PUROL Aan Zee is het beslist noodig om voor Zonnebrand en Schrale wind, ter verzachting en genezing van \A Uw huid,altijd voorzien te zijn van een doos of tube Pers. Fam. J. Visser, Wormerv., 5 Fam. van Groeningen, Wormerv., 3 Fam. J. J. Andria, Wormerv., 4 Fam, Distelbrink, Wormerv,, 5 Mej. van Amerongen, A'dam, 1 Mej. Merts, A'dam, 1 Fam. K. Hageman, A'dam, 3 De Heeren Graad, A'dam, 2 Pension „De Zilverspar". Fam. C. P. A. Verhoeven, Dordrecht, 2 Mevr. Vanberkel—Bek, A'dam, 1 Fam. Quelle, A'dam, 2 Fam. H. Lutgert, West- IJsselmonde, 3 Mevr. Tinholt, Haarlem, 1 „Zomerlust". Dames van Us, R'dam, 2 Fam. de Boer, K.-Zaand., 4 Pension „Zonneheuvel". Fam. v. Kasteel, R'dam, 3 Mej. de Jong, A'dam, 1 Mevr. Wichers Hoet, A'dam, 1 Fam. Verhoeff, R'dam, 2 Fam. Dr. A. Kollewijn, Helmond, 3 Fam. Buddeke, Utrecht, 2 De Hr. Tissing, Lisse, 1 De Hr. Wesseloo, A'dam, 1 Mej. Jurgens, A'dam, 1 Pension „Zonnetij". Mej. Boer, Leiden, 1 Mej. Meischke, Voorburg, 1 J. van Duijker en verl., A'dam, 2 Fam. Bartelmans, A'dam, 4 Fam. Dr. J. A. de Rooy, A'dam, 3 De Hr. Hendrikse, den Haag, 1 Fam. Kroon, A'dam, 2 Gemeubileerd te Bergen-Binnen. „Acacia". Fam. J. v. d. Braak, A'dam, 5 Huize „At Home". Fam, H. van Bakel, A'dam, 3 „Beata". Fam, Lange veld, A'dam, 5 „Ben-Ali". Fam. A. de Rooij, A'dam, 4 Huize „Berkenboschje". Fam. M. A. van Dantzig, Hillegersb., 5 „Bertha". Fam. J. Nijzink, Zaandam, 3 Fam. G. A. Boerman, A'dam, 3 „De Bremhoeve" (Kruisweg). Fam. H. A. van Breukelen, Japan, 7 „Aan de Broebeek". Fam. H. Weermeijer, A'dam, 4 „Capo". Fam. H. W. Wilmink, A'dam, 6 Huize „Christina". Fam. A. N. H. Omloo, A'dam, 3 „Constantia". Fam. F, H. van Dijk, Alkmaar, 5 Huize „Cornelia". Fam. A. vanDruten, den Haag, 4 „J, Daalder". Fam. P. Langendijk, A'dam, 5 Th. Dekker. M. Wijbrands, A'dam, 3 „Domo Mario". Fam. L. Oosterhuis, A'dam, 3 Mevr. A. Dijkstra, Laren, 1 „Elisabeth" (Breelaan). Fam. W. Hubregtse, N. O. Indië, 5 „Elisabeth", Princesselaan. Zusters, Haarlem, 8 „L'Esperance". Fam. J. Stenacker, A'dam, 4 „De Eik". J. van Maanen, Nijmegen, 1 Huize „Fijn". Fam. D. W. Beyllonse, A'dam, 3 Gemma". Fam. G. Brunklaus, Soebang, 3 Huize „Gerda". Fam. P. Dorff, A'dam, 2 „Helena". Fam. J. J, Heuzeveldt, A'dam, 6 „Hermina". Fam. Polak, A'dam, 3 Huize „Hoogwoud". Fam. L. van der Chijs, A'dam, 7 „De Hut". Fam. A. Harms, A'dam, 4 Huize „Intra-Nos." Fam, D. S. M. Kalker, A'dam, 4 „De Krekel". Fam. E. Beukman, A'dam, 3 „Liana". Fam. R. A. Blad, A'dam, 3 „Maria Geertruida". Fam. H. Timme, Wormerveer, 5 „De Meerlhoeve", Fem. Mevr. B. Landheer, R'dam, 2 „Nelly". Fam. vanDil, Zaandam, 4 „Oud-Korenstein". Fam. J. Heijn, Zaandam, 3 Fam, W. G. Eggers, Zaandam, 3 A V Pers. „Overkrocht", Fam. van Diepen, den Haag, 3 „De Philomeel". Fam. Ch. Melse, Heemstede, 5 „Portunia". Fam. H. Tier, A'dam, 3 Huize „Roele", Fam. J. v, d. Horst, A'dam, 3 Wed. Rodenburg. Fam. W. F. Goldschmeding, A'dam, 6 „Rustenburg". Fam, Mevr. J. Mulder, Groningen, 2 H. Roos. Fam. J. G. Jansen, A'dam, 5 „Rozenhaag". Fam. dr. H. C. Jelgersma van Foreest, Oegstgeest, 7 Bij KI. Schroor. Fam. N. E. Volkers, A'dam, 2 „Semper Virens". Fam. L. van Peski, Bandoeng, 3 Bij J. Smit; Fam. H. S. Levie, A'dam, 3 „Sopra". Fam. Johan de Rijke, Locarno, 2 „Tjandi". Fam. A. Verhoef, R'dam, 3 Huize „Truke". Fam. C. H. Fieseler, A'dam, 6 „Vera-Jan". Fam. Martinus, A'dam, 3 Huize „Vogeloord". Fam. Th. van den Burg, R'dam, 6 „Vredelust". Fam. Dr. W. F. Frackers, A'dam, 5 Huize „Widomes". Fam. E. P. Fuykschot, A'dam, 3 Pension „de Windroos". Fam. Dr. E. Meeuwsen, Eindhoven, 4 Bij H. Wolzak: Fam. Koekkoek, Laren N.