Bet*gen§ehe Bad-, Duin- en Boschbode DERDE BLAD. OPEN LAWN-TENNISWEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE, te houden op 2427 Juli 1930. Wedstrijdbepalingen: 1. De wedstrijden zullen aanvangen Donderdag 24 Juli a,s., des voorm. 10 uur. De deelne- mers(sters) zullen iederen wedstrijddag te 10 uur 's morgens of zooveel eerder als de wed strijdleiders zullen bepalen, op de banen aan wezig moeten zijn, behoudens uitdrukkelijk vooraf verkregen toestemming van de wed strijdleiders, zonder welke toestemming zij zich niet van het terrein mogen verwijderen. 2. De wedstrijden worden gespeeld best of three adventage long sets, met uitzondering van de finale in het Heeren Enkel- en Dubbelspel, welke gespeeld zullen worden best of vive ad ventage long sets. 3. De inschrijvingsgelden bedragen voor het num mer Open Heeren Enkelspel 3.50 en voor de overige nummers 2.50 en moeten vóór de sluiting worden gezonden, evenals de inschrij vingen zelve, aan de Baddirectie, adres den Heer D. Haasbroek te Bergen aan Zee. 4. De inschrijvingen sluiten Dinsdag 22 Juli a.s., des namiddags 6 uur. 5. De prijzen zullen door de Baddirectie nader worden geregeld. Voor het Heeren Enkelspel is beschikbaar een Zilveren Wisselbeker, uit geloofd door den Heer A. van Reenen, welke twee maal achtereen of in totaal drie maal moet worden gewonnen om definitief eigen dom van den speler te worden en voor het gemengd Dubbelspel twee Wisselbekers, uitge loofd door Mevr. B. Jordaan van Heek, welke drie maal achtereen of vier maal in totaal ge wonnen moet worden om definitief eigendom van den speler(ster) te worden, evenals „Het Duinroosje", Wisselprijs voor het Dames En kelspel. 6. De wedstrijden zullen worden gespeeld volgens de bepalingen van N.L.T.B. 7. Indien de wedstrijden niet op de daarvoor ge stelde data beëindigd kunnen worden, zal na der worden aangegeven, waar en wanneer zij zullen worden afgespeeld. De wedstrijdleiders zullen gerechtigd zijn het programma te wijzigen of nadere regelin gen vast te stellen. DE BADDIRECTIE. ONZE GASTEN. Blijkens de badlijst vertoeven er te Bergen en Bergen aan Zee reeds bijna een 2000 gasten. Toch is het niet zoo druk als het vorig jaar, tenminste wanneer men zoo op de mededeelingen van pen sionhouders en verhuurders kan afgaan. De cijfers ze^en het ons niet. De vorige week vertoefden er in de gemeente, volgens de badlijst, 1622 gasten, terwijl dit aantal het vorig jaar in de zelfde week 1574 bedroeg. Er is dus zelfs van eenige stijging sprake. Ondanks het mooie weer, zal het toch van het hoogseizoen moeten komen, doch feitelijk is dit steeds 'het geval, omdat Juli en Augustus nu eenmaal vacantiemaanden zijn. Al staan tegenover de verzekering van velen, dat het voorseizoen zooveel slechter is als het vo- SPELENDE KINDEREN AAN HET STRAND TE BERGEN AAN ZEE. rig jaar, de verklaringen van anderen, die verzeke ren, dat zij in hun zaken een grootere drukte waarnamen, toch hebben wij gemeend eens te moeten nagaan of er ook iets gewijzigd is. Het informatiebureau van de V. V. V. zendt uit treksels van ingekomen aanvragen aai\ de belang hebbenden, die daardoor in de gelegenheid zijn, zich rechtstreeks in verbinding met de betrokke nen te stellen. Nu zijn er verschillende houders van le klas pensions, die tegen deze regeling wel eens be zwaar hebben gemaakt, omdat zij vreezen, dat de gasten te veel aandacht aan de prijzen zullen schenken zonder een vergelijking te treffen tus- schen hetgeen geboden wordt. Wij voor ons gelooven niet, dat men zoo langza merhand niet weet, dat op elk gebied geldt, dat goedkoop duurkoop is. Er zijn nu eenmaal menschen die bij hun trou wen niet dadelijk een Persisch of Deventer tapijt van eenige honderden guldens kunnen koopen al is dit ook op den duur voordeeliger en die de vreugde des levens moeten ingaan met een tapis- belge, dat eenige malen vernieuwd moet worden. Men vargete bovendien wat,-dat het Informa tiebureau van de V. V. Vj, al wordt dit ook door de leden bekostigd, er in de le plaats is voor de gasten, wier belang het is zoo uitvoerig mogelijk op de hoogte van de aanbiedingen te worden ge bracht. Deze regeling, in Bergen ingesteld, verwierf dan ook de bewondering der A. N. V. V., die andere plaatsen tot navolging van dit systeem adviseerde. Van 24 April tot 1 Juli wérden door het Infor matiebureau 410 aanvragen in 25 zendingen ter kennisse van belanghebbenden gebracht. Opvallend mag het worden