Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode 21e Jaargang. No. 10. van ZATERDAG 2 AUG. 1930. VIJFDE BLAD. BERICHTEN. VOOR HET ONGESCHONDEN BEHOUD VAN HET BERGERBOSCH. Met de achtste en negende verantwoording van giften en toezeggingen, loopende over de weken van 19 Juli tot 2 Aug. 1930 is het bedrag tot 9201.55 gestegen. Laten zij, die uit principe of om andere redenen zich van deze actie afzijdig meenen te moeten houden, rustig overtuigd blijven, dat zij het bij het juiste einde hebben; het Comité wordt in zijn actie gesteund door de sympathie o.a. van de meest vooraanstaanden in Bergen en Alkmaar en door de eenstemmigheid, waarmede alle leden van de Provinciale Staten, géén uitgezonderd en alle le den van den raad van de gemeente Bergen zich vóór het plan van aankoop der 9)4 H.A., tot het ten uitvoerleggen van welk plan deze inzameling een steentje wil bijdragen, verklaarden! C. J. S. te Bergen10, W. K., Bergen,5.— J. C. W. L., Bergen,5 A. W. L., Bergen5 B. S., Bergen1. Personeel Rustende Jager, Bergen, 25. C. J. T., Bergen,10. A. C., Bergen,10. W. V., Rotterdam,1 Bestuur St. Josephstichting, Bergen 100. Mr. W. C. W., Alkmaar25.— Mr. A. J. M. L., Alkmaar25. Mr. D. C. de J., Amsterdam, 2e bijdrage motto „Wie volgt"100. N. N„ Bergen100— G. M. F., Bergen60.— L. H. A, Bergen150.— G. T., Bergen25. A. R. H., Bergen10.— Mr. M. M., Alkmaar, 2e bijdrage, onder motto: ,,'t Gaat mij te langzaam" 150. A. A. de L., Bergen25. L. v. d. C., Bergen10. J. L., Bergen5.— H. S. L., Amsterdam2.50 N. N., Amsterdam2. H. W. J. M. P., Bergen50 A. S., Bergen, motto „Ondanks de ver- waarloozing van de Noordlaan 50. N. N., Bergen, onder motto: „van een uitgestelde verlichtingsavond 2. N. N., Bergen, onder motto: „van den verlichtings-avond"2, 965.50 Reeds verantwoord8236.05 Totaal-generaal9201.55 Bergen (N.-H.), 2 Augustus 1930. De Penningmeester, Mr. H. JUDELL. De eindpaal is in het zicht, doch er ontbreken nog 800.en ultimo Augustus moet het geld er zijn. Laten zij, die nog niets gaven, nu niet langer aarzelen, 200 personen die ieder slechts 4 offe ren en we zijn er. Die zijn er toch zeker te vinden wanneer de gasten en de pensionhouders zich daar nu eens voor inspannen. Breng dit nu eens de vol gende week voor elkander. Red. HET BLOEMENCORSO. Wanneer 't volgend nummer van „De Badbode" verschijnt behoort het Bloemencorso weer tot het verleden. De prijzen staan in de V. V. V.-kiosk op het ter ras van „De Rustende Jager" geëtaleerd. Een beschouwing daarvan doet begrijpen, dat velen zich weer hebben ingespannen om een prijs machtig te worden. Vijf geldprijzen van 50. vijf van 25.gouden-, verguld zilveren en zil veren medailles, tal van kunstvoorwerpen, ja zelfs een mand champagne lokken daartoe. Niet alleen om een prijs te winnen togen velen aan het werk. Ook de liefde voor Bergen en de •V V. V. dreef hen daartoe. Deze liefde kwam ook tot uiting in de belangloo- ze medewerking, die de terreincommissie van ve len voor het in orde maken van het terrein mocht ondervinden. Deze medewerking is een waarborg, dat Woens dag alles tip top in orde zal zijn. Met nadruk wijzen wij er belanghebbenden op, dat voor het gereserveerde binnenterrein te voren a 1.(kinderkaarten 0.50) zitplaatsen ver krijgbaar zijn gesteld bij de boekhandelaren en het informatiebureau van de V. V. V., dat van de Bad- directie te Bergen aan Zee en bij den heer Passer aldaar. Deze kaarten kosten den dag van het corso 1.25. Wie tevoren kaarten koopt is zéker van een ge reserveerde zitplaats. Hetgeen ons reeds thans van de deelname aan het corso bekend is, geeft ons de vrijheid te ver zekeren, dat ook dit jaar het corso een succes be looft te worden. Naast een zestal vereenigingen, die voor het uit komen met een grootsch nummer van de V. V, V. een belangrijke subsidie ontvangen, schreven reeds verschillende deelnemers in de rubrieken, groepen, paren, enkelingen en auto's, in. Een bekend steunpilaar van het corso, die reeds verscheidene jaren met een grootsch nummer uit komen, schreef ditmaal voor een nummer in, waar mede hij zijn vindingrijkheid van geest weer de monstreert. Het nummer voor Bet Bloemencorso, te houden op 6 Augustus 1930 „De Ingang van den Onder wereld" zal worden voorgesteld door een rots spelonk, welke van binnen bekleed is met roode bloemen, als zijnde de voorstelling van het vernie- tigingsvuur. Aan