Aan Zee is Het beslist noodig om voor Zonnebrand en Schrale wind, ter verzachting en genezing van Uw huid,altijd voorzien te zijn van een doos of tube HOOG EN LAAG WATER te BERGEN AAN ZEE in 1929. Huize „Elim", Vacantiehuis der Haagsche Diaconessen. Thans aanwezig Huize „Kagok", Fam. Dr. C. H. Prinsen Geerligs, A'dam, Huize „Oudburgh". Fam. A. M. A. Heijstee, A'dam, Huize „Nora". Fam. C. Poel, Zaandam, Villa „de Rusthoek". Fam. Mevr. de wed. J. H. de Boer, A'dam, Huize „Willij". Fam. E. La Grange, A'dam, Huize ,,'t Westerbosch". Fam. J. C. M. Warnsinck, A'dam, Pensions te Bergen aan Zee. Hotel „Bakhuis". Fam. Mr. J. Lieftinck, A'dam, 5 Fam. N. Bippel, Aerdenhout, 2 Fam. Mevr. Voelman, Hoorn, 3 Fam. v. Riet, Vianen, 2 Fam. H. K. de Wild, Alkmaar, 8 Fam. G. de Boer, Hillegersb,. 2 Hotel „Nassau-Bergen". Fam. Dr. G. Loewenfeld, Potsdam, 2 B. Heldring, A'dam, 1 Fam. J. G. Kopp, A'dam, 5 Fam. A. Pincus, Düsseldorf, 2 E. Heldring, A'dam, 1 Fam. H. L. Aalbörg, Bussum, 3 Fam. G. Sachse, A'dam, 2 Fam. E. Scherin, A'dam, 4 Mej. Meijer, A'dam, Mej. Ria v. d. Berg, A'dam, 1 Oeij Kim Goan, Batavia, A. Houberg, Haag, 1 Fam. C. T. Goedewaagen, Baarn, 2 Fam. Dr. F. Goedewaagen, Baarn, 2 Fr. J. Weijers, Heerlen, 2 Bestuursleden van den F. N. Z. Lutjewinkel 30 Hotel „Stroomer". Fam. B. A. Plaat, Medan, 2 Fam. J. Bal, Medan, 3 Fam. S. W. Simons, 3 Pension „Wilhelmina", Fam. Hijkamp, Ermelo, 3 Gemeubileerd te Bergen aan Zee. A V Huize „Anna". Fam. C. de Coog, Oosterbeek, 4 Villa „Covente". Fam. Mr. H. T. Asser, A'dam, 8 Villa „Duintop". Fam. J. Goedewaagen, Almelo, 6 Villa „Elzenhof". Fam. D. J. Butter, A'dam, 6 Villa „Joke". Fam. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel, 6 Huize „de Kieviet". Fam. Chr. Sondaar, A'dam, 4 Fam. Beerendonk, A'dam, 3 „de Kluis". Fam. Jan Fijn, Bergen, 4 Villa „Marijke". Fam. Mr. N. W. Sickler, A'dam, 6 Villa „Noviomagum". Fam. Mr. P. T. Posthumus Meijes, A'dam, 6 „Paviljoen". Fam. J. L. KesslerBray, Brussel, 4 Villa ,,'t Roefje". Fam. Dick Greinier, A'dam, 5 Villa „Sandy Cornes." Fam. L. W. Wildevanck, Deventer, 6 Villa „Skopia". Jhhr. E. J. van Holthe, A'dam, 5 Villa „Wernaur". Mej. Loman, A'dam, 2 Villa ,,'t Westerlicht". Fam. Mr. A. P. Muller, A'dam, 7 Villa „de Zeedroom". Fam. Mr. L. van Lookeren Campagne, Heiloo, 6 Fam. Mevr. Visser, Semarang, 5 Deutsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Jong Nederland, A'dam, 40 „Het Zeehuis", A'dam, 120 Doos 30-60,Tube 80ct Bij Apoth.en Drogisten 12.15 uur Zondagschool. Maandagavond 7 uur catechisatie. GROET. Zondagavond 7 uur oude tijd (zaal van den heer K. Pijs) ae heer J. J. Ruys. Dinsdagavond 7 uur catechisatie Wagenmakers- weg. Rcchtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 9 Juni, voorm. 10.15 uur, bs. Beker van Haarlem. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Geen dienst. Rem. Geref. Gem. te Alkmaar. Zondag 9 Juni, voorm. 10.30 uur, Ds. L. B. Hout- Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur H. Familie, afd. mannen; 7 uur Jongens-Congrega tie; half 8 Lof. Donderdag 7 uur Meisjes-Congregatie; half 8 Lof. Zaterdag van 46 en van 79 uur gelegenheid om te biechten. IN ZOMERTIJD. JUNI Totaal aanwezig 792 pers. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 9 Juni, voorm. 