Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Aanwezige Vreemdelingen te BERGEN en BERGEN AAN ZEE, 21e Jaargang. No. 13. van ZATEftOAG 23 AUG. 1930. DERDE BLAD. TOT AFSCHEID. Met dit nummer verschijnt de laatste „Badbode" in dit seizoen. Het slechte weer in Juli en Augustus heeft de plaats, zooals trouwens in alle seizoenplaatsen, schade gedaan. Wat het weer voor de seizoenplaatsen is, leert de staat in dit nummer over het aantal gasten, dat in de verschillende weken in Bergen en Bergen aan Zee vertoefde. De eerste zes weken, toen het weer zoo gunstig was, vertoefden er 1369 gasten meer in de ge meente dan in dezelfde weken van het vorig jaar, terwijl het aantal gasten in de daarop volgende zes weken 1131 minder was dan in die weken van het vorig jaar. Toch leeren deze cijfers dat het aantal gasten nog 238 hooger is geweest dan het vorig jaar. Niet minder dan 44000 gasten verbleven gedurende een week in Bergen. Wat dit voor de bevolking betee- kent, stelde de voorzitter van de V. V. V., de heer C. F. Zeiler, op de algemeene vergaderingen reeds meermalen in het licht. Uit informaties is ons gebleken, dat verschillen de zakenlieden wij hebben hierbij vooral het oog op de winkeliers zeer goede zaken hebben gemaakt. Het aantal verkochte speelkaarten is al bijzonder groot geweest. De gasten hebben blijk baar de behoefte gehad om zich in huis te amu seeren. Ook de verkoop van versnaperingen en souvenirs was bevredigend. Voor de café's met terrassen, was het seizoen, vooral te Bergen aan Zee, waar men over het aan tal gasten tevreden kan zijn, ongunstig. Bergen heeft alle reden om, gezien den natten zomer, tevreden te zijn. Vacantie doorbrengend Nederland wil naar Bergen en de Bergenaren kun nen zeker vol vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. Het valt te betreuren, dat de gasten, tengevolge van het slechte weer, van hun vacantie niet dat genot hebben gehad, dat zij mochten verwachten. Gelukkig heeft niemand het weer in de hand. Een seizoen als dat van 1930 heeft voor vele pensionhouders echter de les gebracht, dat het be lang van Bergen vordert, dat zij hun gasten iets meer bieden, dan een gelegenheid om te eten en te slapen. Wij verwachten, dat de voorzitter van de V. V. V. in de eerstvolgende jaarvergadering nog wel eens weer zal aanstippen, dat velen over het begrip dependance een eigenaardige opvatting huldigen. Momenteel vertoeven er in Bergen nog een zeer belangrijk aantal gasten. De kans bestaat, dat het naseizoen gunstig wordt, al dreigde Donderdag avond het weer, dat deze week gunstig was, weer in nadeeligen zin om te slaan. Wie er gelegenheid voor heeft, doet verstandig ook in den nazomer Bergen te bezoeken. De herfsttinten in het Bergerbosch zijn wondermooi. Voor Bergen was 1930 een belangrijk jaar. Met steun van Rijk, Provincie en het comité van actie voor het behoud van het Bergerbosch, kocht de gemeente, daartoe door de groote welwillendheid van den heer J. van Reenen in staat gesteld, 90 H.A. bosch ten westen van de Sparrelaan. Voor Bergen vordert dit een groot financieel of fer, doch de Raad heeft terecht ingezien, dat het hier een levenskwestie voor Bergen gold. Het was dan ook een goede gedachte van B. en W. om den dag van overdracht, den dag waarop de gemeente officieel eigenaar wordt, een feestelijk karakter te geven, door het beleggen van een buitengewone raadsvergadering, gevolgd door een wandeling met belangstellenden door