Predikbeurten. TEN AFSCHEID. Nieuwsberichten. Pers. I „De Koepel". De Hr. en Mevr. Gorter, Bergéh, 2 Huis „Kooy", De Hr. en Mevr. Ir, B. H. Blankenberg, IJmuiden, 7 Villa „Laura". De Hr. en Mevr. Mr. Jacq Dutilh, R'dam, 8 „De Longroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, 5 Villa „Magnolia". De Hr. en Mevr. C. Glerum, A'dam, 5 Villa „Marijke", De Hr. en Mevr. H. A.Kruytbosch, Hilversum, 7 Villa „Mei". De Hr. en Mevr. M. de Muinck Keizer, Bilthoven, 8 „Noviomagum". De Hr. en Mevr. Mr. G. H. M. Delprat, A'dam, 6 Villa „Paulina". De Hr. en Mevr. H. A. C van Keulen, Hilversum, 8 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. T. A. Ringers, Alkmaar, 8 „Paviljoen". De Hr. en Mevr. Mr. H. D. A. van Reenen, Bergen, 7 Villa „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dirk Witte, Bussum, 6 „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 7 ,,'t Roetje". De Hr. en Mevr. Dr. W. Renssen, Arnhem, 8 Villa „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. Ir. W. Keijser, Amersfoort, 6 De Hr. en Mevr. J. de Klerk, Amersfoort, 6 Villa „Schelpduin". Bar. en Bsse Mr. W. F. F. van Verschuer, Beesd, 7 Villa „Scholekster". De Hr. en Mevr. Mr. D. Crena de Jongh, A'dam, 9 Villa „Shanti". De Hr. en Mevr. Dr. M. J. Roessingh, Utrecht, 7 Villa „Skopia". De Hr. en Mevr. Dr. C. de Boer, Leiden, 6 „Spoorzicht 1". De Hr. ep Mevr. Dr. J. Th. van Leeuwen, Alkmaar, 5 „Spoorzicht 2". De"Hr. en Mevr. Mr. F. Braakman, A'dam, 5 Villa „Sterntje". De Hr. en Mevr. H. de SonnavilleArkesteyn, Nijmegen, 5 Mej. J. F. Arkesteyn, Nijmegen, 1 Dolf Mastboom, Breda, 1 „Ulysses". De Hr. en Mevr. Mr. A. M. Ledeboer, Alkmaar, 7 „Verbrandepanhoeve". Fam, Mevr. Schaake, A'dam, 6 Villa „Wernau". Jhr. en Mevr. C. Sandberé, Nijmegen, 6 Villa ,,'t Westerlicht". DeHr. en Mevr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar, 9 Villa „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Mr. D. P. C. de Hoop Scheffer, 's Graven- hage, 7 Villa „De Wijde blik". De Hr. H. L. van den Briel en Familie, Haarlem, 7 Villa „Zeedroom". De Hf. en Mevr. F. E. Müller, Utrecht, 8 Villa „Zeevonk". De Hr. en Mevr. H. C. E. Lombaers, Nijmegen, 9 „Het Zonnehuis". De Hr. en Mevr, Ir. C. G. Kraijenhoff van de Leur, Alkmaar, 9 Villa „Aan de Zonzij". De Hr. en Mevr. J. P. H. Nikkels, K. a. d. Zaan, 3 Fam. Mevr. A. HonigMeevers, K. a. d. Zaan, 5 Vereeniging „Voor 'Jong Nederland, A'dam, gemidd. 40 Duitsche Ferienkolonie, A'dam, gemidd, 40 Zeehuis, A'dam, gemiddeld 120 Totaal aanwezig 3923 pers. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 23 Augustus, voorm. 10 uur, ds. Milatz, van IJmuiden. Gereformeerde Kerk te Bergen. Zondag 23 Aug., 10 uur voorm., Ds. A. M. Boeij- inga; 3.30 uur voorm. Ds. A. M. Boeijinga. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 23 Augustus, voorin. 10.30 uur, ds. J, J> van de Wall te Groningen. Liturgische dienst. Vrije Evang. Gem. Bergen. Oosterweg 28 bij den Bergerweg. Zondag 23 Augustus, voorpi. 10.15 uur, J, J. Ruijs. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 23 Aug,, voorm. 10.15 uur, ds. Faber, van Schoonoord (Drente). Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis. Andere dagen 7 en 8 uur H. Mis. Donderdagavond 7.30 uur Lof. Zaterdagsmiddags van 46 uur en van 79 uur gelegenheid om te biechten. Met dit nummer ligt het laatste exemplaar van de Bergensche Duin-, bosch-' en badbode voor het jaar 1931 vopr U. Het hoogseizoen loopt ten einde, de vacanties zijn afgeloopen en zeer vele gasten zijn weer naar hun woonplaatsen teruggekeerd. Blijkens dit nummer vertoeven er nog bijna 4000 gasten in Bergen en Bergen aan Zee en wanneer het weer nu eindelijk eens beter wordt, dan is stel lig de kans niet gering, dat in den natijd Bergen zich nog in het vertoeven van vele gasten kan verheugen. Ons zijn pensions bekend, waarin