I Rennen en Draverijen L. Grootste sorteering hier ter stede. op Zondag 1 September 1929, WILLEM BOEKEN, LANGESTRAAT 28. LANGESTRAAT 28. TELEFOON 150. S. ZWAAN Karei de Grootelaan 20, Bergen. - Tel. 83- M.V. Eennemer Sportclub te Almaar. le ALKMAAII, P. J. BORST, - Schoolstraat 4, Telefoon No. 13. IN DE RUSTENDE JAGER. In de Rustende Jager heerscht des avonds nog steeds een gezellige drukte. De liefde voor het dansen blijft nog zeer groot, waardoor er des avonds in de dancing geen plaatsje onbezet is. Ook de concertmuziek van het orkest onder lei ding van den heer Moscoviter vindt bij velen steeds de gewenschte waardeering. DE ABDIJ TE EGMOND WORDT HERBOUWD. Uit onze vaderlandsche geschiedenis kan men weten, dat te Egmondbinnen een in 889 door Dirk I, graaf van Holland, gestichte abdij heeft ge staan, die door de Friezen werd verbrand en in 977 door Dirk II werd herbouwd. In 1573 werd deze beroemde abdij, die eeuwen een centrum van geestelijk leven was geweest, door de troepen van Senoy verbrand en sinds dien verdween in den loop der tijden zelfs de bouwval, aangezien de boeren de materialen voor de wegen gebruikten. Sinds eenige jaren werden opgravingen naar de fundamenten gedaan en bestonden er plannen om deze abdij, die in Egmond Binnen heeft gestaan, te herbouwen. De bisschop van Haarlem, Mr. Aengenent, heeft hiervoor thans toestemming verleend aan de Bene dictijnen orde, die aan den architect Kropholler te Amsterdam opdracht voor den bouw hebben ver leend. De kosten voor den bpuw worden op IK millioen gulden geraamd. Men hoopt binnen twee jaar met den bouw gereed te zijn. Het bouwwerk, dat in klinkers zal worden op getrokken, wordt een kunstwerk van moderne ar chitectuur en zal, evenals de vroegere abdij, met drie torens versierd worden. ONGELUKKEN. De afgeloopen week veroorzaakte in Bergen nogal wat ongelukken. Tijdens de Volksspelen te Oostdorp werd bij het katknuppelen het 14-jarig dochtertje van een der bewoners, den heer B., dermate door een met een ijzeren bijtel voorziene knuppel getroffen, dat zij bewusteloos naar het Centraal Ziekenhuis in Alk maar vervoerd moest worden, waar haar toestand thans gelukkig geen zorg meer baart. Dinsdag reed een der gasten, terwijl hij de Broekbeeklaan in keek, met zijn motor tegen een van den bouw der kapel van het pensionaat ko mende vrachtauto, met het gevolg, dat hij verwon dingen bekwam en zijn motor werd vernield. Woensdagmorgen werd tusschen Egmond en Bergen een 12-jarig wielrijder, toen hij afstapte om een autobus te laten passeeren en daarbij kwam te vallen, door een motorrijder aangereden, met het gevolg, dat hij in bewusteloozen toestand en een hersenschudding per auto naar zijn woon plaats Haarlem moest worden gebracht, waar hij Donderdag overleed. Woensdagmiddag kwart voor vijf reed tengevol ge van een verkeerden wisselstand een van Alk maar komenden tram tegen een op het perron te Bergen stilstaanden tram, waardoor materieele schade ontstond en de trams van 6.02 en 6.30 uit Bergen aan Zee niet konden vertrekken. EEN KABELJAUW VAN 25 POND. Een onzer gasten, de heer L. J. Rousjeou te Leeuwarden, wist de 16e op het strand met zijn wandelstok een kabeljauw te bemachtigen, die niet minder dan 25 pond woog. Dit was zeker een merkwaardige vangst. De heer Rousjeou was zoo vriendelijk de kabel jauw aan den badman die steeds zoo actief waakt voor de veiligheid van de honderden in zee badende gasten te schenken, die met zijn familie ten zeerste ingenomen was met deze uit zee aange spoelde zilverschat. Bij het openmaken bleek, dat de kabeljauw te lang boven water lucht gehapt had, waardoor een blaas dermate met lucht gevuld was, dat het beest, dat in de diepte der zee thuis hoort, niet meer naar die