Kennemer Manege 1.1EIJERI ZOON. Badgasten! Koopt bij onze adverteerders Prima Rijpaarden per dag en per uur. N.V. Melkinrichting „CONCORDIA", Schoolstraat 1-2. Tsiei. 424. Alkmaar. Verscheidenheden. Grapjes. Adverientiën. De Firma JACOB PRINS, Welbekend zijn de reuze-goedkoope prijzen. I TENTOONSTELLING A. COLNOT, BERGEN, U VAN 10 TOT5 UUR. ENTREE: 25 CENT. lifflaimiiiiiiiiiiBiMimfliiiiiiiBiBiiiiiiiiiiMiiiaiiiiiiiiBMim Electr. Luxe Brood- en Banketbakkerij RINGERS'en DROSTE's BONBONS. Bergen aan Zee. LANGESTRAAT3-5-9-11, ALKMAAR VOOR PEfttSiONS HET ADRES „Het Bonbonhuis" tegenover Station Bergen-Binnen. Op het oogenblik houdt de Maaier de Dood groote opruiming onder de „beroemdheden". Nu hier, dan daar hoort men van sterfgevallen, die de glanspunten van bekende persoonlijkheden in her innering roepen. Zoo stierf b.v, in den ouderdom van 68 jaar de z.g. „Bordenkoning" met zijn bur gerlijke naam Baggesen genaamd, een man, om wien indertijd de Variété-directeur van Europa en Amerika vochten, want zijn naam beteekende im mers Uitverkochte zalen tegen hooge entrée's. Vaak geeft men als zijn meening te kennen dat Charlie Chaplin's kunst tot den bordenkoning te rug te brengen is. Zeker is in ieder geval, dat wij Baggesen als een voorlooper van Chaplin kunnen beschouwen. Zijn truc, die hem wereldberoemd maakte, was verbazend eenvoudig, hij bestond n.l. hierin,, dat hij borden, waarmee hij in den looppas over het tooneel holde, kapot gooide. Dat deed hij met zulke ernstige gebaren zoo geweldig komiek in gelaatsuitdrukking en houding, dat het publiek zich krom lachte. Oorspronkelijk was hij slangenmensch en ook op dit gebied presteerde hij verbazend veel. Meel toevallig, zooals dat dikwijls gebeurt, kwam hij tot zijn latere specialiteiten. Hij trouwde n.l. met een jongleuze, die meestal in hetzelfde programma optrad als hij. Op zekeren dag assisteerde hij haar door haar enkele borden toe te reiken waarmee zij wilde jongleeren. Hij liet echter heel de stapel borden op den grond vallen en trok daarbij zóó'n komiek gezicht, dat het publiek het uitschaterde. Gezien het suc ces dat hij met dit nummer behaalde, besloot hij deze episode tot een speciaal nummer uit te wer ken. En het geluk bleef hem trouw. To ende beroemde violist Jozef Joachim nog hofconcertmeester in Hannover was (18541868), kreeg hij bij gelegenhedi van een zeer warmen zo mer, een onweerstaanbare behoefte om zwemmen te leeren. Toen de eerste lessen bij een zeer be kend meester in de zwemkunst gelukkig waren af- geloopen en Joachim zijn eerste proeve in het al leen-zwemmen zou afleggen, had hij het ongeluk, dat hij op een bedenkelijke wijze begon „water in te slikken". Aanstonds haalde de opmerkzame meester hem op het droge, bond hem nogmaals aan den hengel en wees hem, hoe hij zich in het water moest bewegen. Terwijl hij hem nogmaals in het water liet gaan, voegde de badmeester hem toe: Zoo, mijnheer Joachim. Ga nu op uw buik liggen..., zoo.... ja.... en nu smijt je het eene been en dan het andere flink uit, en dan zwem je! De kunstenaar deed het en sloeg eerst het eene, toen het andere been uit, doch eer hij en de bad meester erop bedacht waren, slikte hij weer water in. Ja, ja, beste meneertje, sprak daarop de bad meester, toen hij hem weer aan den kant hielp, „zoo gemakkelijk is het niet als het krassen op je viool". Shaw was eens op een avond uitgenoodigd, waarvan het glanspunt het optreden van een jon gen vioolvirtuoos zou zijn. De kunstenaar had reeds enkele werken ten gehoore gebracht, toen de gastvrouw zich vol trots tot Shaw wendde: Nu, Mister Shaw, wat zegt u van mijn ontdekking? G. B. antwoordde: Ik vind, dat de jonge man een groote gelijkenis met Paderewski vertoont. Maar mr. Shaw, Paderewski is toch geen vio list. Dat bedoelde ik ook, merkte Shaw op. De jeugdige Dickens bezocht iederen Zondag de kerk te Lindfield en verveelde zich daar erbarme lijk. De Lindfieldsche dominee hield langdradige preeken, waaraan Dickens zich steeds weer erger de. Op zijn bank teekende hij alle caricaturen van predikant en gemeenteleden. Teekende hij niet, dan sliep hij in en was daarbij steeds hard aan het snurken, tot een gevoelige ribbenstoot van zijn buurvrouw mevrouw Ascomb zat steeds achter hem in de kerk hem tot de werkelijkheid terugriep. Het gezicht, dat hij daarbij trok, was allesbehal ve intelligent te noemen. Niemand zou kunnen hebben vermoeden, dat de knorrige, slaperige jongen ooit tot een flink, zelfs beroepid man zou opgroeien. De beroemde tenor Adalberti kwam in een win kel om een ketting te koopen. Ondanks zijn groote inkomsten (men beweerde, dat elke toon hem 3 Mark opbracht) was hij zeer gierig. Hij