Gevonden en verloren voorwerpen. Nieuwsberichten. DEHAAN'sLees-Bibliotheek, FOTO-ARTIKELEN. Predikbeurten. Pers. Duitsche Fereinkolonie, A'dam, 40 Vereeniging „Voor Jong Nederland A'dam, 46 „Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1760 pers. GOEDKOOPE TREINEN. De Nederlandsche Spoorwegen toonen voor het seizoen 1932 een groote activiteit, om het reizen in eigen land te bevorderen. Aan de stations hebben zij voor den geringen prijs van 5 cent een keurig in offset-druk uitge voerd boek van 250 pagina's verkrijgbaar gesteld, waarin prachtige kieken en beschrijvingen van tal van vacantieplaatsen (ook van Bergen) zijn opge nomen. Zondag 3 Juli loopen er extra-treinen van Utrecht naar Alkmaar en de bezoekers hebben het recht, om zonder prijsverhooging ook Bergen en Bergen aan Zee te bezoeken. Een retourprijs 2e klasse kost slechts 3 en een voor de 3e klas slechts 2. Vrijdag 22 Juli loopt er eveneens een extra- trein van 's Hertogenbosch over Utrecht naar Alk maar; prijs retour 2e klasse 3.50; 3e klas 2.50. Ook de deelnemers aan dezen trein hebben het recht, zonder prijsverhooging, een bezoek aan Bergen en Bergen aan Zee te brengen. Vrijdag 29 Juli vertrekt er een dergelijke trein uit Amersfoort; prijzen 3 en 2; rechten als boven. Vrijdag 5 Augustus vertrekt er uit Rotterdam een dergelijke trein met prijzen en rechten als boven. Vrijdag 12 Augustus gaat er van Nijmegen een dito; retour 2e klasse 4.50; 3e klasse 3; rechten als boven. Vrijdag 19 Augustus een trein van Amersfoort, als boven. Zondag 4 September van Utrecht als boven. Voor onze lezers is voorts van belang, te weten, dat er 27 Juli een extra-trein loopt van Alkmaar naar de Zuiderzee-werken met van Enkhuizen een reis op de boot; retour 1ste klasse 6.10; 2e 5.60; 3e 3.10. Vertrek Alkmaar 9.06 uur; aan komst Alkmaar 19.55 uur. 31 Juli loopt er een extra-trein van Alkmaar naar Utrecht; vertrek Alkmaar 8.42 uur; aan komst Alkmaar 21.55 uur; retour 2e klasse 3.50; 3e klasse 2.50. 17 Augustus wederom van Alkmaar een extra- trein naar de Zuiderzee-werken met van Enkhui zen eeni reis op de boot; vertrek Alkmaar 9.06 uur; aankomst Alkmaar 19.55 uur. 21 Augustus loopt er van Alkmaar een extra- trein naar Den Haag en Rotterdam; retour naar Den Haag 2e klasse 3; 3e klasse 2; naar Rot terdam 3.50 en 2.50. Vertrek Alkmaar 7.40 uur; aankomst te Alkmaar 21.23 uur. Het boekje bevat voorts de gegevens over alle mogelijke extra-treinen, die van en naar alle rich tingen in ons land zullen loopen. De bizonderhe- den over de verschillende plaatsen, die in het boekje zijn opgenomen, zijn verschaft door de plaatselijke V. V. V.'s, terwijl de opgenomen fraaie kieken het werkje tot een waardevol bezit maken. We raden dan ook ieder aan, een exemplaar a 5 cent te koopen en dringen er bij onze gasten op aan, vooral gebruik te maken van de trein- en bootreis naar de Zuiderzeewerken. Het bezoek daaraan is zeer interessant. EEN BIJZONDERE COLLECTE. In den Kerkdienst van de Ned. Herv. Kerk wordt Zondag in den dienst van 9.30 uur, waarin ds. v. d. Kieboom preekt, een bijzondere collecte gehouden ten bate van de diaconie. De diaconie, die graag goed voor de armen zorgt, staat door verminderde landopbrengst voor een tekort en hoopt daarin door het houden van een collecte te voorzien. Voor deze bijeenkomst is de medewerking ver kregen van het „Koor van de Vrije Gemeente", dat heel goed zingt en in het mooie kerkje zeker de gewenschte stemming zal brengen, om daar door de diaconie in de gelegenheid te stellen het mooie werk van naastenliefde voort te zetten. HET BLOEMENCORSO OP 10 AUGUSTUS. 10 Augustus hoopt Bergen wederom ter gele genheid van het Bloemencorso de belangstelling van duizenden te trekken. Men leze nauwkeurig de V, V. V.