Baiode-Foto-wedstrijd. „Bergensche Bad-, Duin- en Bosclibode" van ZATERDAG 11 JUNI 1932, VIERDE BLAD, Formulier voor den Badbode- Foto-wedstrijd: Nieuwsberichten. 23e Jaargang, No, 2, Lente- en zomertijd is fototijd. Nu steeds meer deren deel hebben aan het genot, dat het vervaar digen van een aardige foto geeft, meenen wij, in overleg met het bestuur van de V, V. V, goed te doen, een fotowedstrijd uit te schrijven, om daar door het fotographeeren in het mooie Bergen en Bergen aan Zee aan te moedigen. Wij verkregen voor dezen wedstrijd ook dadelijk de medewerking van de N, V. ^Bouw-Exploitatie- Maatschappij „Bergen aan Zee", de fotohandela ren, de heeren Hopman, Spandaw en de Jong en de boekhandelaren Haan en Romeny, en zijn daar- daar in staat, de volgende prijzen beschikbaar te stellen: 1ste prijs voor de mooiste foto van BeTgen of Bergen aan Zee, beschikbaar gesteld door de V. V. V„ 25; speciale prijs voor de mooiste foto van Bergen aan Zee, beschikbaar gesteld door de N. V. Bouw- Exploit. Mij. „Bergen aan Zee" 25; 2de prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Zee, beschikbaar gesteld door de Re dactie van de Badbode 15; 3de prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Zee: fototoestel, beschikbaar gesteld door den fotohandel van den heer P. Hopman; 4de prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Zee: fototoestel, beschikbaar gesteld door Spandaw's fotohandel; 5de prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Zee: kunstvoorwerp, beschikbaar ge steld door Hopman's Kunsthandel; 6de prijs voor de mooiste foto van Bergen en Bergen aan Zee: een fotottoestel of een luxe foto album, beschikbaar gesteld door P. P. de Jong's fotohandel; eerste speciale prijs voor de aardigste kiek: het nieuwste werk in band van Jo van Ammers Kühler: Appel en Eva, beschikbaar gesteld door den Eersten Bergenschen Boekhandel van J. Ro meny; tweede speciale prijs voor de aardigste kiek: luxe foto-album, beschikbaar gesteld door Haan's Boekhandel. Ieder amateur wordt gratis in de gelegenheid ge steld, deze mooie prijzen te winnen. Hij of zij behoeft slechts één of meer foto's te deponeeren bij het Bureau van de V. Y- V., benevens eep ge sloten enveloppe, waarop staat: Badbode-fotowed- strijd ep het motto, waaronder men inzendt en waarin zich onderstaand formulier ingevuld moet bevinden. Achter op de foto gelieve men alleen het motto van inzending te yermeldep, b.y.: Auto, Spar, Duin, Roos, Zeemeeuw of iets dergelijks. Men gelieve de foto's in een aparte enveloppe te zendén en daarop alleen te schrijven het motto, dat achter op de foto staat, De wedstrijd wordt Zaterdag 6 Augustus des avonds 6 uur gesloten, terwijl de uitslag 13 Augus tus in de Badbode wordt bekend gemaakt. De jury bestaat uit: Mevr. Van ReenenJurri- aans en de kunstschilders A. Colnot en J. M. Graadt van Roggen, terwijl ook als jurylid is uit- genoodigd de redacteur van het fotoblad „Focus", de heer Adriaan Boer. O n d ergeteekende adres is inzender(ster) van de foto(s) onder het mottoen verleent daarvoor het reproductie-recht aan de V.V.V. en „De Badbode". Handteekening WARE LEVENSKUNST. Wie het jachtende, brandende groote stadsleven ontvlucht, waar hot geheele jaar de eene impressie de andere opvolgt, niets bezinken kan en zijn her senpan, die zoo langzamerhand tot oude rommel kamer gedegradeerd is, eens goed wil opruimen, zal een verblijf te Bergen in alle opzichten ten goede komen. Immers waar vindt men zulk een afwisselend landschap, zulk een veelzijdig natuur schoon, zulk een typisch dorpskarakter, een vrij heid den wandelaar geboden als in Bergen? De uitgestrekte boschpartijen met zijn prachtige lanen verliezen zich in vele suggestieve plekjes. De verdere schatten van het bosch, overal ver spreid, laat ik den bezoeker zelf over deze te ont dekken, zij liggen overigens overal voor het grij pen. Het dorp zelf, met in het centrum de Ruïne, rondom gezoomd dopr zware oude kastanje's, het antieke waardevolle troetelkind der gemeente, verleend aan alles een zeer bijzonder aspect. Voor wie geen auto bezit of geen lust heeft door de prachtige Eeuwige laan de zee te berei ken, kan gebruik maken van het stoomtrammetje, dat ons in een korte spanne tijds en voor een lut tel bedrag aan zee brengt. Het opzweepende mondaine gedoe, waar het den badgast alleen te doen is om te pareeren en te paradeeren, moet men in Bergen niet zoeken- Mep gaat er piet heen met voor iederen dag een andere strapdpyama of 's avonds een ander avondtoilet Om het uitgaande kijkende publiek er mee te ver rassen- Doch voor hen dje ware levenskunst be zitten, zou ik een verblijf te Bergen kunnen aan raden ip vergelijking met een of andere badplaats met het gezegde: „Zoek je geluk thuis, want alles wat je daarbuiten