genoemd, dat dit jaar de aanvragen zoo laat binnen kwamen. Het spreekt vanzelf, dat het bureau een groot aantal mondelinge inlichtingen geeft en nog een veel grooter schriftelijk aantal aanvragen, waarbij alleen de toezending van de pensionlijst wordt verzocht, waarvan er in een seizoen een 3000 worden uitgereikt en verzonden, te behande len heeft. Van de 410 schriftelijke aanvragen, die in aan merking kwamen om geëxcerpeerd ter kennis van belanghebbenden te worden gebracht, betrof- BREELAAN BIJ DE „RUSTENDE JAGER" TE BERGEN-BINNEN. fen 185 aanvragen het huren van een gemeubileerd huis of kamers met gebruik van keuken. Huurden voorheen tal van familie's minstens voor 6 weken, doch vaak voor 2 a 3 maanden (en gelukkig is dit nog wel het geval met tal van fa milie's die geregeld naar Bergen terugkeeren) het viel ons bij een beschouwing van de aanvragen thans op dat het grootst aantal aanvragen, n.l. 99, het huren voor één maand betrof. Eén aan vrage gold voor 3 maanden, 4 voor 2 maanden, 7 voor 6 weken, 12 voor 3 weken, 48 voor 2 weken, 13 voor 1 week en zelfs 1 voor drie dagen. De 219 pensionsaanvragen die van 24 April tot 1 Juli ter kennis van de belanghebbenden werden gebracht, betroffen het onderbrengen van 732 gas ten, waarvan 5 voor 2 dagen, 4 voor 3, 5 voor 5, 4 voor 8, 18 voor 10 en 2 voor 12 dagen, 71 voor 1 week, 87 voor 2 weken, 16 voor 3 weken en 7 voor één maand. Hieruit valt te concludeeren, dat de tijd waarin de menschen hun vacantie op één plaats doorbren gen, steeds korter wordt. De toename van het auto-toerisme is o. i. hier aan niet vreemd. De V. V. V. ziet zich hierdoor voor de taak ge steld, steeds een grooter aantal belanghebbenden naar Bergen te trekken, wil men bereikt zien, dat het aantal verblijfdagen gelijk blijft. Gezien de toe name van het aantal gelegenheden is zelfs een vermeerdering van het aantal verblijfdagen nood zakelijk. Voor Bergen is het in ieder geval verheugend, dat telkenmale families, dié Bergen bezochten, naar Bergen terugkeeren. De vorige week verzekerde nog een der gasten, die in hotel Nassau-Bergen verbleef en met zijn eigen rijpaard ons polderlandschap, de bosschen, de duinen en het strand had leeren kennen, „wat is Bergen wondermooi en niet het minst voor de rij- sport. Ik kom hier beslist terug". Natuurlijk komen er in Bergen ook gasten, die Bergen wel mooi vinden, maar toch concludeeren, dat er, behalve „De Rustende Jager", eigenlijk niets te doen is en dat er aan het strand niets anders is dan stoelen, zand en water, waarom Scheveningen met zijn mooie boulevards toch maar de voorkeur verdient. Wie naar buiten gaat om zich in mondain gedoe te bewegen, moet niet naar Bergen komen, al is daar des avonds „De Rustende Jager" met zijn uitnemende Jazz-Band een centrum van gezellig heidsleven, dat men vaak elders te vergeefs zoekt. Bergen is het vacantie-oord voor familie's, die daar de vrije wandelingen in duinen en bosschen en het ongedwongen strandleven op prijs weten te stellen en begrijpen, dat de vacantie in hoofdzaak moet dienen om zich geestelijk en lichamelijk te sterken voor het intense leven, dat de tegenwoor- dige tijd op elk gebied van zijn werkers eischt. Men zal deze versterking het best opdoen door het brengen van evenwicht tusschen arbeid, rust en ontspanning, waarom het van de directie van Nassau-Bergen goed gezien bleek om aan dit goed geoutilleerde hotel aan zee, ook een gelegenheid te verbinden, waar de gasten in een uitstekende ge legenheid, gezellige conversatie kunnen voeren, on der de concertmuziek van het bekende Hongaar- sche strijkje Bela Ruha, dat des avonds ook uit stekend de dansmuziek verzorgt. In dit opzicht is ook „De Rustende Jager", die dank zij de voortdurende zorg van de directie een gelegenheid is geworden, die zich met de beste op dit gebied kan meten, een voor Bergen niet ge noeg te waardeeren attractie. De V. V. V, zorgt eveneens voor een paar bij zondere afwisselingsdagen. 23 Juli wordt een ver lichtingsavond in het centrum van het dorp geor ganiseerd, en de gasten, die dit reeds eerder za gen, weten hoe feeëriek de duizenden oranjelam pions het te midden van het dorpsgroen doen en met welk een enthousiasme de gasten, de inwoners en de duizenden^ bezoekers alsdan de fakkelop tocht van Bergen's Harmonie volgen. 6 Augustus organiseert de V. V. V. voorts een 21e Jaargang. No. 6. I van ZATERDAG 5 JULI 1930.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 9