Predikbeurten COMITÉ TOT HERDENKING VAN HET 25-JARIG BESTAAN VAN BERGEN AAN ZEE. Buiten hetgeen op de inteekenlijsten werd ver zameld, kwamen bij den penningmeester van het comité de volgende vrijwillige bijdragen in. Hieruit blijkt wel, dat de feestelijkheden zich alom in den lande in de sympathie mogen verheu gen van alle vrienden van onze zoo mooie bad plaats. Veel geld is er echter noodig. Men leze de elders in dit nummer vermelde plannen. Wij hopen dan ook, dat deze verantwoording anderen zal aansporen om hun bijdragen aan den penningmeester, John W. Macdonald, landhoe ve" Bergen, te doen toekomen. Maart 23 Giro R. A. Haverkorn, Vijver laan 28, Rotterdam 5- Giro L. H. Wurfbain, Arnhem 10.— 25 Giro H. de Sonnaville, Nijme gen 10. 27 Giro Ds. J. M. Natzijl, Langer- zwaag i, 5. 30 Mej. A. E. Krayenhof v. d. Leur, Haarlem 10. 31 Giro Hans Beers, Huizen 2.50 Giro Firma Frese Hogeweg, Amsterdam 50, Giro P. Rengs, Pastoor Alk maar 2.50 Giro Mr. Leesberg, Alkmaar 2.50 Giro Douairière Strick v. Lin- Schoten, Geertsema, den Haag 2.50 Giro W. F. Duthil, Amsterdam 10. Giro E. Rahder, Alkmaar 1. Giro C. van Weert, Haarlem 15,- Carl Baar, Amsterdam 25. April 1 Giro C. Glerum, Amsterdam 5. Giro W. H. de Beaufort, Maarn, Utrecht 5. Giro Max Duthil, Rotterdam 25. 2 Giro Mevr. KrabZwakman, Egmond aan Zee 25. Giro G. Hondius Boldingh, Amsterdam 10. Giro Ingr. G. J. Langhout, Ar chitect, Amsterdam 25. Giro Nederlandsche Bank, Hoofdbank Amsterdam 10. Giro J. H. Scheltema, Hilver- Mei sum 3 Giro E. Zeiler, Baarn Giro Ingr. L. L. Graaf van Randwijck, Aerdenhout Giro S. W. Éyssen, Alkmaar Giro J. L. v. Reede, Bilthoven 4 H. P. G. den Tex, Baarn _2 Giro N. V. Wijnhandel v.h. Wed. H. Rahder Zn., Amsterdam Giro Mr. N. Beets, A'dam Giro Dr. C. de Boer, Leiden 8 Ontv. van E. E. Stoel, Bloe- mendaal Postwissel H. E. Oving Jr., den Haag Giro C. C. P. Ingwersen, Am sterdam Giro G. Duif, Alkmaar 9 Giro J. D. Dresselhuys, Leeu warden 15 Wissel Mevr. E. A. Rédelé v. d. Hoeven, Lugano Postwissel C. Nannes Gorter, Arnhem 14 Giro Jhr. J. Six van Hillegom, Bergen aan Zee N.V. Beiersche Bierbrouwerij de Amstel, Amsterdam Giro J. de Mol van Otterloo, Laren 15 Giro Mevr. A. G. Blijdenstein van Heek, Maarn 16 Giro L. Minkenhoff, A'dam 17 Giro Me;. C. L. Nijman, Am sterdam 18 Giro Mij. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, Utrecht Giro Heinekens Bierbrouwerij, Amsterdam 16 Chèque Robaver, Rotterdam 18 Storting Mevr. Graadt van Roggen, Bergen, N.H. 20 Giro Mevr. Birnie Ettv, Twello 22 Giro Hope Co v.h. Mr. B. Heldring Giro Mr. j. C. de Hoop Schef- fer 23 Giro Mej. E. van Reenen, Bergen N.H Renrse J. Veldkamp, Leeu warden 25 Giro N.V, Insulaire Hypo theekbank, Zierikzee 23 Chèque Robaver 30 Chèque Carl Viol, Amsterdam 28 Giro J. C. M. Warnsinck, Amsterdam Giro Jhr. H. Teding van Berk hout 29 Giro Majella Cyffers, Bergen 2 Storting H. L. van den Briel, Haarlem Giro Prof. Dr. A. Pannekoek Giro Jhr. W. J. H. Michiels van Kessenich, Zeist 6 Giro van Löben Seis, Haarlem Giro Firma J. H. Poggemeier, Amsterdam 10.— 10.— 10.