10 uur Ds. F. W. J. v, d. Kieboom. Geref. Kerk (Dr. van Peltlaan). Zondag 9 Juni, voorm. 10 uur, Ds. J. Gillebaard van Zeist. Nam. 5 uur Ds. J. Gillebaard van Zeist. „Looft den Heer", Vereeniging tot verbreiding der Waarheid, te Bergen, Kerkèlaan 17 bij de Sparren laan in de Boschkapel. Zondag 9 Juni a.s., voorm. 10 uur (zomertijd) de heer J. J. Ruys. Datum Hoog water 1 Laag water Voormidd. Namidd. Voormidd. Namidd. 8 4.20 i 4.49 0.50 1.14 9 5.06 5.39 1.33 2.— 10 5.58 6.30 2.26 2.49 11 6.50 7.21 3.14 3.40 12 7.44 8 15 4.C6 4.31 13 8.44 9 21 5.03 5.31 14 9.33 10 27 6.05 6.39 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een schroefsleutel; een snoeimes; een oud hee renrijwiel, merk vaandel. Verloren: een geel bontje; een rijwielbelastingplaatje; een dekzeil van een auto; een zwarte heerenportemon- naie met geld; een lederen damestasch; een gou den horloge. Inlichtingen zijn te verkrijgen ter Gemeente- Secretarie. IN DE DUINEN. Licht en wind fluiten een wijs O, vlijmend gemis O, ouue blijmoedige wijs Die met meer van menschen is En de duinen zijn wijd en vrij ln den uag, en er is geen doel En het licht van den dag. is blij En de wind waait van zee en is koel Maar zij weten niet van mij En dit vlijmend gevoel Want de menschen zijn in mijn hart Met hun duister verdriet En het lied van het licht aan mijn hart Is een wanhoopslied O, zalig te zijn zonder wensch Of doel, of bezit Maar een meeuw is meer dan een mensch In dit En hij zwiert mij voorbij en hij neemt Zijn vlucht en hij roept mijn ziel Maar wereld en mensch zijn vervreemd Van de zee, en de zee is de ziel Licht en wind fluiten een wijs Die niet meer van menschen is O, oude blijmoedige wijs O, vlijmend gemis 1916. A. ROLAND HOLST IETS OVER PERSOONSNAMEN. Het moet voor den romanschrijver buitenge woon inspannend zijn, telkens nieuwe namen te bedenken voor de menschen, die zijn boek bevol ken. Sommige romanciers toonen daarin een ware virtuositeit, en zij weten dikwijls behendiglijk er aan te ontkomen, dat de persoonsnamen met veel gebruikte overeenkomen, wat hun conflicten met illustere dragers dier namen bespaart. Gewoonlijk blijkt, dat het vernuft des schrijvers zich geen an dere taak heeft gesteld, dan behoorlijk Hollandsch klinkende namen te scheppen, daar vreemde, on gewone eigennamen allicht de lezers kopschuw zouden kunnen maken. Toch Zouden in het algemeen de romanciers zich dienaangaande wat meer vrijheid kunnen ver oorloven, want, geen eigennaam zoo vreemd, of in het dagelijksch leven ontmoet men er, die nog vreemder zijn. Over het ontstaan van derge lijke namen kan hier niet worden uitgeweid. Wij willen enkel de legende in herinnering brengen, als zouden vele dier vreemde eigennamen ont staan zijn in den Franschen tijd, toen, met vele andere dingen, ook de burgerlijke stand beter ge regeld werd. Men vertelde ons naar aanleiding van een ontmoeting met den Heer Verrek, een overi gens zeer zachtzinnig en beschaafd man, dat de ruwheid van een zijner voorvaderen de oorzaak was van het ontstaan van dezen niet aantrekkelij- ken naam. Voor de Fransche ambtenaren van den burgerlijken stand verschenen, zou hij, in zijn drift omdat hij hun taal niet verstond, hun als kracht-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1929 | | pagina 6