BEZOEKT DE ÏEft- Uitsluitend eerste klas consumptie. M. CIJFFERS, I ARCHITECT. I BERICHTEN. VOOR HET ONGESCHONDEN BEHOUD VAN HET BERGERBOSCH. De penningmeester van het Comité van Actie voor het ongeschonden behoud van het Berger bosch, Mr. H. Judell, schrijft in zijn 6e verant woording het volgende: Mijnheer de voorzitter, Hieronder volgt de verantwoording van giften en toezeggingen gedurende de week van 5 tot 12 Juli. It is a long way to Tipperaryü Mej. C. B., Alkmaar 10.— P. L., Bergen2.50 R. de B., Bergen 10. M. S„ Bergen2.50 Mevr. A. J. R.B., Bergen 15, J. N., Alkmaar 2.50 D. B., Bergen 1. A. D., den Haag 5, Mevr. D., Rijswijk 5. Uit Pietje's spaarpot 1. F., Bergen 10. Mej. M. v. d, S., Bergen 10. N. B., Bergen10.— J. K., Bergen2.50 P. H., Bergen 1. O. J. V., Bergen 100.— A. ten B., Bergen 5. 0., den Haag 7.25 H. de W., Alkmaar1.— Dr. H. C. P. G., Amsterdam 10.— Mej. N. v. d. G., Bergen 5. J. H. F., Amsterdam 2.50 H. G. B., Bergen2.— H, A. K., Amsterdam1. G. K., Bergen 1. C. B., Heemstede 100. H. E., Bergen 25. H. K. de W„ Alkmaar 10.— N. N., Alkmaar2.50 P. B. B., Bergen2.50 F. P. M., Bergen 5, Mevr. D. K., Bergen 5. M. W., Bergen 25, Dames de V., Bergen 2.50 Mej. Chr. v. D., Bergen 10, 1. d. C., Bergen25. P. J. de H„ Bergen 10.— 445.25 Reeds verantwoord 7566.75 Totaal-generaal 8012. De Penningmeester, Mr. H. JUDELL. Bergen, Vrijdag 11 Juli 1930. Nog 2000.— en de 10.000.vrijwillige bij dragen zijn bereikt. Het schoone doel, dat voor onze kinderen en kindskinderen nog van grooter waarde is dan voor het tegenwoordige geslacht, vordert dat ook deze er spoedig komen. Eerlijk ge zegd zijn wij in de steun van de gasten teleurge steld. Het behoud van 80 H.A. bosch is een dergelijk cultureel belang, dat met recht verwacht mag wor den, dat ook de gasten, die Bergen bezoeken voor het behoud een bijdrage geven, 10.000.— als vrij willige bijdrage voor een offer, dat de gemeen schap 200.000.kost, is toch waarlijk niet te veel. Het voorbeeld door het personeel van hotel „Nassau-Bergen", dat de vorige week onder elkan der 20.collecteerde, vond in andere zaken nog geen navolging. Laten ook anderen, die hun brood mede in Bergen verdienen, door het schenken van een bijdrage, nu ook eens toonen, dat ze gemeen schapszin bezitten. Van de hotel- en pensionhou ders verwachten wij, dat ze nu eens in ernst de gasten op de steifnbons wijzen. RED. 23 JULI VERLICHTINGSAVOND. De gasten die in Bergen verblijf houden, zullen goed doen 23 Juli in geen geval een uitstapje naar elders te maken, en als dit bepaald moet, dienen zij in ieder geval des avonds de verlichting van het centrum van het dorp te gaan zien. 10.000 oranje-lampions worden dan om 9 uur door de buurtcommissies aangestoken en wie dit reeds eerder zagen, weten, dat de aanblik van Bergen dan onvergetelijk is. Bergen's Harmonie houdt dan een fakkeloptocht. Voor hen die deze optocht met een verlichte lam pion willen medemaken, stelt de V. V. V. lampions met stokjes voor 0.25 verkrijgbaar. 6 AUGUSTUS BLOEMENCORSO. De V. V. V. organiseert 6 Augustus, des middags 3 uur, in het van Reenenpark, een Bloemencorso. Voor deelname kan men zich wenden aan het Informatiebureau van de V. V. V. Het gemeentebestuur en de V. V. V. stelden gou den medailles beschikbaar. De wasscherij van S. Krom een groote Verguld Zilveren Medaille, Lucas Bols een prachtige vierdeelige likeurflesch met li keuren, de firma Bols een mandje likeuren, de heer Reub drie mooie prijzen, de heer Hopman een prachtige vaas. Voorts ontving de commissie reeds tal van toezeggingen van prijzen. Ook wor den voor de verschillende rubrieken drie geldprij zen van 50.en vijf van 25.besc'hikbaar ge steld. In de rubriek „Vereenigingsnummers" komen uit „Bergen's Harmonie Bergen's Gemengd Koor", „Bergen's Mannenkoor Bergen's Gymnastiekver- eenigingde „Berger Tooneelvereeniging Kunst na Arbeid" en de „Berger Operettevereeniging". De rubrieken bestaan uit „Versierde auto's", „Groepen te voet en per as", „Paren te voet en per as" en „Enkelingen", eveneens te voet en per as. Wij hopen zeer dat er ditmaal onder de gasten ook menschen worden gevonden, die met een num mertje uitkomen. De kinderen die deelnemen ontvangen allen een troostprijsje. Het corso trekt jaarlijks duizenden, wordt ge filmd en in de bioscopen vertoond. Lezers die een prijsje beschikbaar willen stellen, gelieven dit kenbaar te maken aan de Redactie van „De Badbode" of aan het Informatiebureau van de V. V. V. EEN OCHTENDCONCERT. Bergen's Mannenkoor", leider Corn, Jonker, verkreeg van het Kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk toestemming voor het geven van een och tendconcert, en wel op 20 Juli, des morgens 8.309.30 uur. Onze gasten zullen deze aardige attentie zeker waardeeren. „Bergen's Mannenkoor" beschikt over zeer goe de stemmen, terwijl de Ruïne een goed klankbord vormt voor de te zingen liederen. OPENLUCHTVOORSTELLINGEN. „Alcmaria" V. V. V. is er steeds op uit om voor haar leden iets bijzonders te brengen. Met het tooneelgezelschap „Vincent Berghegge", dat met zooveel succes in Valkenburg openlucht voorstellingen heeft gegeven, heeft het thans een contract gesloten voor openluchtvoorstellingen in den Stedelijken Muziektuin te Alkmaar, en wel op Maandag 28 Juli van „De zonderlinge Marskra mer", Dinsdag 29 Juli „De Molen van Sanssouci" en Woensdag 30 Juli „De Pastoor van Neuvil- lette". De nis in den mooien muziektuin leent zich bij zonder goed voor deze voorstellingen. Reeds eer der werd geconstateerd, dat men daar de voor stellingen woord voor woord kan volgen. Voor niet-leden zijn de voorstellingen, die om 8 uur aanvangen, a 1.toegankelijk. Na afloop, 10.45, rijden bussen vanaf den muziektuin naar Bergen. 5 JULI. De Zondag van 5 Juli was, dank zij het mooie zomerweer, voor Bergen aan Zee een zeer drukke dag. Het autoparkeerpark stond vol auto's, terwijl eenige duizenden rijwielen werden gestald. Het rijwielpad bewees dus weer schitterende diensten. Het stationneeren van auto's langs den boule vard is verboden. Laten autobezitters daarmede rekening houden en inzien, dat de wegen te smal zijn om daar auto's neer te zetten. Anderzijds moet men in Bergen aan Zee niet zoo ver gaan, dat men veraf wonende villa-bewoners belet de wagens voor hun huis te plaatsen. Ons bereikten hierover terecht klachten. WAT BERGEN VOOR ZIJN WEGEN DOET. De Kogendijk is gister weder voor het verkeer opengesteld. Wij maakten een rit over dezen weg die van Bergen naar de Vlotbrug te Koedijk loopt en daar aansluit op den thans mooien rijksweg Alkmaar Helder en konden constateeren, dat de weg een mooi vlak wegdek van spramex heeft verkregen over een breedte van 4% Meter. Momenteel is de gemeente Bergen bezig den Groenenweg, loopende van den Bergerweg naar den Meerweg, waardoor men ten Zuiden van Ber- gen-binnen komt, van een stofvrij wegdek, inge- walschten bazaltslag te voorzien. De zware stoomwals doet hier uitstekend werk. Een deel van de Eeuwigelaan heeft voor Pink ster een nieuw wegdek gekregen van hoogoven- stampasfalt, terwijl het vorig jaar de mooie Ber gerweg werd verstraat en voor eenige maanden besloten werd tot aankoop van gronden om de bochten bij café „Rust-wat" uit dezen weg te ne men, zoodat wel verklaard kan worden, dat de ge meente Bergen het noodige doet om de wegen aan de eischen des tijds te doen beantwoorden. Ook op ander gebied gaat de gemeente met haar tijd