HET BADHUIS van „Het Witte Kruis" BERICHTEN. HET BADSEIZOEN GEOPEND. Woensdag werd aan Zee het badseizoen, door het in gebruik nemen van de badkoetsjes, officieel geopend. De baders maakten reeds eerder gebruik om van het zeebad te genieten, doch toen Woensdag de koetsjes in gebruik werden genomen, werden deze toch door velen met vreugde begroet, omdat ze, mede met het oog op het toezicht bij het baden, een gevoel van veiligheid geven. Ook het plaatsen van de badstoelen op het strand draagt er toe bij, dat de indruk van het zomerseizoen verhoogd wordt. Verschillende vaste families wonen reeds weer aan zee, doch het groote aantal kan in het begin van Juli verwacht worden. Met de tram komen 's middags tal van gasten uit Bergen-Binnen, om van het strandleven te genie ten. Het verwekt nog steeds onze verwondering, dat met de heerlijke avonden dien wij reeds achter ons hebben, niet meerderen naar het strand komen om van de ondergaande zon te genieten. Het gedijn van de oneindige eeuwig werkende zee geeft toch zoo'n heerlijke rust en voor hen die deze rust onder het gebruik van een heerlijk kopje thee willen genieten, zijn er aan zee zaken te over om dit te bekomen. De auto is toch zoo'n prachtig vervoermiddel om in een minimum van tijd den mensch in de gelegen heid te stellen de zee te bereiken. Wie prijs stelt op een gezond leven, brengt even wicht in arbeid, rust en ontspanning. Vooral voor zakenmenschen, die in dezen ze- nuwsloopenden tijd meer dan iemand anders be hoefte hebben aan afleiding, is een avond aan zee van onschatbare waarde. Het geld wat dit kost kan niet beter besteed worden. Men bedenke dat de zomer kort is. Woensdag avond was het aan zee zeldzaam mooi. Voor het baden zijn de omstandigheden wel bij zonder gunstig. De temperatuur van het water is thans reeds hooger dan ze het vorig jaar ooit ge weest is. Blijkens de badlijst is heden het aantal gasten belangrijk grooter dan de vorige week, zoodat er Zaterdagavond in de dancing van hotel Nassau- Bergen een gezellige drukte verwacht mag worden. Het strijkje musiceert daar Zaterdag en Zondag; na 1 Juli dagelijks. Ook des Zaterdagsavonds is de dancing voor een ieder toegankelijk. Introductiekaarten zijn niet meer verzonden. Wel wordt avondkleeding ge- wenscht, doch niet vereischt. ALADIN EN DE WONDERLAMP. In ons eerste nummer maakten wij reeds melding van het voornemen der commissie voor de V. V. V. Feesten om het Bloemencorso op 7 Augustus dit jaar uit één geheel te doen bestaan en wel door de uitbeelding van het sprookje „Aladin en de Won derlamp". Deze uitbeelding zal bestaan uit 17 groepen, w.o, een groep van 30 ruiters in Oostersche costumes met bloemen versierd. De V. V. V. verkreeg de toezegging van de Rij- vereeniging te Heiloo, dat deze de ruiters zullen uitbeelden. Bovendien zijn er echter 260 kinderen van 10 tot 17 jaar noodig, die door de V. V. V. in Oostersche costumes worden gekleed en met bloemen ver sierd. Tot nog toe meldde zich geen voldoend aantal kinderen aan, waarom wij nogmaals zoowel de kin deren van de inwoners als van de gasten opwek ken dit alsnog te doen, Men meldt zich hiervoor aan bij het Informatie bureau van de V. V. V. en bij mevr. Blokvan Wachem, Breelaan. Aan deze adressen gelieven zich ook de dames en heeren te melden, die bereid zijn den dag van het corso de kinderen te helpen kleeden en de nummers te versieren. Met aller medewerking kan dit corso iets wor den, waarover geheel Nederland zal spreken. De kosten zijn evenwel zoo hoog, dat die onmo gelijk door de ontvangsten gedekt kunnen worden. Reeds zegden een 25 personen 800.toe, doch er is nog meer noodig, waarom wij, in het belang van het slagen van dezen gloriedag voor Bergen, zoowel de Bergenaren als de gasten opwekken om eveneens de V. V. V. de toezegging voor een fi- nanciëele bijdrage te doen. Aller medewerking is noodig. Men richte zich tot het Informatiebureau, waar, met toestemming van den burgemeester, een lijst ter teekening ligt, of tot de bestuursleden van de V. V. V. C. F. Zeiler, voorz.; Mr. H. Judell, secre taris; J. C. Leijen, penningmeester; D. A. Klomp, vice-voorzitter en C. Bogtman