Grapjes. Pers. Fam. L. W. de Boer, Hillegersb., 2 Fam. J. G. Wiebenga, Baarn, 3 Dames E. en E. M. Ott, Kampen, 2 Mej. A. v. Regteren Altena, A'dam, 1 De Hr. D. A. v. Waalwijk, den Haag, 1 De Hr. J. Reddingius, Arnhem, 1 De Hr. J. Kromhout, A'dam, 1 Fam. R. v. d. Arend, R'dam, 3 Fam. A. Ledeboer, Almelo, 5 Fam. J. P. v. Santen, den Haag, 4 Fam. A. v. Vliet, Laren-Gooi, 2 Mevr. A. C. Maclaine Pont Canters, den Haag, 1 Fam. H. H. Niemeijer, Haren (Gr.), 6 Fam. HaitsmaMuiier, Haarlem, 2 Fam. Hans Freymann, Mülheim (R.), 5 Fam. A. M. Overling, Doetinchem, 2 Dames BoonHartsinck de Brauw, Huis t. Heide, 2 Dames Soesman en Heiliger, Arnhem, 2 Fam. Barendse, 5 „Onder 't Stroodak". Mevr. Gödschof, Viersen, 1 Fam. Mr. Maclaine Pont, A'dam, 5 Fam. van Sandick, R'dam, 6 Fam. A. Zeilstra, Amersfoort, 3 Hotel Prins Maurits. Fam. Schmit, A'dam, 4 „Stormvogel". Dames van Rhee, A'dam, 2 Fam. Joh. Miseri, A'dam, 2 Hotel Pension „Stroomer". Fam. J. W. Bianchi, A'dam, 2 Fam. J. Büsse, Hilversum, 2 Fam. C. Burckel, A'dam, 2 Pension „Wilhelmina", Fam. de Kluiver, Gouda, 2 Fam. J. Schuddeboom, A'dam, 3 Fam. J. C. Dijkers, R'dam, 3 Mej. Hegener, A'dam, 1 Mej. Vos, A'dam, 1 Passanten, 4 Gemeubileerd te Bergen aan Zee. A V „Anna-Marie". De Hr. en Mevr. J. Nolet, A'dam, 5 Villa „Covente". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 5 Villa „Dolfijn". De Hr. en Mevr. Mr. B. R. Wesseling, Utrecht, 7 Dt> TahitiVin4" De Hr. en Mevr. van H. S. Hasselt, den Haag, 5 Villa „Duinrode". De Hr. en Mevr. - W. F. Westermann, Adam, (T~ Villa „Duinroosje". De Hr. en Mevr. Jordaan, Neuylle sur Seine, 4 Villa „Duintop". De Hr. en Mevr. Th. van Hoorn, A'dam, 5 „Duinzicht". De Hr. en Mevr. E. Slaap, A'dam, 7 Villa „Herline". De Hr. en Mevr. R. A. Barendsen, A'dam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. A. Kruidhof, Nijmegen, 7 Villa „Hoog en Droog". De Hr. en Mevr. G. P. van Dam, A'dam, 6 „Klaverblad". De Hr. en Mevr. W. Nunnikhoven, A'dam, 3 „Kooy". De Hr. en Mevr. J. Wijmenga, A'dam, 5 „De Kieviet". De Hr. en Mevr. J. F. A. Rijks, A'dam, 4 Villa „Marijke". De Hr. en Mevr. Mr. N. Bolkestein, A'dam, 5 Villa „Mei". Mevr. Mr. Cohen Stuart, Alkmaar, 2 Villa „Paulina". Zusters van Bethel, Delft, 6 ,,'t Roefje". De Hr. en Mevr. J. Th. J. Holst, Enschedé, 5 Villa „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. W. de Wild, Alkmaar, 9 Villa „Schelpduin". Mevrouw van Marle en juffrouw, A'dam, 2 Villa „Shanti". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel, 7 Villa „Skopia". De Hr. en Mevr. C. F. Zillesen, den Haag, 3 „Spoorz'cht 2". De Hr. en Mevr. Ruysendaal, A'dam, 3 Villa „Wernau". Mejuffrouw Loman en verzorgster, A'dam, 2 Villa „De Wijde blik". De Hr. en Mevr. H. H. W. Spiele, Velp (G.), 6 Nederland, A'dam, gemidd. 40 Duitsche Ferienkolonie, A'dam, gemidd. 40 Vereeniging „Voor Jong Zeehuis, A'dam, gemiddeld 120 Totaal aanwezig 1543 pers. DE OPENLUCHT REVUE. Indien men daartoe slechts eenigszins in de ge legenheid is, mag men onder geen voorwaarde verzuimen de opvoering van de Openlucht Revue, waarin hulde gebracht wordt aan het stichten van Bergen aan Zee, bij te wonen. In deze revue wer ken 200 gecostumeerden mede. De baletten wor den uitgevoerd door de ballettenclub uit Hoorn onder leiding van mevrouw Polman uit Hoorn, ter wijl de folkloristische dansen gegeven worden door bewoners uit Heer-Hugowaard, die bij het 3de eeuwfeest van den polder aldaar met deze dansen, onder leiding van mejuffrouw A. Zomer, aldaar zooveel succes oogstten. De revue is samengesteld door den heer G. Kooijman en den heer Ridderikhof uit Hoorn, die de 300 costumes voor de revue levert. De muzikale verzorging berust bij de leden van de nieuwe Amsterdamsche Orkestvereeniging en staat onder leiding van den heer Jac. Janssen. Het terrein de opvoering heeft plaats in een duinpan ten oosten van het Parnassiapark wordt onder leiding van baron Taets van Ameron- gen uitstekend in orde gebracht. Wie in de gelegenheid zal zijn om te zien wat gegeven wordt, zal het voor onmogelijk houden, dat dit door dilettanten gepresteerd