WATER HOOG EN LAAG WATER te BERGEN AAN ZEE in 1930. NSTEIN AUGUSTUS. Laag water: Natnidd. nest. In het laatste gedeelte ziet men een noten kraker en een sperwer in denzelfden boom met merel en beflijster. Zoo zal ook eenmaal de wolf met het lam verkeeren. In nog een kast met vogels tronen de mooie mantel- en zilvermeeuwen, terwijl valken, zeedui kers en papegaaiduiker goed vertegenwoordigd zijn. Een zeehond en een schildpad prijken hier als antipoden tusschen een geheel verkleurde kluit en twee scholeksters,: waarvan het roodi geheel uit de snavels verdwenen is. Twee futen eri een wulp zijn in beter condities, terwijl een groote zaagbek en een parelduiker prachtige exemplaren zijn. Verder zijn er kasten met mooie kevers, die zeer goed verzorgd zijn en indruk geven van de groote verscheidenheid, die er in de duinen voorkomt. Ook de schelpenverzameling ziet er goed uit. Bij een ziet men de strandgaper, de stekeldragende hartschelp, de teere platschelp, de ruwe boormos sel en verder tal van een- en tweekleppige schel pen en horens, alsmede zeeschuimbootjes (ruggen van inktvisschen), schelpkokerwormen, roggen- en haaieneieren, blaas- en knoopwier en nog vele an dere studieobjecten. Ook zijn er tal van vogeleieren, welke men ge woonlijk bedekt houdt, opdat de kleuren niet worden aangetast. J. DAALDER Dz. ANECDOTEN. Eenige weken geleden overleed te Moskou de Anatoly Durow. Durow was ver over de grenzen oudste en meest populaire clown van Rusland, van zijn vaderland als dierentemmer beroemd en werd zoowel door den laatsten Czaar als door Kei zer Wilhelm (voor wien hij eens met zijn dieren in een particuliere voorstelling een uitvoering gaf) met verschillende ordeteekenen begiftigd. Durow schreef ook interessante gedeeltelijk ook we tenschappelijke werken over de psychologie der dieren. Zijn grappen in de arena waren niet altijd van even onschuldigen aard. De clown had er slag van om op uiterst geestige manier, zelfs Czaristische waardigheidsbekleders, voor wie iedereen sidder de, er tusschen te nemen. Over Durow zijn tallooze anecdoten in omloop, waarvan hier enkele volgen: Generaal Wahl, de militaire gouverneur van Petersburg was in intellectueele kringen van die stad zeer gehaat wegens zijn reactionnaire gezind heid en zijn ruw optreden het was in het jaar 1896. Toen hij op zekeren keer het circus be zocht waarin Durow zijn voorstelling gaf, zeide de ze tot zijn gedresseerd zwijn: „Sch .sch .sch Wahl!" Dat was een gewaagde woordspelin, want het woord „Schwal" beteekent in het Russische „Kreng!" Onder het bolsjewistisch regime behield Durow zijn scherpe tong. Beroemd is de volgende nec- dote: Durow liet het publiek een stok zien en zei: Dat is het zinnebeeld van ons land. Vroeger was boven: de Czaar met den adel, in het midden wij allen en onderaan het proletariaat. Toen draaide hij den stok om en vervolgde: We hebben revolutie gemaakt Thans is de adel onder. Wij allen zijn op dezelfde plaats gebleven, maar waar is het proletariaat? 't Is echter wel typisch dat Durow van Lunat- charski toch den titel van volksclown gekregen heeft. PROCLAMATIE. AANGEZIEN een hond, waarvan de hoogte meer dan 30 centi meter bedraagt, niet op den openbaren weg los mag loopen, dient de eigenaar van een hond, waarvan de hoogte meer bedraagt, het dier aan een lijn te houden of anders thuis te laten. AANGEZIEN de naam van iederen badgast volledig en gratis in de „Badbode" wordt gepubliceerd, heeft het geen 'zin initialen, al of niet omgeven door een hart, in banken of boomen te snijden. AANGEZIEN, een bosch in 60 minuten door brand vernield kan zijn, maar de schade in geen 60 jaren is hersteld, is het aanbevelenswaardig, voorzichtig met vuur om te gaan en geen brandende lucifers, sigaren of cigaretten weg te gooien zonder deze daarna met De ooievaar die aan alles gedacht had. (Judge). den voet te dooven of onder een laagje zand te bedekken. AANGEZIEN g uwe buren zonder meer gaarne willen aannemen, dat gij de gelukkige eigenaar van een gramofoon of radio-toestel zijt, is het absoluut overbodig ze den ganschen dag daaraan op luidruchtige wijze nog te herinneren,. Behandelt deze aangelegenheid met „zachtheid!" Spaarï uw buren! AANGEZIEN de meeste menschen bloemen kweeken voor zich zelf en niet voor voorbijgangers, zoudt gij wellicht onvriendelijk bejegend wo'rden als' gij u tot het plukken van bloemen in andermans tuin laat ver leiden. Er zijn bovendien in Bergen goed-gesor- teerde bloemenwinkels! Voor de Badgasten is het van belang te weten: lo. dat het Berger Museum naast het Postkantoor dagelijks te be zichtigen is van 10-12 en 24 uur, op Zon- en Feestdagen alleen van 24 uur (bezoekers moeten zich aanmelden bij den heer G. Spruit, die den sleutel heeft, toegangsprijs 25 ct., ingang bij het tuinpoortje); 2o. dat de toegangskaarten voor wandelingen in de Berger duinen en bosschen uit sluitend verkrijgbaar zijn ten kantore van de Bad- directie te Bergen aan Zee aan de v. Hasseltstraat tegen betaling van 2!