Az. Ook de leden der commissie voor de V. V. V. Feesten, Mevr. van ReenenJurriaans, Mevr. Blokv. Wachem, Mevr. BoendermakerSchoen maker en de heeren C. Bogtman Jbz., Jb. v. Exter, G. Kooyman, B. Diesfeldt, A. Colnot, C. Bogtman Az. en D. A. Klomp, kan men met een financiëele toezegging verblijden. Aller medewerking is noodig. Men onthoude die aan de V. V. V. niet. DE TENNISBANEN AAN DEN KRUISWEG. De heer Bogtman, eigenaar van de tennisbanen aan den Kruisweg, heeft deze banen belangrijk verbeterd. Zooals men weet waren de banen in het midden te hoog en daardoor aan de kanten iets te laag. De verhooging is weggenomen, en de kanten zijn iets verhoogd, terwijl de banen van een nieuw preparaat zijn voorzien en opnieuw gerold. Dat de banen thans aan hooge eischen voldoen, bewijst wel het feit, dat de Lawn Tennisbond ze voor het houden van wedstrijden heeft goedge keurd. Tengevolge van den regen moesten de door den Zaanlandschen L. T. B. en de „Kring Alkmaar" uitgeschreven jeugdwedstrijden worden uitgesteld. Deze wedstrijden worden nu Zondag 16 Juni, on der leiding van den heer W. J. van Keeken uit Castricum gehouden. DE STATIONSWEG. Eindelijk is het trottoir aan den Stationsweg, langs het pension „Erika" belangrijk verbeterd, doordat het gevlakt is en van een laag grind met kalkpitten is voorzien. In ieder geval mag dit een belangrijke verbetering worden geoordeeld, doch o. i. kan ook op dit gedeelte van deze belangrijke winkelstraat, op den duur een tegeltrottoir niet uitblijven. STAND WAS STAND. Mevrouw van Hupfeling Was zéér verontwaar digd. Hadden die kinderen me daar 'n hond thuis gebracht, nee maar, 'n hond, zóó van de straat! Hoe kwamen ze er bij? God wist wat voor ouders 't beest had! Alles aan 'm was even ordinair. De manier waarop-ie z'n pooten neerzette en door de gang holde en tegen je opsprong! En hij kon je zoo fleemend aankijken als 'n echte bedelaar. Nee, dat was geen omgang voor haar kinderen. Ze had 't al tegen mevrouw Knopius gezegd, die 't geheel met 'r eens was. Nee, zoo'n beest zonder afkomst duldde je niet in je huis. „Maar hoe kreeg je 'm weg? De kinderen waren gewoon dol met 'm. Zóó van school, riepen ze aJ op de trap: „Hekkie, Hekkie!" en als 't dier dan op z'n nog onzekere pooten kwam aangehold, gaf 't 'n geweldige pret en 'n gestoei, of 't huis afgebro ken werd. Mevrouw van Hupfeling begréép 'r kin deren niet. Hoe konden ze zich met zóó'n beest bemoeien? Wat was er in 's hemelsnaam voor aar digheid aan? Hij rolde over den grond, dat je ie schaamde over z'n ongemanierdheid. Hij beet, trok, rukte aan alles. Niets was veilig voor 'm. Hij liep console's omver, snuffelde zoo echt schooierig in alle hoeken en wat 't ergste was, elk oogenblik, ach u weet wel! „Hij moet weer uit!" schreeuwde mevrouw van Hupseling dan ontzet en heel 't huis kwam in rep en roer. „O, die vreeselijke blaf van dat dier! Hij hoort op 'n boeren-erf, in 'n achter buurt. Liep-ie maar weg! Maar neen, natuurlijk hij dankt God, dat-ie zóó'n tehuis heeft! Hoe komen m'n kinderen er bij, zich op die manier te enca- nailleeren? Van wie hebben ze dat? O, daar zet-ie weer vuile pooten op de looper! En 'n haar als er op 't kleed ligt! Ik kan 'm niet houden. De jongens gedragen zich al zoo ruw. Ik herken ze niet meer. De slager moet 'm vanavond maar halen. Die weet er wel weg mee. 't Is zoo geen doen." En toen ze mevrouw Knopius weer sprak, klaag de ze steen en been en de beide dames keken min achtend neer op den hond, die blijkbaar niet de minste opvoeding had genoten, uit kringen kwa.n, waar je liever maar niet over sprak, 'n Koopje als je eigen kinderen je konden bezorgen! Edoch Op 'n middag bracht de meid 'n visi tekaartje binnen. „Jhr. Mr. van Peppelen tot Hoogweerd" las mevrouw van Hupfeling. Ze keek verrast. Ja, ze wist, de familie van Peppelen tot Hoogweerd woonde aan 't eind van de straat. Eens had ze met mevrouw van Peppelen, die van zichzelf 'n barones de Laresse was, 'n groet gewis seld. Verder was 't natuurlijk nooit gekomen. Ach, dat liet zich begrijpen. Je zeer geziene adel; daar kwam je niet in. Stand was stand. Maar nu dat bezoek! Mevrouw van Hupfeling raakte er bijna overstuur van. Jhr. Mr. van Peppelen tot Hoogweerd trad bin nen. Hij was 'n zeer correcte, over-slanke, eenigs- zins bleek-achtige jongeman met 'n lorgnet op. „Pardon, mevrouw" begon-ie met 'n min of meer gemaakte stem. „Ik wou u spreken over den hond." Mevrouw van Hupfeling schrikte hevig. Wat was er nu weer met dat beest? Kreeg ze er zelfs onaangenaamheden over met.... 