zoekt, hevredigt toch niet. En zoo is Bergen voor degenen, die het geluk bezitten, dit te kunnen omvatten, een heilzaam oord. Ook hen, die dit nog niet begrijpen, zullen dit door een verblijf te Bergen kunnen ervaren. Toch wordt er, al biedt de natuur hier uit zich zelf nog zooveel afwisseling, ook gedacht aan hen, die de mondaine genoegens niet geheel kunnen opgeven. Er wordt zelfs in die richting nog zeer veel geboden. De oude historische „Rustende Jager", met zijn mooi terras tegenover de Ruïne, een restaurant geheel naar de eischen des tijds gemoderniseerd, met zijn prachtige ook naar recente eischen inge richte danszaal, waar een volledig uitgeruste jaszband de bezoekers tot dansen uitnoodigt, alsook een strijkje in Hotel Nassau-Bergen aan Zee bieden nog 's avonds veel afleiding voor hen die dat wenschen. Ook des middags zijn er middagconcerten al daar, die vooral door jongelui en bij slecht weder veel bezocht worden. De Ver. „Het Vreemdelingenverkeer" doet alle mogelijke moeite de gasten ook veel afleiding te bezorgen. Jaarlijks worden er bloemencorso's en andere attractie's georganiseerd, waardoor men het de gasten zoo aangenaam mogelijk traeht te maken. Het is een badplaats bij uitnemendheid en een ipder die schoonheid weet te zoeken, waar die te vinden is, zal voldaan van zijn vacantie terugkee- ren met de noodige stimulans voor het aansluiten de werkjaar. JO FRANSEN. DE OOIEVAAR. De toename van het ledental in de Reigerkolonie is, naar het oordeel van velen, de oorzaak, dat de ooievaar uit het Berger landschap is verdwenen. Wij weten niet of dit juist is, wel weten wij, dat de bevolking van Bergen steeds verlangend is geble ven naar den terugkeer van de familie ooievaar op de Kerkruïne, waar deze familie al eenige jaren haar woning had verlaten. Dezer dagen gaat algemeen de mare door het dorp, dat de ooievaar teruggekeerd is, en hoewel men wel wat teleurgesteld was, dat het oude nest op de Kerkruïpe niet was betrokken, was men toch verheugd de ooievaar weer in de gemeente te kun nen begroeten. Ditmaal had hij zijn nest zelf gebouwd in een af gezaagde 5 M. hooge wilgenboom, aan den Ooster- weg hoek Turfweg. De ooievaar zat reeds te broe den en werd, aangezien de Bergerweg voor het rijverkeer is afgesloten, door alle passeerende buspassagiers en autorijders in het voorbijgaan bewonderd. Ook ditmaal pioet de vreugde over de mare in een teleurstelling worden omgezet. Jongens hebben n.l, de grap uitgehaald om een levensgroote steenen ooievaar, die in de omgeving in een tuin had gestaan, doch wiens pootep waren gebroken, in broedhouding op een door hen ge maakt nest met ijzerdraad te bevestigen- Tot groote vreugde van de jongens houden nog steeds vele voorbijgangers deze imitatie ooievaar voor een echte. DE VERLICHTINGSAVOND. Als datum voor de verlichtingsavond is door de Coram, voor de V. V. V. feesten 20 Juli vastgesteld. De buurtcommissies worden verzocht, spoedig op gave te doen van de benoodigde lampions. De gasten stellen dezen bizonderen sprookjes avond, waarop de oranjelampions onder het groene bladerendak zoo'n wonderen indruk maken, steeds buitengewoon op prijs en wij vertrouwen erop, dat deze vreugde-avond, waarop ook Bergen's Harmo nie en St. Louis weer hun medewerking zullen verleenen, weer in alle opzichten zal slagen. Er worden reeds pogingen aangewend, om het ver lichtingsterrein nog uit te breiden. DE WEG VAN CASTRICUM NAAR BERGEN LANGS DEN DUINVOET. De werkzaamheden aan den weg van Castricum naar Bergen langs den duinvaet zullen het geheele seizoen wel in beslag nemen. De eerste weken is hlet nog mogelijk van Bergen naar Egmond te rij den, doch de weg van Egmond aan den Hoef naar Castricum is voor het auto-verkeer totaal onbe rijdbaar. Wie per auto van Egmond aan den Hoef toch naar Castricum wil, zal gebruik moeten ma ken van onmogelijke binnenweggetjes, die thans door richtingsborden zijn aangegeven. In het Egmondsehe gedeelte van den weg van Bergen naar Den Hoef is men reeds bezig, de ver breeding uit te palen en daarvoor het noodige kapwerk te verrichten. De weg krijgt een gesloten wegdek van 5 M. breedte met aan weerskanten een rijwielpad, zoodat in de toekomst een belang rijke verbetering voor het toerisme wordt verkre gen. Wij blijven het echter betreuren, dat deze werkzaamheden ook in het vacantie-seizoen vallen en dit te meer, omdat de weg van Egmond naar Alkmaar door het gejakker met de zandauto's in een dergelijken deplorabelen toestand is gebracht, dat hij ons herinnert aan de verwaarloosde Bel gische wegen, vlak na den oorlog. Vrouwlief (opgewekt, na de auto in den vijver te hebben gereden): „Kijk eens liefste, hoe de narcissen daarvan zijn opgefrischt." (London Opinion.)

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 7