diepte had kunnen terugkeeren. MOTORRACES TE ALKMAAR. De liefhebbers van de Motorracessport kunnen Zondag hun hart ophalen. „Alcmaria", de wakkere V. V. V. te Alkmaar, organiseert op het Sportpark aan de Nieuwpoorts- laan te Alkmaar in overleg met de K. N. M. V. motorraces, waarvoor de beste rijders uit ons land zich lieten inschrijven. De races vangen om 1 uur aan en zijn om 5 uur geëindigd. DUINVERMAAK. A.s. Zondag, 25 Augustus, des avonds half acht uur concerteert de bekende Mannen-Zangvereeni- ging Harpe Davids van Amsterdam, directeur de heer H. Lindeboom, in den lommerrijken tuin van Duinvermaak. Door bovengenoemd koor zal o. a. worden ge zongen de twee meesterwerken: Jerusalem, van Olman, en Zigeunerleven van Roeske. De inwoners van en de nog aanwezige gasten te Bergen wachten a.s. Zondag door bijwoning van dit concert een paar genotvolle uren. Vermelden wij nog dat de entree geheel vrij is en de consumptieprijzen niet worden verhoogd. Grapjes. „Ik wou dat ik een klein broertje had om in mijn poppenwagen te rijden, mammie", zei Elsje. „Mijn poppen breken altijd, wanneer de wagen omvalt". Oude dame: Ik zie, dat fooien geven verbo den is. Portier: Ja, mevrouw. De appelen in 't para dijs waren ook verboden. tien dagen in Italië hebt gereisd, behoef je je nog niet te verbeelden, dat je een tweede Mussolini bent." Boerin: „Ik heb al een week geleden een pak met medicijnen verwacht, en ik heb nog niets ont vangen". Beambte: „Hier heeft u een formulier. Wilt u zoo goed zijn daarop uw klacht te vermelden?" Boerin: „Nou, als je het dan moet weten, 't was pijn in de buik". „Kt)k moeder, Vader probeert zijn beenen aan te raken (London Opinion). Ik wil nooit meer met een vrouw een wedden schap aangaan. Als je met een vrouw wedt, verlies je altijd. Zelfs wanneer je wint, ben je nog slecht af. In een verborgen hoekje van de balzaal, zacht beschenen door het licht, vertelde ze mij met haar melodieuze stem welk soort van vrouw ik zou trouwen. Waarom heeft een vrouw daar toch altijd plezier in? Zij had alle kwaliteiten opgenoemd van het we» zentje, dat ik eens mijn vrouw zou moeten noe men. Toch besloot zij: „U zult trouwen met een meisje, dat het niet prettig zal vinden om in den regen te loopen". „Hierin vergist ge u", antwoordde ik. „Ik zal een meisje trouwen, dat wèl graag in den regen loopt". Haar oogen dansten. „Zullen we wedden?" vroeg zij. „Waarom u maar wilt", stemde ik toe. „Dan om een paraplu", antwoordde zij. Toen scheidden wij. Ik heb het meisje getrouwd waar ik mee wedde. Het is een meisje dat graag in den regen loopt. Dus won ik. Zij kocht een paraplu voor mijop mijn reke ning. Ik wil nooit meer met een vrouw wedden. Mevr. Pantoffel (tot haar echtgenoot, die voor één keer zijn wil heeft doorgedreven): „Willem, begrijp nu voor eens en voor altijd: „omdat je nu ADVERTENTIEN. Middelbaar Dipl. Muziekpaed. Verb., geeft VSOOL-, quartet e.a. ensemble- lessen te Bergen en omstreken. Brieven Nic. Maesstraat 42, Am sterdam. Afdeeling I Kantoorboekhandel, Advertentie bureau, Electr Drukkerij, Schrijf machines. Afdeeling II Lederwaren, Reisartikelen, Reis koffers, Badartikelen, Wandel- kaarten, Gidsen, Souvenirs van de Kaasmarkt. Afdeeling III Schrijf- en Teekenbehoeften, Specialiteit Kantoorboeken. VISCH- EN WBLDHANDEL. op de baan aan de Hieiiwpoortslaaii, 's namiddags halt' twee. Toegangsprijzen: Jste Terrein aan de Niouwpoorlslaan f2.50. 2de Terrein aan de Zimdersloot I I. Dames, alsmede kinderen beneden 10 jaar, op beide terreinen halfgcld. Depot „NUTRICIA". Wijnen „Kempinski". - Comestibles. Fijne Vleeschwaren, 2WF" Billijke prijzen!!! Vragen en bezorgen te Bergen en Bergen aan Zee.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1929 | | pagina 15