de rechterzijde wordt de rots ge flankeerd door een draak, de mythologische voor stelling van het monster, aangewezen tot vernieti ging der menschheid. Aan de voorzijde links stort een bergstroom van den rots, voorgesteld door een stroom witte bloemen, afvallende tot op den weg, terwijl aan de linkerzijde een slang de oorsprong aanduidt van het vergif tot verdelging van het levend bestaan. Het geheel is omgeven door meer dere demonen als bewoners van den onderwereld. Een mooi nummer, bedoeld als hulde voor de actie voor het behoud van het Bergerbosch, wordt zeker het groepnummer „Het Bergerbosch" waar in „de Boschgeest" die zich duizende jaren heeft schuil gehouden, toch alles van Bergen weet, in gezelschap van den wind, de regen het zonlicht, de schaduw en de maanden Mei en October naar buiten komt. Ook anderen zetten hun beste beentje voor. Onder leiding van een bekend, op dit gebied eveneens een vindingrijk Bergenaar, is een groep, die met 40 kinderen uitkomt, reeds weken bezig met de vervaardiging van een nummer, dat, naar hetgeen wij er van vernamen, een succes belooft te worden. Voor het geestige gedeelte van het corso wordt eveneens zorg gedragen daarvan zullen „de club van zes" en „De Berenleider" getuigenis afleggen. Ook voor het romantische zal de aandacht wor den gevraagd. „De schoone slaapster door een prins ontdekt" zal dit bewijzen. Het folcloristische deel zal al evenmin ont breken. In de rubriek „paren" wacht de jury een zware taak. Wij konden dit reeds thans uit het aantal inschrijvingen vaststellen, terwijl de jury het in de rubriek „auto's" moeilijker zal krijgen dan ooit te voren. Aan prijzen ontbreekt het echter, dank zij vele gevers, niet, zoodat wij niet schromen de gasten alsnog op te wekken met een nummertje uit te komen. Het corso wordt door Bergens Harmonie en het Muziekcorps „St. Louis" uit Alkmaar, opgeluisterd. Beide corpsen maken des 's avonds, en begeleid van een lichtstoet, muzikale wandelingen door het dorp, terwijl een Zaandamsche club van jonge da mes, onder begeleiding van een muziekensemble, uit Zaandam, belicht door schijnwerpers en ben gaals vuur in Rococo-costumes op het terrein van de Kerkruine, dansen zullen uitvoeren en een pan- tomine. Hiervoor worden eveneens bij de boekhandelaren a 0.50 toegangsbewijzen voor het terrein (zit plaatsen) verkrijgbaar gesteld. Wij kunnen verzekeren, dat er alsdan van 10 tot 11 uur iets zeldzaams te aanschouwen zal worden gegeven. Het romantische ooloopende terein van de Kerk ruine leent zich voor zoo iets bijzonder. De heeren Kerkvoogden stonden het hiervoor echter bij hooge uitzondering af, zoodat men zich niet moet voorstellen spoedig in de gelegenheid te zijn iets dergelijks weer te zien. Met aandrang wekken wij de lezers op zich vroegtijdig van kaarten, ook voor het bloemen corso te voorzien. De V. V. V. deinsde niet terug om voor dezen dag een risico van 3500.op zich te nemen, af gescheiden van de groote uitgave die particulieren zich voor het corso getroosten Men toone, door het vooraf nemen van kaarten, dit op prijs te stellen. EEN TENTENSTRAND. De Baddirectie heeft de vorige week een tenten- strand ingesteld. Dit bevindt zich ten noorden van den hoofdin gang naar het strand, ongeveer nabij de tweede kap. In een aldaar geplaatste groote loods kunnen families, die van het tentenstrand gebruik maken hun tenten opbergen. Per dag is hiervoor 0.50, per week 3.en per maand 10.verschuldigd. Ook bestaat er gelegenheid tot het huren van tenten voor 1.50 per dag en 6 per week. Wie aldaar een tent bergt of huurt heeft het recht over dag in de tent te verblijven en in zee te baden zoo dikwijls dit gewenscht wordt geacht. Men baadt hier onder toezicht. Ondanks het ongunstige weer is reeds gebleken dat deze maatregel door de gasten zeer wordt ge waardeerd. Het hebben van een tent op het strand, waar men en familie kan verblijven, wordt steeds door meerderen als een genoegen gewaardeerd. Het bereiken van het tentenstrand vordert geen moeizame lange wandeling langs het vaak mulle zand, zoodat de door de baddirectie getroffen maatregel een goede mag worden genoemd. Het strandleven zal er zeker door worden be vordert. Moge het weer nu eens wat beter worden. Juli j is voor het strandleven zeker niet gunstig geweest. Het is ons bekend, dat door den aanhoudenden regenval, meerdere families hun