— 5.— 2.50 10.— 100.— 10.— 5.— 10.— 10.— 5.— 25.— 25.— 100.— 50.— 10.— 20.— 10.— 5.— 50.— 25.— 5.— 100.— 5.— 8 Storting Firma Frankenberg, Alkmaar 2.50 Alkm. Courant, Alkmaar 10. Storting Juuell ivarperton, Bergen 5.— 13 V. V. v. Bergen 250. In Giro A. 1. W. Jtiomg Meevers, lvoog aan de /.aan 10. 12 Storting J. Voute, Bergen 100. 10 Storting Mr. M. Moens, Alk maar 25. 20 Storting Firma S. Krom, Alk maar 10. Storting Firma Coster, Alk maar io.— 23 Storting Stille Strandvereeni- ging 25. HOTEL-PENSiON „ERICA". De verbouwing en uitbreiding van het pension „Enka van den heer J. A. Vernage legt er getui genis van at, dat het initiatie! in het le klas pen- sionoedrijt ook te Bergen-Binnen nog in hooge mate leeit. INiet alleen is dit bekende pension, dat zich in een uitstekende naam mag verheugen, geheel ge moderniseerd door het maken van koud en warm stroomend water op alle kamers, doch door een belangrijke verbouwing is het bovendien belang rijk uitgebreid. Niet minder dan 12 slaapkamers zijn er bij ge bouwd, waardoor dit pension thans over 34 ruime slaapkamers met 65 bedaen beschikt. Bovendien hebben de gasten de beschikking over een ruime conversatiezaal en ovèr' twee groote serres, die hen in staat stellen op een rustige wijze het druk ke seizoenleven in ons geliefd zomeroord gade te slaan. Als vakman heeft de heer Verhagen er boven dien voor zorg gedragen, dat het technische ge deelte in zijn zaak up to date is, daarvan leggen de keuken, het magazijn en de moderne ijskast ge tuigenis af. Ook de inrichting van de kamers, die gemoder niseerd zijn, bewijst, dat het huiselijke gedeelte bij mevrouw Verhagen in deskundige handen is, Van harte wenschen wij den heer Verhagen ge luk met hetgeen hij door deze getuigenis van on dernemingsdurf bereikte. DE PINKSTERDRUKTE. Pinkster 1931 heeft zich voor Bergen goed inge zet. Wel was over het algemeen het aantal gas ten niet zoo groot als het vorig jaar, doch toen viel de Pinkster 14 dagen later en was het weer nog ja zoo mooi. Het recordjaar 1930 werd niet overtroffen. Dank zij het feit, dat het Zaterdag voor Pinkster prachtig weer werd, kwamen de gasten opdagen en leverde het dorp een voorproefje van het beeld, dat ons straks te wachten staat. Een goede Pinkster isj voor Bergen van zeer veel beteekenis. Wie een kijkje heeft genomen, heeft dit kunnen constdteeren aan de duizenden rijwielen die in Bergen en Bergen aan Zee gestald werden, de vele auto's fdie geparkeerd moesten worden en de duizenden bezoekers, waarvan zeer velen van de terrassen van Nassau-Bergen, Hotel Stroomer en Hotel Prin^ Maurits en dat van den Lunchroom van den heer Roos te Bergen aan Zee gebruik maakten. Duinvermaakt, de Rustende Jager en café Hil- brand vormden weer het traditioneele centrum voor Bergen-Binnen, doch ook de Duinhoeve, het café Berkhout, de terrassen van den heer Kreb, van den heer Noorderveen, dat door modernisee- r;ng veel aantrekkelijker is geworden, van Oranje- Hotel, de Oude Prins en Onder de Linde trokken vele bezoekers. f Hoe druk het was blijkt ook reeds uit het