-circulaire, die heden huis aan huis werd bezorgd. Uit die circulaire blijkt, dat allen moeten mee werken om het corso schitterend te doen slagen. De prijzen, die reeds werden toegezegd, zijn zeker een aansporing om met een nummertje uit te ko men. Aan het Informatie-bureau van de V. V. V. kan men voorts de circulaire bekomen en opgave voor deelname doen. Des avonds worden concerten te Bergen aan Zee georganiseerd met als slot een groot vuur werk, dat ditmaal op het Vlaggeduin zal worden afgestoken en vanaf het strand het gemakkelijkst te aanschouwen zal zijn. HET EERSTE BAL-CHAMPETRE VAN DE B. R. 0. C. De verlichting van den tuin van De Rustende Jager was Zondag j.l. tijdens het eerste bal-cham- pêtre van de B. R. O. C. een attractie voor het dorp. Niet alleen de vele bezoekers, maar ook honderden anderen hebben er van genoten. Hulde aan de jongelui, die dit tot stand brachten en op deze wijze het seizoen inzetten. Het tweede bal-champêtre zal 12 Juli georgani seerd worden. Men neme hiervan goede nota. BRIDGEWEDSTRIJD ORANJE-HOTEL. De bridgewedstrijd, Donderdagavond in het Oranje-Hotel gehouden, is een groot succes ge weest. Er waren niet minder dan 104 deelnemers, die in de groote zaal gemakkelijk geplaatst kon den worden. Mevr. Wielinga, de exploitante van het Oranje-Hotel, had alle mogelijke medewerking verleend en voor de technische voorbereiding en verzorging de hulp gekregen van de Alkmaarsche wedstrijdcommissie. De leider van den avond heette de aanwezigen hartelijk welkom in Bergen, niet alleen de getrouwe Alkmaarsche liefhebbers, maar ook hen, die gekomen waren uit Velzen, Be verwijk, Limmen, Warmenhuizen, Noordschar- woude, enz. Er is verder den geheelen avond op bijzonder prettige wijze gespeeld. Het blijft een interessant gezicht zoo'n ruim honderd dames en heeren ernstig om de bridgetafels te zien zitten, trachtend het beste uit de spellen te bieden en te maken. Er werd gespeeld in vier groepen; 2 van 7 tafels en 2 van 6 tafels. In alle groepen waren kunstvoorwerpen als prijzen voor de twee over winnende paren in die groep (even- en oneven- lijn). Het was een verblijdend verschijnsel, dat op een enkele uitzondering na de groote verschil len tusschen paren uit dezelfde lijn niet meer voorkwamen. In groep A even b.v. had no. i -4- 325 p., no. 2 225 p„ no. 3 -f- 180 p., no. 4 95 p. en no. 5 360 p., alzoo tusschen 1 en 5 slechts een ver schil van 685 p. Dit is bij vorige wedstrijden wel eens anders geweest. Na ongeveer vier uur spelen werden de prijzen gewonnen door de volgende paren; Groep A. Oneven. 7 paren. 1. Mevr. J. v. Gulikde Vries en Mevr. E. de Vries-^-van Berghem te Alkmaar 4" 3115 p. Groep A. Even. 7 paren. 1. dr. Elema en dr. v. Leeuwen te Alkmaar -f 325 p. Groep B. Oneven, 7 paren. 1. de heer en mevrouw Kool, Amsterdam 4- 410 p. Groep B. Even. 7 paren. 1. de heer en mevrouw J. Lind Azn. te Alk maar 4- 2680 p. Groep C. Oneven, 6 paren. 1. de heer en mevrouw P. C. Pronk te Bergen 375 p. Groep C. Even. 6 paren. 1. de heeren A. Pronk en C. Wit te Warmen huizen 4" 2750 p. Groep D. Oneven. 6 paren. 1. de heer Blokker en Blom te Bergen 225 p. Groep D. Even. 6 paren. 1, de heer Swan en Vlam te Warmenhuizen 1J50 p. De buitengewoon billijke consumptie-prijzen in het Oranje-Hotel vonden algemeen groote waar deering. TENTOONSTELLING NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Vanaf Woensdag 29 Juni tot en met Zondag a.s. wordt er in de groote eetzaal van Hotel Nassau- Bergen een door het Nederlandsch Fabrikatenhuis te Utrecht georganiseerde tentoonstelling gehou den, waarop een 25-tal Nederlandsche fabrikan ten de superioriteit van hun producten demon, streeren. De Directeur van het Fabrikatenhuis, de heer Born, hield Woensdagmiddag in de dancing voor een talrijk publiek een lezing, waarin hij op uit nemende wijze belichtte, hoe in deze tijden, voor al da Nederlandsche huisvrouw door het koopen van Nederlandsche producten de macht heeft, het welvaartsbelang van ons volk te dienen. Mèt hem zijn wij van oordeel, dat het een dwaasheid is om uit gehechtheid aan een naam de voorkeur te ge ven aan slechtere producten uit het buitenland, die vaak n. b. duurder zijn, De heer Born toonde