kon worden. Zelfs een jachtstoet te paard komt in deze revue voor. Voor belangstellenden geven wij hieronder de korte inhoud van de revue, opdat men reeds daar uit kan concludeeren, dat wij niets te veel bewe ren, wanneer wij betoogen, dat men niet mag ver zuimen dit bij te wonen. Slechts door de belangrijke bijdragen die het co mité mocht ontvangen, is het mogelijk een derge lijke opvoering, die duizenden guldens vordert, te vertoonen. Vermelden wij nog, dat de grimeering berust in handen van de kappersfirma Michels uit Amsterdam, die ook voor de Altisterdamsche stu denten de grimeering van Ignaton verzorgde. Hier volgt de korte inhoud van de revue: Bij den aanvang speelt het orkest een ouver ture: het liedje van den Bergenaar. Deze ouver ture is gecomponeerd door Jac. Jansen. Daarna verschijnt Chronos, die op de melodie van de proloog uit Paljas een op het feest toepas selijk lied zingt. Piet de badman brengt Chronos daarover een compliment, waarop Chronos hem meedeelt, dat hij met zijn lied het zilveren feest van de badplaats inluidde en een wensch voor Bergen aan Zee uitspreekt. Uit de opgestelde klok (een groote wijzerplaat met zijstukken voor het doorlaten van spelers) verschijnen daarop ballet danseressen, die een dans uitvoeren, welke dans Piet in extase brengt. Hierop volgt het feestlied met begeleiding van orkest en koren, dat door al len kan worden medeg^zongen. Plotseling komt er een auto aanrijden; 2 autorijders, Louky en John vèrschiinen op het toonts&l en spreken er hun te leurstelling ovc' ürt, dafn^ij tengevolge van auto pech genoodzaakt zrin in afgelegen plaatsje te moeten verblijven. Piet^is jdaarover zeer veront waardigd en doet hun métredeeling van het feest. De autorijders worden nieuwsgierig en besluiten het feest mede te maken. Piet laat hen de verkeersagenten zien, die des middags de vlaggenrit van de K. N. A. C. hebben gereden, bestaande uit 8 heeren en 16 dames, die onder zang een ballet uitvoeren. Louky krijgt naar de meening van John te veel sympathie voor Piet, hetgeen tot een conflict dreigt. Dit wordt echter afgeleid, cmdat Piet een 9-tal kaninifaten met 3 heidensche priesters laat zien, de eerste bewbners van onze streken. Brinio, de hoofdman van de kaninifaten, houdt een toespraak, roept hen op ten strijde en deelt hen mede, dat de batavieren hun hulp hebben in geroepen om te strijden tegen vreemde overweldi gers uit het Frankenland. De kaninifaten besluiten de roepstem van Brinio te volgen en een dubbel-mannen-kwartet laat hierop een heilzang voor Brinio volgen. Piet. Louky en John geraken in een twistgesprek over de kaninifaten; maar Louky, die niet van ru zie houdt, weet de belangstelling van de twisten den te trekken door hun een jachtstoet te laten zien van het roemruchte geslacht der Bredero- de's, dat in het jaar 1564 de Bergermeer liet droogmaken. De jachtstoet wordt door de dorpe lingen begroet, waarbij de heer van Brederode ver schillende gunsten verleent. Onder begeleiding van het orkest zingt het mannenkoor een jagers lied, toegejuicht door de burgers. De schout houdt tot den heer van Brederode een toespraak, waar na de hopman mededeeling doet van de gunsten, die de heer verleend heeR. Piet constateert, dat er in die dagen ook al stroopers waren, waarop Louky laat zien, welke dieren nog in onze duingebieden wo"en: een ballet van konijnen, herten en fazanten volgt hierop. John is nieuwsgierig geworden naar de bewo ners van Bergen, die er woonden, toen het plaatsje nog in de vergetelheid verscholen lag en Louky laat z;en hoe die eenvoudige bewoners vroeger bij feestelijkheden gemeenschappelijke dansen uit voerden. Onder begeleiding van een speelman dansen hierop een 6-tal paren in oud-Hollandsche costu mes oude gemeenschaosdansen. Na een same-soraak tusschen Piet en John toont Louk-". hoe in ban^e dagen on het strand bij roodweer de helden der zee hun leven waagden, om in-nond-verl'eerenden hulp te bieden. Dit wordt gedemonstreerd door een'ballet van vuur torens. H'eron vol<R een hnlde aan de vacentiekolonies en aar> de st;oht:n<f