x\V,OSCI I T(Jd \yORDT Aan Zee is het beslist noodig om voor Zonnebrand en Schrale wind, ter verzachting en genezing van Uw huid,altijd voorzien te zijn van een doos of tube Huize ,,'t Woud". Fam. P. Hildering, A'dam, 4 Huize „Widomes". Fam. C, Eijkelboom, A'dam, 6 Wolzak: Fam. W. F. Goldsmeding, A'dam, 6 „Op 't Zuiden". Fam. N, J. v. d. Steur, A'dam, 5 Huize „de Zwaluw". Fam. J. Smit, K. a. d. Z., 4 „Aan de Zonzij". Fam. N. Winkel, A'dam, 4 „Zomeroord". Fam. d'Arnaud, A'dam, 5 „Zeerust", Fam. C. Motz, A'dam, 4 Huize „Zon en Lommer". Fam. J. M. B. ter Marsch, Hengelo, 2 „De Zonnebloem". Fam. Ringeling, A'dam, 4 Fam. Sawade, A'dam, 4 Op zichzelf wonenden. Huize „Anna". Alkmaar, 5 v. Borselenlaan 14. Fam. HaitinkVerschaffeit, A'dam, 7 Huize „Clein Holtland". Fam. P. Trapman, Schagen, 5 Huize „Elim". Vacantiehuis der Haagsche Diaconessen. Thans aanwezig 10 Huize „Kagok". Fam. Dr. C. H. Prinsen Geerlings, A'dam, 4 Villa ,,'t Hooge huis". Fam. F. W. Stoel, Alkmaar, 5 Huize „Op de Hoogte". Fam. M. K. Honig, K. a. d. Z., 5 Huize „Oudburgh". Fam. A, M. A. Heijstee, A'dam, 4 Huize „Nora". Fam. C. Poel, Zaandam, 5 Villa „de Rusthoek". Fam, Mevr. de wed. J. H. de Boer, A'dam, 2 Huize „Willij". Fam. E. La Grange, A'dam, 3 Huize ,,'t Westerbosch". Fam. J. C. M. Warnsinck, A'dam, 5 Fam. Pot, PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 30 Juni, voorm. 10 uur, Ds. F. W. J. v, d. Kieboom. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 30 Juni, vooral; 11.10 uur, Ds. A. G.'H. Hoogerhuyze, te Amsterdam. Liturgische dienst. „Looft den Heer", Vereeniging tot verbreiding der Waarheid, te Bergen, Kerkelaan 17 bij de Sparren- laan in de Boschkapel. Zondag 30 Juni, voorm. 10 en nam. 8 uur de Heer J. J. Ruijs, 12.15 uur Zondagsschool. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 30 Juni, voorm. 10.15 uur, Ds. Mansvelt, van Amsterdam. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 30 Juni, v.m. 10.30 uur, Ds. H. Makkink. Rem. Geref. Gem. te Alkmaar. Zondag 30 Juni, voorm. 10.30 uur, Ds. L. B. Houtgast. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag plechtige viering van het Patroonfeest, half 8 Vroegmis. 10 uur de plechtige Hoogmis, 7 uur Lof en feestpreek door den Z.Eerw. Direc teur G. v. d. Burg. Donderdag van 5 tot half 8 gelegenheid om te biechten, half 8 Lof met Rozenhoed)e voor de be keering van ons vaderland. Vrijdag 1ste Vrijdag der maand, 7 uur gez. H, Mis, half 8 Lof. Zaterdag van 4 tot 6 en van 7 tot 9 uur gelegen heid om te biechten. Nuts-Bibliotheek, Molenstr., achter de R. C. kerk. BERICHTEN. ONZE GASTEN. Met voldoening kan uit de vreemdelingenlijst, die vóór Juni een niet onbelangrijk aantal bevat, geconstateerd worden, dat de gegoede families Bergen trouw blijven. Dit behoeft geen verwondering te verwekken, want het zijn juist de gegoede families en de cul tureel op een hooger plan staanden die de schoon heid en vooral de vrijheid die Bergen biedt, weten te waardeeren. De hevige koude welke voor 14 dagen Amerika teisterde (in Chicago beleefde men daar zelfs een hagelslag als men er zelden gekend heeft en was de temperatuur zelfs onder nul) heeft ook hier een belangrijke temperatuursdaling gébracht, zoodat het weer in de afgeloopen week een groote tegen stelling vormde met het mooie weer dat wij reeds gekend hebben. Gelukkig werd het Donderdagmiddag zachter. Aan zee was het daardoor des avonds reeds dade lijk aangenamer om te zijn. dat je iets doet tegen dezen toestand van overspanning. Je maakt je het leven zelf veel moeilijker dan het is. Zenuwen zijn nu eenmaal geen kabeltouwen en wanneer je na koffie en thee steeds zooveel last hebt van nervositeit en slapeloosheid, drink dan maar Koffie Hag. Bezwaren tegen Hag kunnen niet bestaan. l—let js de heerlijkste plantage- koflie, die ik ooit geproeld heb. Daarbij eoffeinevrij, dus volkomen onschadelijk. De eoffeïne heelt met smaak of aroma van de koffie niets uit te staan. Je mist dus niets, maar hebt slechts voordeelen. „Meer genot en hetere gezondheid door Koflie Hag dat zal ook voor ons vanaf heden de leuze zijn. Totaal aanwezig 1574 pers. Doos 30-60,Tube 80ct. Bij Apofh.en Drogisten ue zee leverde een bijzondere"attractie, aange zien met minder dan Zz scheepjes van ue tJmuiaer visschersvloot voor ae kust nun beuriji uitoefen den. Voor de deelnemers aan liet diner van de Alk- maarsche Balie, dat dien avond in Nassau-Bergen werd gegeven, was dit mcae een aardige attractie. ier eere van het 50-jarig bestaan van de Alk- maarsche ijzer- en metaalgieterij, heeit er Maan dagavond in INassau Bergen