Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Vervolg Vreemdelingenlijst. 20e Jaargang. No. 7. van Zaterdag 13 Juli 1929. VIERDE BLAD. Modder. Fam. v. Arnhem, Alkmaar, „Marie-Jan", Fam. M. H. GrootWesseldijk, A'dam, ,,'t Merelhuis". Fam. G. Tammes, A'dam, Huize „Nelly". Fam. Ielke, A'dam, Huize „Nellie". Fam. Schneijder, A'dam, Huize „Old Home". Fam. A. Sterk, Volendam, Huize „Ons Plekje", Fam. S. H. I, Helderman, A'dam, Huize „Puntdak". Fam. W. Bas, A'dam, Huize „Pandora". Mej. Duits, Utrecht, „De Philomeel". Fam. Mevr. J. J. Nije, R'dam, „Pax Intrantibus". Fam. Mevr. van Wachem, A'dam, Huize „Pollux". Fam. H. J. Harder, A'dam, „De Populieren". Fam. Bakker, A'dam, „Postma-State". Fam. T. C. Groot, A'dam, Huize „Porza". Fam. Ernst Moether, Mannheim, Kurt Weiier, Berlijn, Huize „Ribes". Fam. J. v. d. Burg, R'dam, Huize „Rustenburg", Fam. Mevr. Wed. J, Mulder v. Zalen, Groningen, Huize „de Rozenhaag". Fam. Mevr, G. v. Geijn, Weesp, H. Roos; Fam. Pereboom, A'dam, Huize „de Swastika". Fam. P. Mijntjes, Zaandam, Huize „Senang". Fam. J. Aalbersberg, A'dam, „Semper Virens". Fam. Mevr. P. Verburg, N.-Scharw., Jn. Swakman, Fam. D. Oskam, Arnhem, Stevers, Fam. de Vries, A'dam, Villa „de Stulp". Fam. v. d. Spruijt, Enkhuizen, Huize „Sneeuwklokje". Fam. H. den Herder, A'dam, Huize „Schoon Bergen". Fam. N. P. A. Kroon, A'dam, Huize „de Specht". Fam. A. Lemmens, Tilburg, C. H. Smit. Fam. Logge, A'dam, „Sonnevanck". Fam. Noltes en Trutmans, Hengelo, C. J. v. 't Sant. Fam. Arents, Meppel, „Salvia". Fam. F. J. Tromp, Sneek, Huize „Tilda". C. van Aken, den Bosch, Huize „Tjandi". Fam. Mulder, A'dam, Fam. Meijer, A'dam, Huize „Truke" Fam. C. H. Tieseler, A'dam, „Twinhouse". 46. Fam. J. van Dam, A'dam, Fam. H, de Leeuw, A'dam, Huize „Thorn". Fam. D. W. Beijllonse, A'dam, „Vera-Jan". Fam. M. J. Martinus, A'dam, Huize „Vredelust". Fam. J, H. Becker, A'dam, Huize „Williamscourt". Fam. de Vries en Rosina, Groningen, „Woud en Duin", nr. 48. Fam. H. Calff, A'dam, Huize „Woud en Duin", nr. 46. W. G. de Goede, A'dam, H. Toslau, A'dam, Huize ,,'t Woud". Fam. Meijer, A'dam, Huize „de Wierd". Prof, H. G. Bungenberg de Jong, Leiden, Huize „de Windroos". Fam. E, Schirm, A'dam, J. van Wijngaarden: Ph. J. Mellenbergh, A'dam, Huize „Widomes". Fam. B. Bunders, Zaandam, Wolzak: Fam. W. F. Goldsmeding, A'dam, „Wilhelmina". Fam. D. Benard, A'dam, A V Pers. 5 4 7 3 3 5 3 6 3 5 4 4 3 6 2 1 „Wittenburg", M. de Vries religieuse Boerderij „Welkom". Fam. J. Kaat, R'dam, 3 Fam. C. v. Blo vis, R'dam, 4 Mej. J. Overheul, R'dam, 1 Huize „Zeerusf't Fam. D. H. van Stalborch, Adam, 5 „Op 't Zuiden". J. Bröcker, A'dam, 6 Huize „de Zwaluw". Fam. J. Smit, K. a. d. Z., 4 „Aan de Zonzij". Fam. N. Winkel, A'dam, 4 „Zomeroord". Fam. d'Arnaud, A'dam, 5 Huize „Zomerhof". Fam. G. Kettmann, A'dam, 10 ,,'t Zwitsersche Huis". M. W. v. d. Koog, A'damj 7 Op zichzelf wonenden. Huize „Anna". Fam. Pot, Alkmaar, 5 v. Borselenlaan 14. Fam. HaitinkVerschaffeit, A'dam, 7 Huize „Clein Holtland". Fam. P. Trapman, Schagen, 5 Huize „Espe". Fam. Mr. H. P. M. Kraakman, Alkmaar, 4 Huize „Elim", Vacantiehuis der Haagsche Diaconessen. Thans aanwezig 10 Huize „Kagok". Fam. Dr. C. H. Prinsen Geerlings, A'dam, 4 Villa ,,'t Hooge huis". Fam. F. W. Stoel, Alkmaar, 5 Villa „Maria", Fam. C. van Pampus, A'dam, 11 Huize „Nora". Fam. C. Poel, Zaandam, 5 Huize „Op de Hoogte". Fam. M. K. Honig, K. a. d. Z., 5 Huize „Oudburgh". Fam. A. M. A. Heijstee, A'dam, 4 Villa „Op het Zuiden". Fam. J. Bröcker, A'dam, 9 Villa „de Rusthoek". Fam. Mevr. de wed. J. H, de Boer, A'dam, 2 Huize „Willy". Fam. E. La Grange, A'dam, 3 Huize „de Wulp". Fam. Dr. P. Fokkens, R'dam, 5 Huize ,,'t Westerbosch". Fam. Mr. M. Moens, Alkmaar, 8 A V 24 Totaal aanwezig 2488 pers. PttEDIICBEURTfc.il. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 14 Juli, 9.30 uur, Ds. v. d. Kieboom. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 14 Juli, voorm. 11 uur, Ds. F. W. J. van den Kieboo mvan Bergen. Liturgische dienst. Geref. Kerk (Dr. van Peltlaan). Zondag 14 Juli, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, Ds.J. B, Jansen van Doesburg. „Looft den Heer", Vereeniging tot verbreiding der Waarheid, te Bergen, Kerkelaan 17 bij de Sparren laan in de Boschkapel. Zondag 14 Juli, voorm. 10 uur, de heer J. J. Ruijs, onderwerp: „Malende in 't gevangenhuis". N.m. 8 uur de heer J. J. Ruijs, onderwerp: „Wor den alle menschen zalig?" Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 14 Juli, voorm. 10 uur, de heer Scholtz van Amsterdam. Rem. Geref. Gem. te Alkmaar. Zondag 14 Juli, voorm, 10^ uur, Ds. C. Met, van Zaandam. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 14 Juli, voorm. 10K uur, Ds. Makkink. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag 14 Juli, 9,30 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Door de week om 7 en 8 uur H. Mis. Zaterdag 46 uur en 79 uur biecht hooren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een zilveren armband met vijfcentstukjes; een beige kindermanteltje; een wit collier; een rin getje met twee tandjes; een gouden speld met steen; een koperen ring met steen; een zilveren armbandhorloge; een jongensjasje; een gouden heerenhorloge; een fotografiestandaard; een klein lichtblauw kinderschoentje. Verloren: een gladde gouden trouwring; een zilveren broche met versiering, twee uitgezaagde konijn tjes; een gouden armband; een handwerkbeursje met 1.50; een padvindersmes; een bruine dames regenhoed; een blauwe parasol; een gouden arm bandhorloge met leeren band; een gouden dames kettinkje; een fotografietoestel met vier platen rn een chassis; een gouden kruis aan een doublé ket ting; een geel metalen platte manchetknoop; een cypersch poesje, pension Paddestoel. Inlichtingen zijn te verkrijgen ter Gemeente- Secretarie. BERICHTEN. KUNSTZAAL „BOENDERMAKER". In een van onze vorige nummers maakten wij reeds melding van de Kunstzaal, die de heer Boeu- dermaker het vorige jaar in den tuin achter zijn woonhuis huize „De Klomp" aan den Loudelsweg, stichtte voor het onderbrengen van zijn belangr::ke collectie schilderijen. Herhaaldelijk bereikte ons de vraag of het voor belangstellenden niet mogelijk is de collectie te be zien. Bij informatie bleek ons, dat de heer Boender maker, die deze kunstzaal voor eigen genoegen stichtte, doch die als collectioneur veel doet door schenkingen en in bruikleen afstaan voor open bare gebouwen, om de hedendaagsche kunstenaars en vooral de Berger school, die de kern vormt van zijn zeer belangrijke verzameling, bekend te ma ken, bereid is om, na schriftelijke aanvrage, ook particulieren in de gelegenheid te stellen Donder dagsmiddags van 2 tot 4.30 uur van zijn in de kunstzaal ondergebrachte verzameling kennis te nemen. TENNISWEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. De jaarlijksche open tenniswedstrijden te Bergen aan Zee worden gehouden op 25, 26, 27 en 28 Juli a.s. Belangstellenden verwijzen wij