het bosch, met de Rus tende Jager als eindpunt, waarvoor de medewer king van Bergen's Harmonie is verkregen. Deze dag is op 30 Augustus gesteld. De wande ling vangt des middags 2 uur aan. Wij rekenen er op, dat de gasten, voor zoover zij dan nog aanwezig zijn, dien dag in de vreugde van de Bergenaren zullen deelen. Ten slotte roepen wij hen een hartelijk tot weer ziens toe. Voorts dank aan allen die hebben medegewerkt om de Badbode aantrekkelijk te maken. In het bij zonder daarbii dank aan den wakkeren secretaris van de V. V. V., die. ook als penningmeester van het comité van het Bergerbosch, voor interessante bijdragen zorg droeg. Dank ook aan de adverteerders, die het finan cieel mede mogelijk hebben gemaakt „De Badbo de" in zoo'n goed kleed te steken. blijkens de Woensdag 20 Aug. ten Raadhuize ingeleverde lijsten. Pensions te Bergen-Binnen. J. J. v. d. Sluis, M. v. Erkom, „Anna Maria" Buren, A V Pers. M. A. de Bruin, Buurmalsen, N. v. Dijk, R dam, A. Tieleman, R'dam, Pension „Anna", Fam, Verleur, Haarlem, Fam. Renés, Amstelv., Pension „Aurora". Mej. A. Bonarius, Haarlem, Fam. H. D. Canne, Leeuward., Mej. W. J. de Haan, Leiden, Mej. S. Fles, Leiden, Dames de Meere, R'dam, Me). R. Bochove, R'dam, „The Barrow", Fam. J. J. Knotter, A'dam, Fam. A. E. zahn, A dam, Fam. J. Morbeek, A dam, Pension ,,'t Blokhuis Fam. W. de Bie, R'dam, Fam. Li. Hoekveen, Hillegersb., Fam. L. Frank, A aam, Pension „Boschhoek". Fam. N. J. Preijer, A dam, Fam. v. d. Meuten, Haarlem, Fam, E. Adema, A dam, Huize „Beata". Fam. Mevr. Wed. Taanman, A'dam, Fam. P. de Moei, A'dam, Hotel-Pension „Berkhout Fam. Koelewijn, Zutphen, Fam. T, Doornbos, Ooster- wi)twerd, Fam. H.Smit, Barendrecht, Fam. Kalis, Medemblik, Fam. L. Spoek, R'dam, Me). N. Hik, Leiden, N. Neuteboom, Leiden, Fam, W. F. Emmelot, A'dam, Dames de Vries, Oegstgeest, Dames Savenije, Groningen, De Hr. Nijpels, A'dam, Pension „Beukenhorst". Fam. A. Cats, Enschedé, Fam. Leuvenberg, Nijmegen, Fam. R. Schats, A aam, de Leeuw, Arnhem, Fam. de Jong, A'dam, Fam. de Leeuw, den Haag, De Hr. Vischjager, A dam, De Hr. Versteeg, A'dam, Huize „Boschlust". Dames Calon, A'dam, Mej. Maat, A'dam, Fam. Driessen, A'dam, Fam. Spruyt, A'dam, Fam. de Rot, IJmuiden, Fam. Nienhuis, A'dam, Dames Verburg, A'dam, De Hr. Tekelenberg en verl., A'dam, Fam. v. d. Meulen, Leeuward., Dames Overbeek, R'dam, Mej. Bouman, R'dam, Mej. Zegers, R'dam, Fam. v. Veen, Gouda, Dames de Bie, R'dam, Mej. de Raat, R'dam, De Hr. Haringman en verl., A'dam, De Hr. Nijsen en verl., A'dam, Pension „Cornelia". Fam. Dijksma, A'dam, Pension „Crefeld". Fam. W. Schoonheim, Zaandam, Mej. M. Beintema, A'dam, De Hr. Abels, A'dam, Pension „Catharina Margaretha", Dames Roscher, A'dam, Fam. Harrewijn, Sliedrecht, Fam. de Jong, R'dam, Fam. Ruysbroek, R'dam, Pension „Emma". Fam. Heimig, Haarlem, Fam. Fischer, Enschede, Fam. Vervloet, R'dam, Fam. Schuring Prakke, Delfzijl, Fam. Lakeveld, den Haag, Pension „Eureka". Fam. v. Bergen, Joure, Fam. Puister, Bloemend., Mej. A. Luigies, Hillegersb., Mej. v. d. Woude, Hillegersb., Fam. Mevr. de Wed, den Duik, Katw. a. Zee, Pension „Eibers". Fam, Oostenrijk, A'dam, Dames Berkeljon, A'dam, „Eldorado". Fam. C. Reyne, Krommenie, Pension „Flora". Fam. Toxopeus, Groningen, Fam. Blom, A'dam, Fam. Rodenhuis, A'dam, Huize „Gesina". Fam. Sterk, Volendam, Pension „Geertruida". Fam. J. Hofman, A'dam, Fam. J. H. Bouman, A'dam, Bij J. Geuzebroek, Molen. Mevr. van Dam, den