Gelukkig heeft de oude Enkhuizer het ditmail bij het verkeerde einde gehad en kan verklaard worden, dat ook de gepasseerde dagen in Augus tus dagen van schitterend zomerweer konden wor den genoemd. Aan zee heeft men de gunstige gevolgen hier van ondervonden, het aantal gasten, ook dat er thans nog verblijf houdt, was er grooter dan ooit en met beslistheid kan verklaard worden, dat hon derden daar vergeefs hebben gepoogd, een onder dak te vinden. De trek naar zee viel ook in Egmond aan Zee waar te nemen, waar men in de drukste weken ook geen plaats had voor de vele gegadigden en over het algemeen over het seizoen tevreden is. Het is onze vaste overtuiging dat Bergen aan Zee een grootsche toekomst tegemoet gaat en als wij ons over iets verwonderen, dan is het wel hier over, dat niet meerdere ondernemers er toe over gaan te Bergen aan Zee gelegenheden voor het verblijven van families te scheppen. Wie het drukke strandleven te Bergen aan Zee dezen zomer heeft gadegeslagen, heeft kunnen con- stateeren, dat het vooral de jongere families zijn, die graag naar zee trekken. Het tramvervoer van Bergen naar Bergen aan Zee was dit seizoen dan ook zeer groot. De ongedwongen vrijheid, die er aan het strand heerscht, alsmede de heerlijke wandelgelegenheid in het 1200 H.A. groote duingebied, voor de na tuurliefhebbers, maken het verblijf in Bergen aan Zee dan ook bizonder aantrekkelijk. De mooie dancing in Nassau-Bergen is ook dit jaar een gewaardeerde attractie gebleken, terwijl dit eveneens getuigd kan worden van de door den heer De Jager geboden gelegenheid om in de dui nen de rijsport te beoefenen. Ook in Bergen-Binnen was dit jaar wij be toogden dit reeds eerder het aantal zomergas ten grooter dan ooit te voren. Door het aanvan kelijk slechte weer op de Zondagen, was het vóór seizoen niet gunstig. Het seizoen kan in Bergen in alle opzichten evenwel gunstig genoemd worden. 's Avonds was de Rustende Jager als steeds het centrum van de gezelligheid. Ook op de terrassen van De Oude Prins, het Oranje-Hotel, Hotel Kreb, Theo Berkhout, Zandwijk en Noorderveen viel in dit seizoen, dank zij de heerlijke zomeravonden, een groote drukte waar te nemen. Bergen is dit jaar weer bij uitstek een van de geliefdste vacantie-oorden in ons vaderland ge bleken. Nog wachten ons een 14 dagen van gezellige z>- merdrukte. Zij, die dan Bergen gaan verlaten, doen verkeerd, als zij denken, dat het leven in Bergen des winters geen afleiding biedt. Het aantal forensen, dat zich in den loop der ja ren vestigde, is reeds thans zeer belangrijk en zal, wanneer in 1931 de nieuwe wet tot regeling van de financiëele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten--in- werking treedt, ongetwijfeld nog meer toenemen. Voor velen is in Bergen het leven, ook in de wintermaanden, vaak drukker dan in de stad. Dank zij de goede dilettanten-tooneelvereenigingen, die er in Bergen zijn en die alle hun avonden met een gezellig bal besluiten, bestaat er in Bergen gele genheid te over, om eens een avondje uit te gaan. Voor hen, die van goede tooneelspelkunst willen genieten, is het goed te weten, dat er in Berge.i ook een Kunstkring bestaat, die driemaal in het winterseizoen de beste tooneelgezelschappen naar Bergen laat komen en iedereen in de gelegenheid stelt, om voor 6.per seizoen deze drie voor stellingen bij te wonen. Deze Kunstkring viert in December a.s. reeds zijn 10-jarig bestaan. Wie lid van dien Kunstkring wil worden, kan zich daarvoor opgeven aan de penningmeesteres Mevr. Blokvan Wachem, Breelaan, alhier. CONCERT in den Muziektuin te Bergen op Dinsdag 20 Aug. 1929, des avonds 8 uur door „Bergen's Harmonie". Programma: 1. „Le Fringant", marsch F. Rousseau. 