Bio-Vacantie-oord. die straks weer de ve'pleg'nn van een 100 zwakke bleek neusjes gaat verzorgen. Ook met het leven van de I boeren-bevolking maakt men kennis bij het op komen van Doeren en Doerinnen en kmueren, die met korenschoven, siKkeis en harken verschijnen en een oogstlied zingen. Wanneer tijdens oen oogst-arbeid de zon in het Westen daalt, zingen de kinderen: Bet zonnetje gaat van ons scheiden. Hierna luidt het Angelus; ae arbeid wordt gestaakt en in biddende houding zingen allen het Angelus. Louky geraakt in bewondering voor dit poëtische buitenleven. Boe stadsmenschen zich aan het strand verpoozen worut hierna vertoond in een tatreel, waarin een pick-nick wordt voorgesteld van een groepje dagjesmenschen. De vreugde van dit groepje wordt gestoord door de komst van een groep visschers, die onder het zingen van het W olga-lied aan een eind touw een afgedwaald lamilie-lid met een reddingsboei uit zee halen. Bierop volgt een ballet van hotel-personeel; waarna nog een aardig tatreeltje uit het soldaten leven tijdens het verbnjt van de kustwacht wordt gegeven. Riet vertelt daarna hoe Bergen aan Zee is ont staan, en zegt dat het daar bij het stranden van het bekende sinaasappelenschip ue Ulysses Spaansch toeging. Op dit gezegde wordt een Spaansch ballet vertoond, waarna een hulde volgt aan de stichters van Bergen aan Zee. lot slot volgt een finale met herauten te paard, pages, Neptunes op een zegewagen, visschers, zee meerminnen, kinderen in schelpen, de aangrenzen de gemeenten Alkmaar, Koedijk, Schoorl en Eg- mond, de Noordzeebadplaatsen, de vrouwen van Bergen aan Zee, een ballet, hofdames en een slot koor. WAT NIET MAG WORDEN VERGETEN. Wanneer het volgende nummer van De Badbode verschijnt, zijn de herdenkingsfeesten in vollen gang. Dan is de tentoonstelling geopend, het monu ment onthuld, heeft de zanghulde van de 1000 schoolkinderen plaats géhad, alsmede de ballon- wedstrijd en staan wij voor de vlaggenrit, de re vue-opvoering, de gymnastiek-uitvoering, de con certen en het bal-champêtre. Wij laten daarom nog een korte opsomming van hetgeen te gebeuren staat volgen: Vrijdag 26 Juni, 's morgens 11 uur, officieele ope ning van de tentoonstelling in het kasteel Russen duin; 2.15 uur. Onthulling van het Herinneringsmonu ment, op het Stationsplein te Bergen aan Zee. 2.45 uur. Zanghulde bij het borstbeeld van wijlen mevrouw van ReenenVölter, door 1000 schoolkinderen, begeleid door Ber gen's Harmonie. 3.15 uur. Ballonwedstrijd, 1000 ballonnetjes ge lijktijdig de lucht in. 3.30 uur. Vertooning van de Oud-Hollandsche Poppenkast. Zaterdag 27 Juni, van 2 tot 4 uur, Vlaggenrit van de K. N. A. C. 5 uur. Prijsuitreiking op het terras van Nas- sau-Bergen. 8 uur. Opvoering van de Openlucht Revue. Zondag 28 Juni, 2 uur. Openluchtuitvoering door Bergen's Gymnastiekvereeniging op een plankier bij hotel Prins Maurits. 3 uur. 2de opvoering van de Revue. 8 uur. Concerten in het Parnassiapark door Bergen s Harmonie, Bergen's Mannen koor en Bergen's Gemengd koor. 10.30 uur. Groot Bal-Champétre op het plankier bij hotel Prins Maurits. Gisteren raakte ik ineens de macht over mijn auto kwijt. Hoezoo? Ik kon den termijn niet betalen! Mijn vrouw en ik hebben samen één spaar bankboekje. O, dat is praktisch. Ja, erg praktisch. Ik breng het geld op de spaarbank en zij haalt het er af. Heb je er ook eenig idee van hoeveel vrou wen er te veel zijn op de wereld? Ja, praktisch gesproken, alle. Uw zoon heeft wel verbazend snel carrière gemaakt? Dat zou ik zoo zeggen! Voor drie jaar droeg hij nog mijn afleggertjes en nu draag ik al de zijne! Nichtje: O, oom, wat is dat l?uk. Uw ganzen loopen mij altijd tegemoet. Oom: Ja kind, maar dit doen ze alleen als ze familie zien. GOEDE RAAD. Een jonge Engelsche kwam bij Sacha Guitry om hem zijn oordeel te vragen over haar tooneel- talent. Geduldig hoorde Guitry haar lange voordracht aan. Toen zij eindelijk ophield, vroeg zij: „Me neer Guitry, hoe lu'dt Uw meening?" „Trouw zoo spoedig mogelijk", luide Guitry's advies.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 11