„Bergensche Bad-, Buin- en Boschbode" van ZATERDAG 30 MEI 1931. VIERDE BLAD. Nieuwsberichten. 22e Jaargang. No. 1. 26, 27 en 28 JUNI HERDENKINGSFEESTEN TE BERGEN AAN ZEE. Het 25-jarig bestaan van Bergen aan Zee wordt 26, 27 en 28 Juni a.s. feestelijk herdacht. Van het Bio-Vacantieoord verkreeg het comité de beschikking over het kasteel Russenduin om aldaar een tentoonstelling van werken van de in Bergen wonende en gewoond hebbende artisten te organiseeren. Deze tentoonstelling zal tevens een historisch overzicht van Bergen aan Zee bevatten en een expositie inhouden van de werken van de in Ber gen wonende en gewoond hebbende dichters en schrijvers. Wie in de kunstwereld bekend is weet, dat deze tentoonstelling er een zal worden die de belang stelling zal trekken van alle in kunst belangstel lende Nederlanders. De tentoonstelling wordt Vrijdag 26 Juni, des morgens om 11 uur, geopend en zal als attractie in het seivoen open blijven tot 15 Augustus. Om 2 uur wordt er op het Stationsplein te Ber gen aan Zee een monumentale lantaarn onthuld, als blijvend geschenk van de gemeente en van hen die daarvoor vrijwillige bijdragen schonken. Dat men ook buiten Bergen hiervoor belangstel ling heeft bewijst de financiëele verantwoording in dit nummer van den penningmeester van het comité, den heer Macdonald. Ook aan de kinderen van Bergen heeft het co mité gedacht. Met medewerking van de hoofden van alle scholen uit de gemeente zullen om 2.45 de •schoolkinderen (een duizendtal) bij het borstbeeld van wijlen mevrouw van ReenenVölter, onder begeleiding van Bergén's Harmonie een Zanghulde brengen. Als 1ste lied zal het Liedje van den Ber- genaar, waarvan men de woorden en de muziek in dit nummer aantreft, worden gezongen. Om 3.15 uur heeft er een ballonwedstrijd plaats, waaraan al de schoolkinderen gratis deelnemen, zoodat er een duizend ballonnetjes tegelijkertijd de lucht in gaan. De kinderen worden daarna onthaald en in de omgeving van het kerkje bezig gehouden door een goochelaar en de vertooning van de oud-Holland- •sche poppenkast. Zaterdag 27 Juni heeft de vlaggenrit plaats en wordt aan iedere automobilist die dien dag tus- schen 2 en 4 uur te Bergen aan Zee arriveert een herdenkingsvlaggetje uitgereikt met een lot waar op hij een van de drie gebatikte vlaggen, die ver loot worden, kan winnen. Een commissie ingesteld door de Sportcommis- sie van de Kon. Ned. Automobielclub kent bo vendien prijzen toe voor de mooiste auto's, welke prijzen gelijk met de gebatikte vlaggen worden uitgereikt en wel om 5 uur. Des avonds 8 uur wordt er in de duinpan ten zuiden van het Parnassiapark een Revue vertoond, waaraan door verschillende vereenigingen in Ber gen wordt medegewerkt en waarin een en ander •uit de historie van Bergen naar voren komt en hulde wordt gebracht aan Bergen aan Zee. Ruim 200 personen werken aan deze revue in costuum mede, terwijl een corps vakmusici van de Amsterdamsche orkestvereeniging onder leiding van den heer Jac. Janssen, die het musicale ge deelte van de Revue verzorgd, zijn medewerking verleent. De revue is samengesteld door de beeren G. Kooiman te Bergen en Ridderikhof te Hoorn. De prachtige balletten, onder leiding van mevrouw Polman uit Hoorn zullen mede het be- wiis leveren dat deze revue de clou van de feesten zal vormen. Zondag 28 Juni geeft de Berger Gymnastiekver- eeniging op een plankier bij het hotel Prins Mau- rits een uitvoering en wel des middags om 2 uur, terwijl om 3 uur een herhaling plaats vindt van de revue. Des avonds 8 uur concerteeren Bergen's Har monie, Bergens Gemengd Koor en Bergen's Man nenkoor in het Parnassiapark, terwijl de feeste lijkheden besloten worden met een bal champêtre, dat om 10,30 uur aanvangt op het plankier bij hotel Prins Maurits. Met het oog op de plaatsruimte geven wij een en ander slechts in een korte opsomming, doch in de volgende nummers van de Badbode hopen wij •op een en ander meer uitvoerig terug te komen. HOTEL „BAKHUIS". Hotel „Bakhuis", zoo genaamd