„Bergensche Bad-, Buin- en Boschbode" van ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1931. TWEEDE BLAD. -22e Jaargang No. 10. HET RUITERFEEST. Was het weer Donderdag en Vrijdag vóór het Ruiterfeest van dien aard dat ook Zaterdag ver wacht mocht worden, dat de feesten door een zomerzonnetje begunstigd zouden worden, Zater dagmorgen bleek dit geenszins het geval en ■dreigde het feest zelfs door losse buien verstoord te worden. Behoudens een hevige bui, die een deel van het publiek tot vertrek noopte, mag de V. V. V. zich .gélukkig achten, dat het lang verbeide Ruiterfeest voortgang kon hebben. De parade, waarbij 'n 160 ruiters met standaar den en trompetters op het veld in de zon schit- teide, was overweldigend. De mooie paarden met de kranige amazones en ruiters in hun verschillene costumes werden alge meen bewonderd. Nimmer te voren viel de schoonheid van de Vinkenkrocht dermate op. Deze schoonheid werd 'zeis verhoogd door de er boven voortjagende •donkere wolken. Toen wij voor den aanvang de geringe drukte in het dorp gade sloegen waren wij wel teleurge steld, omdat ook wij verwacht hadden, dat deze grootste demonstratie van Landelijke Rijvereeni- .gingen in ons land, meer bezoekers zou hebben getrokken dan het geval bleek. Ook van onze gasten hadden wij een drukker bezoek verwacht. Nu bleek het grootste bezoek nog afkomstig uit de omgeving van de L. R. en uit kringen waar men is bezield met liefde voor het paard, sinds de oudste tijden het intelligentste ■huisdier voor den mensch. Het bezoek had grooten kunnen en moeten zijn, doch desondanks mogen de ruiterfeesten ge slaagd worden genoemd. Door deskundigen werd erkend dat Bergen weer heeft bewezen, dat het, wanneer het iets on derneemt, dit grootsch en goed doet en met vol doening vernamen wij, dat een familie, die voor het ruiterfeest vanuit Overijsel voor een paar dagen naar Bergen was gekomen en in alle op dichten met den paardensport bekend is, ten vol le over het gepresteerde voldaan was. Wie het Bergensche Ruiterfeest met elders ge houden ruiterfeesten vergeleek kan niet anders dan verklaren, dat het Bergensche Ruiterfeest er één van de bovenste plank was en dit te meer, omdat het georganiseerd werd op een terrein, dat daar voor ten behoeve van dien eenen dag moest worden ingericht. Wie dit in het oog houdt zal erkennen, dat er veel werk verricht moest worden en dat ook het terrein, dank zij de wapperende VV, V. wimpels, de graniophoonuitzending en luidspeakers van de Weko verzorgd door de firma Ypma, de muziek van Bergens Harmonie en de verschillende consumptietenten, een goeden in druk maakte. Voorts zijn wij van oordeel dat een dag midden in de week ook voor een ruiterfeest ter bevorde ring van het bezoek de voorkeur boven een Zaterdagmiddag verdient. De Landelijke Rijver- eenio'ingen bleken ditmaal niet op een anderen dag te kunnen en de V. V. V. moest dien dag toen wel accepteeren. Ook is gebleken dat het publiek actie wil. Zoo lang er actie was, dit bewees de belangstelling van het publiek tijdens de parade, de pushbalwedstrijd en het springconcours, oordeelde niemand, dat het te lang duurde, doch voor een inspectie en de prijsuitreiking, hoe aardig ook voor de ruiters, be staat er geen belangstelling bij het publiek en de Federatie van Landelijke Rijvereenigingen zal ook bij het organiseeren van elders te houden ruiter feesten, goed doen daarmede rekening te houden. Eveneens komt het ons gewenscht voor dat tot de verschillende wedstrijden alleen ruiters worden Joegelaten, die eenige kans maken daarbij een goed figuur te slaan. Nu namen aan het spring concours verschillende ruiters deel, die beter ge daan hadden niet uit te komen. Dat de microfoon niet tevens benut is om de speech van den voorzitter der V. V. V. en van den burgemeester tot de ruiters, ook verstaanbaar te maken voor het publiek, dient als een fout te wor den aangemerkt. Het publiek zou het ongetwij feld interessant hebben gevonden om ook daar van kennis te nemen en het in ieder geval inte ressanter hebben geoordeeld dan in de groote ring eenige menschen te zien waarvan zij konden veronderstellen, dat zij het woord tot de prijs winnaars richtten. De voorzitter van de V. V. V., de