- P. NAGELKERKEN, buurtcommissies met het hangen van de lampions te assisteeren, worden verzocht zich daarvoor op te geven aan de commissieleden B. Dietsfei.I, Rustende Jager; P. v. d. Berg, Schoolstraat; Bak, Dorpstraat; C. Bogtman, Russenweg; Klinkhamer, Stationstraat; de Liefde, Jan Jacoblaan; Buisman, Molenstraat; Meijer Dorpstraat en Rijniersce, 01- denburglaan. Wij dringen er op aan dat ook de dorpsbewoners en gasten de tuinen illumineeren. Lampions met kaarsen zijn hiervoor aan het bureau V, V. V. a 10 cent verkrijgbaar, CARILLONBESPELING WAAGTOREN ALKMAAR. De V. V. V. „Alcmaria" te Alkmaar tracht ook in onze omgeving belangstelling te wekken voor het Hollandsche klokkenspel, dat in de Middel eeuwen het typische spel was bij uitnemendheid. De gemeente Alkmaar heeft volgens aanwijzin gen van den carillonist van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, het 17e eeuwsche carillon zoo doen ombouwen, dat het mogelijk is geworden daarop evenals op de beste klokkenspelen in Vlaanderen beiaardconcerten te geven. De zomergasten, die weten welke bekoring er in Brugge en Mechelen van zomeravond beiaard concerten uitgaan, zullen zeker met voldoening vernemen, dat de heer Vincent uit Amsterdam Dinsdagavond van 8.30 tot 9.30 op het carillon van het Waaggebouw concerteert. Er wordt gelegenheid gegeven om gratis auto's op het Waagplein te plaatsen. Het programma, dat ten gehoore gebracht wordt is van dien aard, dat wij ten zeerste onze gasten aanbevelen om Dinsdagavond tusschen 8.30 en 9.30 op het Waagplein te Alkmaar aanwe zig te zijn. 30-JARIG BESTAAN „BERGEN'S HARMONIE". Ter herdenking van het 30-jarig bestaan van Bergen's Harmonie organiseert dit muziekgezel schap Zondag 11 Augustus, des avonds 8 uur, in den schitterend verlichten muziektuin aan de Hof- laan een feestconcert, met medewerking van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" te Z.-Scharwoude, „Winkel's Harmonie" te Winkel en de Harmonie „Excelsior" te N.-Scharwoude. De eminente directeur van „Bergen's Harmonie" is tevens dirigent van de genoemde corpsen die hunne medewerking verleenen. Na de opening zal gezamenlijk een Jubileum- marsch worden uitgevoerd van Sam. Vlessing. Verwacht mag worden, dat vooral door dezelfde leiding van de corpsen, het samenspel uitstekend zal zijn. Wij wierpen reeds een blik in het programma en konden constateeren, dat het met zorg is samen gesteld. ..Bergen's Harmonie". <jie steeds haar medewer king in het dorp bij feestelijkheden heeft verleend, verdient aller sympathie. Wij hopen dat dit 11 Augustus bij haar 6e lustrum zal blijken. DE TENNISWEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. Voor de jaarlijksche Tenniswedstrijden, uitge schreven door de N, V. Bouw Exploitatie Maat schappij Bergen aan Zee, die Donderdag aanvin gen en Zondag eindigen, was ook ditmaal groote belangstelling. Uit alle oorden van het land, zelfs uit Maastricht, waren de deelnemers aan de wedstrijden opgeko men. Onder de deelnemers merkten wij verschillende lste klas spelers op, zooals Nielsen en Heldering. Voor het Heeren