voor September door een grooter aantal gasten bespro ken is dan ooit te voren. Op 18 Juli bleek, dat sinds 1 Juni 2489, gasten gedurende een week minder in Bergen aanwezig waren geweest dari in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Zooals uit de statistiek blijkt, verble ven in 1930 in Bergen en Bergen aan Zee geduren de een week 34162 gasten; men versta ons goed: die 34162 wil niet zeggen, dat dit aantal in één week in de gemeente aanwezig is geweest; het be- teekent niets anders dan het aantal gasten, dat een week in de gemeente heeft vertoefd. Perso nen, die 6 weken in Bergen verbleven, zijn zes maal, die er 3 weken vertoefden, driemaal geteld. Wij geven dit cijfer slechts om de lezers te door dringen van de groote economische waarde van het vreemdelingenverkeer voor de gemeente. Voor 1931 kan men dit aantal veilig op 35000 stellen. Wanneer men nu aanneemt, dat het ver blijf aan iederen gast per week gemiddeld 25 kostte, dan komt men al op een bedrag van 875.000, dat door het vreemdelingenverkeer in de gemeente is omgezet. Bergen heeft dan ook het hoogste belang bij het vreemdelingenverkeer. Met voldoening kunnen wij constateeren, dat dit door den Raad en alom in de gemeente wordt erkend. Dat ondanks het feit, dat er op 18 Juli per week 311 gasten minder in Bergen hebben vertoefd, er gedurende 13 weken gemiddeld nog 2700 aldaar hun verblijf hebben gehad, welk cijfer nog iets hooger is dan het vorige jaar, komt vooral doordat sinds Augustus het aantal gasten zoozeer steeg. De eerste week van Augustus leverde buitenge woon mooi zomerweer en voor een seizoenplaats is het weer alles. Het valt in hooge mate te be treuren, dat na de eerste week van Augustus het weer zoo onvast is geworden. Vooral voor de za ken, die het van terraswerk moeten hebben, is dit van groot nadeel gebleken. Ook de gasten hebben hierdoor niet dët vacantiegenot gesmaakt, dat zij met mooi zomerweer hadden kunnen genie ten. De ware natuurliefhebbers hebben zich, ge sterkt door de wetenschap, dat niemand het weer in de hand heeft, daardoor echter niet laten af schrikken. Wanneer het vertoeven aan het strand in een zalig dolce far niënte niet mogelijk was, hebben zij genoten -van de heerlijke duin- en bos'chwandelingen, die men in Bergen kan maken en van de wandelingen Jn ons polderland met z n mooie Hollandsche luchten. Ook de Alkmaarsche kaasmarkt is voor onze gasten Vrijdags weer de geliefde attractie geble ken. Het feit, dat op* de drukste dagen den Alk- maarschen Waagtoren door ruim 1000 personen werd beklommen, is wel een bewijs, dat de Alk maarsche kaasmarkt een gewild centrum voor het toerisme is geworden. Uit alle deelen van de we reld komen daar dan ook Vrijdags de duizenden toeristen Qm den klaroepblazgr en de ruitertjes in hun riddersteekspel te bewonderen. Het heeft ongetwijfeld zijn bekoring om des Vrijdags op de Alkmaarsche kaasmarkt enkele uren het internationale toerisme gade te slaan. Ook 1931 heeft bewezen, dat Bergen en Bergen aan Zee voor vacantie-doofbrengend Nederland hst geliefde zomeroord ig. 1931 was voor Bergen een belangrijk jaar. Wij behoeven slechts te herinneren aan de zoo uitste kend geslaagde herdenkingsfeesten ter gelegen- heid van het 25-jarig bestaan van Bergen aan Zee. Ook -het zoo uitnemende ruiterfeest van de V. V. V. was een attractie die genoemd mag wor den. Hét was wel jammer, dat dit feest niet be gunstigd werd door het daarvoor' zoo geWenschte zomerweer. Dit geldt evenzeer voor den traditioneelen ver lichtingsavond van de V. V. V., die zich nog steeds in de belangstelling van de gasten mag verheugen. De tentoonstelling op kasteel Russpnduin, die reeds door 5000 bezoekers werd bezocht en 30' Augustus om 5 uur wordt gesloten, mag zéker wel als de belangrijkste attractie in dit seizoen worden aangemerkt. Wie er nog