feit dat alleen de tram de Ie Pinksterdag 7526 (vorig jaar 6191) en den 2en Pinksterdag 16110 (vorig jaar 17712) passagiers vervoerde. EEN MOOIE ZAAK. De heer S. Koster opende in het perceel Sta tionstraat een chocolaterie, die een juweeltje mag worden genoemd en een aanwinst van de straat. Deze zaak is mede het bewijs, dat er ook thans menschen met ondernemirigslust worden gevonden, die vertrouwen hebben in de toekomst van ons dorp. EEN JUBILEUM. Een jubileum, dat in de Badbode niet onvermeld mag blijven, is dat van den heer J. Kreb, die 28 April den dag beleefde, dat zijn bekend hotel pension en banketbakkerij 25 jaren bestond. De heer Kreb, die als een uitstekend vakman het noodige heeft gedaan om de naam van Bergen op dit gebied een goede klank te bezorgen, mocht zich dien dag in de belangstelling van velen ver heugen. Het aantal bloemstukken en telegrammen was overweldigend. Ook het bestuur van de V, V. V. getuigde van zijn instemming, terwijl Bergen's Harmonie de at tentie had den heer Kreb een serenade te brengen. Wij zijn overtuigd namens vele gasten, ook in de Badbode, den heer Kreb geluk te wenschen met dit jubileum. OM DE RUÏNE. Wie in oogenschouw neemt wat er op het gebied van bouwen thans in de omgeving van de Ruïne gebeurd, zal zich er zeker over verheugen, dat Bergen zich aansloot bij de Provinciale advies commissie. Het uit een aestethisch oogpunt minder ge- wenschte pand van de firma de Wijs en Broers, heeft dank zij de adviezen van den voorzitter van de adviescommissie, den heer Wiegert Bruin, een aanzien gekregen, waardoor het zich meer aanpast aan de omgeving en niet meer zoo'n tegenstrijdig heid vormt met de aardige oude bar van „de Rus tende Jager" en de mooie kunsthandel van den heer Hopman. Hoe zeer in de omgeving van de Ruïne laag bouw wenschelijk is, kan men ook zien aan het pand van den heer Kolmer, de sigarenwinkel van den heer Grootegoed en de kruidenierswinkel van den heer Dapper, die in het pand, waarin voor heen de kruidenierszaak van de Wed. Prins ge vestigd was, hedenavond een zaak in koloniale en comestibleswaren opende, die gezien mag worden en bewijst dat deze jonge menschen, die wij alle goeds wenschen, met liefde voor hun zaak ver vuld zijn. Van groote beteekenis achten wij het voor de omgeving van de Ruïne, dat het terrein van het voormalig huis van wijlen Dr. Dekker niet ver knoeid wordt. Reeds eerder betoogden wij de wenschélijkheid, dat het huis met tuin door de ge meente werd aangekocht, om in de toekomst het te kleine raadhuis te vergrooten, en wij blijven het betreuren, dat de raad het inzicht mist, dat dit wenschelijk is. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 31 Mei, 10.30 uur, ds. v. d. Kieboom (doop). Vrije Evang. Gem. Bergen. Zondag 31 Mei, voorm. 10,15 uur, J. J. Ruijs. Evangelisch-Luthersche Kerk. Alkmaar. Zondag 31 Mei. Geen dienst. Doopsgez'nde Kerk. Alkmaar. Zondag 31 Mei. Geen dienst. Dochter van den goochelaar „Hier vader, moeder heeft een dozijn eieren nóodig" (Judge1

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 8