van het Bergerbosch, al het mogelijke de steun van overheidslichamen te verkrijgen om ook den aan koop van het bosch van de Bouw- en Bouwgrond maatschappij Bergen-Binnen ter grootte van 9 H.A., grenzende aan de Sparrelaan, welk bosch met het van den heer J, van Reenen aangekochte bosch groot 73% H.A. een geheel vormt, te ver zekeren. Wanneer de actie slaagt, is de gemeente Bergen in het bezit van een Natuurreservaat, dat het te genwoordige en de na ons komende geslachten tot zegen zal zijn. De kans van slagen zal ten zeerste worden ver hoogd, wanneer de opbrengst van de te houden particuliere inzameling toont, dat het de natuur vrienden ernst is dit buitengewoon mooie natuur gebied in het noorden van N. H. voor de gemeen schap te behouden. Het comité verzond aan de inwoners en tijde lijke inwoners van Bergen een circulaire waarin deze werden opgewekt voor het schoone doel hun bijdrage te geven en doet op alle natuurvrienden een beroep hun bijdrage te doen toekomen aan den penningmeester Mr. H. Judell te Bergen, het Informatiebureau van de V. V. V. of het gemeen tehuis te Bergen. De penningmeester zal gaarne per kwitantie over toegezegde bijdragen disponeeren, terwijl wekelijks in dit blad de ingekomen en toegezegde bedragen zullen worden verantwoord. Voor hen wie dit gemakkelijker is, kunnen ook bijdragen aan de redactie van dit blad worden verzonden. Aan giften en toegezegde bijdragen werd reeds het volgende ontvangen: J. van R. te Bergen 1000. de Heer en Mevr. E. L. S. te Bergen 1000. Mej, B. van 's-G, te Bergen 250. Mr. H. D. A. van R. te Bergen 150. H. L. Baron T. van A. te Bergen aZee 200. Mr. M. te Alkmaar100. P. T, te Bergen250, John. W. M. te Bergen250. E. J, V. te Bergen250, P. J. B. te Bergen100.— B. E. te Bergen200, J, P. K. te Bergen100. W. S. te Bergen aan Zee 25, J. R. te Bergen aan Zee 50. Jb. S. te Bergen aan Zee 50, J. V. te Bergen 50. J. M. de L. te Bergen 40. M. W. van G. te Bergen 25, Mej. J. van O. te Bergen 25. P. R. W. te Bergen 50, P. H. te Bergen15. A. C. te Bergen10.— Wed. M. G. te Bergen 15. H. H. W. K. te Bergen10 C. B. te Bergen 10. G. J. D. te Bergen 50. de Heer en Mevr. S. te Schoorl 5, Tj. N. A, te Alkmaar5, C. N. G, te Arnhem 10. C. K. te Alkmaar 10. D. A. K. te Bergen 100. Mr. H. J. te Bergen 100. J. H. W. S. te Bergen250 Totaal 4755.- Voor de Badgasten is het van belang te weten: lo. dat het Berger Museum naast het Postkantoor dagelijks te be zichtigen is van 1012 en 24 uur, op Zon- en Feestdagen alleen van 24 uur (bezoekers moeten zich aanmelden bij den heer G. Spruit, die den sleutel heeft, toegangsprijs 25 ct., ingang bij het tuinpoortje); 2o. dat de toegangskaarten voor wandelingen in de Berger duinen en bosschen uit sluitend verkrijgbaar zijn ten kantore van de Bad- directie te Bergen aan Zee aan de v. Hasseltstraat tegen betaling van 25 cents; 3o. dat het Duin museum in het Parnassiapark te Bergen aan Zee eiken dag is geopend van 96, toegang kosteloos. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten en bezoekers worden beleefd verzocht niets te beschadigen; 3o. dat de bekende collectioneur van moderne kunst, de heer P. Boendermaker, na schriftelijke aanvrage, belangstellenden in de ge legenheid stelt Donderdagsmiddags van 2 tot 4.30 zijn collectie, ondergebracht in de door hem in 1928 gestichte kunstzaal achter zijn woning, huize „De Klomp", Loudelsweg, te bezichtigen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een zilveren broche met bloedkoralen steentje; een nikkelen heerenhorlo'ge; een