Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Bergen aan Zee. llÉlSiilSBI 'êmmmë. TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. - No. 11. ZATERDAG AUGUSTUS 1031 EERSTE BLAD- N.V. BOUW-EXPLOI1 ttfIE-IWAATSCHAPPIJ ,A \M Uitgave van de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, Alkmaar. - REDACTEURD, A. KLOMP, NESDIJK 7, TELEF. 21, BERGEN (N.-H.) 1 N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE". Het is ook vopr heeren verplicht in badcostuum te baden. Een badkoets mag niet langer dan 45 minuten door denzeliden persoon gebruikt worden. Het bad is geopend van des morgens 7,30 uur tot 12 uur en van des middags 1.30 uur tot 5.30 uur. 1 Bad met volledig costuum én handdoek 0.60 1 Bad alleen met handdoek 0.40 1 Kinderbad met volledig costuum en handdoek 0.40 1 Kinderbad alleen met handdoek 0.30 ABONNEMENTEN voor: 10 Baden met volledig costüüm en hand doek 5.75 10 Baden alleen met handdoek 3.75 10 Kinderbaden met volledig costuum en handdoek 3.75 10 Kinderbaden alleen met handdoek 2.75 Abonnementskaarten, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar niet meer geldig. Onder Kinderbaden worden begrepen, die voor kinderen beneden tien jaar. Extra handdoeken worden verstrekt tegen be taling van tien cent per stuk. Zij, die een volledig bad betalen, hebben het recht hun eigen badcostuum kosteloos in bewaring te geven. Men wordt beleëfd verzocht de voetenbakjes niet in de badkoets leeg te storten. STRANDSTOELEN. Eén stoel per één uur of korter 0.15 Eén stoel per twee uur of korter 0,20 Eén stoel per dag0,50 Eén stoel per week 2.30 Eén stoel per maand8.00 Eén stoel per seizoen16.00 Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbare) op het strand per dag 0.15, per week 0.50 De Directie behoudt zich het recht voor, om alleen des Zondags de stoelen van houders van week-, maand- of seizoenstoelen, aan anderen te verhuren, tenzij genoemde houders van deze stoe len zelf gebruik wenschen te maken, alsdan zoo mogelijk vooruit bericht. Des Zondags worden er geen stoelen per dag verhuurd. Op het strand bij de badkoetsen zijn steeds aan wezig twee zwemmers voor het verleenen van hulp bij eventueele ongelukken. In het gebouwtje voor eerste hulp bij ongelukken bevindt zich een Brancard, een volledige verbandtrommel, een zuurstofapparaat, terwijl het badpersoneel onder wezen is in het verleenen van dadelijke hulp. Bui ten badtijd vervoege men zich in geval van nood bij C. Schotten, Witteweg 15 nabij het Station, TENTENSTRAND. Dit tentenstrand bevindt zich ten noorden van den hoofdingang naar het strand, ongeveer nabij de tweede trap. Tarief. Voor het opbergen van een tent 0.50 per dag, 3.per week, 10.— per maand. Het huren van een tent per dag 1.50 en per week 6 Wie hier een tent bergt of huurt, heeft het recht overdag in de tent te verblijven en in zee te baden zoo dikwijls men dit wênscht. Men baadt onder toezicht. De Baddirectie „BERGEN AAN ZEE". Voorname, rustig Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen. (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H.A. der prachtige duinen en duinbosschen voor bad gasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cents worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichtéi r Voor bouwgronden en andere inlic&c-tgen wende men zich tot de Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. INFORMATIEBUREAU der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, Het informatiebureau is gevestigd in het keurig ingerichte gebouwtje naast het Postkantoor, al waar Mevrouw EvenhuisNieboer gaarne aan pension zoekenden en huurders van gemeubileerde huizen gratis alle gewenschte inlichtingen geeft. VOOR DE BADGASTEN is het van belang te weten: lo, dat het Berger Museum naast het Postkantoor dagelijks te be zichtigen is van 10—12 en 24 uur, op Zon- en Feestdagen alleen van 24 uur (bezoekers moeten zich aanmelden bij den heer G. Spruit, die den sleutel heeft, toegangsprijs 25 ct., ingang bij het tuinpoortje); 2o. dat de toegangskaarten voor wandelingen in de Berger duinen en bosschen uit sluitend verkrijgbaar zijn ten kantore van de Bad directie te Bergen aan Zee aan de v. Hasseltstraat tegen betaling van 25 cents; 3o. dat het Duin- museum in het Parnassiapark te Bergen aan Zee eiken dag is geopend van 96, toegang kosteloos. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten en bezoekers worden beleefd verzocht niets te beschadigen; 4o. dat de bekende collectionneur van moderne kunst, de heer P, Boendermaker, na schriftelijke aanvrage, belangstellenden in de ge legenheid stelt Donderdagsmiddags van 2 tot 4,30 zijn collectie, ondergebracht in de door hem itl 1928 gestichte kunstzaal achter zijn woning, huize „De Klomp", Loudelsweg, te bezichtigen. EINDE VAN „REVOLVER CROWLEY". Een negentienjarig jongmensch, met een ernstig en niet onknap gelaat, zal dezer dagen op de elec- trische plaats moeten nemen. Hiermede zal het kortstondige maar roemruchtige leven van een der meest gevreesde Amerik'aansche misdadigers een eitlde nemen. De jonge Crowley, wiens ouders fatsoenlijke burgermenschen waren, had een goede opvoeding genoten en was op jongen leeftijd zeker niet beter of slechter dan iedere avontuurlijke knaap van zijn leeftijd. Het was zijn noodlot dat hij te vroeg met schietwapens heeft leeren omgaan, zijn liefde voor revolvers en de roes van het verlangen naar macht, die hij met behulp van kleine voorwerpen zou kunnen bemachtigen, maakte het phychopati- sche jongmensch dronken. Volgens zijn eigen be kentenis heeft hij in dien tijd beweerd dat hij een „Napoleon van den misdaad" wilde worden. De loopbaan van den jongen moordenaar begon met een moord op den portier en een kellner van een danslokaal, die hem op een avond, dat hij niet geheel en al nuchter was, den toegang tot een danslokaal weigerden. Dien avond wist hij te ont snappen, doch een week later liep hij in de handen van een detective. Deze nam hem de wapens af die in zijn zakken staken en dacht tijdens het transport gemakkelijk spel te hebben met den droomerig voor zich uitstarenden knaap tot deze op een onbewaakt oogenblik twee verborgen re volvers te voorschijn trok en den detectieve neer schoot. Hij wist te ontkomen en maanden lang werd er geen spoor van Crowley gevonden, doch een reeks van roofovervallen, inbraken, pogingen tot moord waren voor de politie een duidelijk be wijs dat „revolver-Crowley" zooals hij sinds dien genoemd werd, nu eerst met zijn misdadigersloop- baan een aanvang had gemaakt. Hij zou zich echter niet lang in zijn vrijheid verheugen: een nieuwe moord werd voor hem noodlottig. Toen hij op zekeren dag in de buurt van New-York op een afgelegen plaats zijn auto wilde p&rkeeren, werd hij door een surveilleerend politie-agent opge merkt, dien hij verdacht voorkwam. Crowley werd vriendelijk maar dringend uitgenoodigd zich te legitimeeren. Crowley deed net alsof hij in den binnenzak van zijn jas naar zijn papieren zocht, doch in werkelijkheid trok hij twee brownings te voorschijn en enkele seconden later zonk de poli tiedienaar, van kogels doorzeefd, op den grond neer. Deze moord spoorde de New-Yorksche po litie er toe aan om de onderzoekingspogingen te verdubbelen, geheel New-York werd afgezocht, in de donkere wijken werden razzia's gehouden, doch Crowley scheen van den aardbodem verdwenen. Toen las op zekeren dag Billie Dunne, een vroe gere geliefde van Crowley, in de krant, dat tijdens den moord op den politie-agent een jong meisje in de auto daarvan getuige was geweest. Billie Dunne, jaloersch op haar mededingster, liep onmiddellijk naar de politie en verraadde nu den schuilplaats van haar ontrouwen vriend, een Woning in de 90ste straat. Tien minuten later werd er een razzia op touw gezet Zöoals New-York er nog zelden een beleefd heeft. 250 politie-agenten, gewapend met machine geweren, traangasbommen en repeteerpistolen, suisden in de gepantserde auto's naar de 90ste straat. Vijftig agenten van de bereden politie moesten den doorgang van de straat in een groo- ten cirkel versperren, terwijl duizenden nieuws gierigen zich achter de ketting van politie-agenten verzamelden. Een patrouille begaf zich naar de woning van Crowley, waarin zich voorts nog He len Walsh en Rudolf Durlinger, eveneens een lid van het gilde, bevonden. De jonge misdadigers kregen het bevel zich onmiddellijk over te geven, doch het antwoord was een salvo uit repeteer pistolen, die aan een der agenten het leven kostte. Onmiddellijk daarop werd door de politie-agen ten met een verwoed vuur geantwoord en de strijd was begonnen. De omliggende woningen en daken werden bezet en de machinegeweren be gonnen een woordje mee te spreken. Een uur lang duurde het oorverdoovend geknal en geratel van revolvers en geweren. Daarna werden de traan gasbommen in het gevecht gesleept en in een oogenblik tijd moesten de dichtstbij staande toe schouwers overhaast de vlucht nemen, daar het onmogelijk was om de oogen open te houden. Het verkeer was inmiddels stop gezet en tot heel in de verte was het gekraak der machinegeweren waarneembaar.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 1