JBergen aan Zee. Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode N.V. BOUW-EXPLOITATIE-MAATSGHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE", 21e Jaargang. No. 1. van ZATERDAG 31 MEI 1930. TWEEDE BLAD. Voorname, met breed, helder wit strand. Geen stpf Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Ttennisbanen (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H. A. der prachtige duinen en duinbosschen voor bad gasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cents worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor, Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden en andere inlichtingen wende men zich tot de Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. N.V.Bouw-exploit.-Maatschappij „Bergen aan Zee". Het is ook voor heeren verplicht in badcostuum te baden. Een badkoets mag niet langer dan 45 minuten door denzelfden persoon gebruikt worden. Het bad is geopend van des morgens 7.30 uur tot 12 uur en van des middags 1.30 uur tot 5.30 uur. 1 Bad met volledig costuum en handdoek 0.60 1 Bad alleen met handdoek 0.40 1 Kinderbad met volledig costuum en handdoek 0.40 1 Kinderbad alleen met handdoek0.30 ABONNEMENTEN voor: 10 Baden met volledig costuum en hand doek f 5.75 10 Baden alleen met handdoek 3T75 10 Kinderbaden met volledig costuum en handdoek 3,75 10 Kinderbaden alleen met handdoek 2.75 Abonnementskaarten, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar niet meer geldig. Onder Kinderbaden worden begrepen, die voor kinderen beneden tien jaar. Extra handdoeken worden verstrekt tegen be taling van tien cent per stuk. Zij, die een volledig bad betalen, hebben het recht hun eigen badcostuum kosteloos in bewaring te geven. Men wordt beleefd verzocht de voetenbakjes niet in de badkoets leeg te storten. STRANDSTOELEN, Eén stoel per één uur of korter 0.15 Eén stoel per twee uur of korter 0.20 Eén stoel per dagu 0.50 Eén stoel per week2.30 Eén stoel per maand8.00 Eén stoel per seizoen16.00 Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbare) op het strand per dag 0.15, per week0.50 De Directie behoudt zich het recht voor, om alleen des Zondags de stoelen van houders van week-, maand- of seizoenstoelen, aan anderen te verhuren, tenzij genoemde houders van deze stoe len zelf gebruik wenschen te maken, alsdan zoo mogelijk bij vooruit bericht. Des Zondags worden er geen stoelen per dag verhuurd. Op het strand bij de badkoetsen zijn steeds aan wezig twee zwemmers voor het verleenen van hulp bij eventueele ongelukken. In het gebouwtje voor eerste hulp bij ongelukken bevindt zich een brancard, een volledige verbandtrommel, een zuurstofapparaat, terwijl het badpersoneel onder wezen is in het verleenen van dadelijke hulp. Bui ten badtijd vervoege men zich in geval van nood bij C. Schotten, Witteweg 15 nabij het Station. De Baddirectie „BERGEN AAN ZEE". ZONNEBAD. De N. V. stelt voor de badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melden voor het lidmaatschap van het Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap vopr de badgasten en villabewoners een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van de badplaats zooveel mogelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie. Ie. Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin: 1 a. voor een gezinshoofd (vader of moeder) 6.00 voor vier weken of korter; b. voor het tweede gezinshoofd 4.00 voor 4 weken of korter; C. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is 1.50 voor 4 weken of korter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.00 voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar 2.50 voor 4 weken of korter; f. kinderen beneden 12 jaar van dit gezin zijn vrij mits in begeleiding van één der beide gezinshoofden, de kinderjuffrouw of ver zorgster van dit gezin, die een diploma moet hebben; g. één logé van dit gezin 1.50 per week of korter. 