naar de wed strijdbepalingen, voorkomende in dit nummer, waaruit blijkt, dat de Baddirectie de wedstrijden keurig zal regelen en mooie prijzen beschikbaar stelt. Voor h*et Heeren-Enkelspel stelt de heer A. v. Reenen een zilveren wisselbeker beschikbaar, ter wijl Mevr. B. Jordaanvan Heek voor het ge mengd dubbelspel twee wisselbekers beschikbaar stelt. De wedstrijden zullen worden gespeeld volgens de bepalingen van de N. L. T, B, De inschrijvingen voor deelname, die Dinsdag 23 Juli des namiddags 6 uur worden gesloten, moeten geschieden bij de baddirectie te Bergen aan Zee. KUNSTZAALTJE HOPMAN. Heden werd in het kunstzaaltje van dén Berger Kunsthandel bij de Ruïne een tentoonstelling ge opend van werken van den kunstschilder H. D. A. Filarski. In no. 4 van de Badbode plaatsten wij een be schouwing van dezen kunstenaar en zijn werk. Wij vertrouwen er op, dat de lezers gaarne van de gelegenheid gebruik zullen maken om het werk van dezen artist nader te leeren kennen. De heer Hopman; die voor alles wil, dat de gas ten in Bergen nader gebracht worden tot het werk van de Berger kunstenaars, stelt deze tentoonstel ling gratis toegankelijk. N.V. ITALIAANSCHE OPERA. Opera-Concert in den Sted. Muziektuin. De reeds vroeger aangekondigde Zomerconcert- tournée van de N.V. Opera Italiana, Directeur Cav. Uff. A. Borin vangt aan op 13 Juli a.s. met een Concert in het concertgebouw te Amsterdam. Medewerken zullen de volgende alle eerste-rangs Italiaansche zangers en zangeressen: Signorina Enrica Alberti, Soprano-lirico, welke zangeres reeds bij vroegere zomer-concert-tournees overal uitbundig succes oogstte, verder Signorina Giu- seppina Sabino, coloratuur-zangeres en Sign, Vit- toria Palombini, mezzo-soprano. Dan de zangers Signore Franco Perulli, een jonge veelbelovende tenor, die in verschillende theaters in Italië met veel succes optrad. Vervol gens de van het vorig opera-seizoen welbekende bartion Pietro Biasini en de bas Luigi Balzan. De muzikale leiding en begeleiding aan de piano is in handen van den beroemden pianist Maestro Vin- cenzo Marinl. In Alkmaar zal een concert onder auspiciën van de directie van den Schouwburg „Het Gulden Vlies" gegeven worden op Dinsdag 16 Juli a.s. ten 8 uur in den Stedelijken Muziek tuin. Bij ongunstig weder vindt het concert plaats in den Schouwburg „Het Gulden Vlies". Plaatsbespreking voor bovengenoemd concert voorm. 1012 uur aan de cassa van „Het Gulden Vlies". In verband met het feit, dat door de bekende wintersche perioden van ons heerlijk zomerkli- maat de mogelijkheid zeer groot is, dat het con cert in de zaal zal moeten plaatsvinden, worden er bij den voorverkoop niet meer kaarten verkocht, dan er in den schouwburg „Het Gulden Vlies" zit plaatsen zijn. Een besproken plaats in „Het Gulden Vlies" geeft recht op een plaats in het daarvoor gereser veerde gedeelte van den Sted. Muziektuin. HET WEER. Donderdag was dermate een dag van heerlijk zomerweer, dat de veronderstelling niet te ge waagd lijkt, dat de zomer nu waarlijk zijn intrede heeft gedaan. De eerste dagen der week was de natuur nog danig in de war. Op Vlieland sneeuwde het zelfs en uit Indië werd 5 graden nachtvorst geseind, wat daar zeker tot de zeldzaamheden behoort. Moge het weer, nu wij in het hoogseizoen zijn gekomen, zoo gunstig blijven, dat de bewoners on zer steden niets liever wenschen dan naar het strand en de bosschen te trekken.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1929 | | pagina 13