Haag, Mej. J. Keizer, Maassluis, Not. A. I. Geelhoed, Maassluis, Pension „Greta". Dames Broersma, Leiden, Dames van der Enden, Zandvoort, Fam. J. Te Paske, Fa'm. C. Heddes, A'dam, De Hr. J. Bottie, A'dam, De Hr. T. T. van der Poll, A'dam, A. V. Pers. 1 1 1 2 4 1 2 1 1 2 1 2 2 2 3 4 2 4 4 3 3 7 Fam. J. J. Contelaar, Wormerv., Fam, van der Berg, A'dam, Bij Joh. Henneman. Fam. J. Snoek, R'dam, Pension „Herleni", Fam. A. Noordenbos, Zaandam, Pension „Haemstede". Mr. Is. da Costa, A'dam, Fam. A. de Koff, A'dam, Fam. Ir. H. Th. Baart de la Faille, A'dam, Fam. Mr. H. Eenkema van Dijk, Nijmegen, Fam. Mr. J. Mulder Canter, A'dam, Mej. L. v. Heemskerck Veeckens A'dam, Fam. Mr. H. Hoeffelman, A'dam, Fam. Dr. Anhold, Haarlem, Fam. Dr. M. Kok, A'dam, Fam. G. J. Ackerstaff, R'dam, Pension „Hertenkamp". Mevr. Pontvan Krieken, A'dam, Fam. Ds. W. van Limburgh, A'dam, Fam. A. J. Alders, A'dam, Fam. van Rijn, A'dam, Fam. van der Valk, A'dam, Fam. Mr. H. Cosman, Leiden, Fam. Buys, Bussum, Fam. J. W. Rooseboom, A'dam, Fam. van Dinter, A'dam, Fam. Crombach, A'dam, Fam. Not. Mr. Feldbrugge, Arnhem, Pension „Holland". F am. Dr. H. T eske, Heidelberg, Fam. J. Vos, R'dam, Fam. R. L, Catz, R'dam, Fam. Ds. P. van Toorn, R'dam, Fam. C. A. Sehr, A'dam, Fam. G. Postumus, Groningen, Fam. L. Bouwmeester, Rijswijk, Fam. Dr. P. N. van Eyck, Londen, Fam. J. Hobby, Fam. E. Fortuin, Fam. M. C. v. Tregt, H. Bakker, F. v. Oudenaarden, Pension „Hoffmann". A'dam, Bussum, A'dam, A'dam, A'dam, Pension „v. Holstein". Fam. Tuynman, Venlo, Fam. J. Martijn, A'dam, Mej. N. Neiswijk, A'dam, Mej. A. Swartsenburg, A'dam, Fam. C. Hageman, den Haag, Dames Driessen, Leiden, Fam. v, Duykeren, Eindhoven, Fam. de Koning, den Haag, Hotel Pension „Ingeborg". Fam. de Bas, Dames Hoenson, Fam. v. Geene, Dames Proesj Fam. v. Trigt, Fam. Caspari, Fam. Visser, Fam. de Beer, Fam. Hanse, Fam. Hebrans, Fam. Schuring, Fam. Kirner, Hilversum, A'dam, A'dam, "Hilversum, Portugal, Groningen, A'dam, Arnhem, A'dam, den Haag, Groningen, Groningen, Pension „Iris". Fam. G. A. Bischoff, A'dam, Mej. C. Bongers, A'dam, Mej. A. den Haan, A'dam, Fam. J. Marsman, A'dam, Pension „Prinses Juliana". Fam. A. Kamerling, A'dam, Pension „Kennemeroord". Fam. K. Hartman, A'dam, Fam. H. A. Sosterman, Arnhem, Fam. F. A. Brinks, R'dam, Fam. Hartig, Spanbroek, Fam. Oosterbeek, Edam, Fam. Eelvelt, Voorburg, Fam. de Veen, den Haag, Pension „Kersbergen". Fam. J. Schoonheyt, R'dam, Fam. Dr. A. J. Baruch de la Pardo, A'dam, Fam. J. C. Halmmans, R'dam, Mej. Tijdens, Purmerend, Dames v. d. Baan, A'dam, Mej. Eisma, Bolsward, Pension „Klemkerk". Mej. Akebout, A'dam, J. v. d. Velde, A'dam, Fam. Brouwer Siebenga, A'dam, Fam. Lippens, A'dam, Fam. Veenendaal, A'dam, Mej. van Bavel, den Haag, Pension „van Kuiken", Fam. G. C. van Lingen, R'dam, Pension „de Klopper". Fam. Dr. Rijpma, A'dam, Fam. Barkmeijer, A'dam, Mej. von Tijn, A'dam, Hotel-Pension „J. P. Kreb", Fam. Krooshof Fam. Hartogensis, Fam. P. J. Overberg, Fam. Jac. de Jongh, Fam. H. de Groot, Fam. v. d. Ploeg, Dames Stigter, Fam. Olman, Fam. Oldenhof, De Hr. R. Thone, Fam. Bendiks, Deventer, den Haag, A'dam, Haarlem, A'dam, A'dam, den Haag, Hillegersb., Lonneker, Groningen, den Bosch, A V Pers. 2 2 1 2 3 5 3 1 1 5 5 5 1 5 3 2 3 4 2 3 2 2 3 4 3 6 5 4 5 3 4 3 4 3 1 1 3 2 1 1 5 2 7 6 2 2 2 2 4 2 4 4 3 4 4 4 Fam. Kwak, Pension „Landzicht". A'dam,

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1930 | | pagina 9