urm.! Historische Anecdote. Agent voor Bergen en Omstreken: Firma J. W. SCHOLIEU, Jan Jacoblaan 3, Bergen, Iel. 62. Predikbeurten. de St. Anthoniëstraat, de Koogeddijk en een ge- I deelte van den Groenenweg werden het vorig jaar geasphalteerd. Alleen met den laatsten weg ge schiedde dit op een wijze, dat ieder gebruiker het nog steeds betreurt, dat daarvoor deze weg maan den voor het verkeer afgesloten is geweest. Hier werd wel bewezen, dat de zuinigheid de wijsheid bedriegt. Maatregelen worden echter ge troffen om dezen weg goed te maken. Van de andere wegen kan verklaard worden, dat de wijze waarop ze werden uitgevoerd, niets dan lof verdient. Dit jaar werd een 350 M. van den Loudelsweg gerioleerd en geasphalteerd. In het begin van Ja nuari is men hiermede aangevangen en einde Mei kwam men er mee gereed. De asphalteering van dit stuk weg was dan ook een lijdensgeschiedenis, waarvan de aanwonenden veel last ondervonden. Het werk is thans échter gereed en zoö uitge voerd, dat het geen gewaagde veronderstelling is wanneer men als zijn verwachting uitspreekt, dat deze weg goed is ondernomen. Dit geldt ook voor de Noordlaan, die eveneens voor een gedeelte onder handen is genomen en tot een van de mooiste wegen in onze gemeente be hoort. Men make er eens een wandeling. Op de bank vertelde men aan Pietersen dat zijn crediet met twee duizend gulden was overschre- den. Werkelijk, zei hij tot den bediende. Zout u zoo goed willen zijn eens te kijken hoe mijn reke ning een maand geleden er voor stond? Toen had u 2000 gulden te goed, antwoordde de bediende, na het even te hebben nagekeken. Juist. En heb ik u toen daarom lastig geval len? Wat is New-York? Na Londen, wel is waar, de grootste stad van de wereld, maar de meest belangwekkende als men haar cijfers bekijkt. New-York bezit meer dan 2000 schouwburgen en bioscopen, 1600 kerken van alle geloofsbelijdenissen en godsdiensten der wereld. In New-York worden meer telefoongesprekken gevoerd dan te Londen, Berlijn, Parijs, Rome en Moskou te zamen. Dagelijks wordt New-York be zocht door 300.000 vreemdelingen. In New-York komt iedere minuut een trein aan en elke dertien minuten heeft een huwelijksverbintenis plaats. Iedere vijf minuten wordt daar iemand geboren en sterft daar iemand. Alle tien minuten wordt een nieuwe firma 'öpgericKt en iedere twintig minuten gaat er iemand failliet. De Fransche veldheer Condé had een Zwitser- schen kok in zijn dienst, die een waar keukengenie geweest moet zijn en aan dien kok, Vatel heette hij, schijnt de uitvinding van het dessertijs te moe ten worden toegeschreven. De geschiedenis meldt er het volgende van: De Zonnekoning, Lodewijk XIV, kondigde op zekeren dag een bezoek aan bij Condé. Dat was voor den eerzuchtigen Vatel een aanleiding, om zich eens bijzonder in te spannen voor het diner, waaraan de koning en zijn gevolg zouden deelne men. Condé's kok zou de hooge gasten verrassen met een fijnen maaltijd. In de puntjes verzorgd en bij zonder smakelijk verschenen achtereenvolgens de kostelijke gerechten, maar de grootste verrassing bleef voor het dessert bewaard. De gasten zagen toen in verguld zilveren scha len iets voor zich geplaatst, dat veel gelijkenis vertoonde met een gekleurd Paaschei, maar dan een ei zonder schaal. Wat hen het meest ver baasde, was, dat het eivormige voorwerp koelte om zich heen verspreidde. Eerst dacht men aan een grapje, maar toen de een na den ander begön te proeven, ontdekten allen, dat de eieren van heerlijk smakend ijs gemaakt waren. De roem van Vatel werd weldra in geheel Parijs verkondigd en in Frankrijks hoogste kringen ser veerde men voortaan geurig ijs bij het dessert. Op den dag, dat hij in een nieuwe rol moest op treden, werkte Caruso een vast programma af. Om negen uur 's ochtends maakte maestro Facito, de pianist, zijn