2. „Lustspiel-Ouverture", Kéler-Béla, 3. „Esmeralda", wals M. J. H. Kessels, 4. „Les Bords de la Verne", fantaisie, L. Ludovic. Pauze. 5. „Théoludo", ouverture, L. Langlois. 6. „Linous et Dentelles", wals F. Popij. 7. Fantaisie uit de opera „Freischütz", C. M. von Weber. 8. Marsch finale. EEN RIJTOER IN BERGEN EN OMGEVING. Gelukkig zijn er nog tal van gasten, die gebruik maken van de gelegenheid, door de stalhouderij van den heer Schouten geboden, om per landauer door Bergen en de naaste omgeving te toeren. Wie de keurig verzorgde paarden en rijtuigen aanschouwt, die deze stalhouderij er op na houdt, staat eenvoudig verbaasd, hoe het mogelijk is, dat zoo iets in onzen mechanischen tijd nog kan be staan. De heer Schouten heeft echter liefde voor zijn vak en verzorgt dan ook zijn paarden, rijtuigen en tuigen op een wijze, die daarvan getuigenis afleg gen. In een onderhoud verzekerde hij ons, dat hij ieder jaar zich de vraag stelt, of hij zijn belangen niet beter dient door de kostbare stalhouderij op te heffen en zijn geheele expeditie-onderneming mechanisch te voeren. „Steeds kom ik daartoe IN HET BOSCH TE BERGEN. echter niet, omdat ik nu eenmaal bizonder veel van paarden houd". Wij hopen, dat onze gasten hem zoodanig zullen blijven begunstigen, dat Bergen niet voorgoed de toerende landauers, die zoo n aardig aspect geven langs onze wegen, zal moeten missen. 30-JARIG JUBILEUM VAN BERGENS HARMONlB. Bergen's Harmoniecorps vierde Zondag zijn zes de lustrum in den met nonderden lampions, die door de v. V. V. beschikDaar waren gesteld, ver sierden muziektuin. Voor dit jubileum was de medewerking verkre gen van oe broedercorpsen uit z.. en N.-bcharwou- oe, die eveneens onder leiding staan van den emi- nenten dirigent, den heer J. Pranger. Lie vier corpsen voerden gemeenschappelijk een feestmarsch uit, die over het geheele aorp schalde en concerteerden bovendien ieder atzonderlijk een drietal nummers. Vooral de corpsen uit N. en L.- Bcharwoude bewezen, wat er door ernstig studee- ren bereikt kan worden» l)ez£- muziek was in één woord af. In alle opzichten kan de avond voor Bergen s Harmonie geslaagd genoemd worden. Be muziektuin is een ideale gelegenheid, de ver lichting verhoogde het fantastisch aanzien en het aantal bezoekers, dat tot 12 uur de concerten volgde, was groot. Be belangstelling, die het jubileerende corps mocht ondervinden, leverde bovendien het bewijs, dat Bergen de jongens van de Harmonie op prijs stelt en zich bewust is, dat in een plaats als Ber gen dit corps niet gemist kan worden. Be Beschermheer, oud-burgemeester J. van Reenen, hield een speech, waarin hij verzekerde dat het hem aangenaam was, het corps door het beschikbaar stellen van den muziektuin van dienst te kunnen zijn en waarin hij hulde bracht aan de respectieve directeuren, die het corps hadden ge leid. Speciaal huldigde hij den heer Beekman, die vele jaren het Directeurschap had waargenomen, maar deze functie door drukke werkzaamheden had moeten neerleggen, doch die vanaf de oprich ting deel van het corps uitmaakt en daarin nog lustig zijn partij speelt. Spr. eindigde met den wensch, dat Bergen's Harmonie onder de eminente leiding van den heer Pranger zal groeien en bloeien. De Burgemeester, Mr. H. D. A. van Reenen, ver zekerde, dat de gemeente Bergen's Harmonie even zeer op prijs stelt en deed uitkomen, dat het corps den dank van allen verdient, omdat het steeds klaar staat, de feestelijkheden in Bergen op te luisteren. De Voorzitter van het corps van N.