heer C. F, Zeiler, feliciteerde de Federati, die ter eere van haar 5-jarig bestaan de Provinciale wedstrijden te Bergen hield en huldigde Mr. Judell, den alge- meenen wedstrijdleider, die maanden had ge werkt om dit ruiterfeest voor te bereiden. De ruiters beantwoordden dezen speech met een driewerf hoera voor de V. V. V. en Mr. Judel. Hierna volgde de prijsuitreiking waarbij de bur gemeester Mr, H. D. A. van Reenen de Gouden Medaille van het gemeentebestuur uitreikte aan de L. R. „Kapitein van der Wal" uit Hoofddorp, Instructeur de heer H. J. Lijsen, die tevens de le prijs van de V. V. V. 100 verwierf. Mr. van Reenen verzekerde, dat het hem een bijzonder genoegen was dit te kunnen doen en verklaarde, dat hij met veel interesse des mor gens de verschillende dresseurproeven, die later door den len prijswinnaar werden gedemon streerd, had gevolgd. Hij twijfelde er niet aan, dat deze ernstige voorbereiding hadden gevorderd en was van oordeel, dat het de L, R. „Kapitein van der Wal", als oudste vereeniging, een voldoening moet zijn, het gegeven voorbeeld door zoo velen té zien volgen. In het noorden van N. H. is de rijsport verdron gen door de autosport en het verheugt spr. dat de vrienden van het paard weer belangstelling hebben weten te wekken voor de ruitersport. Mevrouw Judell, die persoonlijk veel voor de ruitersport gevoelt, had de attentie een eereprijs bestaande uit 8 zilveren speldjes met hoefijzertjes toe te kennen aan het dames-achttal van de L. R. te Heiloo, instructeur de heer de Jager. De uitslag van de wedstrijden is de volgenue. Dressuurproef voor Afdeelingen: lste pr. 100 plus gouden medaille van het ge meentebestuur van Bergen), „Kapt. v. d. Wal", te Hoofddorp, instructeur H. J. Lijsen, 139 p.; 2e pr. 75 plus bronzen medaille van den voo'rzitter der N. F. L. R.), „Anna Paulowna" te Anna Pau- lowna, instructeur Vethman, 136 p.; 3e prijs 50, „De Amstelruiters", te Bovenkerk; instructeur W. Slob, 131 p.; 4e pr. 35, „West-Friesland", Scha- gerbrug, instructeur Vethman, 131 p.; 5e pr. 25, „Bucephalus", Barsingerhorn, instructeur Aarsen, 129.2 p.; 6e pr. 15, „Heiloo en Omstreken", Hei loo, instructeur de Jager Pz„ 116.6 p.; 7e pr. 10, „Heiloo en Omstreken", (dames-achttal), instruc teur de Jager Pz., 115 p. Springconcours: le prijs 60 en verg. zilv. med. van Alcmaria V. V. V.: Verdegaal (De Amstelruiters) Boven kerk; 2e prijs 35 Joh. Gehrels (Ritm. de Kruijff) Halweg; 3e prijs 25 Jac. Schoorl (W. Friesland) Schagerbrug; 4e prijs 15 J. Klerk (Heiloo en O.) Heiloo; 5e prijs 10 P. Meerburg (Kapt. v. d. Wal, Hoofddorp), 6e prijs 5 J. Saarloos (De Am stelruiters) Bovenkerk. Eerv. vermelding: D. de Graaf (W. Friesland) Schagerbrug. Patrouillespringen in costuum: le prijs 30 West-Friesland, o. 1. v. J. Schoorl (lange-jacht costuum); 2e prijs 20 kapt. v. d. Wal o. 1. v. P. Meebburg (Poolsch costuum); 3e prijs 10 De Amstelruiters, o. 1. v. J. Saarloos (officie ren v. d. lijfgarde van Napoleon). De door de redactie van „De Badbode" beschik baar gestelde prijs voor een Push-Ball demonstra tie, een mooie teekenipg van den kunstschilder A. Colnot, werd bezit van den instructeur van de L. R. Anna-Paulowna den heer Vethman. De publieksprijs Patrouillespringen in costuum kunstvoorwerp beschikbaar gesteld door mevr. BoendermakerSchoenmaker werd toegekend aan no. 9 van het programma „Romeinsche Rui terij", „Heiloo en Omstreken". Het is wel jammer, dat het publiek niet in groo- ter getale aan de stemming voor den publieksprijs, waarvoor een stembiljet in het programma was opgenomen, heeft deelgenomen. Ook door dit Ruiterfeest is, dank zij de bespre kingen in de Ned. pers (de Schager courant ver- rastte haar lezers zeis met een speciale foto- pagina3 die over het algemeen zeer waardeerend waren, weer eens de aandacht op Bergen als vacantieoord gevestigd, zoodat ook in dit opzicht de V. V. V. haar werk bekroind ziet. Ruiters van de L. R. „Bucephalus" te Barsingerhorn als „Kozakken" tijdens het Patrouille-springen. De burgemeester, Mr. H. D. A. van Reenen reikt de Kampioensprijs van N.-H. uit aan de L. R. „Kapt. van der Wal" uit Hoofddorp en spreekt den leider H. J. Lijsen toe.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 3