-H., 2 AVOND IN HET BOSCH. De eeuwenoude, stdtige stammen Der bonkige boomen met hun bladeren-praal Staan roerloos in rijen, als vaste pilasters Van een middeleeuwsche kathedraal. Omhoog staan hun takken op de stille stammen En steunen de groene gewelven; het goud Van de avondzon vlamt, als door 't kleurige glas Van een kerkraam, op de paden en het hout. Uit de kelken der malsche kamperfoeli, Die als een draperie om de stammen hangt, Stijgt zoete geur naar de gewelven, Als wierook, waarmee men zijn Schepper dankt. Het lieve geluid der duizenden vogels, Waar het bosch van. yol is, klinkt in mijn oor, Als de zuivere toneh der verre muziek, Van een Gregoriaansch kinderkoor. Alleen-te-zijn als de schemering nadert In deez' tempel van groen, is een schoon ideaal En een groot geluk als het alleen-zijn In een middeleeuwsche kathedraal. Fr. OTTEN. ENGELSCHE WIJSHEID OVER DE VROUW. Verlangt nooit hét hart van de vrouw. Zij mocht er toevallig een hebben en het u schenken. Een kus spreekt alle talen. Weinig mannen kunnen een vrouw weerstaan, die niets van hen weten wil. Een man, die gelooft, dat alle vrouwen eender zijn, is een getrouwd man. De eenige vrouwen, die mannen wenschen te zijn, zijn diegenen, die niet weten, dat zij vrouw zijn. Er is niets, dat de eerste liefde van den mensch zoo nabij komt, als zijn laatste. A V Pers. Pension „Woud en Duin". Fam. C. M. Eits, Alkmaar, 2 Huize „Zeerust". Fam, J. W. Dubbeldam, 4 „Zonneweelde". Fam. Ir. G. J. Heijmeijer, Voorhout, 3 „Zonnewende". Fam. Jansen. Groningen, 3 Op zichzelf wonenden. Huize „Anna". Fam. Ing. A. Pot, Alkmaar, 6 Huize „Elim". Zusters Diaconessen „Bronovo", Directrice L. Royer Nonhebei, den Haag, gemiddeld aanwezig 12 Huize „Clein Holtland". Fam. P, Trapman, Schagen, 4 ,,'t Hooge huis", Fam. W. F. Stoel, Alkmaar, 5 Huize „Kagok". Fam. Dr. H. C. Prinsen Geerligs, A'dam, 4 „'t Meezennest". Fam. Dijkman, A'dam, 3 „Op 't Zuiden". Fam. A. J. v. d. Steur, A'dam, 7 Huize „Oudburgh". Fam. A. M. Heijstee, A'dam, 4 ,,'t Ruygezand". Fam. J. C. Begram van Eeten, A'dam, 3 Huize „de Wulp". Fam. P. Fockens, R'dam, 5 Huize „Willy". Fam. E. la Grange, A'dam, 3 Huize ,,'t Westerbosch". Fam. J. C. M. Warnsinck, A'dam, 5 Huize „Westdorp". Fam. Mr. J. N. Bastert, A'dam, 3 (Zie vervolg in het 4e blad). Zij, die van de vrouwen goed spreken, kennen haar niet voldoende. Zij, die slecht van haar spre ken, kennen haar heelemaal niet. Het zijn niet steeds de schoonste oogen, die de schoonheid der wereld vermogen te zien. Wanneer de vrouwen inplaats van haar hart, verstand hadden, zou de positie der mannen on houdbaar zijn. Een vrouw vergeet nooit, dat het geluk, bemind te worden, het begin is van het ongeluk, te be minnen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden; een gouden ring met een H op het gouden plaatje; een huissleutel; een portemonnaie met een rozen- krans; een portemonnaie met 2.50; een sleutel met kettinkje; een bruine portemonnaie met eenig geld; een heerenhorloge met compas; een damesportemonnaie met geld; een doublé dames armbandhorloge; een wit metalen vulpotlood; een rijwielplaatje in étui; een racket en bal; een man chester jongensjas; een bruine portemonnaie met eenig geld. Verloren: een Swan vulpenhouder; een meisjeshoed; een sportriem; een broche met platina bezet; een schooltas met atlas; ee.n rood kinderjasje; een wit boerinnemutsje; een bruine koffer met kleeren; een gebrand zilveren driehoekige broche; een por temonnaie met 1,75; een bruin damestaschje, in houdende een beurs met een vulpen, zak- kam en een doosje; een kijker; een donkerbruin lederen taschje met 2.50; een gouden heerenhor loge met ketting; een zwarte verrekijker in zwart lederen étui; twee bankbiljetten van 25.een groote ronde zilveren broche met een pauw en roode steenen; een rijwielbelastingplaatje; een zil veren broché met Noorsch Vickingschip; een por temonnaie met 12.een broche met platina be zet; een bankbiljet van 10.twee portemon- naies met geld. Doos 30-60,Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 6