aan, dat dit met vele producten, o.a. tapijten, tex- tielgoederen en garens het geval is. De tentoonstelling werd Woensdagmiddag offi cieel door den burgemeester, Mr. H. D. A. van Reenen, geopend. Hij uitte den wensch, dat de tentoonstelling er toe zal bijdragen om het ver trouwen in het Nederlandsch product te vergroo- ten en hij wees er op, dat het in deze bange tijden vóór alles zaak is, zichzelf te redden. Met het oog op de tolmuren, die worden opgericht, achtte hij het zaak, om door het koopen van Nederland sche producten de Nederlandsche huishouding te redden. Hedenmiddag werd er in de dancing een mode show gehouden, waar de mode-kunstenaar Joan Praetorius demonstreerde, dat iedere vrouw haar eigen mode eischt en dat het dwaasheid is, zich aan de mode te houden, omdat men vóór alles met kleur en vorm moet letten op de persoonlijk heid van de draagster. Een bezoek aan de tentoonstelling, die morgen nog te bezichtigen is, bevelen wij ten zeerste aan. 22 JULI VERLICHTINGSAVOND. In samenwerking met de buurtcommissies orga niseert de V. V. V. 22 Juli een verlichtingsavond. Wie reeds eerder een dergélijk'en avond mee' maakte, weet, dat Bergen alsdan een mooien sprookjesavond beleeft. De V. V. V. stelt, mits vroegtijdig het benoodig- de aantal wordt opgegeven, ook aan particulieren voor' 10 cent lampions met kaarsen verkrijgbaar. Met nadruk wordt men verzocht, tuinen en gevels van woningen met verlichte lampions te versieren. Opgaven van lampions te richten tot het Infor matie-bureau van de V. V. V. CONCERT in den Muziektuin te Bergen op Dinsdag 5 Juji 1932, des avonds 8 uur door „Bergen's Harmonie". Beschermheer: de Ed. Achtb. Hr. Jac. van Reenen. Directeur: de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Paris-Bruxelles", marsch, Purnotte. 2. „Phébé", ouverture, F, Andrieu. 3. Chant du Soir", wals, Sam Vlessing. 4. „Suite Oriëntale", Fr. Popy. a. Les Bayadères. b. Au bord du Gange. c. Les Almées. d. Patrouille. 5. „Sous la Tonnelle", fantaisie, Jac. Martin. Pauze. 6. „Firenza", ouverture, Gabr. Allier. 7. „Franche Amitié", fantaisie, Jac. Martin. 8. „Harlequin", polka burlesque, A, Zikoff. 9. „Une Soirée au Village", fantaisie, D- D. Belleflamme. 10. Miarschfinale, De toegang tot den muziektuin is vrij. Kinderen zonder geleide worden niet toegela ten, Gelieve zoo veel mogelijk de stilte helpen be vorderen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rood manteltje (blazer), een beige wollen kindertrui, een rose kinderrokje, een zeemlede ren pop, een zwart fluweel damesjasje, een zilver- kleur broche, een groen wollen kindermuts, een gouden speld met 4 blauwe steentjes en 4 parel tjes, een portemonnaie inhoudende 8 gulden, een grijze ceintuur met bruine gesp, een goud heeren horloge, een bril met goud montuur in étui, lede ren beursje met figuurtjes inh. eenig geld. VERLOREN VOORWERPEN. Een Lipsslot (koper), een blauw kinderjasje, een goud dameshorloge, een rieten boodschappen- tasch en een bruine damesportemonnaie met in houd. Dringend wordt verzocht indien aangegeven ver loren of gevonden voorwerpen terug bekomen zijn, hiervan kennis te geven aan het Gemeente huis te Bergen N.H. STATIONSSTRAAT. Werken van de beste Nederl. en Buitenlandsche Schrijvers. Ontwikkelen. Afdrukken. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 3 Juli, vm. 10 uur, Ps. v, d. Kieboom. Gereformeerde Kerk te Bergen. Zondag 3 Juli, vm. 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. G. J. v. d. Vegt. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 3 Juli, vm. 10.15 uur, de heer Dun, van Alkmaar, nm. 7 uur, de heer Mol, van Schoorl. Vrije Evang. Gem. Bergen. Oosterweg 28 bij den Bergerweg, Zondag 3 Juli, vm. 10,15 uur, de heer J. J. Ruijs. Kerkje te Bergen aan Zee, Zondag 3 Juli, vm. 10.40 uur, Ds, Lammerts van Bueren, van Zetten. Remonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 3 Juli, vm, 10.30 uur, Ds. Rappold.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 8