De Kantoren van Mr. H. JUDELL, zijn van 22 Augustus tot I September 1930 geopend uitsluitend van 9 tot £1 uur. Zaterdag 23 en Zaterdag 39 Augustus £930 zijn de ECAlTOeEl GESLOTEM. Pa J. BORST, - Schoolstraat 4, Telefoon No. 13. A. V. Pers. Villa „Dolfijn". De Hr. en Mevr. O. J. Verkerk, Bergen, 6 Villa „De Duinhut". Jhr. en Mevr. C. Sandberg, Nijmegen, 6 Villa „Duinrode". Fam. Mevr. E. van 't Hoff, Laren N.H., 6 Villa „Duinroosje". De Hr. en Mevr. Jordaanvan Heek, Haaksbergen, 7 Villa „Duintop". DeHr. en Mevr. Mr. J. G. de Hoop Scheffer, A'dam, 7 „Duinviooltje". De flr. en Mevr. J. R. Haverman, A'dam, 8 Huize „Duinzicht". De Hr. en Mevr. J. C. J. Kempees, Bussum, 8 „De Echo". Fam. Mej. Joh. A, de Bree, Groningen, 3 Villa „Elzenhof". De Hr. en Mevr. J. L. Schuurs, R'dam, 6 Villa „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. E. Wegelin, Bussum, 6 Villa „Herline". De Hr. en Mevr. Mr. G. Nauta, R'dam, 9 Villa „de Hoek". De Hr. en Mevr. J. Swaan, A'dam, 4 Kinderen van Dr. van der Zande, A'dam, 3 Villa „Joke". De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, 7 „De Kieviet", De Hr. en Mevr. G. de Nagtegaal, A'dam, 7 Villa „Laura". Fam. Mr. Jacq. Dutilh, R'dam, 7 „De Longroom". De Hr. en Mevr. S, W. Eyssen, Alkmaar, 4 Villa „Magnolia". De Hr. en Mevr. C. Glerum, A'dam, 5 Villa „Marijke". Hr. und Frau Dr. C. Schmitz Peiffer, Köln, 7 Frau Bruckmann, Kölri, 1 Villa „Mei". Familie Mevr. Laurillard, Alkmaar, 6 Villa „Noviomagum". De Heer en Mevr. Mr. D. P. C. de Hoop Scheffer, Den Haag, 6 „Het Parkhuis". Fam. Z. Deenik, A'dam, 5 Villa „Paulina". De Hr. en Mevr. W. H. Hudig, R'dam, 7 „Pax in Terra". Fam. Mevr. S. Brandt CorstiusKrol, Naarden, 5 „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 8 -,,'t Roefje". De Hr. eri Mevr. Dr. W. Renssen, Arnhem, 8 Villa „Sandy-Corner". De Hr, en Mevr. H. J. Tjaarda, A'dam, 8 Villa „Schelpduin". Hr. und Frau Dr. Helmuth Poensgen, Düsseldorf, 7 Villa „Scholekster". De Hr. en Mevr. C. B. Tilanus, Friezenv., 11 Villa „Shanti". De Hr. en Mevr. A. Bonset, Bussum, 6 Villa „Skopia". De Hr. en Mevr. F. Zillesen, den Haag, 5 „Spoorzicht I". Fam. Mevr. C. Asscher Pinkhof, Groningen, 10 „Spoorzicht 2", De Hr. en Mevr. J. Brummelkamp, A'dam, 4 Villa „Sterntje". De Hr. en Mevr. H. de SonnavilleArkesteyn, Nijmegen, 5 Mej. F. Arkesteyn, Nijmegen, 1 De Hr. en Mej. J. en E. Villa „Ulyssus". Jhr. en Mevr. C. E. W. van Panhuys, 's Gravenhage, 7 „Verbrande Panhoeve". De Hr. en Mevr. Dr. P. A. van der Harst, A'dam, 8 Villa „Wernau". Fam. Mr. F. de Geer, A'dam, 6 Villa ,,'t Westerlicht". De Hr. en Mevr. Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar, 9 Villa „Windy Ridge". De Hr. en Mevr. F. P. J. Kleipool, A'dam, 10 Villa „De Wijde blik". De Hr, H. L. van den Briel en Fam. Haarlem, 6 Mej. Sigrid Boks, Haarlem, 1 Mej. Sanna Kooiiman, Haarlem, 1 Villa „De Zeedroom". D eHr. en Mevr. L. Kuipers, Laren (N.H.) 8 „Het Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Ir. Krayenhoff van de Leur, Dordrecht, 9 Mej. Bins, Dordrecht, 1 Villa „Aan de Zonzij". Fam. Mevr. de Wed. C. A. HubrechtBreitenstein, 's Gravenhage, 7 gemiddeld A'dam, 40 Advocaat en Procureur, Agent v. li. N.H. Landbouwcrediet, Depot „NUTRICIA". Wijnen „Kempinski". Comestibles. Fijne Vleeschwaren, Billijke prijzen!! Vragen en bezorgen te Bergen en Bergen aan Zee. Deutsche Ferienkolönie, Vereeniging „Voor Jong Nederland", „Het Zeehuis", A'dam, A'dam, 40 120 Totaal aanwezig 3984 pers. BERICHTEN. DE AVRO CONCERTEERT IN ALKMAAR. Ongeveer 2500 menschen juichen Vogt en