2e. Afzonderlijke kaarten worden slechts aan vol wassen personen afgegeven ad 6.00 voor vier weken of korter. Ieder lid neemt zijn eigen badcostuum en hand doek mee. Voor de leden is gereserveerd een mooi gedeelte duinterrein bij de badkoetsen. Hierop mogen de leden tenten of vierkante doekomheiningen plaatsen, waarin zij zich kunnen ontkleeren, om zich vanflaar-uit in badmantel langs de daarvoor bestemde trap naar het bad bij de badkoetsen te begeven om aldaar in den tijd dat het bad geopend is, onder toezicht te baden. De tent of de doekomheining moet duidelijk zichtbaar het nummer van het diploma hebben. De badmantels, waarop het diploma zichtbaar gedragen moet worden, worden aan den daarvoor bestemden kapstok op het strand gehangen. Het aan- en uitkleeden ijj een tent of in een ge heel door doek afgesloten vierkant is verplichtend gesteld. Op het Zonnebadterrein mag men niet zonder badcostuum vertoeven. De leden mogen baden zoo dikwijls zij verkie zen, zonder verdere betaling. De tenten mogen blijven staan echter geheel voor risico van de eigenaars. De Maatschappij en hare aangestelden kunnen ?ich niet daarmede be moeien. Indien gewenscht, wordt voor de damesleden een afzonderlijk deel van het terrein afgezet. Ter wille van de controle moeten de vaste ten ten zoowel als die, welke telkens weer afgebroken worden, duidelijk zichtbaar gemerkt zijn met het nummer, vermeld op het diploma. De leden zijn gehouden de instructies van het toezichthoudend personeel bp te volgen en zich na het baden direct naar het. gereserveerde duinter rein te begeven. Zij mogen, in badcostuum niet op het strand blijven vertoeven. Gerekend wordt op de n(edewerking van de le den ten aanzien van de naleving van dit reglement, het gebruik van het terréingb.v. niet op de helling van den zeeTïant loopenden hetgeen verder voor den goeden gang van zaken ripodig is. De Vennootschap-zal gerechtigd zijn het lid maatschap vóór dezen bestemden tijd te doen eindigen tegen eene evenredige restitutie van betaalde contributie. Buiten den door de Directie vastgestelden bad tijd mag niemand op het terrein vertoeven, vooral niet des nachts. Er zijn strandtenten te huur a 2.00, 2.50, 3.00, 3.50 en 4.00 per week. DE BADDIRECTIE. TARIEF: Tennisbanen 0.50 per uur en per persoon. Knipkaarten voor 10 uur 4. Voor kinderen in de morgenuren, voor zoover daartoe gelegenheid bestaat 10 cent per uur. Voor spelen na 6 uur gelieve men zich vroegtij dig tot den baanknecht te wenden. Voorts raadplege men het reglement der baan. TER OVERWEGING. Aangezien ik vermoed, dat op het tijdstip, waar op het eerste nummer van de „Badbode" in 1930 zal verschijnen, er in Bergen nog maar weinig of geen badgasten zullen verblijven, wil ik, gebruik makende van de mij door de Redactie zoo vrien delijk aangeboden ruimte in de „Badbode", mij daarom wenden tot de Leden der V. V. V. De vraag dan, die ik hier zou willen behandelen is deze: „Wat houdt het lidmaatschap der V. V. V. eigenlijk in?" En als ik dan meteen het antwoord, op grond van mijne ervaring als Secretaris, hier laat volgen, dan luidt dit antwoord: „Het lidmaatschap van de V. V. V. houdt in, dat ik, Lid, per jaar mijn contributie betaal, dat ik als het mij schikt, ook wel op de jaarvergadering kom en dat ik mij daar het recht voorbehoud over de gang van zaken mijne meening te zeggen. Daar naast verlang ik van het Bestuur dat het er voor zal zorg dragen, dat er voldoende vreemdelingen naar ,^eréen zullen komen, opdat mijn pension be hoorlijk bezet of mijn huis aan nette menschen verhuurd zij". Indien dit antwoord juist is, zou ik verder willen vragen: „Is deze onderlinge verdeeling van werk zaamheden billijk te achten?" Vast staat, dat het Bestuur, zoo ieder voor zich als allen gezamelijk, van meening is, dat het zijn van Bestuurslid der Vereéniging hun eenvoudiweg de verplichting oplegt naar beste krachten mede te werken om te komen tot de verwezenlijking van het doel, zooals dit in de Statuten der Ver- eeniging nader is omschreven. Maar de Leden? Hebben deze wernelijk niet meer verplichtingen dan boven omschreven? Zoo neen, dan zijn die verplichtingen te gering van om vang in vergelijking met die van het Bestuur! Daarom zou ik voor de toekomst een andere, naar mijne meening billijker, verdeeling van de taak, welke de Vereeniging op zich heeft geno men, willen voorstellen en wel de volgende: Het Bestuur neemt op zich het Vreemdelingen verkeer te bevorderen door vreemdelingen op alle, daarvoor in aanmerking komende wijzen, te bewegen, hunne vacantie in Bergen door te bren gen of zich daar metterwoon te vestigen. De Leden zorgen er voor, dat die vreemdelin gen, eenmaal in Bergen zijnde, er ook tot hun volle tevredenheid verblijven en ook weer terug komen. Deze taak nu kunt Gij allen, Leden der V. V. V. niet alleen zonder kosten, zonder moeite, maar slechts met een beetje goede wil op U nemen, Gij moet die ook op U nemen, wilt gij, dat Bergen blijft, wat