niet is geweest, mag niet verzuimen, daar een bezoek te brengen. Vele gas ten verklaarden ons, niet te hebben kunnen be vroeden, te Bergen aan Zee een dergelijke be langrijke tentoonstelling, die zeker een goed fi guur zou hebben geslagen in de hoofdsteden van ons land, te kunnen zien. Een woord van dank aan de Berger kunstenaars, die door hun deelname het comité in staat stelden,, deze tentoonstelling te arrangeeren, alsmede een woord van dank aan de Stichting Bio Vacantie- oord voor de beschikbaarstelling van het gebouw, is hier zeer zeker op z'n plaats. Wanneer Bergen voortgaat in eendrachtige sa menwerking ernaar te streven, het den gasten zoo- aangenaam mogelijk te maken, dan staat het buiten kijf, dat Bergen zich, ook in de toekomst, in de belangstelling van die gasten zal mogen blijven, verheugen. Het is ons een voldoening geweest, te hebben ervaren, dat de verschijning van de Badbode in steeds breeder kring, waardeering mocht onder vinden. Dit zal ons een aansporing zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan en wij roepen den. lezers dan ook een „tot weerziens" toe. DE BRIDGE-WEDSTRIJD IN HOTEL NASSAU-BERGEN. Maandagavond heeft in hotel Nassau-Bergen de bridge-wedstrijd plaats gehad en dank zij de ter genwoordige manie om voor alles wedstrijden te organiseeren (in Amerika heeft men zelfs kampi oenen die het langst op een boomtak kunnen zit ten) is deze wedstrijd uitstekend geslaagd. Niet minder dan 72 deelnemers, w. o. tal van gasten en deelnemers uit Alkmaar, Warmenhuizen en Noord-Scharwoude hadden zicb doen inschrij ven en waren opgekomen ook. De avond had een uitstekend verloop, tot echt.-; scheidingen tengevolge van het verkeerd bieden door den man of de vrouw is het niet gekomen en dit dank zij de leiding van den heer G. C. van Gu- lik uit Alkmaar, die alles uitstekend had geregeld en er zooveel mogelijk voor zorg had gedragen dat echtelieden niet met elkander speelden. De avond leende zich dan ook uitstekend voor. dit winter- avondspel. De wind zweepte het scherpe zand in de ge zichten van de enkele wandelaars en in de motoren, van de weinige auto's die naar Bergen aan Zee reden. De gordijnen van de dancing waren dicht en- wanneer de centrale verwarming had gebrand, zou het een ideale winteravond zijn geweest. Ongeveer kwart voor twaalf was de strijd ge ëindigd en spoedig daarna kon de uitslag bekend worden gemaakt. Groep A, oneven nummers; 1. Mevr. BraakmanQuarles de Quarles en de heer Braakman te Bergen aan Zee -j- 2350 punten; 2. Heeren P. J. Pronk en K. Wit te Warmen huizen1200 punten. Groep A, even nummers: 1. Heeren J. van Kuyk te Alkmaar en J. Stroo ker te Bergen -f- 3010 punten; 2. Heeren J. Voort en P. Tuyn te Alkmaar H~ 2260 punten. Groep B, oneven nummers: 1. Heeren Dr. de Wilde en Dr. Hoeneveld te Alkmaar 3370 punten; 2. Mevr. de Vriesv.Berghem en mevr. J. v„ GulikDe Vries te Alkmaar 3230 punten. Groep B, even nummers; 1. Heeren Mr. D. Bastert te Bergen en Mr. W. Ubbens te Alkmaar 100 punten; 2. Mevr. A. J. v. ReenenJurriaans en mevr. L. O. TjaardaPiek te Bergen aan Zee 340' punten. Groep C, oneven nummers: 1. Heeren Mr. A. v.. d. Ven en Mr. H. D. A. v. Reenen te Bergen aan Zee 3345 punten; 2. Heeren P. v. d. Molen en J. peutekom te Noordscharwoude -j- 2850 punten. Groep C, even nummers: 1. Heeren Haitsma Mullier en Mr. v. Aalst te Bergen aan Zee -j- 25 punten; 2. Mevr. S. SchermerhornSmit en de heer N.. Schermerhorn te Alkmaar -i- 1000 punten. De prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, werden aan de eerstgenoemde paren uitgereikt. Daarna nam de heer Mr. H. D. A. van Reenen het woord. Hij constateerde met veel genoegen het groote succes van den avond, waarover alle deelnemers ten zeerste tevreden waren. Dat de

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1931 | | pagina 14