zwarte damespor- temonnaie met eenig geld; een grijze damesporte- monnaie met eenig geld en Yalesleutel; een zilve ren rozenkrans; een zonnebril. Verloren: een kindertaschje; een paar bruine kinderschoe nen; een damestaschje met inhoud; een bewerkt zilveren ring met een brujnen steen. RUÏNE. Oude Ruïne, met je verbrokkelde muren, Met een mantel van mooi klimop omhangen; Wat kan ik soms naar een stille meditatie In je plechtig nabijzijn verlangen. HOFVIJVER. Eens wolkte de wierook langs je gewelven, Klonken hymnen van die-gingen-ter-kerke. Thans dampt er benzine en gilt er de claxon; En de toerist gaat over de zerken. Met je statige stilte van voor vele eeuwen Zijn ook je kleurige vensters verdwenen; Thans zoeken er elkander de klimop-ranken En de lijster vliegt er doorkenen. Oude Ruïne, waar is je glorie van wierook, Je luister van waslicht en processie gebleven? Als wierook is je heerlijkheid vervlogen, Ruïne-zonder-ziel, zonder levenl Eens zal ik, Ruïne, je eenzaam lot moeten deelen, Wanneer komen zal het eind van mijn uren; Als ik oud man ben, gebogen en met rimpels, Zooals jou uitgemergelde muren. Oude Ruïne, je roem van voor vele eeuwen, Je ziel is in vernieuwd leven herrezen. Dat na dit kort leven, mijn ziel niet zal sterven, Zal mijn troost in fnijn eenzaamheid wezen. Fr. OTTEN. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 8 Juni, le Pinksterdag, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk (Dr. van Peltlaan), Zondag 8 Juni, le Pinksterdag, voorm, 10 uur en nam. 5 uur, Ds. G. J. v. d. Vegt. Maandag 9 Juni, 2e Pinksterdag, voorm. 10 uur, Ds. G. J. v. d. Vegt. Rechtz. Herv, Evangelisatie „Maranatha". Zondag 8 Juni, le Pinksterdag, voorm, 10.15 uur, de heer Dun, van Alkmaar. Maandag 9 Juni, 2e Pinksterdag, 10.15 uur, de heer Scholtz, van Amsterdam. Vrije Evangelische Gemeente. Zondag 8 Juni, le Pinksterdag, voorm, 10.15 uur, de heer J. J. Ruijs. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar, Zondag 8 Juni, voorm. 10.30 uur, Ds. H. Mak kink. Rem. Gerei. Gem. te Alkmaar. Zondag 8 Juni geen dienst. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag Hoogfeest van Pinksteren of v. d. Neder- daling van den H. Geest. De H.H. Missen, om half 8 en 10 uur. De Vespers om 2 uur, daarna gel. om te biechten, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zijn. Maandag, 2e Pinksterdag, dag van devotie, de H.H. Missen om half 8 en 10 uur, de Vespers om 2 uur. Woensdag Quatertemper, om half 8 H. Familie, afd. mannen. Donderdag om 7 uur Meisjescongregatie, om half 8 Lof en Rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. Vrijdag Quatertemper. Zaterdag Quatertemper. Van 4-6 en van 79 gel. om te biechten. GRAPJES. HUMOR VAN UNCLE SAM. Ziehier eenige anecdoten van Amerikaanschen oorsprong: Uncle Sam was ziek en de geneesheer legde zijn oor tege nde borst van den patiënt om den hart slag te hooren. Tot zijn verwondering hoorde hij; den hartslag niet. Ja, wat is dat nou? vroeg hij Uncle Sam. Heeft u geen hart? My dear, antwoordde hem Uncle Sam met een glimlach, aan den linkerkant draag ik mijn portefeuille. Jackie vroeg bij een les aan zijn meester om een opheldering. Ik zou graag willen weten, zei Jackie, hoe de kippen weten, hoe groot onze eierdopjes zijn. Jonge kruier„Nu mevrouw, gaat U nu zitten, de trein vertrekt." Mevrouw „O, maar ik moet mijn dochter nog een zoen geven." Jonge kruier „Dat komt in orde mevrouw daar zal ik wel voor zorgen." (Passing Show).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 14