Nieuwsberichten GRAPJES. HET BLOEMENCORSO. 10 Augustus is het wederom den dag van het Bloemencorso. De medewerking is uitstekend, zoodat er alle kans is, dat het corso van 1930 nog wordt overtroffen. Bergen's Harmonie, Bergen's Gemengd koor, Bergens Revue- en Operetteclub, de Berger Gym nastiekvereniging, de Berger Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", de Berger Esperantoclub, de Pensionhoudersvereeniging en de bewoners van Bergen aan Zee zegden reeds toe in de Vereeni- gingsrubriek met een nummer uit te komen en ook de heer Zwerus, de koning van het Bloemencorso, is reeds bezig een grootsch nummer voor elkander te brengen. Ook ditmaal wordt de deelname opengesteld in de rubrieken „Vereenigingsnummers", „Groote vrije groepen", „Kleine vrije groepen", „Enkelin gen" en „Paren", alsmede „Versierde auto's". Een aardig klein nummer wordt ook ten zeerste op prijs gesteld en wij hopen dan ook, dat de gas ten zich nu ook eens zullen inspannen om één van de vele prijzen te veroveren. De eere-voorzitter stelt een eere-prijs beschikbaar van 100.-voor het mooiste nummer van het corso. In alle ru brieken maakt men dus kans op dezen prijs. De V. V. V. stelt beschikbaar een gouden me- daills, 375.aan geldprijzen, benevens een groot aantal kleine prijzen. Het Gemeentebestuur zegde wederom een gou den medaille toe, terwijl de V. V. V. „Alcmaria" een verguld zilveren en een zilveren medaille toe zegde. De N.V. de Alkmaarsche Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting schonk reeds, evenals de Stoom- wasscherij en Ververij van den heer S. Krom, een verguld zilveren medaille. Voorts werden prijzen toegevoegd door de afd. Bergen van „de Hanze", alsmede door den Kunst handel van den heer P, Hopman, de directie van de Alkmaarsche Courant, de heer B. W. G. Lie- nesch, de Redactie van de Badbode, mevr. Boen dermaker—Schoenmaker, de firma H. Bootz te Amsterdam (mandje likeuren), de firma Lucas Bols (vierdeelige flesch met likeuren) en de heer Prinsen Geerlings, een van de jaarlijks in Bergen wederkeerende gasten. Wij verwachten voorts nog meerdere prijzen, die gepubliceerd zullen worden. Voorts stelde de V. V. V. voor de feestcommis sie een bedrag van 500.a fond perdu beschik baar, terwijl het gemeentebestuur op de begroo ting voor het garantiefonds een bedrag van 1000 uittrok en particulieren voor ruim 500 voor het garantiefonds teekenden. Het gaat dus goed. De V. V. V. bestaat dit- jaar 25 jaar en ook daarom is het wenschelijk, dat de V. V. V,-ririen- den er voor zorg dragen, dat het corso schitterend slaagt en dat de goede klank die Bergen in den lande heeft, wederom wordt bevestigd. Een ieder, ook zij die niet met een nummer kunnen uitkomen, kan daartoe medewerken. Velen zijn er, die ons steeds verzekerden, dat het hen in het drukst van het seizoen onmogelijk is aan het corso mede te werken, doch dat zij vol komen begrijpen, dat het corso de goede naam van Bergen en daardoor ook hun zaak ten goede komt. Zij kunnen nu toonen door het beschikbaar stel len van een prijs, of een bedragje in geld, dat het hun ernst is. Vele kleintjes maken een groote en door vele kleine bijdragen wordt het ook mogelijk steun te verleenen aan hen die gaarne zich de moeite wil len geven een mooi nummer samen te stellen, doch om de daaraan verbonden kosten daarvan moeten afzien. Voor dit doel kwamen reeds bedragen van 12.50 en 10 in. Wie volgt? Ook kleinere bij dragen zijn welkom. 20 JULI VERLICHTINGSAVOND. Duizenden lampions onder het groene Bergen- sche bladerendak zullen op den avond van 20 Juli wederom getuigenis afleggen van wat men in Ber gen door samenwerking op dit gebied vermag. De buurtcommissies worden verzocht reeds thans op gave te doen van het aantal lampions en kaarsen dat zij denken noodig te hebben. Ook particulie ren worden verzocht dien avond hun tuinen en de gevels van hun woningen met lampions te ver sieren. De V. V. V, stelt voor 10 cent wederom lampions met kaarsen verkrijgbaar. WEDEROM EEN VUURWERK. Dank zij de aandrang van de Bergen aan Zeeënaren, die bovendien een belangrijk bedrag voor de kas