'r buren? „Ik zag er uw kinderen mee loopen op straat", vervolgde van Peppelen minzaam. „U moet name lijk weten, het is mijn hond. Ik mis hem al 'n week. En nu wou ik u vragen: was 't uw bedoeling 't beest te houden? Mevrouw van Hupfeling staarde verdwaasd naar 'r visite. Dat mormel, waar je nooit 'n goed woord voor had overgehad, de hond van Jhr. Mr. van Peppelen tot Hoogweerd? En ze luisterde als in 'n droom naar diens verdere mededeelingen, dat Castor ach, natuurlijk, zoo'n gedistingeerd dier kon nooit „Hekkie" heeten! tot 'n nest van vier behoorde, bekroonde ouders had en eigenlijk al aan iemand beloofd was, die er echter om bijzon dere redenen weer van had afgezien. O, hij begreep heel goed, mevrouw had niet geweten, dat Castor's wieg hah! 'n paar huizen verder stond. An ders had ze 'm natuurlijk wel door de kinderen la ten terugbrengen. Maar omdat die er nu zoo'n ple zier in hadden en 't er hem alleen om te doen was, 't beest 'n prettig tehuis te bezorgen, was-ie wel bereid, altijd als 't met mevrouw's wenschen over een kwam, den hond hier te laten. Hij was waar schijnlijk al 'n beetje gewend. En dan was 't maar 't beste, er geen verandering meer in te brengen. O, mevrouw van Hupseling was zéér verheugd. Ze had „Hekkie" „Castor", bedoelde ze da delijk zoo'n schattig dier gevonden. O, nee, heele- maal niet lastig! Nu ja, 'n beetje speelsch, maar dat gaf juist zoo'n aardigheid. O, de kinderen zou den dol blij zijn. Of meneer van Peppelen nog eens mocht komen kijken? Graag, heel graag! Ze wist ook niet precies hoe je zoo'n bijzonderen hond moest behandelen. Dat kon ze dan meteen van 'm Ieeren. Toen de kinderen thuis kwamen, vonden ze den lieveling in den salon! Hij knauwde 'n voetkus sen stuk en ging te keer als 'n duivel. „Hier, Hek kie!" riep de oudste jongen, benauwd voor mama. Maar die zei: „Laa 'm maar! Hij speelt zoo zoet. En die dolle sprongen zijn zoo grappig. Wat blaït- ie al flink, hè? Noem 'm toch geen Hekkie. Hij heet Castor, Castor van Peppe Weinig scheelde 't, of ze had nog verklaard, dat z'n moe de'- 'n de Laresse van zichzelve was! Om half vijf kwam mevrouw Knopius nog even aanloopen. Die kreeg echter belet. Mevrouw van Hupfeling moest eerst eens ernstig nadenken wel ke verklaring ze die zou geven van 't geval. Dat malle mensch ook had 'r van de wijs gebracht! Zij zelf had dadelijk wel iets anders dan anders in Castor gezien! Joh. W. Broedelet. GRAPJES. De nieuwe auto. „Geniet je van je nieuwe auto?" vroeg haar vriendin. „O ja", antwoordde zij. „Mijn man gaat nu veel minder uit dan vroeger". „Hoe dat zoo?" „Hij probeert den heelen tijd de auto te laten loopen". Een beroemd acteur. Acteur: „Kerel, ik word nog beroemd! Ik heb gehoord, dat ze van plan zijn, een sigaar naar mij te noemen." Belangstellend vriend: ,,'t Is te hopen, dat die dan beter trekt dan jij." Duo (in te studeeren door mannen, die hun vrouwen liefhebben). „Marie?" „Ja, Nico". „Waar is de melk?" „In de kan rechts." „Deze?" „Nee, de andere. Dat is nu nét iets voor jou." „Wat dan?" „Om niet de kan met melk te zien, maar wel die met karnemelk. Zooiets doe jij altijd." „Niet altijd." „Ik zou wel eens willen weten, wanneer je het niet deed." „Toen ik jou nam." „Hm." „Toen ik jou nam, Marie, zag ik niet de appels, maar nam een perzik." „O, Nico! De standvastige jonge dame. „Was dat Wim, die ik onlangs zag, met z'n arm om je heen?" „Ik weet het niet. Hoe lang geleden was het?" ADVERTENTIEN. aan het Kweerenpad te Alkmaar, is den ge. heelen dag geopend, behalve van l£ tot3uur- ipsgr Kuip- en Oouche-baden. m 99 ELKEN MIDDAG van 3-6 en IEDEREN Bergen-Binnen AVOND van 8-12 UUR CONCERT. DANCING. - ORKEST MOSCOVITER.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1929 | | pagina 7