Enkelspel hadden niet minder dan 44 deelnemers ingeschreven, voor het Dames Enkelspel 12, voor het Gemengd Dubbelspel 22, het Heeren Dubbelspel 23, en het Dames Dubbel spel 7 paren. De prijzen waren bijzonder belang rijk. De uitslagen van den lsten dag zijn: Heeren Enkelspel. lste ronde Th. Maris slaat H. v. Vuuren 60, 61. L. H. Lie slaat W. de Beaufort 63, 64. L. P. v. d. Weijden slaat O. Maas Jr. 6—4, 86. J. Berlage slaat C. P. J. Verhallen 64, 46, 63. A. Kuijpers slaat M. Thoolen 60, 61. Jhr. A. C. van Riemsdijk slaat R. Fabius 63, 61. T. J. Thoolen slaat E. N. J. Jongmans 63, 60. Th. Verkleij slaat H. Voet 61, 61. K. H. Bosman slaat B. Stark 60, 64. H. J. F. R. v. d. Arend slaat K. Holwerda 61, 60. 2de ronde C. H. Jelles slaat M. Zaaier 61, 64. J. Berlage slaat L. P. v. d. Weijden 61, 26, 63. Jhr. J. van Panhuys slaat H. J. Daam Jr. 63, 26, 62. Th. Verkleij slaat F. J. Thoolen 64, 62. H. F. v. d. Arend slaat K. H. Bosman 7—5, 6—4. Dames Enkelspel. lste ronde Mej. J. Scholten slaat Mej. A. Roij- aards 86, 61. Mej. E, D. Maas slaat R. Gravin van Randwijk 64, 6—0. Mevr. J. van den Arend slaat Mevr. Wielagevan der Oord 62 57 8—6. Dames Dubbelspel. lste ronde Mej. A, Roijaards en Mej. J. Scholten slaan Mevr. van den Arend en Mevr. Baden 60, 6—4. Heeren Dubbelspel. lste ronde K. H. Bosman en H. J. Daam Jr. slaan C. P. J. Verhallen en L. P. van der Weijden 63, 62. Mr. J. G. de Hoop Scheffer en Mr. D. P. C. de Hoop Scheffer slaan H. van Vuuren en B. Stark 63, 6—4. F. J. Thoolen en Th. Maris slaan J. Lauer en M. Thoolen 63, 61. W. de Beaufort en R. Fabius slaan L. J. N. Jongmans en E. N. J. Jongmans 64, 61. VACANTIE. Cliché „Notenkraker". Het personeel op een groot kantoor in New-York verneemt, dat de directeur, die een vacantiereis naar Europa maakt, voor den terugreis de boot gemist heeft en reageert daarop zooals de teekenaar het weergaf. Op geestige wijze laat hij zien hoe de correcte kantoormenschen, ieder naar hun aard, zich voor iets anders dan hun dagelijksche werkzaamheden interesseeren. Dat de ongewilde verlenging van vacantie aan anderen dan de persoon in kwestie zooveel vreugde bezorgt, is mede de geestige kant van deze caricatuur. De in Bergen hun vacantie doorbrengende directeuren behoeven door het aanschou wen van deze teekening echter nog niet tot de conclusie te komen, dat hun zaken ge heel misloopen als ze afwezig zijn. Een verstandig directeur kan weten, dat de meest correcte bediende niet steeds zoo gespannen werkt, als hij bij zijn aanwezigheid blijkbaar doet. Gemengd Dubbelspel. lste ronde R. Gravin van Randwijk en Jhr. A. C. van Randwijk slaan Mevr. Boelmans ter Spill en Mr. P. Boelmans ter Spil 61, 6—2. Mej. N. Peet en Th. Verkleij slaan Mej. E. D. Maas en O. Maas Jr. 64, 62. Mevr. A. G. de Hoop Scheffer en Mr. H. D. A. van Reenen slaan Mej. L. Meerens en J. Berlage 6—2, 63. De uitslagen van den tweeden dag zijn als volgt; Gemengd Dubbelspel. lste ronde Mej. A. Royaards en W. Westerman W. O. Mevr. J. van den Arend en H. J. F. K. van den Arend slaan Mej. M. van Rompu en J. Lauer 61, 7—5. Mej. Bleijdenstein en Mr. J. J. H, J. van Reenen slaan Mevr. J. J. VerffHolthuis en J. M. Verff 6—2, 6—2. Frau von der Heijden en Mr. J. G. de Hoop Scheffer slaan Mej. A. Daam en H. J. Daam Jr. 6—3, 6—4. 