BEZOEKT DE IE»- Uitsluitend eerste klas consumptie. y mam***' 0 Bezoekt gedurende het seizoen de Tentoonstelling Q SCHILDERIJEN, J. P. C. VAN OS en LIEN STRAVER. 0 0 Laanweg, 0 0 VRIJ ENTREE. A. C. ADMIRAAL DE KUNSTZAAL P. BOENDERMAKER. In het wekelijks geplaatst bericht „Voor onze badgasten", vermelden wij, dat de bekende collec- tionair van moderne kunst, de heer P. Boender- maker, na schriftelijke aanvrage, belangstellenden in de gelegenheid stelt Donderdagmiddag van 2 tot 4.30 zijn collectie, ondergebracht in de door hem in 1928 gestichte kunstzaal achter zijn woning huize „De Klomp", Loudelsweg, te bezichtigen. Thans plaatsen wij een kiekje van deze kunst zaal, in 1928 gebouwd naar een eigen ontwerp door den aannemer A. C. Klomp te Bergen, die in Ber gen reeds verschillende geslaagde landhuizen bouwde, „de Meerhoeve" en „de Driestar" aan den vooral hierin, dat ze het kenmerk draagt door een levende persoonlijkheid te zijn bijeengebracht, waardoor men te doen krijgt met een collectie die iets persoonlijks heeft, hetgeen men in collecties, bijeengebracht op advies van anderen, mist. Aan de kunstzaal is verbonden een depót, waar de heer Boendermaker de honderden doeken, die in den loop der jaren door hem werden bijeen ge bracht, een plaatsje vonden. Hierdoor is de heer Boendermaker in staat, zoo af en toe eens een an dere collectie doeken te brengen, waardoor het bezoeken van de kunstzaal zooveel aantrekkelijker wordt. In de kunstwereld is het bekend, dat de n®er Boendermaker aan verschillende Musea schenkin- Kunstzaal P. Boendermaker, Bergen. Meerweg en naar ontwerpen van bekende archi tecten mooie landhuizen bouwde, „de Hulst de Vlerken" en „Bloemveld" aan den Buerweg Velen zal het niet bekend zijn, dat de kunstzaal van den heer Boendermaker, vooral om de mooie belichting, de belangstelling trok van binnen- en buitenlandsche museum-directeuren. De zaal, die een lengte van 15 M. en een breedte van 10 M. heeft, is architectonisch in een strakke lijn gehouden en maakt vanaf het grootsche er voor gelegen grasveld gezien een voorname indruk. Op het gebied van de moderne kunst behoort de heer P. Boendermaker tot de belangrijke collecti- onairs. De belangrijkheid van zijn verzameling ligt Ontwerp en uitvoering A. C. Klomp. ken deed en in bruikleen afstond, ook aan ver schillende openbare gebouwen, o.a. de gemeente huizen van Amsterdam, Helder, Baarn en Heem stede en het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar, als mede verschillende lycea. De heer Boendermaker, die in zijn collectie ze ker de werken van een 30 schilders heeft opgeno men, bezit van de Bergerschool zeker de grootste verzameling. Waar belangstellenden gaarne in de gelegenheid worden gesteld kennis met de verzameling te ma ken, wekken wij de gasten daartoe gaarne op, ver heugd als wij zijn, dat zij na een bezoek zullen ver klaren, iets dergelijks in Bergen niet te hebben verwacht. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden; een wit kindermanteltje; een halsketting van vier kante gekleurde steentjes; een donkerbruine wan delstok; een (gouden) schakelarmband waaraan een 10 frankstuk; een bruin lederen damesporte- monnaie met 1 cent; een zilveren damesarmband horloge in riempje; een bruin kinderschoentje; étui met schrijfbenoodigdheden; een oud bruin ver sleten portemonnaitje met eenig geld; een grijs portemonnaitje met eenig geld en een sleuteltje; een manchetknoop; een bruin damestaschje met inhoud; een bril met donker hoornen montuur; een bruin lederen portemonnaie met 1.27; een kin- derportemonnaie met 50 cent; een halssnoer met rose steenen; een doublé armband, slangmodel; een vulpen, merk „Mond Blanc"; een armbandje; een witte elastieken bal; een donkerbruine porte monnaie met eenig geld; een bewerkt gouden broche. Verloren; een lederen boekenlegger met Italiaansche kleu ren; een lederen sigarenkoker met eenige sigaren; een bruin kasboekje; een rijzweep; een celluloid lorgnet in étui; een donkerblauw Alpinamutsje; een vulpen, merk „Spot"; een primakijker, merk „Zenith" in étui met riem; een gabardine regenjas met monogram ,,L. W."; een studieboek „Succes in de fotografie"; een rijwielbelastingplaatje met ijzerdraadje; een zwart damesportemonnaitje met eenig geld en badkaart; een schildpadleeren porte monnaie met 35 cent; een portefeuille met 400 a 500; een donkerblauw damesbadpak; een bruin lederen portefeuille met 45.en o.a. een diplo ma van de Ned. Bioscoopbond; een gouden zegel ring waarineen blauwe steen met tulpmotief; een gouden broche, lange speld met 2 maal 4 kleine