de Stationstraat; 2o. in den Bergenschen Kunsthandel van den Heer P. Hopman; t 3o. aan het bureau van „Vreemdelingenverkeer" naast het Postkantoor; 4o. in de Eerste Berger Boekhandel, Oude Prinsweg. Te Bergen aan Zee: 5o. in den Kunsthandel van den heer P. Hopman; 60, in de zaak van den he^r A. Passer. Aan deze adressen worden ook abonnementen en advertenties aangenomen. Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H. A. der prachtige duinen en duinbosschen voor bad gasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cents worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden, prospectus en andere in lichtingen wende men zich tot de Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. N.V. Bouw-exploit.-Maatschappij „Bengen aan Zee." TARIEF ZEEBADEN. Tot 12 uur des voormiddags is het voor heeren verplicht in costuum te baden, na 12 uur des na middags naar verkiezing in costuum of zwembroek. Een badkoets mag niet langer dan 45 minuten door denzeliden persoon gebruikt worden. Het bad is geopend van des morgens 7.30 uur tot 12 uur en van des middags 1.30 uur tot 5.30 uur. 1 Bad met volledig costuum en handdoek 0.60 1 Bad met zwembroek en handdoek 1 Bad alleen met handdoek 1 Kinderbad met volledig costuum en handdoek 1 Kinderbad alleen met handdoek ABONNEMENTSKAARTEN voor: 10 Baden met volledig costuum en hand doek 5.75 10 Baden met zwembroek en handdoek 4.75 10 Kinderbaden met volledig costuum en handdoek3.75 10 Kinderbaden alleen met handdoek 2.75 Abonnementskaarten, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar niet meer geldig. Onder Kinderbaden worden begrepen, die voor kinderen beneden tien jaar. Extra handdoeken worden verstrekt tegen be taling van tien cent per stuk. Zij, die een volledig bad betalen, hebben het recht hun eigen badcostuum kosteloos in bewaring te geven. Men wordt beleefd verzocht de voetenbakjes niet in de badkoets leeg te storten. STRANDSTOELEN. Eén stoel per één uur of korter Eén stoel per twee uur of korter Eén stoel per dag Eén stoel per week Eén stoel per maand Eén stoel per seizoen 16.00 Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbare) op het strand per maand2.00 Tevens zijn er STRANDTENTEN te huur a 3.50 en 4.00 per week. De Directie behoudt zich het recht voor, om alleen des Zondags de stoelen van houders van week-, maand- of seizoenstoelen, aan anderen te 0.50 0.40 DE BERGENSCHE BADBODE. Voor de Bergensche Badbode is 1929 een bizon der jaar en dit om twee redenen. Ten eerste is het bij de talrijke zomergasten te Bergen en Bergen aan Zee meer en meer geliefd geworden orgaan zijn vierde lustrum ingetreden en ten tweede heeft het blad een nieuwen redac teur gekregen, doordat de oprichter ervan, de heer C. NANNES GORTER, zich als Directeur van een Uitgevers Maatschappij in Arnhem heeft gevestigd en de eigendom van het blad thans geheel aan de N. V. Bouw- en Exploitatie-Maatschappij Bergen aan Zee heeft overgedragen, welke Maatschappij de exploitatie opdroeg aan de Boek- en Handels drukkerij, v.h. HERM. COSTER en Zn. te Alkmaar. Toen wij werden aangezocht, de redactie van de Badbode op ons te nemen, hebben wij ons daartoe aanstonds bereid verklaard, omdat wij begrepen, dat dit orgaan in het belang van Bergen niet meer gemist kon worden. Bij het doorbladeren van de 19 voorafgaande jaargangen, is ons de waardevolle arbeid nog meer duidelijk geworden, die de heer Nannes Gorter door het stichten van de Badbode voor Bergen en Bergen aan Zee heeft verricht. Ons bekroop onwillekeurig een gevoel van wee moed, te weten, dat deze pionier van onze bad plaats voortaan in onze dreven gemist moet wor den. De heer Gorter had Bergen en bovenal Ber gen aan Zee lief. Het is ons bekend, hoe deze na tuurminnaar vanaf de stichting van Bergen aan Zee met de Bouw-Expl. Maatsch. Bergen aan Zee en vooral met wijlen Mevr. VAN REENEN VöLTER, heeft samengewerkt om Neerlands jongste badplaats in binnen- en buitenland bekend te maken. Door zijn liefde voor Bergen en Bergen aan Zee was hij bij de zomergasten, ook om zijn sympathieke persoonlijkheid, een man geworden, die men er gaarne zag. Gewichtige redenen hebben hem doen besluiten zijn benoeming te Arnhem te aanvaarden. Zijn liefde voor Bergen is, wij kunnen dit met stelligheid verzekeren, gebleven. Van harte hopen wij dan ook, dat een van zijn liefste wen- schen, zijn laatste levensdagen in zijn huisje te Bergen aan Zee te kunnen doorbrengen, in vervul ling moge gaan. Oprecht brengen wij hem dank voor hetgeen hij .voor de bevordering van den bloei van Bergen en Bergen aan Zee heeft gedaan. Wij geven hem de verzekering, dat wij, die ook overeenkomstig zijn wenschen de redactie van de Badbode hebben aan vaard, ernaar zullen streven, om in zijn geest de liefde voor het orgaan bij de zomergasten aan te wakkeren. Nu de Badbode haar 20ste jaargang is ingegaan, hopen wij, dat dit jubeljaar, ook voor de Bergen sche zomergasten èn voor Bergen's bevolking, in alle opzichten een gelukkig jaar mag zijn. De gasten kunnen hun instemming met de Bad bode het best betuigen, door bij voorkeur hun in- koopen bij de adverteerders in de Badbode te doen, aangezien het de adverteerders zijn, die het financieel mogelijk maken, het blad aan de eischen te doen beantwoorden. Ons streven zal er bovenal op gericht zijn, de gasten gedurende hun verblijf tot gids te zijn. Daarbij is het noodig, dat zoowel de hotel- en pensionhouders als de verhuurders van huizen en zij, die een deel van hun huis verhuren, vroegtijdig ten gemeentehuize, overeenkomstig de desbetref- fende verordening, opgave doen van de bij hen verhiijfhoudende gasten. De V. V. V., die het groo- te belang voor Bergen en Bergen aan Zee bij een goede samenstelling van de vreemdelingenlijst in ziet, heeft met het oog daarop de administratrice, Mevr EVENHUIS—NIEBOER verzocht, nauw- Adres te BERGEN: Nesdijk, Tel. 21. REDACTEUR: D. A. KLOMP Adres te ALKMAAR: Voordam Uitgave N.V. Boek- en handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON. Tel. 33.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1929 | | pagina 1