Nico Treep met hun mannen toe. En nou mag men Avro-klant zijn, of niet, een feit is het, dat de Alkmaarsche muziektuin er Maandagavond maar wat feestelijk uitzag. Wat er dan dien Maandagavond gebeurde? Wel, de eerste de beste straatjongen had het U kunnen vertellen: de Avro concerteerde. Nico Treep en zijn mannetjes waren naar Alkmaar gekomen, om een populair concert ,te geven aan de vele, vele luistervinken, die trouw aan de Avro gebleven zijn. Eigenlijk hoort Nico Treep thuis in Hilversum, in de studio van de Avro, maar er was eens een minister, die hem de straat op joeg, zoodat de stu dio vele uren leeg bleef Dat vonden de Avro-leiders en medewerkers lang niet prettig, doch om niet tot werkeloosheid gedoemd te zijn, ging men „den boer op", terwijl men meteen de gelegenheid waarnam, om op deze manier te protesteeren tegen de geschonden rech ten van de Avro. Zoo kwam het, dat de Avro Maandagavond in den stedelijken muziektuin te Alkmaar was. Het waren niet alleen Alkmaarders, die den mu ziektuin hadden veroverd. Nee, er waren ook heel wat buitenmenschen en vreemdelingen, die vrien den van de Avrö bleken te zijn. De gasten in onze bad- en vacantieplaatsen waren al heel sterk ver tegenwoordigd en velen hadden hun wagens ver sierd met de bekende Avro-vlag. Zoodat een buitenstaander reeds van verre zag, dat er iets bijzonders aan de hand was, 't Was druk in den. tuin. De exploitant had een 1200 stoelen neergepobt, denkende, dat dit wel voldoende zou zijn. Ma,ar hij had misgerekend. In minder dan geen tijd waren alle stoelen bezet en was het aantal luistervinken, dat geen zitplaats had, minstens zoo groot, als dat, wat wel gezeten was. Toen werden noodbanken gemaakt van leege biervaatjes, waarop planken werden gelegd. Ook deze banken werden stormenderhand ingenomen. Zoodat er voor de nog steeds toestroomende be langstellenden niets anders overbleef dan te staan. Wat ze ook deden, zonder te protesteeren. Men zag in, dat men voor een onbegonnen taak stond, alle menschen een zitplaats te geven. Zoodat, toen om ruim 8 uur het concert begon, er zeker een 2500 man in den tuin waren. Nico Treep had voor een populair programma gezorgd, dat al dadelijk in den smaak viel. En na elk nummer klonk een welgemeend, langdurig ap plaus. Trouwens, applaus was er ook al voor dien tijd geweest, ,Dr. Straver, de w.n. voorzitter van het Avro-comité in Alkmaar, huldigde Nico Treep n.l. met een groote lauwerkrans en bood de orkestle den Alkmaarsche kaasjes aan. En vlak voor de pauze moest ook Willem Vogt het ontgelden. Een dame uit Alkmaar bood hem namens eenige telefonisten bloemen aan onder enorm applaus. Vogt sprak ook. Hij deed dat op een humoristi sche wijze. En hij dacht daarbij aan de pas weg geschonken Alkmaarsche kaasjes, want hij vertel de, dat de orkestleden zich die kaas niet van hun brood zouden laten eten, evenmin als de Avro dat zou laten doen. De minister kreeg ook nog een veeg uit de pan van Vogt. Enfin, men kent de geschiedenis. En Vogt's woorden kwamen hier op neer, dat de Avro niet stil zou blijven zitten, maar zou voortvechten, totdat de tijd zou zijn gekomen, dat de Avro een eigen zender en een volle week zendtijd had. Na Vogt was het orkest weer aan de beurt. En toen trad de pauze in, .waarin gecollecteerd werd. Nog geen 400 werd opgehaald, zoodat er geld bij moet, tenzij men en nu voldoen we aan het verzoek van den penningmeester van de afdeeling Alkmaar der Avro-actie tenzij enfin het adres van den schatbewaarder is Westerweg 69 en zijn gironummer 58436. Na de