pingelde ten minste zoo hard hij kon. Dat bracht den winke lier uit zijn humeur en hij riep uit: Hoe kunt u toch afdingen, elke toon uit uw keel is al 3 Mark. Wat is twaalf mark dan voor u? Toen ging de tenor naar de kas, zong uit volle borst do-re-mi-fa! nam de ketting mee en verliet zonder een woord te zeggen den winkel. Dirk: Dit lykt of jou vrouwtje goed uitkom met jou salaris, hè? Hendrik: Ja, en nou moet ek net sien, om 'n twede salaris vir myself te verdien. Afrikaansche humor. Bedelaar: Meneer, ek het my regterbeen ver loor. Suinige man: Wel, ek kan jou verseker dis nfe hier nie. Onderwijzer: Ek het vir jullie 'n uur gegee om een opstel te skrijf oor: Wat ek sou gedoen het as ek 'n miljoenêr was, en jij het niks gedoen nie. Seun: Ja meneer, maar dis wat ek sou ge doen het. Advokaat aan die regter bij 'n verhoor:.Ek verseker U, Edelagbare, dat my kliënt wat nou getuienis aflê, die grootste eerbied vir die waar heid het. Regter: Ja, dit lyk baie duidelijk, want hy bly op 'n eerbiedige nafstand daarvandaan. (baie beteekent heel, erg, geheel). Sannie: Hoe kom het Pappie nie haré op sy kop nie, Mammie? Mammie: Omdat Pappie goed kail dink. Mense met baie hare is pappegaaie. Sannie: Hoe kom het Mammie dan so baie hare? Mammie: Stil, en eet jou kos! Heer (in het atelier van een kunstschilder): 0, maar dat is een mooi schilderij! Die bijenkorf met bijen! Schilder: Pardon! U vergist zich. Het stelt een dame voor met zomersproeten! Mevrouw; Je beweert, dat je bij een baron gediend hebt, maar kun je mij dat ook bewijzen? Dienstbode: Zeker, hier heb ik nog zilveren lepels met het wapen erop en zakdoeken met zijn monogram! Bezoekster: Wat een aardige knoopen zet U daar aan het pakje van uw jongetje. Mijn man heeft ook eens zulke knoopen aan een pak gehad. Dominee's vrouw: Ja, ik krijg al mijn knoo pen altijd uit het collecte-zakje. Agent (bijzonderheden noteerend): U bent er bij, juffrouw. Ik denk wel, dat uw rijbewijs ingetrok ken zal worden. Bakvischje: Maar agent, dat kan niet! Dat heb ik niet eens. Heeft hij geen cent? En ik dacht dat je zei, dat hij zoo rijk was? Neen, ik zei, dat hij meer geld dan verstand had. Jongste bediende: Mijnheer, de boekhouder heeft mij geslagen! Directeur: Denk je, dat ik tijd heb om alles zelf te doen? Waschvrouw (tot literator): Zoudt u niet meer gedichten op uw manchetten willen schrijven, me neer? mijn man is erg jaloersch, eh begrijpt u? Dienstbode( in het pension, tijdens de soep): Water, mijnheer? Gast: Neen, dank je. Ik heb al een bord vol. Pa, we hebben vandaag geleerd dat de dieren in het Poolgebied iederen winter een nieuwen pels krijgen. Hou je mond, jongen; laat je moeder het niet hooren. Onderwijzeres (bij de taalles): We vervoegen dus als volgt: Ik schreeuw niet, jij schreeuwt niet, hij schreeuwt niet, wij schreeuwen niet, gij schreeuwt niet, zij schreeuwen niet. Jantje, her haal wat ik gezegd heb. Jantje: Niemand schreeuwt. Staalman en zijn vrouw zijn samen op de wan deling. Er is geen wolkje aan den avondhemel. Duizenden sterren fonkelen boven hun hoofd. Plotseling verschiet er een ster. Vlug, roept Staalman tegen zijn vrouw, - haast je en spreek een wensch uit, maar het mag mij niets kosten! Heer des huizes: Een echte inbreker! Wacht even! Inbreker: Wat! Zeker terwijl je de politie waarschuwt? Heer des huizes: Nee, ik zal je aan mijn vrouw voorstellen. Zij heeft je al twintig jaar hooren komen en zij zal 't leuk vinden om te hoo ren, dat je er eindelijk bent. Sterrenkundige: Het licht van de ster, welke ik u nu zal laten zien, heeft vier jaar noodig om de aarde te bereiken. Bezoeker: Dat is hoogst interessant, maar ik ben bang, dat ik zoo lang niet kan wachten. Kleine Dorpsstraat 25, Tel. 179, is het oudste en meest bekende adres voor SOUVENIRS en LUXE AARDEWERK van Bergen U VANSCHILDERIJEN EN H TEEKENINGEN DOOR ATELIER: LIJTWEG 16, ACHTER PARK MEERWIJK Oude Prinsweg 1. Telefoon 55. Specialiteit in Bekroond op de Nationale Vakwedstrijd, 10 October 1929 te Amsterdam. Aanbevelend, H H. W. KLEIJBERG. Ijllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll CD 11 CD 11 CO 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CO 11 CD 11 CD 11 CD Pension Stalling CD 11 CD 11 CD 11 CD I CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD voor Ledikanten, Matrassen, Dekens, Gordijnen, Linoleum, Bad-artikelen. Groote sorteering inBonbons.Biskwie, Drups en Suikerwerken. De meest gesorteerde zaak ter plaatse. IJS- en MELKSALON Gebruikt bij ontbijt of toespijs onze heerlijke IV3ELK-YOGHURT Vraag 2 Uwen winkelier onze prima gepas- turiseerde ROOMBOTER met Rijksmerk.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 4