opwachting; hij ging dadelijk aan den vleugel zitten en begon de ouverture van de opera te spelen, terwijl Caruso sterke koffie dronk, cigaretten rookte en zich door twee bedien den liet aankleeden, onderwijl één en al aandacht voor de muziek. Zoodra hij met zijn toilet gereed was, sloten zanger "en begeleider de deur van de muziekkamer achter zich en repeteerden de rol van begin tot eind. Om zes uur 'e avonds verscheen Maestro Fucito opnieuw en accompagneerde den zanger nog een kwartiertje bij eenige bijzonder moeilijke passages. Onder het zingen liep Caruso gejaagd de kamer op en neer; hij bleef alleen stilstaan, als de bediende hem zijn zwarte koffie kwam brengen, die hij noo- dig had om deze oogenblikken van spanning door te komen. Soms, als de ko.ffie te slap was naar zijn zin, wierp de zanger, in zijn opgewonden toestand, kop en inhoud woedend tegen den vloer. Klokslag zeven begaf Caruso zich, begeleid door zijn secretaris, en twee kamerdienaren, naar den schouwburg. Hij kleedde en schminkte zich; daarna nam hij een stoombad van Zoutwater- HT - Tandarts: „Die kies moet er uit, maar wees maar niet bang, ik zal U een injectie geven, dan voelt U ér niets van". Patiënt! „Maak dat je grootje wijs ik ben zelf tandarts". (Paséing Show). damp. Vervolgens liet hij zich door den eenen la kei een whisky brengen, en'door den anderen een glas water met een partje ,appd- Volgens Caruso was dit dieet absoluut onontbeerlijk tot het ver krijgen van een volmaakt helder stemgeluid- Ook tijdens de uitvoering zorgde de zanger er voor, van tijd tot tijd de keel wat te smeren. In ieder van zijn tooneelcostuums bewaarde hij twee fleschjes zuiver water, waaruit hij af en toe snel een slok nam, zonder dat bet publiek hier ooit iets van be merkte. Caruso was zeer bijgeloovig. Voor niets ter we reld trok hij op Vrijdag een nieuw Costuum aan of begon op dien dag een reis. Als hij een gebo chelden man ontmoette, moest hij per se dóór- wandelen, tot hij een gebochelde vrouw was te gengekomen, want dit vormde het eenige „tegen gif" tegen het booze vöorteeken. In zijn bijgeloof was en bleef Caruso Op en top een kind van het Napolitaansche land, waar hij geboren was. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een ring met zes sleutels; een zwarte ceintuur met zwarte gesp; een passerdoos met inhoud; een melkbus; een blauw kindertaschje met inhoud. Verloren: een zwarte vulpen; een gouden dameshorloge met gouden schakelkett'ng; een gebloemd linnen kin derhoedje; een geel strooien zonnehoed; een groo- te bruine damestasch met inhoud. Inlichtingen zijn ter Secretarie te verkrij gen. Nèd. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 14 Juni, 10.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha", Zondag 14 Juni, voorm, .10.15 uur, de heer J. Kal, van Amsterdam. Vrije Evang. Gem. Bergen. Zondag 14 Juni, voórm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. GROET. Zondag 14 Juni, avond 7 uur, J. J. Ruijs. Remonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 14 Juni, voorm. 10.30 uur, ds. RapDold, uit Leeuwarden. Evangelisch-Luthersche Kerk. Alkmaar. Zondag' 14 „Juni,voorm. 10.30 uur, ds. Makkink. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis. Andere dagen 7'en 8 uur H. Mis. Donderdagavond 7.30 uur Lof. Zaterdagsmiddags van 46 uur en van 79 uur gelegenheid om te biechten. Abusievelijk stond in de Badbode van Zaterdag j.l„ dat in Huize Berkenhof, Komlaan 12, een pre dikbeurt voor de Rechtz. Herv. Evangelisatie Ma ranatha vervuld zou worden. In dit huis is thans het pension Lüciiia gevestigd, zoodat daar geen predikbeurten meer plaats vinden. f&reffir.. i Taxi-chauffeur (als gewoonlijk treuzelend met wisselgeld): „Ik zie ankoinme 'dat u ü\v trein m'st, meneer (London Opinion).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 8