Alkmaarsch Warenhuis. HOOG EN LAAG WATER te BERGEN AAN ZEE in 1930. Jawel, juist after dinner MEER GENOT EN BETERE GEZONDHEID BEZOEKT HET Bad- en Zomer artikelen, Speelgoederen, Sport- en Reis-artikelen, Souvenirs. Luxe-, Weelde- en Huishoudelijke Artikelen. IN ZOMERTIJD. AUGUSTUS. Datum Hoog water: Laag water: Voorm. Namidd. Voorm. Namidd. 3 10 59 11.31 7.09 7.38 4 0 12 8.16 10.11 5 0.47 1.32 9.35 11.17 6 2.02 2.37 10 46 7 2 55 3 24 I 11.42 0 27 8 3 39 4.05 0.06 1 08 9 416 4.43 0.50 1.47 De filmcriticus der grootste courant van Cin cinnati, de Cincinnati Times, Russell Wilson, was tot kort geleden een man, dien vele inwoners zij ner stad wegens zijn buitengewoon scherpe pen vreesden. Door zijn critieken haalde hij zich in het bijzonder den haat der filmkunstenaars en van de bioscoopeigenaars op den hals. Eddie Cantor b.v., een der populairste variété-artisten der Ver- eenigde Staten, die af en toe ook voor de film speelt, was over zijn wijze van schrijven bar boos. Bij zijn optreden in een variété van Cincinnati trachtte hij het publiek tegen Wilson in te nemen, maar bereikte precies het omgekeerde van het geen hij bedoeld had. Het publiek floot Cantor uit en nam de partij voor Wilson op. Ja, nog sterker. Wilson werd van dezen dag af een volksheld en zijn populariteit werd zoo groot, dat een invloedrijke groep hem candidaat voor het burgemeesterschap stelde. Russell Wilson nam de candidatuur aan. Nu veran derden de bioscoopeigenaars ineens hun houding. Ze vroegen Wilson of, als hij werd gekozen, criti cus zou blijven. Geen denken aan, luidde het ant woord, daar zal ik wel geen tijd voor hebben. Reeds den volgenden dag begonnen alle bioscopen en variété's een geweldige propaganda voor Wil son. Nu was hij een man met uitstekende eigen schappen en vooral met een scherpen blik en een scherp critisch verstand, kortom een man, zooals men voor burgemeesters geen beteren kon wen- schen. Overal verscheen zijn portret óp het doek, begeleid van de beste aanbevelingen. En werkelijk werd Wilson met een groote meerderheid van stemmen gekozen. Een tijdje geleden heeft de voormalige filmrecensent zijn ambt aanvaard. In 1637 ontving de eigenaar van een grossierderij Hervano, te Merseburg een brief van een zaken vriend uit Amsterdam met een proef van de in Amsterdam snel beroemd geworden koffie. Hij wees er op, dat de koffie moest worden fijn gemalen en in water gekookt. De vrouw van meneer Hervano geloofde evenwel, dat zulk een kostbare drank niet met gewoon water moest wor den toebereid, doch met wat anders en nam daar om een krachtige bouillon. De gevolgen moeten buitengewoon ongelukkig zijn uitgevallen. In ieder geval kreeg meneer Hervani, kort daarop uit Am sterdam den volgenden brief: Daar ik niet lan ger zaken wensch te doen met iemand, van wien ik grofheden moet hooren als dank voor mijn goe den wil. Wanneer uw geheele personeel na het genot van deze uitstekende koffie ziek is gewor den en u mij daarom 16 grosschen voor purgeer middelen in rekening brengt, moet ik u meedeelen, dat ik dat eenvoudig weiger. Ik heb reeds vijf ba len koffie naar Peipzig gezonden en ieder, die hiervan heeft gedronken, is er zeer mee ingeno men. Een bewijs, dat de Leipzigers een beteren smaak hebben dan uw grove medeburgers. Jacques Gordon, de violist en concertmeester van het Chicago symphonieorkest heeft eens proef ondervindelijk met een origineel experiment aan getoond hoe men muziek waardeert. Als blind, bedelend straatmuzikant verkleed, posteerde hij zich voor de Academie van Schoone Kunsten te Chicago en speelde op zijn prachtige Stradivarius allerlei uit de beste werken der viool literatuur. Maar men lette nauwelijks op hem en toen een uur voorbij was, hadden een 100-tal voor bijgangers hun penningske van het medelijden ge offerd zonder door het spel bijzonder getroffen te bli'ken. En Gordon trok de bittere conclusie: hoe duur der men het publiek met zijn fauteuil laat betalen, hoe hooger het de muziek schat, doch gratiskunst raakt het niet. Onze ervaring is een andere. Voor een 15-tal jaren maakten wij op de Alk- maarsche kermis, als collecteerende zigeuners ge kleed, met de leden van het Concertgebouw Sam Swaap en Dirk Gootjes als