2de ronde Mevr. J. van den Arend en H. J. F. K. van den Arend slaan Mej. M. Peet en Th. Verkleij 9—7, 6—2. Mevr. M. Baden en G. B. M. van Straelen slaan Mej. H. Wegener en F. J. Thoolen 75, 63. Mej. A. Schmier en F. C. Schimmelpennink van der Óyen slaan Mevr. M. N. van WijnneNijhoff en Mr. P. Offers 60, 62. Mej. Blijdenstein en F. Elhorst slaan Mej. R. Bonhomme en J. Werleman 63, 68 en 61. Dames Enkelspel. lste ronde Frau von der Heijde slaat Mevr. M. Baden 63, 46, 64. 2de ronde Mej. L. E. Dekker slaat Mej. R. Bon homme 86, 61. Mej. A. Schmier W. O. Dames Dubbelspel. lste ronde Mej. D. en C. Blijdenstein slaan Mej. A. Schmier en Mej. R. Bonhomme 75, 75. R. Gravin van Randwijck en Mej. L. E. Dekker slaan Mevr. van SaaienVriesendorp en Mevr. L, HernLaan 60, 46, 60. Heeren Dubbelspel. lste ronde F. C. Baron Schimmelpenninck van der Oyen en P. Resink slaan K. Holwerda en Jhr. J. van Panhuys 64, 75. Mr. H. D. A. van Reenen en Mr. P. Boelmans ter Spil slaan H. J. Schuurman en O. Maas 86, 810, 8—6. P. Bouwman en Jhr. A. C. van Riemsdijk W. O. 2de ronde W. F. Westermann en A. Kuipers slaan F. H. Lie en Tjan 61, 62. F. Elhorst en J. W. C. Hern slaan H. J. F. R. van den Arend en P. B. M. van Straelen 6—2. 6—3. F. C. Baron Schimmelpenninck van der Oyen en P. Resink slaan K. H. Bosman en H. J. Daam Jr. 2—6, 8—6, 6—1, Mr. H. D. A. van Reenen en Mr. P, Boelmans ter Spil slaan W. de Beaufort en K. Fabius 7—5, 6—1. Mr. D. van Aalst en Mr. J. J. H. J. van Reenen slaan Mr. P. Janssen en J. Werleman 6—2, 6—3. J. Nielsen en E. Nielsen slaan B. de Wever en M. Houtsappel 60, 62. Heeren Enkelspel. lste ronde. J. J. Koper W. O. L, J. N. Jong mans W. O. 2de ronde R. de Wever W. O. retered. J. Nielsen slaat F. C. Baron Schimmelpenninck van der Oyen 60, 60, Mr. P. Janssen W. O. M. Houtsappel W. O. Th. Maris slaat F. H. Lie 62, 6—1. A. Kuipers slaat J. J. Koper 60, 60. Jhr. A. C. van Riemsdijk slaat L. J. Jongmans 60, 63. H. J. F. R. van den Arend slaat K. H. Bosman 7—5, 64. Mr. D. J. van Aalst slaat W. F. Westermann 61, 63. W. C. Hern slaat P, B. M. van Straelen 61, 6—0. A. Nielsen slaat J. Werleman 60, 64. P. Re sink slaat F. Elhorst 61, 61. 3de ronde. J. Nielsen slaat R. de Wever 62, 62. H. J. F. R. van den Arend slaat Jhr. J. van Panhuys 60, 61. E. Nielsen slaat P. Resink 61, 6—1. Th. Verkleij slaat Jhr. A. C. van Riemsdijk 63, 3—6, 6—3. De leiding van de wedstrijden berustte bij Mr. H. D. A. van Reenen, F. C. Schimmelpenninck van der Oyen en C. Schimmelpenninck van der Oyen. ADVERTENTIËN. BEZOEKT DE rustig gelegen in het Parnassiapark, BERGEN AAN ZEE. (Uitsluitend le klas consumptie). DORPSTRAAT 6, - BERGEN (N.-H.) TELEFOON 107 Agent der Simplex Rijwielen. Speciale Reparatie-inrichting voor AUTO's en MOTOREN. VOOR FAMILIES SPECIALE 7-PERS. TOERWAGEN (PAIGE) TE HUUR

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1929 | | pagina 15