eveneens een groot diner plaats. Van Zaterdagavond af concerteert in Nassau- Bergen, behalve des Maandags, de Hongaarsche Kapel onder leiding van Elemer Ricka. V oor hen die deze kapel reeds eerder hoorden, kan een aanbeveling om ze te gaan hooren, over bodig worden geacht. Vrijdag was het weer belangrijk beter, hoewel het des nachts nog tamelijk had gevroren. De natuur schijnt nog danig in de war. Volgens de laatste berichten vriest het in Oostenrijk en sneeuwt het in Italië. Op stabiel zomerweer valt dus nog niet te rekenen. Een oezoek aan „de Rustende Jager" mag om meer dan één reden worden aanbevolen. Ten le concerteert daar vart Saterdag af dagelijks het ver sterkt orkest onder leiding van den heer Mosco- viter, dat een subliem orkestje mag worden ge noemd en ten 2e is de dancing tot zoo iets bijzon ders geworden, dat ze een bezoek overwaard is. Voor de verlichting is een lamp aangebracht, volgens plannen van den kunstschilder Colnot, die een wonderlamp mag worden genoemd. De lamp is vervaardigd in het kappenhuis van den heer Bottemanne te Alkmaar en beschilderd door gebr. Meijer. Naar onze overtuiging is de heer Colnot hier ten volle geslaagd om met eenvoudig materiaal iets daar te stellen, dat een kunstwerk mag worden ge noemd, zoodat hij bewezen heeft, dat het raadple gen van een artist niet steeds iets behoeft te bren gen, dat onbetaalbaar genoemd moet worden. De lamp, die een lengte heeft van 5 M., belicht de schilderijen eveneens zeer goed, terwijl onder het dansen een mooi getemperd licht wordt ver kregen. Op het gezellige terras van het Oranje-Hotel waren wij er Vrijdag getuige van, dat een groepje Duitschers, dat de Alkmaarsche Kaasmarkt be zocht had, na hun vertrek reclame-materiaal ach ter lieten voor het bezoeken van hun streken. Gasten die bij het bezoeken van andere plaatsen lust gevoelen iets dergelijks voor Bergen te doen, kunnen daarvoor op het bureau van de V. V. V. geïllustreerde boekjes bekomen. Ook zijn daar a 2 cënt per stuk stevige labels '.e bekomen, ontworpen door den kunstschilder Colnot. ALADIN EN DE WONDERLAMP. De Comm'ssie voor de V. V. V.-feesten heeft zich in een gecombineerde vergadering met het Bestuur van ue V. V. V. genoodzaakt gezien af te zien van het voornemen, op het Bloemencorso, dat op 7 Aug. was gesteld, het sprookje Aladin en de wonderlamp uit te beelden. Dit besluit moest na rijp beraad worden geno men, op grond van de onvoldoende ondervonden daadwerkelijken en financiëelen steun. Wij betreuren het voor Bergen, dat dit besluit genomen moest worden en wij betreuren het nog meer, dat dit besluit niet eerder genomen kon worden, omdat met het oog op den korten tijd van voorbereiding ook besloten moest worden, dit jaar in 't geheel geen bloemencorso te houden. Van de jaarlijksche concerten en het vuurwerk te Bergen aan Zee is hierdoor dit jaar ook geen sprake. Het is ons bekend, dat het aan het Bestuur van de V. V. V. en de Commissie niet heeft gelegen. Wij hopen, dat een volgend jaar de menschen in Bergen meer activiteit zullen toonen en zullen be grijpen, dat aller medewerking noodig is en dat de stelling: „Ze brengen het toch wel voor elkaar foutief is. Wij weten wel, dat in Bergen, als de tijd daar was, de noodige activiteit wel steeds werd ontwikkeld, doch voor de uitbeelding van het sprookje Aladin en de Wonderlamp, dat dui zenden vorderde, mocht men het hierop niet laten aankomen. Hoezeer wij het dan ook betreuren, dat Bergen dit jaar zijn gloriedag zal moeten mis sen, meenen toch ook wij, dat het genomen be sluit een wijs besluit is. RIJSPORTMOGELIJKHEID TE BERGEN AAN ZEE. De heer De Jager, leider van de Landelijke Rij- vereeniging te Heiloo, die het vorige jaar te Ber gen aan Zee in de paardenboxen bij de vroegere Zeester eenige rijpaarden stationneerde voor de be oefenaars van de ruitersport, komt dit jaar in de maanden Juli en Augustus weer met deze paar den te Bergen aan Zee. Aan eigenaars- van rijpaarden wordt de gelegen heid geboden, hun paarden aldaar te stallen en te laten verzorgen. De liefhebbers van de ruitersport zullen deze mededeeling ongetwijfeld met voldoening verne men en ook wij achten de mogelijkheid voor deze liefhebbers om op een goed rijpaard eenige uren in het uitgestrekte duingebied te dolen, waarvoor kaarten verkrijgbaar zijn bij de Baddirectie, voor onze badplaats van groote beteekenis. Door samenwerking van eenige liefhebbers van de ruitersport en de V. V. V. is voor den heer De Jager de mogelijkheid geopend om Lefhebbers in

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1929 | | pagina 7