HOTEL-PENSIOH J. P. KREB, Historische Anecdoten. BREELAAN 16. - BERGEN. - TELEFOON 5. „De Weegbree", Hof laan. Fam. G. Bos, A'dam, Pers. A V 6 „Westerbosch". Fam, J. Heijn, Zaandam, 5 „Widomes". Fam, J. v. Raalte, A'dam, 4 Bij Mevr, Wiedenhoff, Berkenlaan. Fam. Jansen, Hoorn, 2 „De Windroos", Ad. van Scheltemaweg. Fam. H. Nolen, A'dam, 7 „Zeerust", Oldenburglaan. Fam. Hubert, A'dam, 7 „Zonneweelde", Kruisweg. Fam. A. C. Wijnands, Diemen, 4 Pensions te Bergen aan Zee. Pers. A V Hotel „NassauBergen", Bergen aan Zee. Fam. H. J. ten Bruggencate, Almelo, 5 Fam. W. M. de Beaufort- van Boetselaer, Neerlang broek 3 2 Fam. Mevr. M. C, Prakke Mollerus, Apeldoorn, 4 Mevr. C. MollerusPhaff, Apeldoorn, 1 Mej. C. E. v. RegterenAltena, Heerde 1 Fam, D. Westerdijk, Groningen 2 Fam. Walter La Cand, A'dam, 2 Mej. F. Meuse, Nijmegen, 1 De Hr. Ir. J. S, de Vries, Wageningen, 1 De Hr. H. V. Albertz, Oudkarspel, 1 Fam. A. Viruly, A'dam, 3 Jonkvr. C. J. de Beaufort, Driebergen, 1 Fam. F. J. C. van der Schalk, Oosterbeek 2 Hotel „Stroomer", Bergen a. Zee 23. Frl. J. H. Heijne, Berlijn, 1 Fam. W. H. van Voorthuizen, A'dam, 2 M. Hannemann, A'dam, 1 Dames Beukers, A'dam, 1 2 Mevr. van Egmond, A'dam, 1 Passanten, 6 Bewoonde villa's te Bergen aan Zee. „Voor Anker". De Hr. en Mevr. J. H. Smits, Schoorl, 4 De Hr. Smits, A'dam, 1 „Anna". De Hr. en Mevr. H. Koetsier, A'dam, 4 „Aquarius". De Hr. en Mevr. H. E, F. Savelkoul, A'dam, 5 „Anna-Marie". De Hr. en Mevr. J. Nolet, A'dam, 6 „Covente". De Hr. en Mevr. Mr. Jan H. Lieftinck, A'dam, 7 „Distel". De Hr. en Mevr. H. L. Matthijsen, Bilthoven, 7 „Duinhut". De Hr. en Mevr, H. J. van Haeften, Ned. Indië, 4 „Duinrode". De Hr. en Mevr. W. F. Westermann, A'dam, 6 „Duintop", De Hr. en Mevr. Th, van Hoorn, A'dam, 4 „Duin viooltje". De Hr. en Mevr. J. J. W. Klop, Doetinchem, 5 „Duinzicht". De Hr. en Mevr. Dr. H. G. K. Westenbrink, A'dam, 6 „Elzenhof". De Hr. en Mevr. L. Otterbeek, Hilversum, 6 „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. J. Fijn, 5 „Herline". De Hr. en Mevr. R. A. Barendsen, A'dam, 8 „Hilda". De Hr. en Mevr, J. Diamant, A'dam, 6 „De Hoek". De Hr. en Mevr. A. Kruidhof, Nijmegen, 8 „Hoog en Droog". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel, 8 De Hr. en Mevr. Mr. E. H. J. Wijnne, Alkmaar, 4 „De Kluis". De Hr. en Mevr. Dr. Volker, Ned. Indië, 2 „De Kokkel". De Hr. en Mevr. H. Th. Zimmer, A'dam, 6 „Kooy". De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 5 „Marijke". De Hr. en Mevr. Em. Querido, Laren (N.H.,) 5 „Mei". De Hr. en Mevr. O. J. Verkerk, 7 „Opduin". Mej, A. E. van der Dussen en Mej. F. C. Schouten, Hilversum, 3 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. D. de Wolff Peereboom, Alkmaar, 6 „Pax in Terra", De Hr. en Mevr. Dr. G. L. Smit Sibinga, A'dam, 4 Pers. A V „Paviljoen". De Hr. en Mevr. Mr. N. W. Sickler, A'dam, 6 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. Mr. N. Bolkestein, A'dam, 6 „Skopia". De Hr. en Mevr. W. G. Wieringa, Arnhem, 6 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. Mr. F. Braakman, A'dam, 5 „Spoorklok II". Mevrouw Jo Vincent, A'dam, 2 „Wernau". Mejuffrouw Loman en verzorgster, A'dam, 2 „Wester licht". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, A'dam, 9 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. E. van Laer, Hilversum, 6 „Zeevonk", De Hr. en Mevr. Dr. W. G. de Haas, Utrecht, 8 Totaal aanwezig 721 pers. Keizer Jozef II van Oostenrijk wandelde eens in den avondschemer in den tuin van zijn paleis. Hij luisterde toen het gesprek af van de twee schild wachten, die daar op hun post stonden, en hoorde den een zeggen, dat de eerste gemalin van den kei zer nog leefde, terwijl de ander volhield, dat zij gestorven was. De populaire keizer kwam lachend op hen toe, stopte ieder een dukaat in de hand, en zeide: Daar, drinkt gij maar eens op de gezondheid van de keizerin! En dat zij nog lang moge leven! Mozart stierf met de woorden: Laat