plan om naar Ber gen of Bergen aan Zee te komen, hebben gewij zigd. De eenige troost is, dat het weer in andere seizoenplaatsen niet beter is geweest. Deze troost is echter een schrale troost. Donderdagavond was het weer eens een avond om aan zee te zijn. Moge de Augustusmaand vergoeden wat Juli bedierf. Ook voor het bloemencorso van de V.V.V. op Woensdag 6 Augustus is dit in hooge mate ge wenscht. OPEN LAWN-TENNISWEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE GEHOUDEN VAN 24—27 JULI 1930. De uitslagen luiden als volgt: Heeren k.nkel Spel: 1ste prijs en wisselbeker: M. Metselaar te Aardenhout; 2de prijs: Th. van Eek te Haarlem; 3de prijs: J. W. C. Kern te Over- veen en Jhr. B. W. F. van Riemsdijk te Aerdenhout Heeren dubbel Spel: 1ste prijs: M. Metselaar te Aerdenhout' en Th. van Eek te Haarlem; 2de prijs: Dr. Ch. Mendes de Leon, te Amsterdam en J. W. C. Kern te Overveen; 3de prijs: G. J, H. Jannink te Enschedé, A. B. Jannink te Enschedé, Jhr. A. van de Poll te Heemstede en Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen te Baarn. Gemengd Dubbel Spel: 1ste prijs en wisselbeker Dr. Ch. Mendes de Leon te Amsterdam en Mej. S. A. de Josselin de Jong te Haarlem; 2de prijs: J. W. Kern te Overveen, Mevrouw L. KernLaan te Overveen; 3de prijs: F. Elhorst te Amsterdam, Mevrouw M. C. ElhorstDekker te Overveen, Th. van Eek, Haarlem en Mevrouw I. C. Metselaar Ament te Aerdenhout. Dames Enkel Spel: 1ste prijs: Mevrouw M. Tau- din ChabotVeder te Rotterdam; 2de prijs: Mej. 5. A. de Josselin de Jong te Haarlem. Dames Dubbel Spel: 1ste prijs: Mevrouw L. Kern Laan te Overveen en Mej. S. A. de Josselin de Jong te Haarlem; 2de prijs: Mevrouw M. Taudin ChaootVeder te Rotterdam en Jkvr. R. Gravin van Randwijck te Aerdenhout. Dat het mogelijk is geweest om het groot aantal wedstrijden in vier dagen te spelen, mag waarlijk een buitengewone prestatie worden genoemd. Het aantal deelnemers was aanmerkelijk grooter dan het vorig jaar. Desondanks had Zondagavond de prijsuitreiking door Mr. H. D. A. van Reenen, op den gewonen tijd plaats. Aan hem daarvoor ons compliment. CONCERT in den Muziektuin te Bergen op Dinsdag 5 Augus tus 1930, des avond 8 uur, door „Bergens Harmonie". Programma: 1. „Hou en Trouw", marsch M. J. H. Kessels. 2. Théoludo", ouverture, L. Langlois. 3. Fantaisie uit de Opera „Martha", F. v. Flotow. 4. Mosaigne sur ,Les Vêspres Siciliennes", G Verdi. Pauze. 5 „Liberté", ouverture, J. Martin. 6. „Mosaigne sur l'Opera „Stradella", F, v. Flotow. 7. „Esmeralda",wals, M. J. H. Kessels. 8. Marsch-finale. HONDEN-MATCH. Zondag 3 Aug., namiddag 2.30 uur heeft op een terrein aan de Wilhelminalaan te Bergen een hon denmatch plaats. De oefeningen, die onder leiding staan van de dresseurs Hisschenmöller en Jac. Tissen, bestaan uit uitgebreide circusdressuur. De toegang is vrij. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: een Pince-Nez; een donkergrijze ceintuur; een zwart lederen damesportemonnaie met geld; een padvindersriem met mes, fluit en potlood; een pun tenslijper; een gouden broche, drie schakels met rood steentje; een geslagen metalen broche; een witte damessjaal; een vulpen; een gouden ring met steen; een zilveren armband van dikke schakels; een paar witte zeemleeren handschoenen; een vul potlood; een Waterman vulpen. AANGEVLOGEN: een postduif met een ring om een poot. Gevonden: een donkerblauwe Alpenmuts; een actetasch met 3 zwempakken en handdoeken; een bruin lederen portemonnaie met 18.een gouden broche; een bruine portemonnaie met 4.een vulpen, merk „Peary"; een badmuts; een blauw grijs damespor- temonnaitje met treksluiting; een gouden zegel ring m. zwarten steen; een damesarmbandhorloge; een gele wandelstok met hoorn en gebogen haak; een damesparapluie; een padvindersriem met mes en fluit; een beige wollen gabardine regenjas; een klein gouden horloge; een doublé lorgnet; een bril met ronde glazen, half hoorn, half doublé mon tuur; een bruine portemonnaie met 12, sleutel tje en tabaksbon; een klein bruin-zwart kinder- portemonnaitje met 1.twee zwarte kinder schoentjes; een gouden ring met blauwe steen en initialen „W. F. R."; een vierkant zilveren horloge met bruin bandje; een kleine bruine damesporte monnaie met 3 a 4; een gouden dameshorloge in double armband: een bruine damestasch met

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 17