> cents; 3o. dat het Duin museum in het ParnaSSiapark te Bergen aan Zee eiken dag is geopen^ van 96, toegang kosteloos. Kinderen zonder gelelde worden niet toegelaten en bezoekers Worden beleefd verzocht niets te beschadigen; 3o. dat7de bekende collectioneur van moderne kunst, de'' heer P. Boendermaker, na schriftelijke aanvrage, belangstellenden in de ge legenheid stelt Donderdagsmiddags van 2 tot 4.30 zijn collectie, ondergebracht in de door hem in 1928 gestichte kunstzaal achter zijn woning, huize „De Klomp", Loudelswég, te bezichtigen. GRAPJES. Emilie, liefste wofdt de mijne! Jij bent voor mij het achtste'wereldwonder! ooed, Frans, ik aanvaard je voorstel. Maar wee je gebeente als ik je ooit met een der andere zeven wereldwonderen zie. - Romantisch-uneisje:-Dit isvweer net als vroeger, is het niet, lieveling? Jongmensch: Wat bedoel je met vroeger? Het meisje: O, neem me niet kwalijk, ik dacht aan iemand anders. Vrouw: De modiste zegt, dat ze geen kleeren meer voor me maken iwil, voor je haar rekening hebt betaald. Man: Prachtig! Ik ga, onmiddellijk schrijven om haar te bedanken. I Dochter: Het ka» me niet schelen, ik heb hem liet en ik zou hem tot het einde van de aarde vol- gen. Vader: Hm, dat zou ik ook wel willen als ik de kans kreeg, hem er daar een zetje overheen te ge ven. „Hoe heb je het aangelegd om zooveel geld te verdienen?" „Heel eenvoudig. Ik werd compagnan van een rijk man." „Zoo. En toen?" „Wel, hij had geld en ik de ervaring, dus „Dus?" „Tja, zoo is het een paar jaar gegaan, totdat ik het geld had en hij de ervaring". Hermans is in geen al te rooskleurig humeur aan tafel. „Wat scheelt er aan?" vraagt zijn vrouw. „Óch, neef Anton kwam op kantoor zeuren. De ófide geschiedenis. Hij was weer eens platzak en vroeg om honderd gulden". „Je bent er toch niet op ingegaan?" „Toch wel. Wat moest ik doen! Hij hield niet op met zeuren." Mevrouw is heel verontwaardigd over haar man. „Wat ben je toch voor iemand?" vaart zij uit, Anton heeft honderd gulden noodig en je geeft ze maar. Je kunt nooit iets weigeren, je moest toch eindelijk leeren, ook eens neen te zeggen!" Hermans houdt wijselijk zijn mond en verdiept zich na tafel in zijn krant. „Wat ik zeggen wou, Albert", begint mevrouw dan, „ik wou morgen gaan winkelen. Wil je mij honderd gulden geven?" En Hermans héél resoluut: „Neen!!" Hij. „Ik zou overgelukkig zijn, als je mijn vrouw zoudt willen worden maar ik weet niet, hoe ik je dat moet vragen". Zij: „Dat is al in orde; ga nu maar naar vader." Mevrouw A.: Den geheelen dag is het bij mij in huis ruzie. Dan heb ik ruzie met mijn man; dan heeft mijn man ruzie met mijn schoonzoon. Dan heeft de keukenmeid weer wat. En zoo ga je maar door! Mevrouw B.: Dan heb je tenminste niet te kla gen. Jij hebt nog afwisseling, terwijl ik alleen maar den geheelen dag met mijn man overhoop lig.. Het schijnt, dat je een grooten eerbied voor den huwelijksmakelaar hebt. Nou, die verstaat zijn baantje. Hij heeft mij* een meisje als vrouw aangesmeerd, waarbij ik vijftien jaar geleden een blauwtje heb geloopen. Inplaats van de tram te nemen ben ik er ach ter gaan loopen en spaarde een dubbeltje. En ik heb een gulden bespaard door achter een taxi aan te rennen. Zullaiwwe iedereen van het personeel, die vijf jaar bij'ons gew.eest is, vijftig gulden geven, ter gelegenheid van het jubileum van de firma? Laten we liever fceggen tien jaar. Het is best mogelijk, dat iemand hier al vijf jaar is. Inbreker: Het is nu tijd om bij juffrouw Jansen- in te breken! Collega: Is ze de stad uit? Inbreker: Neen, maar er staat op de deur: Even uit naar juffrouw Pietersen. Over vijf minuten weer terug. Dokter tot moeder van jongedame, bij wie hij geroepen is: Uw dochter heeft alleen verstrooi ing noodig Zoo'n kleine verandering U be grijpt mij wel, nietwaar? Moeder: Ja zeker, dokter. U bedoelt zoo'n kleine naamsverandering. Mevrouw (tot nieuwe dienstbode): Vergeet, niet, Anna, dat je meester kolonel is. Anna: O, ik ben gek op soldaten! Museumbezoeker (in vervoering hardop pra tend): Verrukkelijk! Prachtig! Bewaker: U vergist u, meneer. Dat ding is van een onbekende; het beroemde schilderij van Ra fael, dat men bewonderen moet, hangt daar aan den anderen wand. Natuurlijk Mineraalwater. Hoog water: Voorm. Natnidd. Voorm. Datum

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 2