DE MOTORRACES AMSTEL-BIER, HOUDBAAR, van „Alcmaria" V.V.V. li Bezoekt 7 Juni a.s. Sportpark Alkmaar. J. W. SCHÖLTEN, Jan Jacoblaan 3, Bergen (N.-H.). Telel. 62. S. en P. J. STEKELBOS, Bergen aan Zee, Telel. 516. Historische Anecdoten. Purol en Purolpoeder Verkrijgbaar bij: droeg en 1 Jan, j.l. steeg tot 5722, waardoor het mogelijk werd, dat dé gemeente het vorig jaar, met steun van het Rijk en de Provincie, het Ber gerbosch, ter grootte van 90 H.A., als natuur reservaat aankocht. Bergen heeft dan ook alle reden, de stichting van Bergen aan Zee te herdenken. Een drie- daagsch feest wordt 26, 27 en 28 Juni a.s. door de bevolking, in samenwerking met de gemeente, ge organiseerd. Dan zal bewezen worden, dat men in Bergen niet is vergeten, met hoeveel liefde en toewijding eens de stichting werd begonnen. Het eenige dat men betreurt, is, dat de stichteres, die in 1925 overleed en voor wie in 1926 te Bergen aan Zee een borstbeeld werd onthuld, deze her denking niet mocht beleven. Haar echtgenoot, de heer Jb. van Reenen, die nog steeds krachtig werkzaam is om den bloei van Bergen aan Zee te bevorderen, zal het zeker een voldoening zijn ,te mogen ervaren, dat de gansche bevolking van dankbaarheid is vervuld voor zijn levenswerk. Tijdens zijn verblijf in ons land vertoefde Czaar Peter de Groote bijzonder graag in Amsterdam. Vooral op de Botermarkt, het tegenwoordige Rembrandtplein, was hij herhaaldelijk te vinden en hier bewonderde hij o.a. een kiezentrekker, die zoo bedreven in zijn vak was, dat hij iemands kies niet alleen heel handig op de gewone manier maar zelfs met allerlei vreemde voorwerpen, als de punt van een degen, den steel van een lepel, een laar zentrekker, enz., uit den mond kon wippen. De Czaar vond dat zoo knap, dat hij den man bij zich liet ontbieden en zijn verlangen te kennen gaf ook die kunst te leeren. De kiezentrekker begon hem nu in zijn handgre pen les te geven en de Czaar bleek zulk een vlug en doortastend leerling, dat hij weldra een even goed kiezentrekker was als de man van de Boter markt. Die kunst kwam hem wel eens van pas, want onder zijn gevolg bevond zich allicht ook nu en dan iemand, die door kiespijn gekweld werd. Maar niet altijd waren er patiënten te vinden en dan was het voorwaar geen pretje tot meester te hebben een Czaar, die goed kan kiezentrekken en toch zoo graag proeven van zijn bedrevenheid wilde afleggen. Menige hoveling begon al te be ven als hij den Czaar met een geheimzinnige bewe ging op zich af zag komen. Doe uw mond eens open, zei dan de Czaar. Maar sire, ik heb volstrekt geen zieke kiezen of tanden, luidde dan de opmerking op vreesach- Oude liefde. Jan ontmoet zijn vorig meisje en houdt haar staande. Is 't waar, dat Piet nu je verloofde is? vraagt Jan. Het meisje antwoord bevestigend, waarop Jan zegt: Ik begrijp nog steeds niet, waarom je mij niet meer wilde, je weet toch dat ik je nog lief heb. Ik wou, dat ik in de plaats van je verloofde was! Ik wou het ook! zei 't meisje. Jan: Werkelijk? Hou je nog van me? Neen dat niet, maar mijn verloofde ligt in 't ziekenhuis! Beste Weber, jij bent toch aan den schouw burg verbonden, kan je mij niet eens een paar vrijbiljetten bezorgen? letten mee. Die arme moeder. Hij: Liefste, waarom zoo treurig? Zij: De dienstbode is ziek en nu heeft mijn moeder al het werk te doen. Meer te zien. Vader, krijg ik een dubbeltje om door den verrekijker naar de maan te zien. Wacht tot de volgende week, jongen, dan is 't volle maan, en krijg je meer voor je geld. De groote schrijver. Ik heb tien jaar noodig gehad om tot de ont dekking te komen, dat ik geen talent had om te schrijven. En heb je toen den moed opgegeven? Neen, toen was ik al beroemd. tigen toon. Kijken. En vóór dè hoveling er óp bedacht was hield de Czaar zegevierend een reusachtigen kies in de hoogte en bekeek dien het volgende oogenblik belangstellend van alle kanten. Ziet u nu wel, dat het nog een beste, gezon de kies was? riep dan soms de huilende hoveling, terwijl hij met de hand de pijnlijke plaats bedekte. Ook al niet erg daar zult u later vast geen pijn in krijgen, antwoordde dan lachend de gewel dige heerscher en zijn oogen zochten reeds weder een nieuw slachtoffer voor de kunst. Was het wonder, dat de Czaar aller Russen wel eens moeite had zijn gevolg bij elkaar te houden en dat de hovelingen blij waren, toen eindelijk de liefhebberij van het kiezentrekken bij den grooten monarch begon te zakken. Dat Friedrich Wilhelm, de laatste keurvorst van Hessen, een zonderling en plaagziek mensch was, blijkt uit de volgende feiten, die van hem bekend zijn. Tot de velen, die onder en door hem geleden hebben behoort de componist Ludwig Spohr, die van 1822 tot 1857 te Kassei hofkapelmeester was. Arglistig deed de keurvorst alles om dezen edelen kunstenaar te krenken en te beleedigen. Toen Spohr voor de tweede maal wilde trou wen, verkreeg hij van den keurvorst geen toe stemming, aleer hij voor zich en zijn aanstaande vrouw van elke aanspraak op pensioen had afge zien. Jarenlang hield de keurvorst elke opera van Spohr van het repertoire. Toen hij eindelijke toe stemming gaf er een op te voeren, deed hij alles om die onmogelijk te maken. Als Spohr's „Jessonda" in het Hoftheater ge speeld werd, bracht de keurvorst geregeld zijn twee groote doggen in zijn hofloge mee. Zoodra het wonderschoone bloemenduet tusschen Jes sonda en Amazili gezongen werd, kneep de keur vorst de honden geducht in het oor, zoodat ze een vreeselijk gehuil aanhieven en den geheelen in druk bedierven. Zijn eenige liefde. Tom Mix onderhield zich eens met een vriend over liefde. Ik heb blijkbaar geen geluk in de liefde, klaagde Tom Mix, ik houd van één vrouw, maar die is getrouwd. Wie is haarman? vroeg nieuwsgierig de vriend. Ik zelf, zei Tom Mix. Zij „tieD je genooro aal Van uieven m aei zieken huis tlgt r tm .in net ziekenhuis V En gisteravond zag Ut nem oog cnet aat schattige oioDdlnetJe aansen r Zij Ja - eD zijn vrouw zag net Dok iPassing Show», naclgasién Bij felle zon en schralen wind de huid beschermen met wat Purol of Purolpoeder en tegen den nacht het gelaat en alle schrijnende en stukgaande huiddeelen inwrijven met Purol, dat dadelijk verzacht en spoedig geneest. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Purol in Doozen van 30, 60 en 90 ctTube 80 ct. Purolpoeder in Bussen van 45 en 60 ct. en 1 gld. IN DE BROUWERIJ GEBOTTELD, DUS Grapjes. Ja zeker, beste vriend, maar jij bent bank- beambte, breng mij in ruil dan een paar bankbil-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 11