van de feestcommissie beschikbaar stelden, besloot de commissie, behoudens goed keuring van den heer J. van Reenen, die trouwens steeds de bevolking van Bergen aan Zee als het hun belangen geldt ter wille is, om op den avond van het Bloemencorsodag (10 Augustus) wederom te Bergen aan Zee een vuurwerk af te steken. Van een vuurwerkfabriek kwam een aanbieding in, die de zekerheid geeft, dat dit vuurwerk verre weg de tot nog toe afgestoken vuurwerken zal overtreffen. Voorts werd besloten om Bergen's Harmonie, Bergen's Gemengd koor en Bergen's Mannenkoor uit te noodigen dien avond in het Parnassiapark te concerteeren. Wij brachten Dinsdagavond nog een bezoek aan dit 5 H.A. groote park aan zee en werden opnieuw getroffen door de daar heerschende rust en de schoonheid van dit park. Het is heerlijk om er te toeven. Men vindt er volop gelegenheid om be schutting tegen eiken wind te zoeken en wij twij felen er niet aan of honderden zullen in den avond van 10 Augustus in het park van de te geven mu ziek en zang genieten. BAL-CHAMPETRE. De B. R. O. C., dat is de Berger Revue- en Operetteclub organiseert in dit seizoen een zestal Bal-Champêtre's in den tuin van „de Rustende Jager. Het 1ste heeft plaats op Zondag 26 Juni a.s. Bij de Bergenaren is het bekend, dat de B. R. O. C. een uitstekende naam veroverde door het organiseeren van Revue- en Operette-avonden. Ook organiseerde deze club reeds een tiental winters zeer geslaagde bal-masqué's. De electri- cien Oudes zegde zijne medewerking toe, evenals de heer Matthieu de Sain, zoodat men er van ver zekerd kan zijn, dat de verlichting fantastisch en de versiering in orde zal zijn. Onze gasten raden wij dan ook dit bal-cham- pêtre te bezoeken. CHESTER SCHUH. Sinds de vorige week Zaterdag speelt de band onder leiding van den heer Chester Schuh dage lijks in „de Rustende Jager", Het publiek is opgetogen over dit orkest, zoo wel over de concert- als over de dansmuziek. Het aantal instrumenten dat de leden van dit orkest bespeelt is buitengewoon groot. Een aparte ver- huisauto was noodig om ze in koffers naar de Rus te vervoeren. Met groot genoegen luisterden wij ook naar de strijkmuziek van dit orkest, dat uit uitnemende musici bestaat. TENTOONSTELLING NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Woensdag naar de tentoonstelling Neder- landsch Fabrikaat in de groote eetzaal van „Nassau-Bergen". De tentoonstelling eindigt 3 Juli. Woensdag 2.30 uur voordracht. MET 89 AUTO'S brachten Dinsdagmiddag ouden van dagen uit Haarlem een bezoek aan Bergen aan Zee, waar in Hotel Nassau-Bergen versnaperingen w>erden ge bruikt, Het bezoek van deze groote file auto's bracht een aardige verrassing in de badplaats. ZONSONDERGANG. Zonsondergang aan zee blijft, voor wie er oog voor heeft, van een ongewone bekoring, vooral met de ongewone bewolkte luchten die deze week over de watervlakte voortjoegen. Door den Noord-Westenwind was de lucht boven Bergen aan Zee steeds lichter dan boven Bergen. Woens dagmorgen, toen Bergen op een zware regenbui getracteerd werd, gepaard gaande met hagelslag, die schade aan de boomgaarden bracht, viel er in Bergen aan Zee geen druppel. MET MUZIEK werden Donderdagavond de ouden van dagen om 8 uur in het van Reenenpark, bij hun terugkomst van den tocht naar Schiphol verwelkomd door Bergen's Harmonie. 32 autobezitters hebben met 800 liter benzine aan 76 ouden van dagen en hun geleiders een on- vergetelijken dag bezorgd. De Berger Winke- liersvereeniging mag er trotsch op zijn er den stoot aan te hebben gegeven, dat de tocht door ging, toen hij, tengevolge van geringe belangstel ling was afgelast. De heer Besse, de leider van den tocht, komt eveneens een woord van dank toe, zoowel namens de ouden van dagen als namens de autobezitters, die in de gelegenheid werden ge steld hun plaatsgenooten een aangenamen dag te bezorgen. RUIM 500 CONGRESSISTEN van de Groot Handelsvereeniging „De Handels kamer" te Rotterdam, die te Amsterdam bijeenko men, gebruiken 8 Juli in Hotel Nassau-Bergen te Bergen aan Zee de lunch. Dat er iets voor noodig is om een dergelijk gezelschap