Grapjes. Predikbeurten. eenigingen, .tefr eiifde te trachten-door eendrachti ge samenwerking het 25-jarig bestaan van Bergen aan Zee óp ^enigszins grootsche wijze te vieren.^ Die roep wak niet tevergeefs; van_ ;alle zijjden kwam steun en hulp, Er werd een comité gevormd in hoofdzaak bestaande uit vertegenwoordigers van alle vereenigingen in onze gemeente, dat uit zijn midden een Bagélijksch Bestuur koos, hetgeen met de leiding en voorbereiding werd belast. Wij hopen U, gedurende deze 3 feestdagen te laten zien, wat wij door gezamenlijke inspanning tot stand hebben kunnen brengen. Ofschoon wij wel wisten, dat de eigenlijke da tum, welke als stichting der badplaats werd aan genomen, n.l. de dag dat het groote werk, de aan leg van den straatweg naar Zee voltooid werd, op 22 Maart viel, begreep het comité dat dé viering moest worden verschoven tot later, wanneer de badplaats gereed zou zijn vele gasten te ontvan gen; daarom werden deze dagen van 26 tot en met 28 Juni vastgesteld. De Bergen aan Zeeënaars hadden echter aan stonds een beslisten eisch gesteld, een eisch waar mede allen zich volkomen konden vereenigen. Men wilde niet alleen feest vieren, doch men wilde een blijvend aandenken aan dit heug'lijk feest; een monument, zij het op bescheiden schaal, dat voor het nageslacht zou vastleggen de getuigenis van dankbaarheid en waardeering voor de stich ters van Bergen aan Zee. De keuze viel op een lantaarn, wellicht onbe wust symbolisch bedoeld; niet alleen dus een gé- denkteeken voor een afgesloten verleden, maar tevens een lichtbaken, ons pad verlichtende naar een schoone toekomst. Berger architecten 'zonden ontwerpen hiervoor in, en het was de heer Cijfers, wien de eer te beurt viel zijn plan aangewezen te zien' door de jury, be staande uit de heeren Wieger Bruin, baron Taets van Amerongen en Tjipke Visser. Mijnheer van Reenen! Namens het Comité, ver tegenwoordigende niet alléén de burgerij van Ber gen in al haar schakeeringen: Gemeentebestuur, Vereenigingen, particulieren, Waar óók namens vele belangstellenden van buiten de Gemeente, die allen spontaan ons Comité steunden, waarvoor allen hier tevens een woord van hartelijken dank gebracht wordt, verzoek ik U, als de persoon' in wien de stichters van onze 25-jarige badplaats be lichaamd zijn, deze monumentale lantaarn wel te willen aanvaarden als blijk van hooge waardee ring voor Uwe monumentale daad. Mag ik dan de echtgenoote van Uwen opvolger, Uw zoon den Burgemeester, mevrouw van Ree nenlurriaans, verzoeken het gedenkteeken te onthullen? 5 Nadat mevr. ReenenJurriaans aan dit ver zoek voldaan had, aanvaardde de heer J. v. Ree nen het monument en bood het daarna de ge meente aan. De heer van Reenen sprak een welgemeend woord van dank en beval de lantaarn in de voort durende zorg bij het gemeentebestuur aan. Na deze plechtigheid werd door de kinderen vg.iLalle scholen uit de gemeente, ten getale van 1000, onder begeleiding van Bergens Harmonie ëën zanghulde bij het borstbeeld van wijlen me vrouw van ReenenVölter gebracht. Na het zin gen van het Liedje van den Bergenaar, legden de kinderen, een zestal, als vertegenwoordigers van alle scholen, een krans aan den voet van het borstbeeld. Ook de kinderen van de Deutsche Verein deden insgelijks. i Hierop had de ballonwedstrijd plaats. Het was een bijzonder aardig gezicht de vele (een duizend tal) ballonnetjes omhoog te zien gaan. Een groepje duiven, dat de ballonnen in' de lucht ontmoette, geraakte hierdoor van koers. Na Onthaal der kinderen vermaakten deze zich met de poppenkast, die door den heer Alex Wins uit Amsterdam en zijn echtgenoote werd vertoond. Baron Kraaienhof sprak nog namens de A. N. V. V. woorden van gelukwenschen tot den heer van Reenen, verzekerende dat het hoofdbestuur de aangenaamste herinneringen bewaart aan diens energieke echtgenoote. De A. N. V. V. verheugt zich steeds over de energieke wijze waarop dóór Bergen de V. V. V. propaganda wordt gevoerd. De heer van Reenen richtte tenslotte nog woor den van dank tot baron Kraaienhof, de school-, hoofden en het comité en verzekerde, dat deze dag door hem nooit zal worden vergeten. Van 4 tot 5 uur had er in Hotel Nassau-Bergen een receptie plaats, waar zeer velen van heinde en verre verschenen om den heer van Reenen te complimenteeren. Een vliegmachine, die in de heldere lucht met rook, die- lang bleef hangen, het woord Persil tee- kende, trok veel belangstelling. De feesten zijn op schitterende wijze ingezet en reeds den lsten, dag mocht de tentoonstelling zich in een druk bezoek verheugen. ALCMARIA EN Z. V. V. IN BERGEN. Eerlijk gezegd, we wisten niet, dat Bergen zoo'n gezellig sportterrein bezat! 