pauze werden nog vier nummers afge draaid en toen eindelijk het einde kwam, moest Nico Treep een toegift geven, zoo hartelijk en lang.durig was het applaus. En Nico Treep gaf het Wilhelmus, dat staande werd aangehoord en meegezongen, daarmee bewij zende, dat de Avro „toch nog algemeener is EEN IN DEN ZOMER ONGEWONE AANBLIK. Donderdagavond levprde de zee een ongewonen aanblik. Ondanks den storm waren vele gasten aan het strand. De wind liep Noord-West, waardoor men iets van een springvloed te aanschouwen kreeg. Het badbedrijf en de leiders van het stille strand hadden maatregelen genomen, om de zee te beletten de benoodigdheden voor het baden te rooven, zoodat zelfs de badstoelen een plaatsje boven op den duinrand hadden gevonden. Bulderend rolden de groote waterbrokken, de schuimvlokken tot den voet der duinen voortja gende, over het strand. Onwillekeurig geraakte men diep onder den in druk van dezen geweldigen natuurkracht, dien men in den winter wel eens meer op volle kracht kan aanschouwen, doch dien men in het vacantiesei- zoen liever anders ziet, PRIJSUITREIKING PUBLIEKSPRIJZEN BLOEMENCORSO. In de Rustende Jager had Woensdagavond de uitreiking van de publieksprijzen van het Bloe mencorso plaats. De regen is oorzaak geweest, dat ditmaal slechts 123 stemmen werden uitgebracht. De le prijs groepen verwierf no. 22 „De Ingang van de Onderwereld" van den heer J. R. Zweeres- Mooiste auto no. 32 van den heer John. W. Macdonald. Mooiste enkeling no. 6 „Schilder kunst" van den heer P. Grin. Mooiste Vereenigingsnummer no. 26 „De Graf Zeppelin in 1930" van de Berger Gymnastiekver- eeniging. Mooiste paar no. 11 ..Paddestoel", kinderen Diesfeldt, ontwerp C. Henneman. Voorts werden nog prijzen uitgereikt aan no. 16 Prins en Schoone Slaapster, kinderen J. v. d. Bijl, Bergen aan Zee en Doornroosje, kinderen mevr. Postma. VOOR HET ONGESCHONDEN BEHOUD VAN HET BERGERBOSCH. De elfde verantwoording' van giften en toezeg gingen over de week van 916 Augustus is en mag tevens de laatste zijn. Het doel, dat het co mité zich had gesteld, is bereikt! Ik hoop dat al len, die hetzij door groote of kleine bijdragen, van hunne of hare adhaesie blijk gaven, in hooge mate van het Berger Natuur-Reservaat zullen genieten en dat zij, voor wie de actie van het Comité uit finantieel oogpunt geen aantrekkelijkheid had, evenzeer aangename verpoozing aldaar zullen vin den. Mr. P. A. O., Alkmaar 10. Mr. A. S., Alkmaar10 Mr. J. B., Alkmaar5. Mr. P. J. Pr. G., Haarlem5 Mr. C. A. de Gr., Alkmaar 10.- Mr. N. N„ Alkmaar10.— Mr. C. S., Alkmaar25. Mr. F. A. J. J., Alkmaar 10.— Mr. N. N„ Alkmaar 10.— Mr. W. S., Alkmaar 10. Mr. L. v. L. C., Heiloo10.— Alcmaria V. V. V. 10.— N. N., 2e bijdrage, Bergen 100. A. C. B., Bergen10. C. v. S., Bergen40. Mevr. M. A. S„ Bergen2.50 W. F. C. M„ Bussum10 P. K., Alkmaar10. Directie „Gulden Vlies", Alkmaar 5. Fa. J. v. d. H., Alkmaar2 Gebrs. S,, Alkmaar 5. J. W. de Br., Amsterdam 10. J. B,, Bergen 15.*- Gebrs. H., Bergen40. N. N„ Bergen5. G. G. S., 2e bijdrage, Bergen 10, N. N., Bergen2.50 P. T., 2e bijdrage, Bergen50. H. B., Bergen5. C. K., 2e bijdrage, Alkmaar 10. P. M,, Bergen10. P. N., Bergen10. H. S., Bergen 10. C. N., Bergen10. N. N., Alkmaar 5. De Rustende Jager \TT.. 15, Café Oldenburg ,Ul v"u,^f ovei 5.- Café Hildebrand het 750 Poort van Cleef '^1 5~ Berger Veerhuis a l Scha 5~ De Oude Prins 3 6 S 10 Oranje Hotel 10, 559.50 Reeds verantwoord 9509.49 Totaal generaal 10068.99 De Penningmeester, Mr. H. JUDEi^.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 14