pareltjes met platina overtrek; een Swanvulpen en Duofold vulpotlood; een 2 ons koperen ge wicht; een rond gouden broche met donkerroode glazen steen; een rijwielbelastingplaatje; een zwart Alpinamuts; een gouden manchetknooo- een zwart kinderschoentje met steunzool; een gouden effen speld. Inlichtingen zijn te verkrijgen ter secretarie. Voor de Badgasten is het van belang te weten: lo. dat het Berger Museum naast het Postkantoor dagelijks te be zichtigen is van 1012 en 24 uur, op Zon- en Feestdagen alleen van 2—4 uur (bezoekers moeten zich aanmelden bij den heer G. Spruit, die den sleutel heeft, toegangsprijs 25 ct., ingang bij het tuinpoortje); 2o. dat de toegangskaarten voor wandelingen in de Berger duinen en bosschen uit sluitend verkrijgbaar zijn ten kantore van de Bad- directie te Bergen aan Zee aan de v. Hasseltstraat tegen betaling van 25 cents; 3o. dat het Duit,.- museum in het Parnassiapark te Bergen aan Zee eiken dag is geopend van 9—6, toegang kosteloos. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten en bezoekers worden beleefd verzocht niets te beschadigen; 3o. dat de bekende collectioneur van moderne kunst, de heer P. Boendermaker, na schriftelijke aanvrage, belangstellenden in de ge legenheid stelt Donderdagsmiddags van 2 tot 4.30 zijn collectie, ondergebracht in de door hem in 1928 gestichte kunstzaal achter zijn woning, huize „De Klomp", Loudelsweg, te bezichtigen. GRAPJES. Onderwijzer: Wat is een wonder Bolleken? Bolleken: Weet ik niet. Onderwijzer: Als de zon eens midden in den nacht scheen, wat zoudt ge dan zeggen dat t was Bolleken; De maan! Onderwijzer: Maar als u dan gezegd werd, dat het de zon was, hoe zoudt ge 't dan noemen? Bolleken: Een leugen! Onderwijzer: Ik vertel echter nooit leugens. Veronderstel nu dat ik u zei dat het de zon was, wat zoudt ge dan denken? Bolleken: Dat ge zoo zat zijt als een varken. Collectant: „Hebt u misschien nog iets voor het tehuis van oude vrouwen? Ja, mijn schoonmoeder. Bedelaar (tot tandarts): Trekt u gratis tanden uit? Tandarts: Nee, maar ik heb wel een hond, die gratis de tanden erin zet. ADVERTENTIËN in 't PARNASSIA-PARK, BERGEN AAN ZEE PROCLAMATIE. AANGEZIEN een hond, waarvan de hoogte meer dan 30 centi meter bedraagt, niet op den openbaren weg los mag loopen, dient de eigenaar van een hond, waarvan de hoogte meer bedraagt, het dier aan een lijn te houden of anders thuis te laten. AANGEZIEN de naam van iederen badgast volledig en gratis in de „Badbo.de" wordt gepubliceerd, heeft het geen zin initialen, al of niet omgeven door een hart, in banken of boomen te snijden. AANGEZIEN een bosch in 60 minuten door brand vernield kan zijn, maar de schade ;in geen 60 jaren is hersteld, is het aanbevelenswaardig, voorzichtig met vuur om te gaan en geen brandende lucifers, sigaren of cigaretten weg te gooien zonder deze daarna met den voet te dooven of onder een laagje zand te bedekken. AANGEZIEN uwe buren zonder meer gaarne willen aannemen, dat gij de gelukkige eigenaar van een gramofoon of radio-toestel zijt, is het absoluut overbodig ze den ganschen dag daaraan op luidruchtige wijze nog te herinneren. Behandelt deze aangelegenheid met „zachtheid!" Spaart uw buren! AANGEZIEN de meeste menschen bloemen kweeken voor zich zelf en niet voor voorbijgangers, zoudt gij wellicht onvriendelijk bejegend worden als gij u tot het plukken van bloemen in anderman's tuin laat ver leiden. Er zijn bovendien in Bergen goed-gesor- teerde bloemenwinkels! AANGEZIEN het vaststaat, dat ieder bezoeker van deze ge meente, als hij slechts éénmaal in het aan te koo- pen Bergerbosch heeft gewandeld, gaarne een bij drage in den aankoopsom zal willen storten, wordt hieronder de wijze vermeld, waarop zulks mogelijk is. 1. Door het koopen yan steunbons ad. 1.ver krijgbaar bij meerdere hotels en pensions, als mede bij de boekhandelaren. 2. Door het zenden van een postwissel aan den Penningmeester, jMr. H. Judell, van Reenen- park No. 11. 3. Door storting ten kantore van de V. V. V. in het gebouw, naast het Postkantoor te Bergen- binnen. - 11 CD 11 CD 11 CD i I CD 11 CD 11 CD 110 11 CD 11 CD 11 0 Portretten, Landschappen, Stillevens, Pastel, Penteekeningen, Aquarelles en Bloemen, van - 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 - (Gediplomeerd Heilgymnast—Masseur). Heilgymnastiek, Ademgymnastiek, Massage, Rheumatische aandoeningen, Nabehandeling v.ongevallen. Spreekuur Maandag, Woensdag en Vrijdag van I7j tot 27a uur- Kennemerpark 5, Alkmaar. Ook behandeling aan huis.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 6