mede. De vorige week werd n.l. een auto-vuilniswagen in gebruik genomen, die aan de gestelde verwachtingen beantwoordt. HET BERGERBOSCH. Ingevolge het verzoek van het Comité van Actie voor het ongeschonden behoud van het Berger bosch in den Gemeenteraad, aan Prov. Staten om den door het aangekochte bosch geprojecteerden weg, voor doorgaand verkeer van het Provinciale .wegenplan af te voeren, welk verzoek 14 Juni door Provinciale Staten in handen van Ged. Staten, om preadvies werd gesteld, bracht gistermiddag de provinciale Wegencommissie een bezoek aan Ber gen om de wegen en het terrein voor den gepro jecteerden weg in oogenschouw te nemen. In het gemeentehuis liet de commissie zich voor lichten door den burgemeester en wethouder Bogtman over het standpunt van het gemeente bestuur. De commissie zal nu in haar eerstvolgen de vergadering haar advies aan Ged, Staten vast stellen. Zooals men weet stellen Ged. Staten zich op het standpunt, dat de weg op het wegenplan gepro jecteerd is op verzoek van B. en W. van Bergen, terwijl B. en W. het standpunt innemen, dat zij met dien weg genoegen namen, om Prov, Staten ter wille te zijn en uitkeering uit het wegenfonds te verkrijgen voor den weg van Egmond aan den Hoef naar Bergen. De burgemeester poogde in de raadsvergadering van 28 Maart, waarin besloten werd Prov. Staten te verzoeken den weg van het Prov. Wegenplan af te voeren, de mogelijkheid voor het maken van den weg nog open te laten, terwijl de heer Bogt man zich voorstander van den weg verklaarde. Beide heeren hadden dan ook geen gemakkelijke taak om het standpunt van het gemeentebestuur, dat tegenover den weg afwijzend staat, toe te lich ten. GRAPJES. Kleine Jantje had lang tevergeefs op een zusje gewacht, maar op zekeren dag kwam hij opgewon den thuis. O moeder, riep hij, kom gauw mee, er is uitverkoop van kindertjes, en je kan er heel goed koop een krijgen. Hoe kom ie daar nu aan, vroeg de moeder, ten hoogste verbaasd. Wel, zei Jantje, ik heb het zelf gezien. Ik ben daar net voorbij een groot gebouw gekomen en daar hangt een doek boven met de woorden:. Deze week kinderen tegen half geld. Vader had een poosje zijn zoon zitten gade te: slaan, die zich zat te verkneuteren voor zijn we reldbol. Eindelijk vroeg hij: Zeg, heb je zoo'n plezier in a.rdrijkskunde? Neen, antwoordde de jongen, ik leer niet. Wat doe je dan, dat je zoo zit te lachen? vroeg pa. Wel, ik kijk naar die stomme vlieg, zei de jongen. Die is naar Indië gegaan om de Kaap de Goede Hoop heen, in plaats van langs het Suez-kanaal. Ter gelegenheid van een feest danste Bernard Shaw met een dame. Tijdens het dansen maakte de dame haar partner het compliment: „Het is heel aardig van u,dat gij, een wereldberoemd man, met mij, een onbekende vrouw, danst!" „Waarom zou ik niet", zei Shaw meer oprecht dan beleefd, „het is toch een weldadigheidsfeest!" Oude heer tot jeugdigen redder: „Je hebt mij m'n leven gered en tot belooning mag je m'n doch ter trouwen!" De redder keek daarop de dochter eens aan en wendde zich dan weer tot den ouden heer. „Wat wil je doen?" vroeg deze verbaasd. „U maar weer in 't water gooien", was het ant woord. Ze zeggen, dat papier zoo goed is om iemand warm te houden. Dat zal wel uitkomen; ik loop nu al veertien dagen te zweeten van den wissel, welken ik de volgende week moet betalen. Leeraar: „Uw zoon is buitengewoon zwak in aardrijkskunde!" Vader: „O, dat hindert niet. Wij hebben toch geen geld om op reis te gaan!" ADVERTENTIES* Aangeboden Logies m. ontbijt, f 2,50 p. d. en p. p CEINTUURBAAN 135, AMSTERDAM. in 't PARNASSIA-PARK, BERGEN AAN ZEE. JAN OLDENBURGLAAN, BERGEN (N-H)

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 15