concerteerende violis ten mede, hoe het publiek onder de bekoring van goede muziek geraakte, zelfs op een kermis. Wel weigerden enkele caféhouders, afgaande op het uiterlijk van de muciseerenden, toegang, doch waar deze werd verkregen, werd succes behaald, zoodat er d'en avond een flink bedrag voor een sanatorium bijeen kwam. of laat in den avond bekomt HAG beter dan al het andere. Geen slapeloosheid, hartkloppingen of andere nerveuse verschijnselen zullen U van de verkwikkende nachtrust berooven. Dus, „Make the night test" met koffie HAG: het is de heerlijkste koffie die U ooit heeft geproefd, pittig van smaak en van een ongekend fijn aroma. Uw vacantietijd leent zich het beste, om eens te beproeven, welke weldadige uitwer king uitgaat van een geregeld gebruik van koffie HAG. Elk goed Hotel, Restaurant of Pension schenkt op ver langen koffie HAG, omdat de hygiënische voordeelen juist bij het gegoede en intellectueele publiek bijzondere waardeering vinden. Ook voor U beteekent koffie HAG Langestraat. Achterstraat. Houttil. HET AANGEWEZEN ADRES voor: Grootste sorteering. Laagste prijzen. mmmmmLV R IJ ENTREE. GRAPJES. Klerk: U betaalt me 80 in de maand. Daar van kan ik geen kromme sprongen maken. Patroon: Mijn kantoor is ook geen circus meneer! Weet je het verschil tusschen een handveger en een eekhoorn? Nee. Zie, dan moet je ze eens allebei mee naar het bosch nemen en lot laten. Die in de boomen klimt is de eekhoorn. Waarom gilt de radio toch altijd zoo, Jantje? U drukt zich niet correct uit, moeder, maar als u het graag weten wilt, zal ik trachten het u duidelijk te maken. Wat u gillen noemt, wordt in werkelijkheid veroorzaakt door een combinatie van een te hooge spanning in den gloeistroom der lamp met een te hooge Volt-spanning in de anode batterij, vergezeld van een te geringe mate van te rugkoppeling in den variometer, terwijl de fijn regelaar van den seriecondensator tusschen de an tenne en de primaire wikkeling niet op de correcte phase is ingesteld. „De kalkoen, dien ik gisteren van U gekocht heb, was niet te genieten!" „Daar begrijp ik niets van, daar staat mijn ver stand bij stil! Vijftien jaar lang heb ik met dat dier op alle tentoonstellingen den eersten prijs gewonnen!" Zeg, heb jij de verloving met Greta verbro ken? Ja, ze hield niet van het huis dat ik jjekocht heb, en het is gemakkelijker om een nieuw meis je, dan om een nieuw huis te krijgen. Mevrouw: Hé mannie, toe nou, laat me een weekje naar Bergen aan Zee gaan, dan zal ik el- ken nacht van je droomen. Mijnheer: -Blijf maar bij me en droom thuis van Bergen aan Zee. Wim: Vader, vertelde U mij laatst niet, dat het erg lafhartig was, als je een jongen sloeg, die kleine was dan jezelf? Vader: Dat is zoo! Wim: Zou U dat dan niet eens aan mijn on derwijzer willen schrijven? Schuldeischer: Nu vraag ik u voor de laatste maal wanneer betaalt u mij de geleende zestig; gulden terug? Schuldenaar: Goddank, dat dat gemaan einde lijk achter den rug zal zijn! Zeg eens, waarom loop jij zelf er altijd zoo s'ofel bij, terwijl je^ vrouw altijd even galante toi letten draagt? Ja, weet je, dat komt zoo: mijn vrouw kleedt zich volgens het modejournal en ik naar mijn kas boek. Bij gelegenheid van den verjaardag zijner schoonmoeder schreef Mark Twain eens een ver haal, waarin hij zijn schoonmoeder vergeleek met een dagblad. Waarom met een dagblad? vroeg z'n vrouw. Omdat ze dagelijks verschijnt! Zij: De verloofde van mijn vriendin is veel lie ver dan jij. Die zegt altijd: mijn juweeltje, mijn robijntje. Hij: Ja, maar hij is juwelier en ik ben kaashan delaar. Vader, zei het mooie meisje, George en ik zijn twee zielen, doch met slechts één gedachte. Laat dat je niet ontmoedigen, kindlief, dat is- één meer dan toen je moeder en ik gingen trou- Dienstmeisje (tot kruidenier, die wegens zijn grofheid bekend staat). Het zout, dat u mij laatst verkocht hebt, is akelig grof. Kruidenier: Daar kan ik niets aan doen. Ik heb het niet gemaakt. Dat geloof ik graag, want anders was het nog veel grover geweest. OPWEKKEND EN GEZOND. - MINERAAL-WATER. In heele liter-schroeffles- schen voor huishoudelijk gebruik zeer voordeelig en gemakkelijk.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 2