het tot op heden is! Gij behoeft U slgchts af te vragen, wat wenscht het meerendeel der gasten, die naar Bergen ko men. En dan kunt ge die vraag zelf beantwoorden, als gij geen vreemde in Jeruzalem zijt, want gij weet het uit ervaring of bij intuïtie, dat het betere soort publiek, dat gij toch bij voorkeur in onze Gemeente wenscht, niet meer verlangt dan een behoorlijke behandeling en daarnaast de noodige rust om van de natuur, die hun, stedelingen, het gansche jaar door ontbreekt, te genieten. Voorwaar, beide eischen zijn noch onbillijk, noch voor U onmogelijk om te vervullen. Geen gast toch is het euvel te duiden, dat hij weigert het slachtoffer er van te worden, omdat gij op zekeren kwaden dag met hevige kiespijn zijt ontwaakt of omdat gij ruzie met Uw personeel hebt gehad. Geen gast, die uit de rumoerige stadsdrukte naar hier komt om eens een paar we ken uit te blazen en zijn zenuwen tot rust te bren gen, verblijdt gij er mede door hem te dwingen van 's ochtends tot 's avonds naar de geluidsgolven, die Uw radio al is die dan ook naar Uw zomerhuis overgebracht uitloeit, te luisteren. Geen gast, een enkele Nurks misschien uitgezonderd, zal het U erg kwalijk nemen, als het eten eens minder goed is uitgevallen, maar als hij daarover een kleine opmerking maakt, wees dan niet zoo belee- digd, alsof U het ergste onrecht wordt aangedaan. Wees dus een weinig soepel in den omgang met andere menschen en cijfer gedurende die enkele weken van het seizoen Uw eigen gewoonten weg, als U Uw gasten daarmede kunt gerieven! Gij kunt er ook voor zorgen, dat Uw aschbak- ken niet langer dan noodig, hetzij vol of leeg, op den openbaren weg staan en er aan denken, dat de bosschen niet de plaatsen zijn, waar U Uwe verroeste emmers of oude matrassen het beste kunt deponeeren. Gij kunt ook opvoedend werken en Uw gasten, Indien déze zich des avonds laat té uitbundig ge dragen, er op wijzen, dat kleine kinderen en zie ken, welke zich vroeg ter ruste hebben begeven, hiervan last ondervinden, kortom, gij allen, Leden van de V. V. V. moet méér dan tot nu toe naar beste krachten met het Bestuur mede werken ten behoeve, niet alléén en in de eerste plaats van Uw eigen belang, maar in het belang van ALLEN. De tijden van 15 jaar terug, toen de Hollandsche grenzen gesloten waren en men in Holland moest blijven, zijn voorbij. Het automoblisme werkt een langer verblijf op één plaats steeds meer tegen, reisbureaux en andere lichamen maken het den menschen steeds gemakkelijker om voor een luttel bedrag hun vacanties buiten de grenzen door te brengen, de concurrentie tusschen de zomervacan- tie-plaatsen in Nederland zelve, wordt van jaar tot jaar vinniger! Nog staat Bergen vooraan in de rij van bevoor rechte vacantie-oorden, nog wordt het aantal gas ten met het jaar grooter, maar daarnaast valt het helaas niet te ontkennen, dat ook het gehalte der bezoekers is gedaald en dat ieder jaar het aantal bij het Bestuur binnenkomende klachten over minder goede behandeling en over het verstoren der rustige omgeving, schrikbarend toeneemt. Weliswaar tracht het Bestuur daartegen te doen, wat in zijn vermogen is, maar ten eerste verneemt het slechts een deel der klachten en ten tweede is het kwaad dan reeds geschied en niet of slechts moeilijk ongedaan te maken. Want weet dit goed, leden van de V. V. V., .één familie, welke ontevre den en met grieven in het hart (onverschillig of deze gegrond zijn of niet) Bergen verlaat, doet aan ALLEN méér kwaad dan een propaganda ten koste van duizenden, kan goed maken! Mr. H. JUDELL, Secretaris V. V. V. Bergen, 31 Mei 1930. DE VREEMDELINGENLIJST. De hotel- en pensionhouders maken wij er op merkzaam op, dat het voor de juiste samenstelling van de vreemdelingenlijst gewenscht is, ook de gasten op te geven, die den Zaterdag, waarop de Badcourant verschijnt, in hun hotel of pension aan wezig zullen zijn. Ten gemeentehuize zijn voor hen, alsmede voor de verhuurders van gemeubileerde huizen gratis formulieren te bekomen, waarop de namen en woonplaatsen der gasten kunnen worden ingevuld. Zooals men weet, moeten deze formulieren Woensdags ten Raadhuize worden ingeleverd. De juiste samenstelling van de Vreemdelingen- lijst wordt ten zeerste bevorderd, wanneer men de formulieren Woensdagsmiddags vóór 4 uur ten Raadhuize bezorgt. De administratrice van de V. V. V., Mevr. EVENHUIS—NIEBOER.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 5