't Ligt een beetje uit de buurt en daardoor komt het misschien, dat we nog nimmer kennis gemaakt hadden met dit ter rein, dat aan twee kanten door gezellige bosscha ges wordt omringd en dat gemakkelijk kan worden uitgebreid tot een sportpark, dat naast een voet balveld ook terreinen voor andere spelen zou kunnen bevatten. Dat wij er Zondag heentrokken kwam, omdat Alcmaria en Z. V. V. er een vriendschappelijken wedstrijd zouden spelen, zulks onder de auspiciën van de Bergensche club B. S. V., die daarin een schoone gelegenheid zag, om een goede propagan da te maken Voor de voetbalsport. i Het terrein'zag er feestelijk uit.'Talrijke V. V. V.-wimpels wapperden in de -zon, langs de beide zijlijnen stond, zat; of lag het publiek en aanr Schouwde onder een heerlijke temperatuur de ver richtingen vah beide elftallen. Deze speelden zoo- waar alsof het een' competitiewedstrijd was. Al leen, er werd o.yer 't algemeen beter en rusti ger gespeeld, zóodat ieder voetballiefhebber heeft kunnen genieten van het spfel. De uitslag (5Q voor Alcmaria) doet er eigen lijk weinig toe. Hoofdzaak toch was het spel en dat schonk aller "bevrediging. En het talrijke pu bliek toonde zijn dankbaarheid door herhaaldelijk te applaudisseeren. Na afloop wérden spelers en officials uitgenoo- digd aan een keurig verzorgd dfner in de Rusten de Jager. Daar heerschte een echte kameraadt schappelijke geest, welke telkens werd onderbro ken door vriendelijke tafelspeeches. Beide elftallen waren zeer tevfeden over de 'ontvangst te Bprgen..Alcmaria wil heel graag weer eens terug komen. En Z. V. V.? Leest, wat de secretaris er óver in 't Alg. Sportblad schrijft in de Z. V. V.-rubriek: De Z. V. V.ers, die (jjt. reisje hebben meege maakt, zullen nog gaartië met genoegen daaraan terugdenken. Uit naam van die allen, mijnheer de vporzitter van B. S. V., aan uw geacht bestuur hartelijk dank voor uw gulle en sportieve ont vangst. Wij hebben gezien, dat daar in Bergen de B. Si V. een organisatie is, die er mag zijn en een bestuur heeft, dat kan en ook weet, als het noo- dig is, er de schouders onder te zetten, om te trachten voor de voetbalsport in dit idyllische dorpje een krachtige propaganda te maken. Moge uw B. S. V. onder uw goede leiding een schoone toekomst tegemoet gaan! Aan dezen wensch hebben wij mets toe te voegen! BIJDRAGEN VOOR DE FEESTEN. Bij den penningmeester van het Comité herden king 25-jarig bestaan Bergen aan Zee den heer John W. Macdonald, kwémen nog de volgende bijdragen in: Dr. Elema, Alkmaar J. G. J. Baron Collpt d Escurrie, Amsterd. j 30.-- M. Eecen, Alkmaar ?n R. A. Barendse, Amsterdam I"-— G. Diesfeldt. Bergen 41.55 Mr. W. C. Wendelaar, Alkmaar 25.— Mievr. Jordaan van Heelt, Enschede 40.— Trijntje Bakker, Bergen 0.5U George Kockx, Bergen G. Michels, Alkmaar ;PU Jhr. Mr. K. Schorer, Utrechtu. M.ej. A. G. Brants, Zfjjhem Familie P., Alkmaar Dus Alie heeft di«n jongen dpkter waar ze mee uitging een blauwtje laten loopt»? Ja, en wat dlnk je'dat hij deed? Hij heeft niet alléén al zijn Cadeaux terug gevraagd, maar haar tevens een rekening ge stuurd voor 4.5 doktersbezoeken. Ongeduldige heer voor een publieke telefooncel wachtend: -Kan'rik u soms helpen, dame, om het gewehschte nummer te zoeken? Dame: Och, ik moet eigenlijk heelemaal niet telefoneeren, ik zoek alleen, een mopien .voor naam voor m'n aanstaande baby. Leeraar: Wat bedoel je mét die brutaliteit? Moét jij hier de klas les geven of ik? Leerling (onderdanig): Ik moet geen les ge ven, mijnheer! Leeraar: Juist. Maar als jij geen les moet ge ven, tracht dan niet op te treden als een ver waande ezel! Alles relatief. 'tWas een stormachtige nacht, en de regen viel bij stroomen. Een eënzame figuur stond stil in de straat voor z'n huis. Waarom ga je niet naaf binnen bij dezen storm? vroeg een passeerende agent. I Storm? Storm? arftwoordde de man. M'n vrouw wacht binnen, en,dan noem jij dit 'n storm? Zij zou met vacantie naar Zuid-Frankrijk -gaan en ging zelf haar pas halen. I 't Spijt me, juffrouiV, zegt de ambtenaar van j 't Stadhuis, maar er staat een fout in uw signale ment. Wij. hebben vermeld dat uw haar bruin is in plaats vén zwart! Maar dat is héelemaal geen bezwaar: wil u de pas, óf zal ik m'n haar veranderen? Bi - i tfnIn i Ned. Herv. Gem. (Ruïnckerk) to Bergen. Zondag 23 Juni, 's avonds 7 uur, ds. v.: d. Kie- boom. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 28 Juni, voorn». 10.15 uur, de heer G. Ghr. Dun, van Alkmaar. Vrije Evang. Gem. Bergen, Óos'terweg 28 bij den Bèrgertvég.' Zondag 28 Juni, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs,, 's avonds 8 uur J, J. Ruijs. GROET. Zondag 28 Juni, 's avonds 5 uur (zomertijd) J. J. Ruijs. Remonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zpndag 28 Juni, voorm. 10.30 uur, ds. Rappold. Evangelisch-Luthersche Kerk. Alkmaar. Zondag 28 Juni, voorm. 10.30 uur, ds. Makkink. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag 7.30- uur H. Mis; 10 uur Hoogmis. Andere dagen 7 en 8 uur H. Mis. Donderdagavond 7.30 uur Lof. Zaterdagsmiddags van 4—6 uur en van- 79 uur- gelegenheid om te biechten. N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE". ZONNEBAD. De N. V. stelt Voor de' badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melden Voor het lidmaatschap van het- Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap voor de badgasten en villabewoners, een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van de badplaats zooveel mógelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie. Ie. Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin: a. voor een gezinshoofd (vader of moeder), 6.00 voor vjer weken of körter; b. voor het tweede gezinshoofd 4.00 voor 4 weken of kórter; c. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is f.' 1.50 vóór 4 weken ofkorter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.00 voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar f 2.50 voor 4 weken of korter; f. kinderen beneden 12 jaar van dit gezin zijn vrij mits in begeleiding van één der beide gezinshoofden, de kinderjuffrouw of ver zorgster van dit gezin, .die een diploma moet hebben; g. één logé van dit gezin 1.50 per week of korter. 2e. Afzonderlijke kaarten worden slechts, aan yolr wassen personen afgegeven ad 6.00 voor vier weken of korter. Ieder lid neemt zijn eigen badcostuum en hand doek mee. Voor de leden is gereserveerd een mooi gedeelte duinterrein bij de badkoetsen. Hierop mogen de leden tenten of vierkante- doekomheiningen plaatsen, waarin zij zich kunnen ontkleeden, om zich vandaar-uit in badmantel langs de daarvoor bestemde trap naar het bad bij de badkoetsen te begeven om aldaar in den tijd dat het, bad geopend is, onder toezicht te baden. De tent of de doekomheinihg moet duidelijk zichtbaar het nummer van het diploma hebben. De badmantels, waarop het diploma zichtbaar gedragen moet worden, worden aan den daarvoor bestemden kapstok op het strand gehangen. Het aan- en uitkleeden in een tent of in een ge heel door doek afgesloten vierkant is verplichtend gesteld. Op het Zonnebadterrein, mag men niet zonder badcostuum vertoeven. De leden mogen baden zoo dikwijls zij Verkie zen, zonder verdere betaling. De tenten mogen blijven staan, echter geheel' voor risico van de eigenaars. De Maatschappij, en hare aangestelden kunnen zich niet daarmede be moeien. Indien-gewenscht, wordt voor de damesleden' een afzonderlijk deel van het terrein afgezet. Ter wille van de controle moeten de vaste ten ten zoowel als die, welke telkens weer afgebroken worden, duidelijk zichtbaar gemerkt zijn met het nummer, vermeld op het diploma. De leden zijn gehouden de - instructies van het toezichthoudend personeel op te volgen en zich na het baden direct naar het gereserveerde duinter rein te begeven. Zij mogen in badcostuum niet op- het Strand blijven vertoeven. Gerekend wordt op de medewerking van de le den ten aanzien van de naleving van dit reglement, het gebruik van het terrein (h,v- niet op de helling van den zeekant loopen) en hetgeen verder voor den goeden gang van zaken noodig is. De Vennootschap zal gerechtigd zijn het lid maatschap vóór dezen bestemden tijd te doen- eindigen tegen eene evenredige restitutie van- betaalde contributie. Buiten den door de Directie vastgestelden bad tijd mag rhemand óp hef terrein vertoeven, vooral niet des nachts. Er zijn strandtenten te huur S 2.00, 2.50;. 3.C0, 3.50 en 4.00 per week. DE BADDIRECTIE.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 14