-Scharwoude huldigde namens de concerteerende corpsen Ber gen s Harmonie door het aanbieden van een bloe menmand, terwijl de heer D. A. Klomp namens de Handeldrijvende- en Industrieele Middenstands- vereen., De Hanze en de V. V. V. het corps ene koperen blaasinstrument aanbood. De Voorzitter, de heer P. Blankendaal, die reeds in zijn openingswoord den Beschermheer en het Gemeentebestuur dank had gebracht voor den steun, dien het corps steeds van hen mocht onder vinden, deed voorts in de pauze nog mededeeling, dat enveloppes met inhoud waren ontvangen van de Winkeliersvereen. en de Rustende Jager en dat bloemstukken waren ingekomen van „De Masker spelers" en de Gymnastiekvereen. „Be Quick". Ook van andere zijden mocht het jubileerende corps bewijzen van sympathie ontvangen. VOLKSSPELEN TE OOSTDORP. Het Comité voor de Volksspelen te Oost- dorp heeft eenige weken met -animo verga derd en gewerkt om de volksspelen, welke Zondag 18 Aug. a.s. op de terreinen aan den Turfweg, respectievelijk van de heeren I. Min en J. den Das, zoo goed mogelijk te doen doorgaan. Het Gemeentebestuur heeft welwillend medewerking en verschillende concessies ver leend. Zoo ontving het Comité van het Ge meentebestuur 25 gulden, welk voorbeeld reeds door enkele particulieren gevolgd werd, iets, waarvoor het Comité zeer dankbaar is, juist omdat de geldmiddelen niet ruim zijn, daar het circuleeren met lijsten niet werd toe gestaan. Verder gaven vele particulieren gif ten in natura, welke voor de prijzen -bestemd zijn. Wij waren dezer dagen in de gelegen heid een en ander te zien en konden consta- tceren, dat het wel de moeite waard is. Het Gemeentebestuur heeft ook goedgevon den, dat de Turfweg tijdens de spelen afge sloten wordt, zoodat men op de terreinen geen hinder van het verkeer ondervinden zal. Als het weer meewerkt en de animo der Oostdorpers is zoo groot als die van het be stuur der Volksspelen, dan zullen deze zeker naar wensch slagen. Grapjes. Het pas getrouwd paartje was aan het wandelen in de beschaduwde laan en genoot van de intieme rust. Maar helaas, in ieder paradijs is een slang en plotseling werd hun rust gestoord door een auto, die in volle vaart kwam anarijden en hen langs den berm van den weg wierp. Weet u het nummer? vroeg een agent van politie, die een groot notitieboek voor den dag haalde en aanstalten maakte om te noteeren. Zeker, zei de echtgenoot, toevallig vormden de eerste 2 cijfers den leeftijd van mij zelf en de laatste 2 cijfers dien van mijn vrouw. De vrouw kwam hiertegen in protest. Jan, zei ze, laat maar loopen! We zullen het geval nog wel eens bekijken. Jong getrouwd vrouwtje: Zeg mannie, zou er wel iemand op de wereld zijn geweest, die vol gens zijn geweten tot zijn vrou wzou kunnen zeg gen: Jij bent de eenige vrouw, die ik ooit heb liefgehad? Haar man: Ik denk, dat er één zoo'n man is. Zij: O, dat ben jij dan zeker, schat? Hij: Neen, Adam. Ze was jong weduwe geworden; haar man sneuvelde op het veld van eer, onder den oorlog. Ze bleef weduwe tot na den oorlog, doch toen her trouwde zij en ze ging met haar tweeden man naar 't kerkhof, waar de eerste man met eenige anderen onder een monument begraven lag. Ja, hier rust hij, mijn dappere man, sprak zij. Zonder den oorlog zoudt gij waarschijnlijk nu niet mijn man zijn Ja zuchtte hij, de oorlog is een vloek voor de menschen Jongeman: Dokter, ik voel me ellendig. Ik kan niet slapen, niet eten, m'n gedachten niet bij mijn werk houden, in één woord het leven is me 'n nachtmerrie. Wat raadt u me aan te doen? Dokter: Vraag de jongedame ten huwelijk. „Ja", zei de professor op een privatissima tot zijn studenten, bij ons in de familie bestond wel een medische traditie. „M'n grootvader was een goed plattelandsdok ter, en mijn vader werd een bekend stadsdokter, en ik zelf bracht 't tot professor „Dan is 't te hopen", merkte een van de studen ten oolijk op. „dat uw zoon nog eens 'n knap pro fessor wordt."

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1929 | | pagina 15