me nog één maal muziek hooren. Karl Plötz, een taalgeleerde, eindigde zijn leven met te zéggen: Je meurs, mais on peut aussi dire, je me meurs. Lodewijk XV huldigde in zijn stervensuur de leer van de oorzakelijkheid en zuchtte: il faut, il fuut. Beethoven die zoozeer gehoopt had een Faust- muziek te componeeren, ging den dood in met de woorden: Zu spat, schade, schade! De wijsgeer Kant uitte zijn tevredenheid over 't leven aldus: „Es ist gut". Schiller zei 't laatste: Immer besser, immer ruhiger. Washington vond: 't Gaat goed. Cromwell zei: Ik ben verlost. Walter Scot eindigde aldus: Ik voel dat ik tot mezelf terugkeer. Nelson: Ik heb mijn plicht gedaan en dank God daarvoor. Rabelais: Laat 't doek zakken, 't stuk is uit. Confusius stierf ontevreden; zijn laatste woorden waren: Het is me niet gelukt. Op een aristocratische soirée in Weenen was behalve Oscar Strauss ook de beroemde verjon gingsprofessor Boronoff onder de gasten. Op algemeen verzoek zette Oscar Strauss zich aan den vleugel en speelde een van zijn schoonste walsen. Een bejaard echtpaar, de man was 74, de vrouw 71, stoild plotseling op en danste op de mooie me lodie een ouderwetsche wals. Toen de meester ophield met spelen wist het ge zelschap niet goed, wie het 't meest zou toejuichen, den grooten kunstenaar of het aardige oude echt paar. Professor Boronoff trad op Oscar Strauss toe, schudde hem de hand, en zeide: Ik wensch U hartelijk geluk, Strauss, uw verjongingskuur is meer waard dan de mijne. Toen de beroemde geneesheer Boerhaave ge storven was, vond men onder zijn nalatenschap een boek, dat naar men zei, al zijn geheimen be vatte. Het werd zeer duur verkocht. De kooper ervan was zeer nieuwsgierig naar den inhoud, maar hij vond slechts leege bladen op één na, waarop de volgende spreuk stond: Houdt uw hoofd koel, uw buik vrij, uw voeten warm en lacht dan de dokters maar uit. Toen de Fransche schrijver Voltaire (16941778) zich te Ferney bevond, werd hij dermate lastig ge vallen door nieuwsgierige belangstellenden, die hun beroemden landgenoot gaarne wilden zien, dat hij besloot niemand meer te ontvangen. Op zekeren dag arriveerde er een vreemdeling, die zonder, zich eerst te laten aandienen, regelrecht den tuin van het slot, waar Voltaire zich bevond, doorliep en vervolgens de voorkamer wilde bin nengaan. Hier stuitte hij echter op een bediende, die hem te kennen gaf, dat zijn bezoek niet ge- wenscht was. Mijnheer is in zijn kabinet bezig en ontvangt niemand. U kunt zeggen wat u wilt, antwoordde de vreemdeling, maar ik m o e t hem spreken. Voltaire, die in een zijvertrek zat te lezen, hoor de dit gesprek en riep zijn bediende met luider stem toe: Zeg hem, dat ik niet thuis ben! Maar ik hoor immers zijn stem, riep de vreemdeling uit. Voltaire: Zeg hem dan, dat ik ziek ben! De vreemdeling: Dan wil ik hem den pols voelen. Voltaire (schreeuwend): Zeg hem, dat ik dood ben! De vreemdeling: Dan wil ik hem een nette be grafenis geven. Ten einde raad over zulk een hardnekkigheid riep de schrijver zijn bediende toe: Laat hem dan in vredesnaam maar binnen. Dit gebeurde. Voltaire wendde zich nu tot den vreemdeling, keek hem aandachtig aan, en sprak: U zult mij stellig voor een merkwaardig beest houden. Inderdaad, antwoordde de vreemdeling, „en wel voor den vogel Phoenix". Voltaire, doodbedaard nu, zei schertsend: Het kost twaalf stuivers om mij te zien. Hier zijn er vier-en-twintig hernam de vreem deling, ik kom dan morgen nog eens terug. Dit antwoord bracht Voltaire aan het lachen. Hij gedroeg zich nu zeer voorkomend jegens den schranderen vreemdeling. Met vreugde vernam hij daarop, dat zijn lastige bezoeker niemand minder dan de bekende Engelsche historicus Gibbon (1737 1796) was, die toentertijd te Lausanne woonde. Autostalling met aparte boxes. LUNCH. - DINER. RESTAURANT a LA CARTE. Vanille-IJs- Diverse Coupes. OUD HOEKJE TE BERGEN-BINNEN.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 6