gemeenschappelijk een lunch aan te bieden laat zich begrijpen. Naast de groote eetzaal zal dan ook de dancing in ge bruik worden genomen. CARILLON-BESPELING. De bekende carillonist Vincent uit Amsterdam, zal Woensdagavond a.s. vanaf de Waag toren te Alkmaar, tusschen 9 en 10 uur een carillon concert geven, dat door de N. R. C. R. V. (Hilver sum) per radio zal worden uitgezonden. Gasten die direct van dit concert willen genieten zullen goed doen dien avond op de Kaasmarkt te Alk maar aanwezig te zijn. DE ZEPPELIN. Velen belden ons den vorigen Zaterdag op om te vernemen hoe laat en of de Zeppelin boven Bergen zou komen. Aangezien het luchtschip na het volgen van den afsluitdijk, naar de Engelsche kust zou gaan, stond het voor ons vast dat de Zep boven Bergen zou verschijnen. Wij taxeerden den tijd op 1 a 2 uur, doch door vertraging in het vertrek werd dit 4 uur, zoodat het bezoek aan de Engelsche kust móest worden uitgeschakeld. Velen hebben met ons uren de lucht afgespeurd. De horizon was echter beneveld, zoodat het ge ronk van de motoren de komst van de „Graf Zeppelin" aankondigde, toen het luchtschip nog niet zichtbaar was. Precies 4 uur kwam de lucht reus uit de wolken te voorschijn als een grijze glanzende wondervisch. In den Bergermeer was men in de gelegenheid het luchtschip tot boven Alkmaar, waar het de hoogere luchtlagen weer opzocht, te volgen. DE AFSLUITING VAN DEN BERGERWEG. In verband met het vernieuwen van den brug in den Bergerweg op de grens van Alkmaar en Bergen werd 15 Mei de Bergerweg voor het rij en autoverkeer afgesloten. De werkzaamheden vorderen zoo flink, dat men heden, na het gereed komen van de bekisting en het vlechtwerk (de brug wordt er eene van gewa pend beton) het beton heeft gestort en over 8 dagen het verkeer over de brug geopend kan worden. De aannemer, die met dubbele ploegen het werk heeft verricht, verdient zeker een woord van lof voor de vlugge werkwijze. Aan den Alkmaarschen kant is een aansluitende boulevard met fiets- en wandelpaden gemaakt, zoodat een mooie wegverbetering zal zijn verkregen. DE WINKELS IN BERGEN GEOPEND. Hoewel de Winkelsluitingswet bepaalt, dat de winkels des avonds 8 uur en des Zondags gesloten moeten zijn, heeft de minister goed gevonden, dat in Bergen van 15 Mei tot 15 September de win kels des avonds tot 10 uur en ook des Zondags geopend mogen zijn. Wie dus des avonds nog een sigaartje, een souvenir of een versnapering wil koopen, heeft daartoe in Bergen gelegenheid en noodzaakt daardoor den winkelier niet de wet te overtreden. De gasten kunnen in Bergen ook des avonds nog gezellig winkelen, hetgeen zeker door de heeren, die over dag naar hun kantoren moe ten, op prijs zal worden gesteld. O, dokter, stamelde de rijke, maar gierige patiënt hoe zal ik ooit kunnen vergelden, dat u mij van den dood hebt gered! Wel, zei de dokter, per chèque of giro! Wat doe je nu, Marie? vroeg mevrouw aan de dienstbode, die met pen en inkt allerlei hiëro- glyphische teekens op een velletje papier zat te teekenen. Ik schrijf een brief aan mijn aanstaande, me vrouw, was het antwoord, Maar dat is toch geen schrijven dat je doet? zei mevrouw verbaasd. Neen, mevrouw, ik kan niet schrijven, sprak de meid. Maar het hindert niet, want mijn vrijer kan toch niet lezen. Bejaard heer (aan den bruiloftsdisch van een jonggehuwd paar, nadat hij op hun gezondheid ge dronken heeft): En nu nog een woord tot den jongen echtgenoot; ik was getuige van zijn doop en later van het afleggen zijner geloofsbelijdenis; heden heb ik het genoegen gehad getuige van zijn huwelijk te zijn, moge het mij ook gegeven zijn, zijn begrafenis bij te wonen. Kleine Marietje voor het eerst aan het strand, ziet een stoomboot in de verte. O, moeder, kijk 'ns, een locomotief die een bad neemt. Rechter: Ge hebt deze getuige ezel genoemd. Wat kunt ge te uwer verontschuldiging aanvoeren? Beschuldigde: Dat ik het altijd eerlijk met hem heb gemeend. „Geef me een liter benzine". Garage-bediende: „Wat scheelt 'er, mevrouw, moet ze dieet houden?" (Judge).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 8