naar de familie Bakhuis, die in de eerste jaren van Bergen aan Zee dit familie-pension exploiteerde, doch reeds 12 jaar in exploitatie bij den cuisinier J. Rosier is, heeft thans weer een uitbreiding ondergaan, Aanvankelijk beschikte de heer Rosier over een hotel met 22 bedden, In 1926 werd de depen dance „Nieuw Bakhuis" gesticht, waardoor er 30 bedden bij kwamen en dit jaar is wederom een nieuwe dependance in gebruik genomen, waar- AAN HET STRAND TE BERGEN AAN ZEE. door. de heer Rosier thans de beschikking heeft over een hotelbedrijf met 96 bedden. Het geheele bedrijft maakt een gedistingeerde indruk. Dank zij mevrouw Rosier, die op eminente wijze voor de huiselijke leiding zorg draagt, is hotel Bakhuis een van de geliefde familie-pensions te Bergen aan Zee. Ook draagt de heer Rosier in het seizoen zorg voor het uitzenden van diners en reeds vele jaren bedient hij tal van familie's die aan zee afzonderlijke villa's bewonen. Wij wenschen den heer Rosier ook voor de toe- j komst „crescendo" in zijn zaken. HOTEL STROOMER TE BERGEN AAN ZEE. Het bekende hotel Stroomer, vele jaren met succes door den heer W. Stroomer als Hotel- Pension geëxploiteerd, is voor enkele maanden in handen van den heer J. Stroomer overgegaan, die dit thans in samenwerking met zijn vader, de heer Jb. Stroomer, eigenaar van Hotel-Pension „Prins Maurits" exploiteert. Ih beide zaken heeft men thans de beschikking gekrègen over niet minder dan 100 bedden. De heer Stroomer heeft het bewijs geleverd te begrijpen, dat het in een dergelijke zaak een le venskwestie is, waarin men zich niet allereerst op de directe voordeelen, doch vooral ook naar de toekomst heeft te richten. Hij heeft dan ook gedaan wat noodig was om de zaak aan de moderne eischen te doen beant woorden en bij een bezichtiging stonden wij een voudig perplex over de omvangrijkheid van deze onderneming, die veel grooter is dan men zoo in het voorbijgaan zou bevroeden. Dat de keuken hier goed in ords is, ziet men bij een bezoek met één oogopslag. Het doet ook vooral prettig aan te kunnen con- stateeren, dat de heer Stroomer er voor gevoeld het interieur gezellig en gedistingeerd te maken. Dit komt ook tot uiting in de schilderijen van den kunstschilder Filarski, die in de eet- en conversa tiezaal een plaatsje vonden. Pension „Russenhove", De heer J. Th. M. de Vries, afstammeling van een oude hotelhoudersfamilie, die bovendien in Alkmaar vele jaren het hotel „De Toelast" ex ploiteerde, heeft het aangedurfd om het groote huis „Russenhove", Breelaan 37, voorheen be woond door de familie Dingermans, eerder door de familie de Sonnaville, als familie-pension in ex ploitatie te nemen. Bergen is hierdoor een pensi on rijker geworden dat er kan zijn. Het kostbare, modern ingerichte huis is met enkele wijzigingen j uitstekend voor het doel ingericht geworden en maakt, vooral met het oog op de kostbare sanitai re inrichtingen, die de beide genoemde families er in lieten aanbrengen, een deftige huiselijke indruk. Dat de keuken en de slaapkamers prima in orde zijn, mag men van een vakman als de heer de Vries verwachten, evenzeer, dat aan de moderne eisch warm en koud sfroomend water op de slaapkamers is voldaan. HET DON KOZAKKENKOOR. Het beroemde Don Kozakkenkoor, dat men zoo gaarne door de radio hoort, concerteert Zondag avond in den mooien Muziektuin te Alkmaar. Een avond in dezen tuin, waar de consumptie niet duur is, is op zich zelf reeds een genoegen en ongetwijfeld zullen thans zeer velen daar een be zoek brengen om het Don Kozakkenkoor te hoo- ren. TE BERGEN AAN ZEE. De bezoekers van Bergen aan Zee zal het op vallen, dat na het vorige seizoen deze badplaats weer met een vijftal villa's is vermeerderd. Bovendien vestigde de heer Lek in het pand te genover hotel Stroomer een boekhandel, terwijl de heer Hopman zijn bekend filiaal onderbracht in een pand aan het Stationsplein. Bergen aan Zee groeit rustig doch regelmatig. EEUWIGE LAAN.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 7